Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения
Автор: c.marinow   
Дата:   24-11-15 09:30

Мнения и препоръки за фотоапаратите:
Единия е Canon 1000D на 2000 кадъра за 370 лв.
Втория фотоапарат е Sony Alpha 3000 ILCE - A3000K + 18-55 mm за 350 лв с една година гаранция на 500 кадъра.
Ще се радвам да чуя мнение на хора, които са ги използвали.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: axlastro   
Дата:   24-11-15 09:32

Сонито, въпреки гадния визьор



Публикацията е редактирана (24-11-15 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Pavlov   
Дата:   24-11-15 09:43

Първият ми DSLR беше 1000D. Малко и тромаво нисък клас, но пък с голяма матрица (сравнена с компактните апарати), богат избор на обективи, и ме радваше със снимките си [smile] . С какъв обектив ти го предлагат за 370 лв?
Sony-то е по-нов модел, няма огледало, с по-добра матрица. Визьорът е електронен, не оптичен, което си има и предимства, и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: hrup   
Дата:   24-11-15 09:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-15 10:03

Хмз... 1000D и на мен ми беше първия DSLR. Още когато излезе...

c.marinow: тия две камери ги делят над 5 години. Няма какво да се чудиш - взимай Сони-то. А това, че няма огледало - в случая е по-скоро минус, като се има предвид гърбавия EVF. Но за тия пари... Само едно не ми е ясно - това цена с или без обектив е? Защото нещо не мога да повярвам, че тия двата могат да са на еднаква цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: c.marinow   
Дата:   24-11-15 10:11

Обектива на Canon-а е китовия, и има добавка за широк ъгъл. Sony-то е също с обектива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-15 10:12

Е, тая добавка е директно за коша - май няма какво повече да го мислиш, ако се опира до тия двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Pac   
Дата:   24-11-15 10:14

Sony [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Pavlov   
Дата:   24-11-15 10:29

c.marinow написа:

> Обектива на Canon-а е китовия, и има
> добавка за широк ъгъл. Sony-то е също
> с обектива :)

Е кой "китовия"? [smile] Само 18-55 е 6 различни версии. Ако е старият 18-55 II без стабилизация - той си е за боклука. Но най-новият EF-S 18-55 IS STM е много читав.
Имай предвид, че 18-55 скоро ще ти дойде тесен, малък му е "зуум"-а. Виж цените на другите обективи на Sony, преди да вземеш А3000.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-15 10:40

Pavlov: тялото е от 2008-ма - според теб има ли значение коя версия е (и дали е STM IS версията)?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: c.marinow   
Дата:   24-11-15 10:41

Pavlov ти какво би ме посъветвал да направя?
Pavlov написа:

> c.marinow написа:
>
> > Обектива на Canon-а е китовия, и има
> > добавка за широк ъгъл. Sony-то е
> също
> > с обектива :)
>
> Е кой "китовия"? [smile] Само 18-55 е 6
> различни версии. Ако е старият 18-55
> II без стабилизация - той си е за
> боклука. Но най-новият EF-S 18-55 IS STM е
> много читав.
> Имай предвид, че 18-55 скоро ще ти
> дойде тесен, малък му е "зуум"-а. Виж
> цените на другите обективи на Sony,
> преди да вземеш А3000.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Pavlov   
Дата:   24-11-15 10:50

lamerko написа:

> Pavlov: тялото е от 2008-ма - според теб
> има ли значение коя версия е (и
> дали е STM IS версията)?

Да, има. Тялото е стар модел, съгласен съм. За 370 лв 1000D с EF-S 18-55 II си е набутвация, докато с EF-S 18-55 IS STM е горе-долу добра оферта. Да не говорим, че китовите обективи са пластмасови и не особено здрави, старият модел най-вероятно ще е доста износен, докато STM версията са нови и запазени бройки.

c.marinow - бих те посъветвал да пробваш в някой магазин Sony-то и Canon-а, ако ги намериш в наличност. В случая много по-голямо значение имат твоите предпочитания. И както казах, огледай и цените на обективите за съответната система. При апаратите със сменяема оптика обективите са по-важни от телата, и в много случаи са по-големият разход.
И последен съвет - гледай да дадеш колкото се може по-малко пари. Така или иначе е много вероятно, каквото и да купиш, скоро да искаш да го смениш с по-добър модел [smile] .

ПП. Иначе според мен най-смислено е да си вземеш от базара Nikkor 18-105VR като най-универсален обектив, и някакво запазено тяло за останалите пари.



Публикацията е редактирана (24-11-15 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-15 11:39

Pavlov: ти сериозно ли? Гаранционен А3000 с допотопен 1000D?! Мислиш ли, че версията на китака ще промени нещо? Няма шанс това тяло да идва с STM версията, най-малкото понеже е безсмислена комбинация. Този китак започна да се предлага на новите модели главно заради плавния фокус и безшумен при видеото, а 1000D няма опция за видео. Китовия комплект на 1000D идва с 2-ра версия на обектива - стабилизиран или не. С други думи има голям шанс обектива дори да НЕ е стабилизиран, докато китака на Сони-то е стабилизиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Imaginarium   
Дата:   24-11-15 12:42

Sony!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: kvakioh   
Дата:   24-11-15 12:45

A3000. 1000D не е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Pavlov   
Дата:   24-11-15 12:54

За 600 лв може да се купят много по-смислени неща от Canon 1000D и Sony A3000.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-11-15 14:14

Какви 600 лв., Pavlov??? Ти ли ще додадеш горницата над 350 лв.?

c.marinow,
Един съвет: не слушай Pavlov!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: kvakioh   
Дата:   24-11-15 14:17

Сигурно обектива към Канона е 18-55 III, или най-много да е 18-55 IS II, които не са нищо особено.
А3000 с 18-55, има и възможности после за екстри на ниски цени, един комплект ръчни обективи с адаптори е 100-150лв и в комбинация с китовия си е далавера.
Ако беше 1200Д, тогава става, но се намира само тялото за около 400лв. Така че си е ясно кое ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Pavlov   
Дата:   24-11-15 14:18

Айде, Сони-бой влезе в темата [smilie5]
Чети малко, преди да пишеш! Това е третата тема на автора за избор на апарат. Цитат от предната:

Автор: c.marinow
Дата: 22-11-15 21:32

Решил съм да започна да се занимавам с фотография, на хора, животни и природа, но като всеки старт е началото е трудно. Бихте ли ми помогнали със съвет какъв фотоапарат да си закупя до 500-600 лв?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: Бонд   
Дата:   24-11-15 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-11-15 14:53

Pavlov,
Подготви се теоретично, после се научи да снимаш, пък чак след това давай акъл! Аман от аматьори, дето се мислят за професори по фотография! [smilie5]

Не съм длъжен да чета всички теми. Пиша конкретно по тази.

"За 600 лв може да се купят много по-смислени неща от Canon 1000D и Sony A3000." - Pavlov

По-безсмислен коментар отдавна не бях чел. Ако ще помагаш на начинаещия колега (въпреки че не виждам как!), с подобни "мъдрости" без никаква информационна стойност няма да успееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: VILIan   
Дата:   24-11-15 15:08

a3000 има страхотен сензор с голям потенциал. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-11-15 15:12

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения
Автор: 798099   
Дата:   24-11-15 16:18

Виж това:

http://photocafe.bg/sony-a3000/


Мнението на Джъмбо не е за пренебрегване. Както и едната година гаранция и броят на "щраканията" - само 500.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »