Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Защо снимате?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-15 00:52

...to be continue [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-15 00:52

Моля, да ме извините предварително за това, че сигурно подобна тема за голяма част от тук присъстващите ще се стори безсмислена. Участието в нея на никой не е задължително, но ще бъде интересно като информация за остсналите и за мен самия.
Бях провокиран от изказването на уважаван от мен колега, който ми разясни как снимат про-тата - с асистенти, гримьори, стилисти, пилоти на дрони, кранисти и др. в отговор на мой пост, където споменавам кефа от снимането, като основен стимул за това и как се губи той с всичкия тоя зор и помощни средства да направим идеалния кадър. Това ме накара и да се замисля, че и да попитам вас защо го правите, защо снимате, какво е водещото в това хоби за едни...професия за други? Какво ви стимулира и зарежда? Самото заснемане, щракването на спусъка, шума на затвора/огледалото, улавянето на мига, запазване на спомените, красивото място, уловената емоция в очите на хората, лицата... крайния резултат, участието в конкурси, всеобщото признание, слава, финансовия стимул или нещо друго...? Как е за вас, защо снимате? [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-11-15 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-15 00:56

Изцяло за кеф. Не правя комерсиални сесии. А стимула - може би същия, който кара наркомана да си бие поредната доза хероин :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: Bumerang   
Дата:   11-11-15 02:16

Защото всеки регистриран отминал миг в живота не се връща никога повече[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: ATHOM   
Дата:   11-11-15 02:30

Краста.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-11-15 13:57

Заради хъса да уловиш нещо необичайно и да не го забравиш. Нещо като това
https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1446579428_IMG_9479-1.jpg



зала Арена Армеец,бяха разрешили свободен достъп до тренировката. Имах възможност за около 40 минути да присъствам. Та един от състезателите се изръси. Огледа се за другите по трасето, но вместо да тръгне да вдига мотора си, се втурна да спасява ГоПро-то си от връхлитащите мотори. За мен това е момент за който си струва да снимам. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: lmitov   
Дата:   11-11-15 14:52

Снимам изцяло за удоволствие. Да уловя момента. Обикновено от 100-200 кадъра аз лично за себе си харесвам 2-3. Така че..... за кеф :)


Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: codcdbp   
Дата:   11-11-15 15:00

За да не изчезне филма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: io_bs   
Дата:   11-11-15 15:02

Снимам за кеф. Доставя ми удоволствие боравенето с техниката, разпъването на статив, цъкането с дистанционно, търсенето на интересен ъгъл, на подходяща поза за модела, разглеждането на снимките и обработката им, но най-сублимният момент е точно когато си завършил с фотошопа и си доволен от резултата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: codcdbp   
Дата:   11-11-15 15:03

Също ме кефи червената светлина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: roumen6   
Дата:   11-11-15 15:12

Заради радостта в очите на човека, на когото си подарил отпечатана снимка. Неописуемо! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-11-15 15:18

1 заради работата, налага се. 2 заради чувството и запечатването на момента. 3 заради техниката, т.е. техничарското. И заради механиката на старите апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: Pac   
Дата:   11-11-15 15:18

Аз лично имам нужда от някаква творческа дейност, съзидателно хоби, което да ме разнообразява от сравнително скучната ми работа на програмист и да ми носи допълнително удовлетворение.
Преди свирех на бас китара с разни гаражни банди, чат пат по клубове. Семейният живот обаче се оказа сравнително трудно съвместим с ходене по репетиции и концерти и си намерих друг отдушник. А и децата имат по-читави снимки за спомен.
Положителните отзиви от приятели и още повече от непознати галят егото. В редки случаи съм снимал за пари, което съм приемал за вид признание от човека, който ме ангажира.
Парите никога не са били самоцел, но и не искам да снимам безплатно или на много ниски цени, най-вече за да не подбивам пазара на доказани фотографи. Искам да ме избират заради снимките ми, а не заради цената.
И да, разбира се, кеф ми е да снимам. Откакто минах на Фуджи дори развих нездрава сантиментална вързка с фото хардуера, която води до доста харчове, но и до повече кеф. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: hrup   
Дата:   11-11-15 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: sherbit   
Дата:   11-11-15 18:13

Снимането е свързано с туризма при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: batsali   
Дата:   12-11-15 02:55

Защото съм ренесансова личност! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: stoikovv666   
Дата:   12-11-15 04:05

Защото е страхотно да си представя и сглобя една картина в съзнанието, след това да я видя пред мен и заснема момента. А през всичкото това време на подготовка, адреналина се качва все повече докато накрая се взривява с онова щрак-щрак . Защото виждам неща които ако не се занимавах с фотография никога нямаше да погледна, или да предположа за тяхното съществуване. Защото виждам света по друг начин през обектива. Следя предмети, детайли, светлина в природата и изобщо наблюдавам всичко около мен.
Фотографията е друг свят или втори живот в които изпитвам истинска свобода на духа в мен.

Останалото ще си го спестя, че съвсем ще оплескам правописа и подредбата на мисли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: compur   
Дата:   12-11-15 08:20

аз пък - заради сБирките - хора, които те разбират и споделят една и съща страст! може да е в на различни места, но... винаги на един дух! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: axlastro   
Дата:   12-11-15 09:05

Защото не мога да рисувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-11-15 13:44

Заради секса... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-11-15 14:42

До тук почти във всеки отговор намитам по нещо от себе си и се радвам, че напук на комерсиализацията има много хора, чието хоби е свързано със сюблимния момент от натискането на спусъка, самото снимане и резултата от него. Разбира се всичко трябва да е видяно предварително в главата, но има и екстремни моменти, в коити просто нямаш време за отиграване, обмисляне или режисиране...просто вдигаш, фокусираш и щрак [shtrak]
Радвам се също, че голяма част от хората го правят зарафи самото удоволствие и тръпка, а не сме се вманиачили само в техническото изпълнение, изразните средства и похвати в самата фотогравия. Абе кефя се един вид...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: erzsebet   
Дата:   13-11-15 14:54

... И един дърварски отговор от мен: снимам, за да си спомням след време къде съм била [smilie5] . А приятелят ми снима, защото е по-бързо и изпълнимо от рисуването (мои подозрения).
Друг е въпросът защо разглеждам снимки и картини - заради неописуемото удоволствие! Почти всички снимки, които съм видяла тук, ми харесват много [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: CDman   
Дата:   13-11-15 15:33

Не знам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: bus1ness   
Дата:   13-11-15 18:46

Защото е нещо с което не се справям. И това ме кара да опитвам пак и пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо снимате?
Автор: tvk75   
Дата:   13-11-15 18:58

за удоволствие [smile]
просто обичам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »