Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за закриване
Автор: steffo   
Дата:   12-10-15 17:46

Здравейте,
Темата не е фотографска, но тук има умни глави и съм сигурен, че ще получа адекватен отговор.
Питам туй питане от името на една позната - Доколко е безопасно за очите и кожата на човек, да работи с тоз лазер повече от 2ч на седмица? Работила е няколко пъти и има зачервавяне на кожата.Четох разни писания за това, но не можах да схвана всичката информация на куп.

Машината е GEO SLAM, ZEB1.
Лазера на таз машина е: class 1, 905нм, 21cfr 1040.1 and 1040.11
 Re: Лазер - опасен?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 17:57

Клас 1 и 1М са невидим лазер, безопасни за невъоръжено око, като може да е опасно, ако се ползва с оптични прибори и техника. При употреба на увеличителни лещи и стъкла се случват най-често проблемите.
КАто цяло не се предписват специални предпазни средства. ЗА клас 3 и 4 задължително. Клас 1 и 1М дори в някои случаи не се отбелязват с пиктограми и др, обозначения като "опасни" или "вредни".
Работя с лазерна техника от 1 до 4 клас вече доста време, запознат съм с техниките за безопасност и ЛПС (лични предпазни средства) за клас 3 и 4 за UK, Холандия, Белгия, Испания, Португалия.
Познатата Ви да се консултира първо със собствениците на апаратурата, след това с лекар-специалист, за евентуалните предпазни средства и нежеланите последствия и ефекти след употреба.
При всички положения, какъвто и да е лазер и техника са донякъде вредни за очи, кожа и др. Може да става дума за специфичен случай. Може да се наложи възбрана или ограничения при този случай за употреба на лазерната техника.
В почти 99% от случаите не се гледат показателите на лазерите, достатъчно е да се знае какъв клас са и къде попадат като опасности.



Публикацията е редактирана (12-10-15 18:00)
 Re: Лазер - опасен?
Автор: icovalchev   
Дата:   12-10-15 18:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Лазер - опасен?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-15 18:10

ДА се поправя аз- клас 1М може да е опасен при употреба с оптични прибори и техника увеличителна. Клас 1 се води безопасен.
 Re: Лазер - опасен?
Автор: steffo   
Дата:   13-10-15 10:03

Общо взето и аз това прочетох за тоя клас лазери. Но на няколко места се споменаваше, че все пак трябва да се внимава с времето на излагане, та реших да питам и по-знаещи.
Ясно - познатата да иде при доктор, вместо да се ослушва.
Благодаря на отзовали се!

Темата е за закриване!
 Re: за закриване
Автор: iliyanb   
Дата:   13-10-15 10:11

Ми закрий си я.
 Re: за закриване
Автор: шдфдшд   
Дата:   13-10-15 10:11

...и кой да ти я закрий?...[smilie7]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.