Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   30-10-15 16:29

Здравейта предстои ми заснемане на кръщене разполагам със следната техника nikon D3200 обективи 50 f1.8 и 35 f1.8 трябва ли задължително д си купувам и външна светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-15 16:37

Всичко зависи от условията на събитието- осветеност, динамика и др.
Най-добре, лесно и приятно става като се знае местоположението и се направи оглед и тренировка с наличната техника преди датата на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: MixMike   
Дата:   30-10-15 16:54

Не бих тръгнал на събитие без светкавица. И винаги стои на апарата. Ако не я ползвам - просто я изключвам. Винаги има ненадейни моменти или снимки, на контра или на тъмно място, които не стават без подсветка поне.
...сега, на кръщене (ако е само в църквата) условията не са променливи. Но там светкавицата също може да се ползва, за да замразиш движението, докато топват бебока. Плюс още хиляди други непредвидени ситуации.
От друга страна опитен фотограф може да се справи и без светкавица в 99% от случаите, но след като задаваш такъв въпрос, явно нямаш 100 събития зад гърба си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: rossen76   
Дата:   30-10-15 17:03

вземай светкавица дори да yn за 160 лева ще ти трябва из анапред

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   30-10-15 18:43

Аз пък си мисля, че и откъмто обективите може да има греда. Не съм убеден, че 35мм няма да се окаже дълъг в даден момент[smilie21].


Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Божидар58   
Дата:   30-10-15 19:06

Аз снимам кръщенета с два апарата. D300 и обектив 16-85 и D300S и обектив 50/1.8G. С първия снимам в репортажен стил, с втория правя снимки, които са в близък план и определено клиентите харесват повече тях......


Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-15 04:27

Значи ще има две кръщенета[smile] Едно бебешко и едно бойно [shtrak] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   31-10-15 07:55

Външната светкавица е задължителна, ползва се както там където не стига светлината, така и навън на слънчево време или за контролирани бликове. Не бих препоръчал 'ресторантската' yongnuo.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: elixx   
Дата:   31-10-15 08:22

А какво препоръчвате колега? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   31-10-15 08:28

Ako въпроса е към мен, старая се да взимам от флагмана на съответната фирма (за канон 580ЕХ втората версия заради отдалеченото управление), но втора употреба, заради ограничения бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:14

Благодаря на всияки за съветите.За сега ще се спасявам с наличното заради липса на средства относно 35цата църквата позволява и с 50ца да се снима може би ще ползвам монопод за да мога да снимам на по ниска скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:17

Благодаря за пожеланиятая надявам се да се получи добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-10-15 10:19

На ниска скорост гостите няма да се разпознаят, няма как да им кажеш, не мърдайте- снимам. Монопода само ще ти пречи. По-добре снимай на по-високо исо и ако се налага чисти шум, отколкото после да шарпиш яко. Ако са размазани това не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:21

Исото мисля да го вдигна максимум до 1600 и да снимам на бленда 2.2 за да няма много шум а скороста да е 1/60

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   31-10-15 10:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:40

Няма ли да е много висока 1/125 ще пробвам с 1/60 и ще тръгна на горе за да видя какво ще стане разбира се преди кръщенето[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-15 14:04

Под 1/100 е много вероятно да имаш размазване от движението на самия обект/човек.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: lpenev   
Дата:   31-10-15 15:43

по-добре по-високо ИСО с повисок шум, отколкото размазани лица. Шума се чисти по-лесно и по ефектно от размазаните снимки с движищите се лица.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 15:58

Още веднъж благодаря за съветите ще са ми от полза веднага щом мине кръщенето ще пусна снимки за да оцените направеното от мен

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   02-11-15 00:14

Лично аз не бих снимал на исо по високо от 400 с такъв апарат,на 1600 шумът е доста и играта няма да си заслужава,ако не снима в прекалено лоши светлинни условия със вградената светкавица на бленда 2 може да достигне скорости от 1/200,сега виждам че имам кадри с тази скорост на бленда 4,5 в църква със вградената светка и на исо 200!!!ако има любопитни не е проблем да кача и кадър че даже е със същият обектив 35мм[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: icovalchev   
Дата:   02-11-15 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-11-15 11:53

Бленда и исо-да, но скоростта си има минимум, който ако не спазваш ще имаш арть фотографии, на които никой няма да се разпознае. При интериор можеш да си позволиш каквато скорост те кефи, но когато има движещи се обекти, които ТРЯБВА да са на фокус нямаш право на разнообразен избор :)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   02-11-15 11:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: venven   
Дата:   02-11-15 14:24

Най-добрият начин да си скапеш атмосферата в църквата е да използваш светкавица [smilie3]
Иначе успех на всички, дето снимат на малко ISO с вградена светкавица [beer] Смееех[smilie4]
С ГСМ-а ще станат по-яки кадрите [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   02-11-15 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   02-11-15 15:36

venven - всеки сам преценя как и с какво,но тук въпроса е кое е по малкото зло за мен ,понеже едва ли с този апарат ще снима за пари,а най вероятно на някой приятел и чистене на шум не вярвам да е оправдано занятие в случая,ако апарата беше ФФ тогава нещата щяха да са по различни,лично аз имам едно снимано кръщене и то на приятел преди да си купя светкавица и мога да кажа на мястото където снимах идва ли ще запазиш нещо повече от атмосферата и на високо исо,точно обратното ще е с такъв апарат,а и наложи ли се да питаш във форума как да снимаш с какви настройки за мен означава само едно че питащият не е подготвен за такова събите и съветите колкото ще му помогнат толкова може и да го объркат!!!

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: petrov88   
Дата:   02-11-15 22:40

Миналата събота снимах и аз за втори път кръщене. За втори, защото на хората им харесал резултата от първото ми преди 2 месеца.
Техниката ми е подобна на твоята, но на друг производител. От моя скромен опит ще споделя, че ако църквата го позволява /ако не е 2 на 2 метра/, слагай 35цата, а 50ката само отвън ако ще правиш някакви снимки след това. За светкавицата ти казаха вече. Моята я взех специално за първото ми кръщене и не съжалявам.
И друго: Хубаво ще е да се запознаеш кое, кога следва и какво представлява, че да си предвидиш настройките, и позицията.



Публикацията е редактирана (02-11-15 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   03-11-15 16:28

А ние си чакаме обещаните снимки[smile] !

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: pac   
Дата:   03-11-15 16:48

То си е въпрос на вкус, дали искаш безшумни и лишени от дух снимки или шумни с яка атмосфера. За мен светкавица закачена отгоре на фотоапарата е убиец на всичко красиво, особено ако нямаш условия да я завъриш назад/настрани и да е отразена (в църква няма от какво да върнеш светлината).
Аз съм снимал 2 кръщенета, без светкавица. Едното с Никон Д750, другото с Фуджи Х-Т1, като съм залагал на твърди светлосилни стъкла. Доволен съм от резултатите и в двата случая. Нивото на шума беше достатъчно ниско, за да си мисля, че и на двойно по-високо ИСО нещата щяха изглеждат по-добре, отколкото ако бях ползвал светкавица.
Знам, че давам закъснели съвети. Но относно скоростите, 1/125 и за мен е минимум, като за момента с водата вдигам на 1/160 за по-сигурно.



Публикацията е редактирана (03-11-15 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   03-11-15 18:21

Кръщенетата обикновено ги провеждат в малките стаички. В някои църкви има ниски прозорци, които са на нивото на хората и без светкавица отгоре не става.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: бонд   
Дата:   03-11-15 19:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   03-11-15 20:51

С Никон


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/t31.0-8/10827930_945400065480850_58476089818731092



Публикацията е редактирана (03-11-15 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   03-11-15 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   03-11-15 20:57

С Фуджи


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/12028881_998573953496794_95858681592470510

Нарочно слагам снимки от по-екшънските моменти.



Публикацията е редактирана (03-11-15 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   03-11-15 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   03-11-15 23:32

Хайде сега качете снимки от кропка нисък клас с високо исо и да видим разликите [smile] а те с никон 3200 и д750 са 51.200 vs 12.800 равно на 300% higher Max ISO



Публикацията е редактирана (03-11-15 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   04-11-15 02:21

Малко извън фокуса на темата да вметна че снимката с Фуджито има доста по-свежи цветове от тази с Д-750 по мое възприятие,което потвърждава предишни мои впечатления от цветовата палитра на Д-750 на мой приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   04-11-15 03:59

Снимки след пост обработка губят смисъла за сравнение и пример даже,ако става въпрос на фуджито е и по остра и е с по малко щум,но това не е суров кадър !!!

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-15 04:15

Важен е крайния резултат. И това, че някое тяло поддържа 51200 ИСО, въобще не означава, че то е използваемо. Също така е вярно, че на малки разпечатки шума не си личи кой знае колко. От 2-3 дена имам Fujifilm X-T10 и стойности от 6400ИСО са напълно приемливи за отпечатки. Естествено по-голямата матрица на 6D-то ми го отвява, но все пак съм много впечатлен от играчката. Големия проблем са дигиталните копия, които обикновено клиентите искат, освен разпечатките... те трябва да изглеждат добре и на телевизор или монитор, което може вече да е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   04-11-15 04:46

Serbezov: И при необработвани кадри е такова цветопредаването на Д-750- пробвал съм няколко пъти и сурови файлове снети с него и джепези.



Публикацията е редактирана (04-11-15 04:48)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   04-11-15 06:28

Истинските цветове на кожата, особено при малките деца, бегАха заедно с отказването на Фуджи от Супер ССД матриците[smilie21] .

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   04-11-15 17:06

colorphoto : като цяло никон имат малко по студени цветове,но при снимане в джипег можеш да си нагласиш цветните профили както ти е кеф, да си ги направиш с повече контраст с повече шарп,яркост насищане по твой вкус и цвет,също и балансът на бялото подлежи на корекция ....!!!

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   04-11-15 21:53

Както каза колегата. Бонд кръщенето мина и мисля че стнаха добри кадри като а човек с моят опит и техника относно светкавицата понеже бюджетът ми е ограничен взех yn568 следващото мо кръщене е на 14.11 и ще видим разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: unikalen88   
Дата:   04-11-15 22:04

даи да видим снимки

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-15 02:15

Както казах по рано благодаря на всички за съветите много от тях ми бяха полезни но ни се мерете кой снима по добре кръщенета и т.н от изключително малкият ми опит се убедих в едно всичко е много относително в каква църва снимаш колко е голяма колко е осветена да светкавицата е в плюс но в слочая я нямах приемам всякакви критики относно моите снимко дори да са крайно негативни това за мен е градивна критика.За мен фотографията е хоби което упражнявам с голямо удоволсвие и моят съвет към вас е и вие да го правите така а не само за пари.БЛАГОДАРЯ!

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-15 02:45

Serbezov: Мммне, Никон имат по-топли цветове по принцип сравнено с Канон,Пентакс и Сони,но Д-750 е бамбашка.

За останалото което писа е ясно че можеш да си настроиш цветовете по личен табиет в жепега,пък и можеш да импортираш различни цветови профили.

Аз обаче питам ДАЛИ УСЕЩАТЕ РАЗЛИКАТА В ЦВЕТОВАТА ПАЛИТРА/ЦВЕТОПРЕДАВАНЕТО/ ПРИ ДЕФОЛТНИ НАСТРОЙКИ НА Д–750 СПРЯМО Д-7000/7100/7200 И Д–610?

Това впечатление след сравнение с Д-750,на приятел,с който доста поснимах паралелно с моя Д-7000,а и по публикуваните примери в нета.

Преди половин година тук бяха споделили подобни впечатления също,че цветопредаването на Д-750 било по-близко до това на Д-700.

Извинявам се , извън темата е ,но стана въпрос.[smilie3]



Публикацията е редактирана (05-11-15 03:43)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   05-11-15 04:27

За да се разбере има ли разлика и каква е тя означава че тези тела трябва да се сравнят при еднакви условия и със един и същ обектив,в противен случай ще са догатки и говорене на празни приказки,лично мен не ме вълнуват тези разлики и имали такива ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-15 04:49

Така е направено сравняването именно,не са догадки щом отварям въпрос,снимам от 20г. години все-пак.

Не разбирам позицията ти Сербезов?

Любопитно ми е защо не те вълнува все-пак.

Не само ти си на подобни позиции и други са писали - "всичко може да се пренастрои в цветопредаването и б-баланса - това не ни вълнува",пък аз не мисля точно така.

КАТО МОЖЕЛО ВСИЧКО В ЦВЕТОПРЕДАВАНЕТО ДА СЕ ПРЕНАГЛАСИ ПО ВКУС,ЗАЩО БАШ–ПОРТРЕТИСТИТЕ ПРЕДПОЧИТАТ КАНОН КАМЕРИ И НЯКОИ ОТ ТЯХ СМЕНЯТ СИСТЕМИ ОТ НИКОН КЪМ КАНОН САМО ЗАРАДИ ЦВЕТОПРЕДАВАНЕТО НА КОЖАТА?

Един украински сватбен фотограф и портретист цял ферман написа за тази си проблема и миграцията си към Канон.

Както и че различните филми имат различна палитра и цветопредаване и макар да можеш след скан във ТИФФ да им манипулираш цветовете,но пак не е същото и,както и различните матрици в комбинация с различни процесори дават разни цветове,после като сложим и цветопредаването на разните стъкла.....

Това е за отделна тема.



Публикацията е редактирана (05-11-15 05:24)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: m.djorov   
Дата:   05-11-15 09:29

написа:

> приемам всякакви критики относно моите снимко дори да са
> крайно негативни това за мен е градивна критика

Ами дай да ги видим, за да има какво да се обсъди.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-15 10:10

https://photo-forum.net//i/1945398

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-15 10:11

Снимката е без никаква обработка

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: iasen2   
Дата:   05-11-15 11:45

Цветопредаването зависи от цветния профил на фотоапарата много повече отколкото от самия апарат .
Малка статиика съм написал за цветни профили
http://photostudiobstyle.com/blog/tsvetovete-i-modnata-fotografiya/

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 11:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-15 12:16

Ще видим на 14.11 имам друго кръщене но в много по добра църква

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 12:39

Снимката изглежда добре технически, да, особено предвид че е необработена.
Но! Погледнах EXIF-a, настрйките на кемерата хич не са оптимални. ISO4000 и 1/500s? Защо ти е толкова висока скорост. Спокойно можеше да снимаш на ИСО2000 и 1/250 или още по-добре ИСО1000 и 1/125.
Не знам на какъв режим снимаш, аз залагам на А и автоматично ИСО. Като настройките на автоматичното ИСО биха били да речем: миномално 400 / максимално 3200 / минимална скорост 1/125.
Така камерата сама щеше да избере ИСО1000 на 1/125 за теб. А при по-тъмни сцени сама ще вдига ИСО-то.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-15 12:45

През по голямата част от кръщенето снимах на ръчни настройки а исото беше на авто затова стойнистите са такива следващият път ще те послушам и ще снимам на А [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 12:51

Аз също минах по тоя път, с двете пробни снимки... и сега снимам на автоматично ИСО.



Публикацията е редактирана (05-11-15 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 12:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 13:03

Аз светкавица не ползвам и не бих ползвал за такива ситуации.

Ползвам само студийни светкавици вкъщи, и да, с тях снимам на пълни ръчни настройки с няколко тестови кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   05-11-15 13:09

Ако има видео - светкавица не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-15 13:11

В моят случай имаше и колега с камера и лед лампа да до някъде може и да помогне но не кой знае какво няма да му кажеш колега я светни малко по в дясно или ляво че да снимам по добре[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 13:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-15 15:32

iasen2: Да,помня тази ти статия така е, но в реалната практика,особено когато става въпрос за нестудийно и некомерсиално снимане,масово хората снимат с фабричните настройки на апаратите и рядко въвеждат нови различни цветови профили.

Ето днес тук има нова прекрасна пейзажна снимка с Д-750 и там се усеща по-различното цветопредаване - вижте синьото на небето примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 16:20

Това, че цветовете зависят до голяма степен от настройки във фотоапарата и при постпроцесинга е напълно вярно, но далеч не е всичко.
Цветната информация от различни камери е с различна детайлност, тоналните преходи се случват различно. Всичко зависи и от особености на матрицата, процесинг на информацията от матрицата и записването ѝ в съотвените формати. Тия неща варират при различните марки. В крайна сметка в много от случаите се разпознава с каква марка камера е снимано нещо, независимо от настройки и обработка. Да сте чували за никонско червено? Е... разбира се може да се случи някакъв много агресивен постпроцесинг, който да заличи характерните особености, но това е някакъв отделен случай.
Хората много обичат да зяпат снимките за острота и детайл, но обикновено анализират какво се случва с монохромната част от информацията, спокойно такъв анализ може да се направи и след конвертиране в черно-бяло. Тези анализи са най-лесни и очевидни и затова най-много се дъвчат. Малко хора обаче деталйлно анализират количеството цветен детайл в снимките. То също може сериозно да варира и това си проличва най-вече при по-високо ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: colorphoto   
Дата:   06-11-15 05:32

Рас: Съгласен![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   18-11-15 15:12

https://photo-forum.net//i/1947919 ето снимка от последното кръщене със светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: iasen2   
Дата:   18-11-15 15:38

silvesar , няма я магията

баланса - светкавица - околна светлина е в полза на светкавицата

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   18-11-15 15:48

По-добре да има лицата, че в някои тъмни църкви ще трябват надписи на снимката кой кой е.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   18-11-15 15:52

Може да съм попрекалис с изсветляването на снимката но да burningice по добе малко по светло от колкото жълто и тъмно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: iasen2   
Дата:   18-11-15 15:55

silvesar , имах предвид съвсем друго - може да вдигнеш исото и да намалиш светкавицата. Така ще се усеща повече атмосферата на църквата. То всичко е въпрос на баланс и вкус иначе :)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   18-11-15 15:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: бонд   
Дата:   18-11-15 16:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   18-11-15 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   18-11-15 16:13

Вижте нека да не навлизаме в излишни спорове на кой снимката е по добра всеки си има вкус миля че най важното е клиентът да остане доволен да всички сте прави но нали за това е фотофорум за да може такива като мен неопитни да се учи от по опитните но се га да чета че я няма магията и там подобни да видях снимката на свеща ама аз не снимам свещи а детето ако ти кача снимка на свещ ще я има ли магията пийте по една бира или по едно вино и си щракайте на воля [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: бонд   
Дата:   18-11-15 16:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: iasen2   
Дата:   18-11-15 16:16

Като не можете да приемате критика и като си нямате идея за визия , изобщо не ви е мястото тука и на фотографския бизнес

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   18-11-15 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: бонд   
Дата:   18-11-15 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   18-11-15 16:28

hrup съгласен съм с теб iasen2 критика приемам винаги казах да не спорите излишно а аз много добре знам къде мо е мястото и за това потам

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   18-11-15 16:43

Аз само затвърждавам впечатлението си, че светкавицата прецаква всичко... Тоест, ако целта е да имаш чисто информативни кадри, ок.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: krist   
Дата:   18-11-15 17:38

Pac, на какво ИСО е кадърът от Д750? Аз преди няколко дни снимах второто си кръщене до момента, изцяло с Д610, Никор 85/1.8G, без светкавица, но в доста светла църква, кадрите за моя вкус станаха доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   24-11-15 18:10

iasen2 Надявам се че тази снимка ще ти хареса повече
https://photo-forum.net//i/1949234

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: iasen2   
Дата:   24-11-15 18:23

Супер!

Още малко тренировки и си на гребена на вълната

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Pac   
Дата:   24-11-15 20:16

Kristen, Nikon-ската ми снимка е на исо3600.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »