Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   30-10-15 16:29

Здравейта предстои ми заснемане на кръщене разполагам със следната техника nikon D3200 обективи 50 f1.8 и 35 f1.8 трябва ли задължително д си купувам и външна светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-15 16:37

Всичко зависи от условията на събитието- осветеност, динамика и др.
Най-добре, лесно и приятно става като се знае местоположението и се направи оглед и тренировка с наличната техника преди датата на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: MixMike   
Дата:   30-10-15 16:54

Не бих тръгнал на събитие без светкавица. И винаги стои на апарата. Ако не я ползвам - просто я изключвам. Винаги има ненадейни моменти или снимки, на контра или на тъмно място, които не стават без подсветка поне.
...сега, на кръщене (ако е само в църквата) условията не са променливи. Но там светкавицата също може да се ползва, за да замразиш движението, докато топват бебока. Плюс още хиляди други непредвидени ситуации.
От друга страна опитен фотограф може да се справи и без светкавица в 99% от случаите, но след като задаваш такъв въпрос, явно нямаш 100 събития зад гърба си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: rossen76   
Дата:   30-10-15 17:03

вземай светкавица дори да yn за 160 лева ще ти трябва из анапред

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   30-10-15 18:43

Аз пък си мисля, че и откъмто обективите може да има греда. Не съм убеден, че 35мм няма да се окаже дълъг в даден момент[smilie21].


Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Божидар58   
Дата:   30-10-15 19:06

Аз снимам кръщенета с два апарата. D300 и обектив 16-85 и D300S и обектив 50/1.8G. С първия снимам в репортажен стил, с втория правя снимки, които са в близък план и определено клиентите харесват повече тях......


Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-15 04:27

Значи ще има две кръщенета[smile] Едно бебешко и едно бойно [shtrak] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   31-10-15 07:55

Външната светкавица е задължителна, ползва се както там където не стига светлината, така и навън на слънчево време или за контролирани бликове. Не бих препоръчал 'ресторантската' yongnuo.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: elixx   
Дата:   31-10-15 08:22

А какво препоръчвате колега? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: burningice   
Дата:   31-10-15 08:28

Ako въпроса е към мен, старая се да взимам от флагмана на съответната фирма (за канон 580ЕХ втората версия заради отдалеченото управление), но втора употреба, заради ограничения бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:14

Благодаря на всияки за съветите.За сега ще се спасявам с наличното заради липса на средства относно 35цата църквата позволява и с 50ца да се снима може би ще ползвам монопод за да мога да снимам на по ниска скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:17

Благодаря за пожеланиятая надявам се да се получи добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-10-15 10:19

На ниска скорост гостите няма да се разпознаят, няма как да им кажеш, не мърдайте- снимам. Монопода само ще ти пречи. По-добре снимай на по-високо исо и ако се налага чисти шум, отколкото после да шарпиш яко. Ако са размазани това не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:21

Исото мисля да го вдигна максимум до 1600 и да снимам на бленда 2.2 за да няма много шум а скороста да е 1/60

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: hrup   
Дата:   31-10-15 10:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 10:40

Няма ли да е много висока 1/125 ще пробвам с 1/60 и ще тръгна на горе за да видя какво ще стане разбира се преди кръщенето[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-15 14:04

Под 1/100 е много вероятно да имаш размазване от движението на самия обект/човек.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: lpenev   
Дата:   31-10-15 15:43

по-добре по-високо ИСО с повисок шум, отколкото размазани лица. Шума се чисти по-лесно и по ефектно от размазаните снимки с движищите се лица.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: silvesar   
Дата:   31-10-15 15:58

Още веднъж благодаря за съветите ще са ми от полза веднага щом мине кръщенето ще пусна снимки за да оцените направеното от мен

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Serbezov   
Дата:   02-11-15 00:14

Лично аз не бих снимал на исо по високо от 400 с такъв апарат,на 1600 шумът е доста и играта няма да си заслужава,ако не снима в прекалено лоши светлинни условия със вградената светкавица на бленда 2 може да достигне скорости от 1/200,сега виждам че имам кадри с тази скорост на бленда 4,5 в църква със вградената светка и на исо 200!!!ако има любопитни не е проблем да кача и кадър че даже е със същият обектив 35мм[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: icovalchev   
Дата:   02-11-15 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-11-15 11:53

Бленда и исо-да, но скоростта си има минимум, който ако не спазваш ще имаш арть фотографии, на които никой няма да се разпознае. При интериор можеш да си позволиш каквато скорост те кефи, но когато има движещи се обекти, които ТРЯБВА да са на фокус нямаш право на разнообразен избор :)

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   02-11-15 11:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: venven   
Дата:   02-11-15 14:24

Най-добрият начин да си скапеш атмосферата в църквата е да използваш светкавица [smilie3]
Иначе успех на всички, дето снимат на малко ISO с вградена светкавица [beer] Смееех[smilie4]
С ГСМ-а ще станат по-яки кадрите [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: заснемане на кръщене
Автор: Бонд   
Дата:   02-11-15 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »