Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   15-11-15 13:36

Здравейте,
трябва ми малко помощ при избор на лаптоп подходящ и за фотообработка. Знам, че външен калибриран монитор е най- удачното, но нито финансите нито мобилността го позволяват. Става дума за среден клас до към 1200лв. Чуденката ми е на кое да дам приоритет- екран или процесор + рам памет. За екрани единствено HP доколкото знам предлагат матов Full HD 15,6 на лаптоп.. Програмите са ясни за обработка, но ми трябва системата да издържа и на стакване на снимки в фотошопа- например астро. Видео картата май остава на заден план засега- 2GB. Някакви съвети, мерси![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: Бонд   
Дата:   15-11-15 14:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: vkk1   
Дата:   15-11-15 14:33

аз ти препоръчвам това:
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: unikalen88   
Дата:   15-11-15 14:49

гледаи дисплея,щото рам винаги можеш да вземеш по-голяа и да сложиш

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   15-11-15 18:05

Бонд- наистина лъскавите е по- красива картинката

vkk1- екранът му изглежда супер за парите си, но останалите характеристики са проблем, ще го следя дали ще го изкарат с поне i5 и външна карта, иначе този долу, който съм дал, е по- старият вариант и ми хвана окото [smilie24]

unikalen- да така си го мисля и аз, процесор и екран засега се очертават приоритет.

Какво ще кажете за нещо от типа на този

15.6, 1920x1080 (Full HD), IPS гланцов и в ревюто го дават, че покрива 91% от sRGB и 70% от Adobe RGB, 920:1 контраст..
i7-4510U +8 Ram+ ATI 2GB карта



Публикацията е редактирана (15-11-15 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   15-11-15 18:27

Стандартните матрици покриват около 65% от sRGB-то - няма какво повече да коментирам там. За лъскавите дисплеи - може цветовете да изглеждат малко по-добре, но се вижда нещо единствено в затворени и сумрачни помещения. На открито или с доректна слънчева светлина - ще работиш на "изключен" дисплей [smilie18]

За самия лаптоп - хубаво е да имаш добър процесор, но в по-добре да имаш повече РАМ и ССД. Повярвай ми, с 4ГБ РАМ и без ССД ще ти докарат нервна криза. Също така не се подлъгвай по високата резолюция - 15" на FullHD ще изисква зверски скалиране, но за съжаление не можеш да скалираш всичко. Самия Photoshop няма да се скалира, след което ще страдаш много. С други думи - НЕ препоръчвам конфигурацията от линка на vkk1. Реално нещо добро за тези пари може да се вземе, но ще е втора ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   15-11-15 19:21

lamerko- знам сега съм с 4гб не е лесно..[smilie18] Може ли малко повече инфо за скалирането какво имаш предвид и какво да търся. Няма ли да си е стандартния екранен изглед 16:9 това или за друго става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   15-11-15 19:36

Имам предвид това, че всички менюта и инструменти ще бъдат толкова мънички, че ще бъде цяла лотария да улучиш това, дето го искаш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: unikalen88   
Дата:   15-11-15 19:56

тошибата изглежда добре по характеристики но на живо незнам екрана как ще е

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   15-11-15 20:26

Мхмм ясноо, да прав си. Сега се поразрових в менютата на PS има опция за скалиране към дисплеи с висока резолюция, а при версиите за Mac е вградена опцията. Ще трябва да пробвам как стои, защото пише че е за 4K разбработена и увеличава 200% потребителския интерфейс. Мерси за инфото. [beer]

unikalen88 Да на живо задължително ще се тества.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   15-11-15 20:54

Мда... на FullHD ще увиснеш... Аз лично имам 11" таблет с FullHD - голям фън е. Особено в движение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: vkk1   
Дата:   15-11-15 21:08

IPS матрицата на Тошиба е просто уникална.
Вече за процесор - ти си решаваш.
Аз лаптоп с и7 не бих взел, но всеки си знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   16-11-15 00:26

Само с i7 я има тази тошиба. Иначе и аз бих предпочел i5.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: icovalchev   
Дата:   16-11-15 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: diver   
Дата:   16-11-15 01:01

Колега, ще задам и аз един въпрос в твоята тема, дано не се расърдиш много а и мисля ,че е по темата :
Преди няколко дни купих това
http://ardes.bg/laptop/Asus+K550JX-DM013D-70824

Картинката е повече от ужасна,стария ми лаптоп от преди 8 години е светлинни години напред с цветоподаването!
Дайте съвет с какво да сменя -не робувам на марки,а и то май резолюция 1920/1080 са всички матови ?!?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: vkk1   
Дата:   16-11-15 01:47

първо пробвай да калибрираш, след това мисли за нов.
ips не са само матови.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: vkk1   
Дата:   16-11-15 02:01

alext, предложих тази тошиба, защото е най-евтиния лаптоп с ips матрица над 15 на пазара изобщо.
Ако аз трябваше да купувам, единственото, което бих гледал е матрицата.
Естествено, зависи за какво се ползва, но все пак това е фотографски форум и вярвам ще се обработват снимки на него. Едва ли ще се рендва 3д на лаптоп :)
Доскоро и аз бях на принципа, че колкото повече, толкова повече, наливах и в процесори, и във видео, и в рам, докато не установих, че едно отваряне на лайтрум и ставам като хеликоптерна площадка.
Накрая всичко отиде в коша и купих един quad лаптоп, естествено излишно е да казвам, че разлика в производителността няма, разликата е, че вече не излитам на всеки 5 минути и не пържа яйца при 90 градуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   16-11-15 02:06

Но с едно просто SSD и повече РАМ нещата се променят драстично. Ама вие си знаете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: Бонд   
Дата:   16-11-15 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: compur   
Дата:   16-11-15 12:09

в тази тема е доста забавно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   16-11-15 12:22

Еми точно, че са два еднакви, по-добре парите в рам или ssd да отидат. А някой ще разясни ли 8гб ssd кеш плюс 500 гб HDD по-удачно ли е? Чистите ssd са други пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: diver   
Дата:   16-11-15 12:44

Ще сменям Асуса с това ,даста го препоръчаха ,но цената е над тази на колегата.
http://ardes.bg/laptop/Toshiba+Satellite+P50-B-10V+Windows+8.1-61273

Някакво мнение?!?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: БОНД   
Дата:   16-11-15 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: vkk1   
Дата:   16-11-15 12:57

B серията е предишната, сега излязоха C.
Предлагам ти да изчакаш малко за него, цената ще падне.
Или търси P50-C.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: axlastro   
Дата:   16-11-15 13:10

По принцип ако ще са за принт ти трябва екран, който покрива и ADOBE RGB, а такива са скъпи. Варианти има при HP и DELL, като ти трябва работна станция (workstation) - само при тях има такива матрици. Ако не е за печат или кой знае колко отговорна работа, забрави за това и се концентрирай върху параметрите. Външен RGB монитор може да се намери втора ръка за 300-400 лв.

За мен workstation машините са по-добрият избор, но за сметка на това ще имаш по-малко живот на батерията и по-голямо тегло, т.е. мобилността ще страда. Вече има решения в този клас, които предлагат и мобилност, но цената е друга.

Аз заложих на работна станция HP и засега не съжалявам.

Погледни subincho.com - там има интересни предложения, като HP EliteBook 8760w например. Мисля, че и в базара се вътяха такива машини.

За тези пари определено бих се ориентирал към машина от висок клас втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: diver   
Дата:   16-11-15 17:39

Аз имам външен монитор Dell 2312 hm ,но ми трябва лаптоп на който от време на време правя презентации -и е хубаво чат пат нещо да се вижда !Сега всичките ми приятели са на мнение да взема настолен, щато за тези пари било по добре и не знам какво да правя
[smilie11]



Публикацията е редактирана (16-11-15 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: Serbezov   
Дата:   16-11-15 21:19

За съжаление за малко пари читави лаптопи няма ,още по малко със хубав дисплей, i7 наврян в нисък клас лаптоп плюс още една видео карта е равносилно на подвижен мъртвец,не случайно си има работни станции които са сметнати за тази цел,за тези пари най добрият вариант е втора ръка висок клас машина,нов лично аз не бих купил ако не е ддр4 и Skylake[smile]
Ето и една читава машина с нов хардуер ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   17-11-15 11:13

Радвам се, че предлагате такава машинка, но тя наистина е за работа. Аз търся надграждане на комп от преди 5години (i3, 6gb), на който всичко си върви, но не и гладко. Снимането е на втори план, така че компромиси ще има. От това, което разбрах досега: SSD 128гб плюс 1тб HDD
мин 8гб Рам, по- нататък ще се надгради с още малко

90% sRGB 70% adobeRGB е добре за лаптоп
i5 по-новото поколение или i7 старото са достатъчни
Full Hd или Hd ще проуча повече дали е толкова фаатално смаляването

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: tyunkata   
Дата:   18-11-15 00:28

Като axlastro!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: Serbezov   
Дата:   18-11-15 00:53

Не знам точно коя i3 имаш но не са хич лоши процесори,и вместо да се нахвърляш на някой калпав лаптоп сложи едно ССД и още рам и ще съживиш лаптопа без да се налага да се разделяш с него,или поне докато започнат да се предлагат повече машини със ддр4 и Skylake процесори!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   18-11-15 12:09

i3 330 от края на 2009 се води мисля. Дъното макса му е 8гб и е ъпгрейднато до 6 вече. Мисля, че не си струва много наливането на още пари. Skylake почнаха да ги слагат вече, а ддр4 не съм срещал все още, сиг Q1 на 2016.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-11-15 13:36

Аз лично сега ако взимах лаптоп не бих взрл нещо под i5, с поне 8GB ram. За дисплея толкова не бих го мъдрил и бих ползвал външен такъв, ако ще и ТВ-то да е такъв, разбира се с правилни настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   18-11-15 23:58

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: happyboy   
Дата:   25-11-15 13:46

Alext, според мен за професионални нужди няма нищо по-добро и подходящо от настолна машина висок клас + качествен монитор.

Но все пак, щом производителите на лаптопи са създали категория Mobile Workstation, значи десктопите си имат заместители.
Виж този лаптоп втора ръка: http://www.is20-bg.com/vtora-upotreba/lenovo-thinkpad-t430s/


Много висок клас на компоненти и изработка, същевременно супер компактна машина. И най-важното се вписва перфектно за бюджета ти. А до разликата от 1200 лв бих си взел качествен монитор 24 инча за дома. Така печелиш мобилност чрез лаптопа, а вкъщи имаш добър монитор вързан за мощен хардуер.



Публикацията е редактирана (25-11-15 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   25-11-15 19:06

happyboy мерси за включването. Май се насочвам към варианта силна машинка и външен монитор. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: happyboy   
Дата:   26-11-15 10:57

Силна мобилна машинка?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   26-11-15 14:33

Добре, с какво се различава i7, 16gb RAM, 4gb външна карта и SSD 256gb в лаптоп от същите тези поставени в настолен компютър, освен цената и възможностите за овърклокване и надграждане на системата? Да не говорим, че mobile workstation от преди 1 или 2 години има същите характеристики като нормален лаптоп на пазара днес..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-15 14:38

В доста неща. Нали наистина не си мислиш, че като има етикет "i7" и на двете, те са еднакви? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: alext   
Дата:   26-11-15 14:55

след i7 е въпросът какво стои [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на конфигурация
Автор: imitev   
Дата:   26-11-15 15:12

Мобилните i7 почти нямат общо с настолните...

Все пак настолният е 100 вата...

А и при видеокартите е същата работа...

Лаптопът си е лаптоп.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »