Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Голяма разлика в цената
Автор: cannon_650D   
Дата:   12-10-15 22:18

Здравейте , решил съм да закупя Canon 7D Mark II на цена 1288 Лири от лицензирана компания за фото техника във Великобритания , но стряскащото е разликата в ценните от други по малки дилъри които предлагат същият апарат на цена от 400 500 лири по ниска, същата разлика има и ако го поръчам от Китай .
Въпросът ми е възможно ли да е има разлика в качеството на продукта между апарат закупен от Компания лицензирана за такава техника на по високата цена или друк дилър с конкурентно по ниска цена или Китай.?
Благодаря


Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 22:20

A мито, такси, транспорт и др от Китай смятат ли се? Май има и ДДС и още скрити подводни камъни при такива доставки...

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: cannon_650D   
Дата:   12-10-15 22:32

не няма проблем взимал съм неща от там, те правят врътки при доставката.Плаща се каквото си пише като цена



Публикацията е редактирана (12-10-15 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: georgioiv   
Дата:   12-10-15 22:36

на мен такава врътка ми направиха, че ми дойде 6=цата на цената в България.. :) Малко е - ако мине...

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: cannon_650D   
Дата:   12-10-15 22:44

в Ибей съшо има цени със голяма разлика и са от Великобритания не от Китай. И не знам коя е нормалната цена за този апарат ....

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 22:48

765-1050 паунда в UK като най-голям диапазон, това е вариацията на ново тяло в кутия и с гаранция варираща от 1 до 2 пълни години. Ако сте на местна почва, може да уцелите и промоция от 699 паунда. Успех!
Ако е от Китай, може да пуснете едно доказателство, че излиза по-евтино, защото нещо ми изглежда свръхтрудно като операция и ситуация. Не че не вярвам или нещо се заяждам, но ми е интересно дали ще стане.
(Линкове с цени и продавачи не давам.)



Публикацията е редактирана (12-10-15 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: marvves   
Дата:   12-10-15 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: hrup   
Дата:   12-10-15 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 23:12

Потвърждавам за grey imports.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: cannon_650D   
Дата:   12-10-15 23:17

А от гледна точка на качеството ?
Възможно ли е по евтиният вриант да е менте в кутия на канон и същите характеристики?

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 23:22

Най-много да е REfurbished, т.е като нов. Или да е от витрина. Или да е залежал. Или нещо да му е. Или да е върнат от клиент след няколко кадъра. Или...много неща.
Един-единствен път съм купувал апарат със запечатана кутия, защото имах полза и изгода, без да ги търся, обсотятелствата го наложиха. И двете неща и действия си имат предимства и недостатъци. Видни и ясни са.



Публикацията е редактирана (12-10-15 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: icovalchev   
Дата:   12-10-15 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 23:29

ДА, имаше преди един апарат в базара с меню само на японски ли беше, китайски...Еми, трудна работа с продажбата.
Винаги има препятствия.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: marvves   
Дата:   12-10-15 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: zozbo   
Дата:   12-10-15 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: cannon_650D   
Дата:   12-10-15 23:41

Благодаря на всички за мненията и съветите , сега поразгледах по подробно по евтините варианти и се зачетох в дребният шрифт , има доста уловки там .
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 23:47

Преди седмица взехме една техника с 32% по-ниска от най-ниската цена, на местна почва от UK. С гаранция, запечатана кутия и всичко, печатчета и др. екстри, холограми и естествено последваща регистрация в сайта на производителя. Всичко точно, но менютата бяха само на китайски (двата варианта) и английски...
Всичко точно, но все пак...[smilie9]



Публикацията е редактирана (12-10-15 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kiten   
Дата:   13-10-15 01:55

А някой може ли да посочи адреси или линкове на магазини в Лондон за професионална фото и видео техника и аксесуари ?

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: lamerko   
Дата:   13-10-15 04:52

Често производителите маркират партидите за различни региони и при сив внос за Европа - не признават гаранции. Обикновено когато се купува техника по тази схема, търговеца дава една година СОБСТВЕНА гаранция, а не на производителя... което ще рече, че в общия случай нямаш такава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: Imaginarium   
Дата:   13-10-15 09:50

Само ще ти кажа, че преди време имаше една статия, където се твърдеше, че около 30% от потребителите на Канон са закупили фалшиви апарати от разни 3rd party dealers.Не знам колко е истинска статията, но аз предпочитам да си купувам от лицензирани дилъри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: hrup   
Дата:   13-10-15 10:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: marvves   
Дата:   13-10-15 10:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: GenaDP   
Дата:   13-10-15 10:28

около 30% от потребителите на Канон са закупили фалшиви апарати

Точно така, потвърждавам. В тайни руски заводи преработват стари зенити и ги превръщат в канони, сонита и лайки, после ги продават на алчните за кирийка клиенти на цени доста под официалните за съответния модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: kvakioh   
Дата:   13-10-15 12:38

ЗА Никон имаше статии, в които има ребрандиран,т.е със сменени козметични лепенки и др Д7000 и се продават вместо Д7100.
За Канон най-честите случки са REfurbished, използвани тела, със сменено външно като пластмаси и козметично. Иначе отвътре са почистени, електроника, затвори, механика са втора употреба.
За Фуджи също 1-2 случая имаше, на които бях свидетел. Майстори са тези от фирмените сервизи.

Отговори на това съобщение
 Re: Голяма разлика в цената
Автор: hemilio   
Дата:   13-10-15 17:25

Много бях изненадан,като закупих моето fuji от B&H Ню Йорк на място,и като го включих,видях, че има меню на Български [smile] [cool] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »