Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 16:36

Днес ми се обади една позната, шефа й си харесал 2-3 мои снимки и ги искал да си ги разпечата да си ги сложи в рамка в офиса или нещо от този род. Човекът иска да си плати, но понеже не съм продавал никога мои снимки нямам никаква идея, колко да му кажа [smilie11]

Става въпрос за тези и още няколко подобни :

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/q87/s720x720/12122720_1152961188052158_82...


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/q87/s720x720/12122720_1152961188052158_82...
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/q81/s720x720/12112101_1154159981265612_88...

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: jingov   
Дата:   09-10-15 17:10

Договор за покупко продажба с изрични указания за какво ще се ползват снимките, в какъв вид и размер. Това ще те спаси от последващото им използване някъде в нета от същият господин. Ако иска използване и за друго освен за стената се описва и цената скача.

п.п. Това , което показваш като снимки с това качество и висока резолюция , аз бих искал 150-200 /е-о или лв / за брой или според харесването им, като в цената да влезе и печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: moto12   
Дата:   09-10-15 17:25

При такава цена, Шефа да се ориентира към сток сайтовете.
пс. Автора на темата има много приятни снимки между другото.



Публикацията е редактирана (09-10-15 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   09-10-15 17:44

Аз също смятам, че 150 лева на принт 60x40 за този кадър е добра цена

Тук не говорим, че трябва на всяка цена да си продадем кадрите

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: Gecata   
Дата:   09-10-15 17:58

chukov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 18:02

Оригиналната резолюция на снимките е 4000х2250 някъде около 9 мегапиксела се падат май, понеже са снимани в 16:9, иначе при 4:3 резолюцията е 12мп, но смятам че и така ще са достатъчни за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: compur   
Дата:   09-10-15 18:10

размери не видях никъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 18:37

Не знам в какви размери иска да печата. Ще се срещна с него в понеделник.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: stzz   
Дата:   09-10-15 19:49

.....ами репродукция на коя да е картина в размер 40/60, отпечатана върху канава, може да се закупи за 60-70 лева.
150 за снимка, ....[smilie10] ...............[smilie18][smilie18] [smilie18] ........!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: m.djorov   
Дата:   09-10-15 20:14

Ми... репродукция на картина ще отпечаташ според картината дори в хиляден тираж. Всеки бай мангал на пазара може да си я купи и окачи в колибата -> голям брой продажби и работа с ниска надценка. Докато при снимките ще имаш нещо много близко до уникат, понеже ще са доста малко копията. По-рядко срещано -> по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-15 20:39

Ако можеш да вземеш 150 лева на снимка прекрасно.
За мен лично снимката има проблеми и в показания размер и не би могла да издържи нищо близо до 60/40.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 21:45

Така ли какви точно са проблемите?

Ето роу файл да добиеш представа за необработената снимка :



Публикацията е редактирана (09-10-15 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-15 22:38

Има дупки в морето, предполагам не си ги забелязал, и не малко лилаво около тях. Пак казвам в това няма нищо лошо, щом можеш да я продадеш за 150 продай я, но по-добре не размахвай файлове наляво и надясно, обикновено за да продадеш снимка за 150 лева се ангажираш че няма да я репродуцираш в 1000 екземпляра.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   09-10-15 22:49

Ясно, никаква идея нямам как се формират цените на снимките понеже се занимавам само с видео, но 150 наистина ми се струват много а и не мисля, че моята снимка е нещо специално и уникално, ако си я иска само за офиса мисля да му взема макс 50-60лв и един подпис, че ще я ползва само да си я гледа там.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: jingov   
Дата:   09-10-15 23:03

dfxos Напротив, твоята снимка е специална и уникална, нали по тази причина господина в офиса я е харесал. Според мен той има и сантименти към мястото инак в стока бол с такива .

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   09-10-15 23:11

150 лв за снимка !!!! за да си я окачи човека в офиса !!!
Извинявайте, ама не сте наред!
Ето затова не работя с българи, изобщо.
Аз бих му подарил кадъра, заедно с рамка.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: pif   
Дата:   09-10-15 23:34

И аз клоня към подарък. Все пак се ползва с некомерсиална цел. От тея 50 или 150 лева няма да забогатееш но не знаеш кога някоя врата ще ти се отвори. Ако умираш от глад и ти трябват пари му поискай макс по 50 лева/кадър. Въпроса е колко широко си скроен. Мои авторски кадри правени за кефа никога не бих продал. Подарявал съм много пъти и усмивката на човека който ги получава ми е достатъчна.
Принципа ден година храни е концепция на мизерни душички. Не веднъж сме дъвкали темата за повторно копиране на паспорти от "негатив на клиента" за 5 лева. Според мен ситуацията е същата и затова предлагат да искаш 150 лева и нагоре. Подарявай и си свиркай. Доброто винаги се връща.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: compur   
Дата:   10-10-15 09:16

1-2 за подарък става! но... ако човека иска 20-тина? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   10-10-15 09:45

Май ще са повече от 2-3 преди малко ми писа моята позната, но така и не разбрах за какво конкретно ги иска, в понеделник ще стане ясно.

Предполагам, че ще иска да сложи в офиса
А и да направи нещо като албум със забележителности
има фирма за трансфери и му трябват точно такива снимки


Каквото и да значи това.


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   10-10-15 11:35

Друг вариант е просто да искаш нещо символично(каса бира, хубава бутилка вино) + разходите за печат;
В офис на една не-малка фирма има 5-6 мои фотографии, благодарение на които се уредих с доста работа + продадох по няколко принта на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 12:15

vkk1

Колко апарата и обектива си счупил в природата докато снимаш?
Колко пари си дал за да финансираш пътешествия, от които си се връщал без нито един смислен кадър?
Колко пъти си рискувал здравето си да се докопаш до място, от което да направиш добър кадър?


Като не работиш с българи - в чужбина подаряват ли кадрите? Защото съм останал с впечатление, че не само, че не е така, ами са и доста по-скъпи

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 12:20

А на мястото на човека от офиса - бих купил кадъра, а не бих приел подарък. Така демонстрирам уважение към неговия труд.

Но тия неща са за пораснали хора. Ще ги разбереш след време

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   10-10-15 13:14

Така е, прав си, пораснал Ганьо винаги трябва да удари кьоравото.
Ще ми слага снимки в офис, не го е срам, капиталист - до кокал де.ба!



Публикацията е редактирана (10-10-15 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: jingov   
Дата:   10-10-15 13:19

chukov [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   10-10-15 15:20

само да те питам chukov, какво общо има клиента с "Колко апарата и обектива си счупил", "Колко пари си дал за да финансираш пътешествия, от които си се връщал без нито един смислен кадър?" и "Колко пъти си рискувал здравето си", че трябва да бъде товарен за твоите провали?
Вероятно ако поемеш проект и си строшиш апарата, трябва да се калкулира допълнително към договорената вече цена? Или се калкулира предварително за всеки случай?
Ама че пазарна логика!

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 15:32

Ако смяташ, че цена от 150 лв. за стойностен кадър е натоварване това само демонстрира непознанието ти на пазара на изображения.

Дори в България има фотографи, които продават кадри и по 600 лв. Познавам поне двама.

Неадекватен ти е постинга. Просто се примири и това е.

Като отидеш на лекар не плащаш ли цената на неговото обаразование, разходи за кабинет и т.н.? Или смяташ, че не си длъжен?
Същото е и с фотографията.

Но както казах по-горе някои неща се учат с времето.
Още не си готов :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: papadok   
Дата:   10-10-15 15:42

Снимките няма да бъдат за лично ползване и затова не трябва да се подаряват.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 15:57

Дори и да е за лично ползване

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: georgioiv   
Дата:   10-10-15 17:14

Всеки пульо си е купил апарат и си мисли че също може да заснеме такъв (някакъв впечатляващ) кадър... Отива на мястото със скъп апарат и скъп обектив и се връща с боза и чалга на картата... Обаче във форума твърди, че трудът на сериозните фотографи, които знаят кога да отидат, с какво да отидат, какви приспособления да ползват и които си губят половин ден за 1 - 2 хубави кадъра - този труд трябва да е безплатен, защото сме свръх богат народ и трябва да сме ларж.. :) И ако един среден мениджър, който има кабинет и ясе предполага, че доходите са му доста над средните, поиска кадър за кабинета си, то е безумие да му вземеш толкова пари, колкото дава вечерта да почерпи някоя мацка в ресторант, защото ресторантът има много по-голяма нужда от пари, нежели фотографът за своя труд... На мен ми е трудно да вдяна логиката.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: stzz   
Дата:   10-10-15 17:38

dfxos казва, че не е продавал до сега снимките си!
......та съобразявайте коментарите си за цена и с този факт, не става все пак въпрос за кадри, заснети от двамата познати на chukov.

Ще ми е интересно, да разбера развръзката на историята.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: e-mil   
Дата:   10-10-15 18:28

Автор: dfxos
Дата: 10-10-15 09:45
"А и да направи нещо като албум със забележителности
има фирма за трансфери и му трябват точно такива снимки

Каквото и да значи това."


Означава, че ще ползва снимките за туристически бизнес. Едно време му казвахме превоз, сега бизнесмените му казват трансфер. Ще рече, че превозва организирани групи пътници от някъде до някъде. Примерно: туристическата агенция Х посреща туристи от Холандия на летище Варна, качва ги в автобуса на фирмата за трансфер и ги вози в хотела. После пак в подобен автобус ги води на Побитите камъни или до други забележителности.
Или корпорацията Y си прави конгрес в София с дребните и средни мениджъри за Централна и Източна Европа. И понеже са доста хора пак наемат фирма за трансфер да ги вози от хотела до конгресния център. Но като свършат деловата част ще искат да се поразсеят малко, затова съшата фирма им предлага снимки да си изберат какво да видят от България и съответно да ги закара дотам.

А дали ще си ги сложи в офиса? Ми вероятно ще си сложи поне няколко. Това работи човекът - продава гледки.


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-10-15 18:36

Горби, ясно е, че не става дума за боза и чалга

И майстор да си бозата не можеш да я продадеш за такива пари

Очевидно говорим за свестни снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   10-10-15 20:49

Ясно разбрах що е "трансфер", в такъв случай той пак ще си направи едно албумче и просто ще го показва, пак се класифицира като лично ползване, не знам за разлика от видеото продажбата на снимки ми идва малко сложна, а и за първи път ми искат снимки. Като се видим в понеделник ще стане ясно и все пак си мисля нещо от рода на 50лв на кадър с договор, че ще бъдат ползвани само за този албум, но не знам файловете трябва ли да му дам или трябва да дойда когато ги печата с файловете? Малко тъпи въпроси ама какво да се прави, за всичко има първи път.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: georgioiv   
Дата:   10-10-15 21:02

chukov, не него имах предвид.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: e-mil   
Дата:   10-10-15 23:21

Автор: dfxos
Дата: 10-10-15 20:49
"... в такъв случай той пак ще си направи едно албумче и просто ще го показва, пак се класифицира като лично ползване...


Е... то всяка визуална реклама прави точно това - просто показва едни изображения. [smile]

Човекът ще си рекламира услугата с твоите снимки и това няма как да е лично ползване. Но наистина първо трябва да разбереш какво точно ще прави със снимките: дали ще са само за албум или ще ги качва и на сайта си; в какъв тираж ще е албумът; за какъв срок иска да му преотстъпиш права и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: pif   
Дата:   11-10-15 01:40

Чуков,
ти като един експерт да ме светнеш тука с един сложен казус.
Аз си изкарвам хляба с електроника. Обаче много обичам да пея. И един човек чу една моя песен и иска да му я запиша на диск. Да си я слуша. Ама той има и ресторант и иска да я пуска от време на време на гостите. Сега проблема е следния - колко пари да му искам. Аз не съм професионален певец и пея малко фалшиво. Тая песен я записах с един микрофон за $5000 дето си купих преди време щото много ме кефи. Ама аз имам и още няколко микрофона по $2000-3000 и единия го ползвах за припевите. Междувременно платих на музиканти да ми изсвирят инструментала. Сега въпроса ми е колко пари да му взема на ресторантьора за моята песен? Аз принципно я пуснах в ютюб ама там е с лошо качество и на едно място прекъсва и не става за ресторант. Та сега кажи ми колко да му искам за тая песен? Аз като я записвах май бях настинал та пих лекарства. Да включа ли и тях в цената?
Някой като се самозабрави и отлита в космоса направо.
Човек прави нещата или за пари или за кеф. Когато са за кеф - парите развалят удоволствието. Затова и от доста години не снимам за пари. Огромна алчно върлува във фотографските среди. То си е живо печалбарство и алчност като целта е да се докопат повече пари. Изкуството отива на заден план. Ако изобщо го има.

Към автора на темата:
щом ги иска с комерсиална цел му предложи той да определи цената. Отпечатването на каталог е доста обширно понятие. Може да си е наумил да ти даде 200 или 500 лева и да ползва тези от твоите кадри които му харесат. След като това не ти е основен доход и основно препитание каквото и да изкараш си на далавера. Хем твоите кадри с твоето име ще стоят някъде. Ако иска ексклузивни права без твоето име под кадъра - цената ще трябва да е по-висока. Ако на снимките пише - фотограф ХХХ УУУ - тогава може да е и по-ниска. Всичко се определя според зависи. Със сигурност няма да станеш милионер от тези кадри и със сигурност ако поискаш прекалено висока цена човека ще предпочете да купи някакъв евтин апарат и да прати секретарката да снима и после ще ползва гадните снимки за каталога. Въпрос на манталитет и цел. Дай му той пръв да предложи цена за това за което иска кадрите с уговорката, че твоето име ще стои под кадрите. Ако иска да е без името - тогава ти поискай доста по-висока цена. Може пък да станеш милионер като Чуков от тея снимки.
За файловете - даваш обработен файл. Не даваш роу. Даваш файл в качеството в което ще се ползва. Може и максимално да дадеш. Никога не можеш да си сигурен дали ще ползва кадрите за друго. Затова е договора. Той винаги може да ги открадне. Ще ги свали от нета и ще ги публикува. Проблемите идват ако почнеш да го съдиш. Щом иска да ти плаща най-вероятно е съвестен.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: nositel   
Дата:   11-10-15 08:01

Брех че философ [thankyou] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-10-15 09:49

Верно кеф, отиваш в магазина и казваш- ей моето име еди-къде-си е написано, що ми искате пари [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   11-10-15 10:15

Пифе
има тук едно основно недоразумение, пич.
Аз не обяснявам, че на 100% снимките трябва да бъдат продавани, а не подарявани.

Момчето в темата пита колко парички да вземе.
Спорът се завъртя около това много или малко са 150-те лева

Аз защитавам мнението си относно ценообразуването.
Ако е решил да подари кадъра това е друга работа и няма отношение към темата.

Поогледай пак и виж дали някъде съм написал, че никой не трябва да подарява [smilie3]

И да, експерт съм, но по табла, както е написано в краткия анонс на профила ми [cool]

Другото е просто споделен опит

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: chukov   
Дата:   11-10-15 10:28

Имаш 2 основни фундаментални грешки в поста си

1. Кой каза, че само професионалистите могат да продават продукта на своя труд, а аматьорите не? Още повече, че във фотографията виждаш директно крайния продукт и много често е трудно да различиш дали е кадърът е заснет от професионалист или аматьор ?!?!
Цената на изображението идва от неговата стойност, а не от професионалният статус на автора му.

2. Никога не оставяш клиента да определя цена
Това означава, че ти самият не можеш да оцениш своя труд.

А закачката за милионера Чуков [smile].
Да, от снимки няма да изкараш много, но като увиснеш пред магазина за фототехника цената си е все толкова висока, независимо дали ти виси името под някой кадър в нечий офис или не [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   12-10-15 16:58

Срещнахме се днес.

За какво му трябват снимките : за сайт, който ще промотира България свързан с тези "трансфери". Няма да печата снимки. Снимките ще се ползват като заден фон.

Иска снимките да са без лого, понеже щяло да има тяхно.

В контакти ще бъде опоменат авторът.

Ще има отделна секция за мен, като такъв предлагащ въздушно заснемане.

Не става въпрос за 4-5 снимки, а за бъдещ ангажимент на може би 100 снимки на разни ключови места и забележителности в България + моите които съм заснел вмомента.

Сайтът ще бъде готов след месец.

Говорихме и за цени, от разговора разбрах че 30лв на кадър май не го устройва. Той също имал дрон, но нямал времето да обикаля и снима, а и не му се отдавало много снимането като цяло понеже няма опит.

Евентуално ще се срещнем отново след като е готов сайтът.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-10-15 17:06

Добре де, той ли ще ти поеме транспорта и ще ти заплати времето, което ще ти е необходимо да заснемеш необходимите му кадри? Ако той ти ги поеме- ок. С пътуванията ти ще си направиш и кадри за теб. Но ако не... 30 лева е никаква цена, на теб ще ти струва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   12-10-15 17:10

Ама нямал време, ама не му се давали пари... Български чорбаджия [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   12-10-15 17:16

Ами да без транспорт цената не си заслужава, каза че ще говорим след като станел сайтът. Но аз не изгарям от желание да работя за него без пари, за добавка въздушно видео на ключови моменти към основното такова за сватба взимам чисти 200лв за по-малко от ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: marrio31   
Дата:   12-10-15 17:29

Ами остави го да си снима той,друг е въпроса,че вече има доста хора с фантомчета и гопро..та е възможно и по-евтинки да намери ако го устройва гопро.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: ecobo   
Дата:   12-10-15 18:01

И накрая пак я докарахме до типично българския случай: един "бизнесмен" много иска да има хубави снимки, ама му е скъпо. Ама, забележете, му е скъпо не защото (вероятно) не може да си позволи подобен разход, а защото и той го може това, даже (вероятно) по-добре го може, ама няма време за такива просташки неща като снимане... Пфууу, цървулска работа отвсякъде. За жалост, през ден говоря с такива велможи, дето си мислят, че щом си фотограф, значи с нещо си му длъжен, той даже щял да те рекламира и т.н. и т.н. до болка познати тарикатлъци.
Такива цървули бол, и един път наведеш ли се - край, няма оправия. Затова, дръжте се на положение. Ако някой не приема цената ви, той просто не е вашия клиент. Нищо, че някой може да му даде по-тънка цена. Постоянно говоря с такива "колеги", дето реват колко била скъпа техниката, а не искат / не могат / не смеят да поискат прилични пари за труда си. Да пазара е кофти в България, но той е такъв И заради нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   12-10-15 18:15

Ами да в крайна сметка да ходи да си снима той, аз му казах, че не изгарям от желание задължително да му продам снимките си и че той далеч не е единственият клиент с когото работя.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: Pif   
Дата:   12-10-15 18:42

Просто и конкретно: Към момента и при текущите условия нямам интерес да работя за Вас. Заснетите кадри ги продавам за цена Х лева за кадър при използване в сайт. Цената ми на снимачен ден е 500 лева + транспортни и дневни разходи.
Няма нужда да му се обясняваш какви клиенти имаш. Това са твоите снимки и толкоз. Ако хареса 20 снимки и ти плати по 20 лева на снимка защото 30 са му много - си на далавера с уговорката, че се ползват само за уеб и той няма изключителните права над кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: marrio31   
Дата:   12-10-15 19:02

dfxos,не знам с какъв коптер и камера снимаш,но каквито и да са всеки полет е риск,един мотор или спийд контролер гори и си поне 2-3000лв назад(не говоря за риска който поемаш при летене над хора),това го пиша по повод видеото на сватба за 200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: dfxos   
Дата:   12-10-15 19:11

Снимам с фантом 3 про понеже е малък и лесно се маневрира в тесни пространства, а видеото е задоволитено за момента, избягвам да летя над хора до колкото е възможно работя на свободна практика с видео оператори, ето първото видео в което участвах, в цялото видео до колкото знам са включени повече кадри :

http://plamenbijev.com/wedding-cinematography/


Красимира и Явор

И още един https://vimeo.com/141039023


Други проекти, в които съм участвал със видео са Спирита на Бургас, Джаз феста в София, промо видео на операта в Стара Загора и едно автомобилно състезание във Варна след, което в последствие ме извикаха да снимам финала в Словакия след 1 седмица.



Публикацията е редактирана (13-10-15 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Продажба на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   14-10-15 19:55

Знаех си, че ще я докараме до:

"не изгарям от желание задължително да му продам снимките си и че той далеч не е единственият клиент с когото работя"

Ето така се прави бизнес! Евала, и на единия, и на другия!
Като извадена от БГ учебник е тази сделка.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »