Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Нови предложения - недозабелязано
Автор: geokar   
Дата:   08-10-15 17:04

Практиката показа ползата от такива теми, в края на краищата попадналите в албума кадри се виждат от повече хора, ако нещо е потънало в "предложенията", а според вас си струва да го видят и тези, които по-рядко влизат в тази галерия, показвайте го тук. Дали ще се хареса и на друг, както се харесва на вас е друг въпрос, да не ви тревожи, ако си струва да краси албума с присъствието си, ще е добре за сайта. Както и в предишните подобни теми не се препоръчва да се саморекламирате със собствени снимки, бих добавил - снимките от първите страници на галерията, публикувани през същия ден все още не се нуждаят от подобна патерица. Но понякога съм се учудвал, като видя нещо заслужаващо си да стои от седмица в "предложения" вече някъде на петнайста страница и когато най-после се появи в "избрано", за час обраства с коментари, чуденки и харесванки (казано на български, иначе това "лайкване" много кучешки ми звучи!) Така че със сигурност си струва, хайде, давайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: geokar   
Дата:   08-10-15 17:46

Хайде да поведа хорото, па да видим:

https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1444047104_12038055_10206664095915235_7158754858306410775_n

https://photo-forum.net/i/1939496



Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: тьма   
Дата:   08-10-15 18:27

хайде и аз да се хвана[smilie3]


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1444276550_12119121_10206965348923912_3550349149395447375_n




https://photo-forum.net/i/1940051





https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1444245885_DSC_0833lll.jpg



https://photo-forum.net/i/1940018





https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1444246204_DSC_0643j.jpg



https://photo-forum.net/i/1940023



Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: pumabg   
Дата:   08-10-15 18:47

А може ли някакви обосновки към предложенията ви? Особено към първото...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: тьма   
Дата:   08-10-15 19:08

Хватает за душу!

Czy rozumiesz?


Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: pumabg   
Дата:   08-10-15 19:27

Да разбирам, че само ти имаш душа или ? (не ме карай да правя рецитали...) Смятам за абсолютно резонно да се дава поне кратко обяснение защо кадърът е недооценен... Всеки има право на мнение но е хубаво да умее да го защити!
Иначе всеки ще си пуска тема, какво на него му харесва...
Та за това моля автора да обясни защо кадъра, който е предложил смята за недооценен... Всъщност, като казах кадър бих попитал и какво точно е това което е представил ? Как той го определя ?
Благодаря предварително за разясненията!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: тьма   
Дата:   08-10-15 19:31

Темата не е за анализ на кадрите, а за показване на това, което на теб лично ти е харесало и смяташ, че може би би се харесало и на друг, но той не го е забелязал.

На теб нито една ли от предложените тук снимки не ти харесва,pumabg ?


Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: golded   
Дата:   08-10-15 20:23

Тъма отново "на всяка манджа мерудия"!Мисля че правото на отговор е на автора на темата, а предложението на Пума изобщо не е лишено от смисъл! Когато показваш кадър, който според теб е недооценен и с няколко думи обясниш защо, това може да помогне на другите да
преосмислят виждането си за снимката!


Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: vili_anastasova   
Дата:   08-10-15 21:03

Еха, приветствам темата! Радвам се, че пак ще има какво да показваме!
И аз ще покажа един кадър, но предупреждавам, че въпреки доброто желание на rimohit, който се опита да ми обясни на лични как да поствам тук по правилния начин снимки, не успях да го направя.[smile] Затова от мен отново само линк, за което се извинявам:
https://photo-forum.net/i/1939571

И преди да ме попита някой какво харсвам в тази снимка, ще кажа: Харесвам такива бурени и треви, снимани по този начин, харесва ми и обработката!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: тьма   
Дата:   08-10-15 22:22

При така зададен въпрос - *А може ли някакви обосновки към предложенията ви? * - се почувствах длъжна да отговоря, golded


Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 22:30

[smilie11]
pumabg [smilie24]

всъщност обективната критиката се оказва трудно нещо!



Публикацията е редактирана (09-10-15 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 23:16


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1442572334_DSCF8429.JPG


https://photo-forum.net/i/1936400


трудна работа [smilie10]



Публикацията е редактирана (08-10-15 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: geokar   
Дата:   09-10-15 00:45

Авторът на темата още в началото се е постарал да даде някои обяснения, които, както вижда, не са били прочетени. На него му харесва снимката, която е предложил. Лично му харесва и не смята, че дължи обяснения защо му харесва на когото и да е. Предварително е казано, ако не ви харесва, просто не гласувайте. Специално за пумабг ще отговоря и това ще ми бъде единственият отговор към него: Качената от мен снимка ми харесва точно по тези причини, по които тя на него не му харесва. Това са различни светоусещания, няма как иначе да му бъде обяснено. Освен това най-настоятелно и най-учтиво ще го помоля да не се занимава с теми, които по принцип не го интересуват (някой нещо спомена за манджата и мерудията). Не бих допуснал темата да се изроди в лични нападки, както се получи наскоро с една подобна тема, не без неговата активна помощ. Предлагам му да приеме, че ние тук сме глупаци, които харесваме лоши снимки, а той е умният, който разбира повече от нас и не си струва да се занимава с такива като нас. ТОВА Е ТЕМА ЗА СНИМКИ, не за анализи и словоблудство, в предишните подобни теми се появяваха много снимки, които на мен не ми харесваха, но не се хвърлях да ги критикувам, а просто не гласувах за тях. Тъй като аз съм модераторът на тази тема, единственото, което ще се постарая да направя е тя да не потъне заради хейтърство под формата на "критика". Защото аз не се ужасявам от критика, но мога да се ужася от критика (с ударение на второто и). И така играта е ясна - качваш, което смяташ за хубаво, гласуваш за каченото, което смяташ за хубаво, или не гласуваш, ако мислиш, че е лошо. Можеш да критикуваш каченото, но не да се нахвърляш с обиди към тези, които са го качили, нито към тези, които са го харесали. Най-добре, ако смяташ, че темата и снимките в нея не ти харесват, да погледнеш в другите теми, които ще ти харесат. Ясно и просто, нали?



Публикацията е редактирана (09-10-15 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: hrup   
Дата:   09-10-15 08:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: hrup   
Дата:   09-10-15 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: geokar   
Дата:   09-10-15 08:35


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1444051024_IMG_3942.jpg


https://photo-forum.net/i/1939506



Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: vili_anastasova   
Дата:   09-10-15 09:31

geokar
Дата:09-10-15 00:45 [smilie24] [smilie24]
Няма как да го кажа по-хубаво и точно![smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: pumabg   
Дата:   09-10-15 15:14

Петък е…
Това което си написал малко ме обърква но ще ти отговоря по начина по който го чета…
Харесвам или не харесвам са аргументи, които малчуганите започват да използват още от ранна детска възраст.
Всеки има мнение дали харесва или не харесва различни неща… Но това не е критерий още по малко пък обоснован ! Може спокойно да приемем, че всеки един човек има свое собствено мнение.. Предвид, че на земята живеят ок. 7 милиарда хора, сам можеш да си отговориш, колко различни мнения има на света…
От друга страна често мненията или харесванията на много хора съвпадат. В изкуството пък и не само, това се нарича “main stream”, или „поп“ от популярно или просто мода. Най често популярното е лесно смилаемо изкуство… Нещо което моментно засища сетивата и сърцето.
До колкото съм те чел а и в изказванията си разбирам, че ти имаш малко по различни претенции… Търсиш това което другите не са открили и в някаква степен смяташ, че не принадлежиш към main stream-а. За това е и моето учудване. Противоречиш си и тезата ти е в разрез с това, което искаш до покажеш или докажеш.
Ако беше въпрос само на „харесване“ то нито твоето творчество, нито това за което гласуваш излиза, че е ценно и смислено (справка погледи профила си и харесванията на снимките в него)! Ако обаче се опиташ да защитиш мненията си по друг начин и убедиш или най малкото накараш хората да се замислят, може да получиш доста повече насоки и разбиране!
Що се касае до самото произведение, което си постнал..
Първо е хубаво да си отговорим на въпроса що е то фотография !?! А тя е рисуване със светлина…
Според теб в раздел експеримент какво има? Колажи ? Това фотография ли е или продукти създадени чрез софтуерни програми…,които имитират фотография?
Какво смяташ за снимките на картини ? Дори и да приемем, че автора и на двете е един и същ…?
Разбери ме правилно, Аз не критикувам такива позиции, просто питам това фотография ли е ?
Иначе много от тези произведения определено са изкуство, дори някои от тях сериозно такова!
Трябва да е ясно, художника рисува картини, скулптора вая форми а фотографа записва светлина… Всеки си има своите инструменти! Не че не могат да се смесват… Не че тук не може да гледаме всичко това записано под формата на образ!
От тази гледна точка, показаното от теб за мен първо не е фотография! Не знам дали е снимана картина или е драскано със някаква програма, но това не е фотография!
Второ, произведението е от така нареченият жанр абстракции… Преди години беше доста на мода. Но неговият апогей завърши с една история, която може да е легенда а може и да е истина… Историята за незнайните автори на платна, които критиците много хвалели..
За това решили да организират една гала вечер за да представят новите таланти…
Когато всички тръпнели в очакване с чашка вино в ръка, на подиума излезли няколко шимпанзета… Така приключва и ерата на драсканиците и точките…
И трето този образ, който си предложил не предлага дори една от желаните стойности на изобразителното изкуство…, като - Композиция, цвят, светлина, сенки, идеи и много др.
От моя гледна точка във всяко нещо, човек може да вложи дълбок смисъл, стига желанието му да се направи на велик да е безгранично… Или глупостта да го преследва от години…
Ако конвертираме едно кучешко лайно в ч/б и му засилим полутоновете, дали то ще придобие един по дълбок смисъл? Защото в този форум, много често виждам точно такива изпълнения.
Елементарна фотография, на която бандата на Шаро придава някакви неземни свойства… А всъщност повечето е за кофата !
Hrup, На такива като теб съм се нагледал тук от години… Доста от тях вече ги няма и предполагам, че и твоето битие ще свърши скоро…
Когато човек иска да се приобщи към дадено общество е редно първо да каже Добър Ден!
Аз съм Иван Иванов, Петър Петров и тн… Да слуша да гледа, да дава от себе си и чак след това да изисква ! Като ти гледам профила от кога е с двете снимки и някак оставам с впечатление, че ти влизаш от вратата с бутоните…
Първо дай нещо на този форум на това място. Покажи твоята гледна точка, чрез фотографията която създаваш, участвай в теми свързани с това изкуство и след това поставяй екзистенциалните си и морални въпроси, които нямат ама нищо общо с идеята на това място! Да не говорим, че дори не можеш да ги защитиш с аргументи.
Много точно ти написах, че само хора които образно казано „преяждат“ и са достатъчно задоволени в живота, могат да задават такива въпроси, като твоят от предишната тема.
За съжаление живеем в свят, където Човекът е център на всичко. Това ни кара да се вглеждаме все повече в нас самите вместо да гледаме това което ни заобикаля. Това е много тъжно явление и поражда всички болежки на съвременните общества!
Аз не смятам, че човек е център на каквото и да било… Да не говорим, че сме доста нисши създания, които в своята еволюция дори не успяваме да предадем натрупаната мъдрост на нашите деца. Всички се раждат еднакво глупави и неопитни за съжаление…
Та така…
А това че си ме блокирал е само признак на слабост! Мога да се обзаложа, че като затвориш монитора си просто поредната сива мишка, която се чуди къде да си избие комплексите!
От тук нататък, единственият ти начин да общуваш с мен е като ме избягваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: hrup   
Дата:   09-10-15 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: geokar   
Дата:   09-10-15 16:59

Така. Вече два пъти обясних за какво е тази тема, не е за чесане на езици. "Харесвам" според мен означава: "намирам, че отговаря на моите естетически критерии за фотография, тези критерии съм си ги изграждал близо половин век с много гледане, четене на много книги по въпроса, учене и практика. Ако тръгна да ги обяснявам и защитавам, ще прегреят сърверите. И не му е мястото тук. По въпроса, който ми се задава упорито относно първата публикация, не мисля, че някой може да повярва, че в един пост ще му обясня що е абстракционизъм, по този въпрос съществуват хиляди томове и материали в библиотеките и нета. Ако пък става въпрос за някой, който е уверен, че с вица за шимпанзетата с абстракционизма е свършено, то задачата ми е направо невъзможна! А знам и вица за опашката на магарето, още по-смешен е, а и други подобни вицове, те се тиражираха по едно време, когато това течение беше обявено за "антиискуство, характерно за е епохата на упадъка на капитализма" - и вицовете ги знам от лектори по марксистко-ленинска естетика, по-дълго сме живяли, през повече перални сме минали. Та, в старанието си да не обидя опонента си, ще кажа тактично, че не е достатъчно информаран по някои въпроси, явно в недостатъчна степен се е интересувал от тях. Но пък като така, молим го да не ни поучава неподготвен. Ако иска, нека отвори тема за абстракционизма, със заглавие "Криза на безобразието", да речем (така се наричаше един съветски учебник по история на изкуството на ХХ в., може още да го имам някъде из къщи.
И дотук по този въпрос. Колкото и да изглеждат дълбокомъдри тези разсъждения, които си разменяме тук, присъствието им драстично противоречи на принципа на темата, обявен още в първия пост и, следователно, са спам. За да бъде спасена темата като такава и да не се превърне тя в поредната караница, съм готов да приложа мерки, каквито досега не съм прилагал. И ако го направя, няма да съм аз този, който не играе по правилата.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: pumabg   
Дата:   09-10-15 18:17

Благодаря геокар за разясненията и позицията !
Мога да ти отговоря подобаващо но щом темата си е "твоя" и ти определяш правилата нека така да бъде!...
Ето нещо от мен "по правилата", дано ти хареса...[smilie3]

http://s1.postimg.org/n2etm0ktb/1444241082_Boyka2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: тьма   
Дата:   09-10-15 18:49

със сигурност ще има харесали, дерзай, pumabg[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: hrup   
Дата:   09-10-15 19:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: pumabg   
Дата:   09-10-15 20:54

Хрупчо, който търси намира! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови предложения - недозабелязано
Автор: geokar   
Дата:   09-10-15 21:08

Давайте снимки, бе хора, това му харесало на човека, това качил, на мен друго ми харесва, друго качвам. Никой никого не задължава да гласува или да не гласува. А иначе добре е да се дава линка, за тези, които искат да гласуват, така правим в тези теми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »