Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на конфигурация
Автор: diver   
Дата:   16-11-15 17:39

Аз имам външен монитор Dell 2312 hm ,но ми трябва лаптоп на който от време на време правя презентации -и е хубаво чат пат нещо да се вижда !Сега всичките ми приятели са на мнение да взема настолен, щато за тези пари било по добре и не знам какво да правя
[smilie11]



Публикацията е редактирана (16-11-15 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: Serbezov   
Дата:   16-11-15 21:19

За съжаление за малко пари читави лаптопи няма ,още по малко със хубав дисплей, i7 наврян в нисък клас лаптоп плюс още една видео карта е равносилно на подвижен мъртвец,не случайно си има работни станции които са сметнати за тази цел,за тези пари най добрият вариант е втора ръка висок клас машина,нов лично аз не бих купил ако не е ддр4 и Skylake[smile]
Ето и една читава машина с нов хардуер ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   17-11-15 11:13

Радвам се, че предлагате такава машинка, но тя наистина е за работа. Аз търся надграждане на комп от преди 5години (i3, 6gb), на който всичко си върви, но не и гладко. Снимането е на втори план, така че компромиси ще има. От това, което разбрах досега: SSD 128гб плюс 1тб HDD
мин 8гб Рам, по- нататък ще се надгради с още малко

90% sRGB 70% adobeRGB е добре за лаптоп
i5 по-новото поколение или i7 старото са достатъчни
Full Hd или Hd ще проуча повече дали е толкова фаатално смаляването

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: tyunkata   
Дата:   18-11-15 00:28

Като axlastro!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: Serbezov   
Дата:   18-11-15 00:53

Не знам точно коя i3 имаш но не са хич лоши процесори,и вместо да се нахвърляш на някой калпав лаптоп сложи едно ССД и още рам и ще съживиш лаптопа без да се налага да се разделяш с него,или поне докато започнат да се предлагат повече машини със ддр4 и Skylake процесори!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   18-11-15 12:09

i3 330 от края на 2009 се води мисля. Дъното макса му е 8гб и е ъпгрейднато до 6 вече. Мисля, че не си струва много наливането на още пари. Skylake почнаха да ги слагат вече, а ддр4 не съм срещал все още, сиг Q1 на 2016.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-11-15 13:36

Аз лично сега ако взимах лаптоп не бих взрл нещо под i5, с поне 8GB ram. За дисплея толкова не бих го мъдрил и бих ползвал външен такъв, ако ще и ТВ-то да е такъв, разбира се с правилни настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   18-11-15 23:58

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: happyboy   
Дата:   25-11-15 13:46

Alext, според мен за професионални нужди няма нищо по-добро и подходящо от настолна машина висок клас + качествен монитор.

Но все пак, щом производителите на лаптопи са създали категория Mobile Workstation, значи десктопите си имат заместители.
Виж този лаптоп втора ръка: http://www.is20-bg.com/vtora-upotreba/lenovo-thinkpad-t430s/


Много висок клас на компоненти и изработка, същевременно супер компактна машина. И най-важното се вписва перфектно за бюджета ти. А до разликата от 1200 лв бих си взел качествен монитор 24 инча за дома. Така печелиш мобилност чрез лаптопа, а вкъщи имаш добър монитор вързан за мощен хардуер.



Публикацията е редактирана (25-11-15 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   25-11-15 19:06

happyboy мерси за включването. Май се насочвам към варианта силна машинка и външен монитор. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: happyboy   
Дата:   26-11-15 10:57

Силна мобилна машинка?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   26-11-15 14:33

Добре, с какво се различава i7, 16gb RAM, 4gb външна карта и SSD 256gb в лаптоп от същите тези поставени в настолен компютър, освен цената и възможностите за овърклокване и надграждане на системата? Да не говорим, че mobile workstation от преди 1 или 2 години има същите характеристики като нормален лаптоп на пазара днес..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-15 14:38

В доста неща. Нали наистина не си мислиш, че като има етикет "i7" и на двете, те са еднакви? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   26-11-15 14:55

след i7 е въпросът какво стои [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: imitev   
Дата:   26-11-15 15:12

Мобилните i7 почти нямат общо с настолните...

Все пак настолният е 100 вата...

А и при видеокартите е същата работа...

Лаптопът си е лаптоп.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »