Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 07:54

Колеги, какво бихте ми препоръчали като джобна камера за снимане на видео (основно) и снимки (на втори план)? Колко голяма карта би трябвало да има апаратът, за да побира видео в рамките на час (общо)? Наскоро правих видео и снимки с "Нокиа 6233" с 2 мегапикселова камера, но снимките ги бива само когато са навън, в помещения не са толкова качествени, а видеото е с доста слаба резолюция и ми го дава завъртяно на 90 градуса. Това са ми първите стъпки в дигиталната среда и ми се иска нещо по-качествено, така че сниманото да е трайно с добро качество.

Преди време някой спомена, че "Сони" са добри в този сегмент, но се чудя дали модел като този, който е като това, което търся - https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=2&product=12748&show=additional
си оправдава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: hrup   
Дата:   08-10-15 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 09:13

@hrup - благодаря за препоръката, но това не са малко повече пари, а близо 4,5 пъти повече. Доста солидна разлика и нямам възможност за подобен бюджет. Освен това, и размерът е по-обемист, което също е пречка. На мен ми трябва нещо, което действа на принципа "насочи и снимай" и да се побира в джоба, а не да го нося в ръка или на врата. По същата причина и смартфоните не са много удачен вариант, въпреки качествата си, защото са си доста големи "плочки". Екшън камерите също не са опция, защото мисля, че нямат опция за увеличение - иначе сред тях и особено сред новите модели има доста компактни.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   08-10-15 09:18

Ако споменеш горната граница на бюджета ще е по-лесно[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: hrup   
Дата:   08-10-15 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: naskonerva   
Дата:   08-10-15 10:31

виж и Panasonic и FUJI но за 200 лв. няма как да стане. Все пак търси в базара или olx, втора ръка може да изпадне нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-15 10:33

Вземи си по-добър телефон [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: jivkojj   
Дата:   08-10-15 11:05

Виж някой Никон 1. Дори и да е от първите модели - j1, j2. Много добро видео и става и за хубави снимки [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 11:11

GoPro. Качествено и компактно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 11:48

Благодаря ви за съветите.

Уви, бюджетът ми е около 200-250 лв., не повече. Целта ми не е да правя шедьоври за изложби и по тази причина нямам излишни средства за такава техника. Разбирам, че по-доброто струва повече, но всеки се простира според възможностите си. В момента имам "Олимпус Мю 2", но откакто опитах дигиталното снимане, нещо не ме влече така към филма. Голямо предимство е апаратът да ми е винаги под ръка и във всеки момент, когато ми хрумне, да мога да снимам я видео, я фотос. А и филмите изискват допълнителни разходи - освен самата им цена, проявяване, принтиране на снимките. Които цифровата техника спестява.

Има и такъв вариант - да събирам пари за нещо от сорта на 300-350 лв., но трябва да имам точни параметри и да знам какво да очаквам. Преди време говорех с една позната, която има "Никон Кулпикс", който, оказва се, не може да фокусира на дневна светлина в стая, ако няма светкавица. Искам да съм сигурен, че няма да имам такива неприятни изненади.

@realnoncho - да, мислех и за такъв вариант (особено след като видях видео от "Нокиа Лумиа 735" в "Ю Туб"), но сегашния ми телефон, който го ползвам от два месеца, ми харесва много и е с точните размери, каквито предпочитам. Единственият му недостатък е слабата камера, иначе всичко друго си работи много добре. По тази причина реших да проверя какви са възможностите за компактна фотокамера, която да запечатва добро видео и отвреме-навреме снимки. Хубавото на видеото е, че улавя момента в динамика, а не както при фотосите само статична ситуация и така по-автентично се запазват емоциите + звук.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: vga   
Дата:   08-10-15 11:52

Взимаш това и забравяш за случая: http://basecamp-shop.com/elektronika/kameri-gopro/kamera-hero.html

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: hrup   
Дата:   08-10-15 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 11:56

@naskonerva - като казваш "Панасоник", какво ти е мнението за тези два модела до 300 лв.?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: jivkojj   
Дата:   08-10-15 12:02

Те с тея цени на новите смартфони, вече не си заслужават много-много, освен ако не е някой по-стар модел или китаец.


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 12:03

@hrup - да, това също е вариант. Ще помисля над него. Засега искам да разбера как стоят нещата при фотоапаратите.

@vga - ти си вторият, който препоръчва тази камера, при това цената й е в рамките на допустимото за бюджета ми. Интересува ме колко като времетраене видео може да записва и прави ли фотоси? Може да звучи наивно питането ми, но никога не съм ползвал такава техника. На телефона ми направи впечатление, че продължителността на видеото зависи от резолюцията и размера, които се увеличават при по-ниски параметри и се намаляват при по-високи. Тя и картата не е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 12:09

@jivkojj - какво по-точно имаш предвид?

Дори да стигна до вариант смартфон, ще го взема втора ръка. Това, което ме спира засега за такъв вариант е размерът на апарата. Трябва ми нещо, което да се побира в джобчето и когато ми хрумне, вадя и снимам, а не да го нося специално за тази цел и да ми пречи в ежедневието.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: nositel   
Дата:   08-10-15 12:17

Повече е от 200лв ама... FUJI XF1

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 12:20

kamenvk: GoPro-то според модела има различни възможности, но все пак едно зареждане на батерията ще стигне някъде за около 2 часа видео. И да - могат да се правят снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: jivkojj   
Дата:   08-10-15 12:34

@jivkojj - какво по-точно имаш предвид?

Ами каквото написах - новите модели са на ненормални цени. Например актуалната линия на Сони, която се слави с отлични камери за телефон е над 1000лв, и то за най-евтния си модел - компакт. Другите фирми и те са с подобни цени.


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: hrup   
Дата:   08-10-15 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: bg2014   
Дата:   08-10-15 15:17

Всеки компактен апарат от Никон, Канон, Сони и Самсунг върши прекрасна работа. Както за снимки в движение (вдигни и снимай), така и за видео с висока резолюция. Големината на видеото зависи от поставената карта памет, а снимките са си снимки. Цените са достатъчно приемливи за предлаганото качество и поддръжката е елементарна, и лесна. Вече съм на DSLR апарат и затова не съм сигурен, но Самсунг предлагаха ефект с наслагване на 3 снимки и се получаваше нещо уникално, както и снимане на видео със смесени ефекти. С една бърза справка може да се види за какво говоря. Според мен си се ориентирал правилно - лесно снимане, видео с HD качество и множество ефекти. Успех!
Ако трябва да посоча конкретен апарат - аз съм доволен от Canon IXUS серията, но ето избор. Трябва и четене.http://www.technomarket.bg/products/09142569/canon-ixus-160-silver

http://www.technomarket.bg/products/09135930/sony-dsc-w800b

http://www.technomarket.bg/products/09137781/nikon-s2800-black-8gb-sdhc-case

Ето за този Самсунг говоря (250 лв) и бих избрал него.
http://www.samsung.com/levant/consumer/cameras-and-camcorders/cameras/point-and-shoot-cameras/EC-WB3...




Публикацията е редактирана (08-10-15 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: hrup   
Дата:   08-10-15 15:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 15:29

@nositel - благодаря ти за препоръката. Изглежда интересно, макар че нямам никакъв опит с "Фуджи". Ти лично имаш ли преки впечатления от този модел?

@lamerko - благодаря за инфото. Звучи сравнително добре - два часа е ОК, а ако снимам на части, вероятно батерията ще ми стигне поне за 2-3 дни.

@jivkojj - така е, скъпи са. Ако взема такъв, то ще е втора ръка, не ми трябва непременно най-новото и най-скъпото. Явно усещат, че има голям пазар за такава техника и нарочно надуват цените, за да избиват големи печалби. Мен лично ме дразни размерът им. Ако ги правеха по-компактни, както добре познатите джиесеми, щяха и мен да ме имат за таргет. :-)

@hrup - съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 15:39

@bg2014 - благодаря ти за предложенията. Тези линкове са ми много полезни. Казваш, че си доволен от "Иксус" серията на "Канон". А имаш ли впечатления от апаратите на "Сони"? Съпоставими са като цени и искам да разбера дали има разлика в характеристиките и възможностите им. Предложеният от теб модел "Канон" пише, че е получил награда, докато този на "Сони" се води сред най-продаваните и е в промоция с карта-памет и калъфче.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера за видео (основно) и за снимки
Автор: kamenvk   
Дата:   08-10-15 16:19

@hrup - толкова ли ти е добър телефонът? Каква камера има?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »