Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: fotofen   
Дата:   23-11-15 17:46

Здравейте, колебая се кой от двата фотоапарата да взема- Nikon D5300 с обектив 18-105 или Sony A6000 с 16-50 . Интересувам се главно от пейзажна фотография. Бихте ли ми дали съвет, кой от двата е по-добре да купя?
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000623.html
sony-a6000-24-3mp-cheren-obektiv-16-50-mm-ilce6000lb-cec/pd/DQ8ZCBBBM/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: icovalchev   
Дата:   23-11-15 18:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   23-11-15 19:12

Избери си обектив първо(може и 2), с който би искал да снимаш. Дори и да не ги вземеш сега, а по-натам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fotofen   
Дата:   24-11-15 00:02

Какво ви е мнението за emag.bg?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-11-15 00:05

Щом е предимно за пейзажи, туризъм и аз съм за Sony-то. Aко няма да снимаш в RAW - прегледай и вариантите от Fuji, водят се с най-добрия jpeg файл от безогледалките!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: sohk   
Дата:   24-11-15 00:09

За емаг - Проблемно гаранционно обслужване. Липса на ръководство на български език (в случая дават на румънски). Отделно ... реални държат постоянно високи цени, за да им изглеждат големи отстъпките, а в същото време отстъпките им са 20-30 лева под нормалните цени в български магазин, като често няма подаръци към фотоапаратите (карти, чанти и т.н.) и така реално цените им са всъщност по-високи.
По първия въпрос - според мен Nikon-а ще ти върши по-добра работа, но по-скоро въпрос на лично предпочитание. Особено Сонито с тоя PowerZoom обектив за пейзаж не го виждам ... туй е по-скоро за мързеливи туристи.



Публикацията е редактирана (24-11-15 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: icovalchev   
Дата:   24-11-15 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: c.marinow   
Дата:   24-11-15 08:47

И аз се чудя за емаг и отстъпките им. Доволен като цяло от емаг, поръчвал съм от там и поръчките са пристигали на време, никога не съм имал проблем с гаранцията. Искаш да поръчаш от там заради промоциите сега около черния петък ли?



Публикацията е редактирана (24-11-15 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fotofen   
Дата:   24-11-15 09:21

Вчера видях цената на Sony A6000 в emag, че е 1125 лв. и затова се чудя.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Бонд   
Дата:   24-11-15 09:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-11-15 10:15

Относно избора между двата варианта, на които си се спрял: Обективът на Сони 16-50, с който комплектоват А6000, е доста посредствен и има вероятност да си разочарован от снимките. Кусурът му е, че е доста мек /замазва/ по краищата на изображението. Ако държиш да е Сони, трябва да комплектоваш А6000 поне с 18-55, който е малко по-приличен.
А иначе - другият вариант с Никон Д5300 и Никор 18-105 - обективът е доста по-добър от вариантите на Сони. Не говоря наизуст - имам НЕКС-7, който е по-стария вариант на А6000 + 18-55, както и Никон Д7100 + 18-105.
Друга основна разлика между двата варианта е, че Сонито с такъв обектив е доста по-компактно и леко от Никона с 18-105.
Откъде да се купи - разликата между Емаг и реалните магазини - Павилиона и Синтезиса е, че ако отидеш в магазините, можеш да изпробваш "на живо" камерите, да направиш някоя и друга тестова снимка с твоя карта памет и веднага да разгледаш снимките на компютър в магазина, за да решиш дали ти харесва как снима конкретната камера с конкретната бройка обектив. А от Емаг купуваш котка в чувал.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pac   
Дата:   24-11-15 10:19

Труден избор е това. Ако обективите са тези и няма да купуваш други, Никона е по-добре. Ако си склонен да купиш по-читави обективи, бих взел Сонито, с него е много лесно да ползваш и стари ръчнофокусни обективи, ако ти се занимава. Те са на доста добри цени спрямо възможностите си, но пък точно за пейзажи едва ли ще намериш адекватен стар.
Като цяло обективите са по-важното нещо от телата. По-добре реши първо какви обективи искаш и после им вземи тяло, на което да пасват.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-11-15 14:34

Няма смисъл да си купуваш системна камера, ако ще останеш с един обектив. Никонът не е по-добър, а и поддръжката в България е под всякаква критика. Сони предлагат много по-отворена и по-компактна система с перфектен сервиз. Да не говорим, че Сони общността е еталон за приятелско отношение и взаимопомощ.
http://www.alphaforum.net/forum/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   24-11-15 14:48

Каквито и да са цените, А6000 не с 16-50, ами с 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: emzo   
Дата:   24-11-15 16:54

chrisnoch написа:

Никонът не е по-добър, а и поддръжката в България е под всякаква критика.

Не подвеждайте хората, от сервиза Профайлд са ми ремонтирали обектив извънгаранционно и хората се отнесоха изключително професионално и коректно.



Публикацията е редактирана (24-11-15 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: icovalchev   
Дата:   24-11-15 17:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: DX   
Дата:   25-11-15 04:18

Като оставим споровете за сервиза на страна от тия двете апаратчета, за пейзажи бих избрал веднаха по-компактноро, да не кажа, че и за почти всичко останало ще е по-добре. И двете системи имат добри обективи, но при А6000 имаш поне компактност!
Не ме разбирай погрешно, снимам с Никон и Фуджи, но от посочените в темата, определено Сони-то!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: malakie7ca   
Дата:   27-11-15 13:36

Здравейте колеги, искам да сменя стария фотоапарат (който беше чисто любителски, мисля че се води полупрофесионален) и сега искам да мина на DSLR фотоапарат и мисля, че днес му е времето. Има черен петък в много магазини, но ми направи впечатление в емаг (сравнявах и цените, поне за днес са най- евтини), та накратко, харесах си 2 като цена, но не съм много наясно с това кое трябва да избера (любител съм на макро и пейзажни снимки, като цяло на неодушевените предмети, ако това е от значение) и моля за съвет. Фотоапарат DSLR Nikon D3300, 24.2 MP + Обектив 18-55мм ED II , това е единия, а другия е Фотоапарат DSLR Canon EOS 700D, 18MP + Обектив EF-S 18-55мм IS STM и двата ми харесват като характеристики и функции, но все пак не знам какво да избера. Ако може едно мнение за всеки един ще съм благодарен. Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   27-11-15 13:43

Първият от двата не е с обектива на картинката в сайта на румънците, а с по-старата нестабилизирана версия. Така че не си заслужава. Вторият вече е изчерпана наличност.
Препоръчвам ти, ако много държиш да пазаруваш днес, от Емаг - Nikon D5300 + 18-55 VR II .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: sohk   
Дата:   27-11-15 13:47

И не разбравяй да си искаш ръководство на български език от румънците ... не че ще ти го дадът. Иначе правилно е споменал Pavlov, че обектива на D3300 е старата нестабилизирана версия, нищо че на картинката е новия VRII.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: malakie7ca   
Дата:   27-11-15 23:01

Благодаря за съветите, да този д5300 е добър и май ще се спра на него.. Макар че и преди съм пазарувал от там и едно, че надуват цените, за да могат да изглеждат и големи отстъпки и друго, че е кофти без бг упътване, особено за тахава техника. Благодаря пак и поздрави!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »