Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   10-10-15 02:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: BOZO   
Дата:   10-10-15 03:50

Всичко е хубаво, ама 13.5”... поне 15.4" да беше. Само че видео картата е под клавиатурата.... откачаш дисплея и шнур. Иначе визията е перфектна, фешън, ърбън, абе изобщо събираш погледите ако разцъкваш фейсбуко у молО.. :D
Идеята да рендваш нещо или да чоплиш няква работа по време на обяд, кафе или в парка ми идва малко извратена...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: ATHOM   
Дата:   10-10-15 04:04

То на мен идеята на човечеството, че трябва да се работи ми е извратена из основи, ама ей на, няма как.

И да, не е приятно да бачкаш в парка, на кафе или нейде си, ама като си дежурен, пък не ти се виси вкъщи, грабваш раницата, мяташ лаптопа вътре и се надяваш телефона да не звънне, но ако звънне знаеш че имаш как да работиш ако се наложи.

И не, филма със "Сори не съм в София" не се прожектира в тия кинозали, за мое голямо съжаление. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   10-10-15 08:27

За какви дежурства приказвате всички? Може би дежурен по монтаж на новия епизод на Междузвездни войни?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: ATHOM   
Дата:   10-10-15 12:15

GenaDP, не ти влиза в работата.

Такива, че като звънне телефона трябва да съм в състояние за 3-4 мин да съм онлайн и да мога да работя с клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-10-15 21:25

ATHOM [smilie24] Не знам, защо мнозина си мислят, че видео и фото обработката се прави само с workstation и никакви други идеи за мобилна, лека и мощна машина в чантата са невъзможни.

Така някога се плюеше по цифровите фотоапарати, по ТФТ мониторите, защото ЦРТ били недостижими, по първите смартфони, защото от Нокиа по-добро нямаше, а тя взе че умря и т.н.

Разбирам напълно тревогата на тези, които са инвестирали няколко хилядарки за някаква i3 със светеща ябълчица на капачето, но конкуренцията е велико нещо и е само от полза на клиентите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   10-10-15 21:33

мнозина си мислят, че видео и фото обработката се прави само с workstation и никакви други идеи за мобилна, лека и мощна машина в чантата са невъзможни

Споко, скоро ще може да си пуснеш AE и PS и на телефона, и кефът ще бъде пълен...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-10-15 22:17

GenaDP , явно само Междузвездни и Аватар са ти в главата, но както ATHOM , така и аз в пост по-нагоре сме дали доводите за нуждата от такава машина. Тя си има своята ниша в пазара и своите клиенти, които явно не са свързани с работа по проект на Джеймс Камерън.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: georgivelev   
Дата:   11-10-15 11:48

Разбирам напълно тревогата на тези, които са инвестирали няколко хилядарки за някаква i3 със светеща ябълчица на капачето

GOSPODIN, Епъл нямат лаптоп с i3, лаптопите с i3 са резервирани само за уиндоус потребителите. Според мен този Сърфъс Бук е нещо, което се опитва да бъде много неща едновременно, но в последна сметка е нито едно от тях. Лаптоп, който може да бъде и таблет, но като таблет държи само 3 часа на батерии, с което Майкрософт ни връща в 1990те. А и начинът, по който се разглобява и става на таблет... Интересно, колко живот сглобявания и разглобявания му дават.

Ако просто го разглеждаме като лаптоп, вероятно ще е добър. Но и ценово попада в сегмента на 15" макбук про, който е с четириядрен процесор и е много по-подходящ за рендване на Междузвездни войни.

Ще видим, къде ще му излезе края. Конкуренцията е хубаво нещо. А за дежурствата, понеже споменахте дежурства, един най-обикновен макбук еър за 2 бинки е достатъчен, хем е мак, хем по-евтин от майкрософта, по-лек, по-малък, с други думи, лаптоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Тед   
Дата:   11-10-15 13:29


Като говорите за пърформънс на лаптопи, моят скромен опит ме принуди от workstation Lenovo Thinkpad W700 на латпоп Asus UX303LN-DQ148P Intel Core i7-4510U
Уоркстейшъна солидна машина, вграден калибратор, втори хард, таблет /аз не можах да го позлвам, ненужен/ и др. Но тежък и габарити - да, да го оставиш на бюро и после в колата ОК, но за в чанта и фото студиото ...просто....не става.
Пърформънса - след замяна на хдд с ССД - уоркстейшъна отговори на потребителските желания за фото. Но за видео ....е много далеч от рендирането.

Та скочих на зенбуците на латпоп Asus UX303LN-DQ148P Intel Core i7-4510U
Идеята бе малко, преносимо - 1.45кг, здрава резолюция, цветове IPS, Нвидиа 940м, ссд, добър съпорт, як хардуер, батерия 7-8 часа/ с вграденото видео, ако геймиш с 940М...надолу/, алуминиев капак. И за фото и за видео е супер, резолюцията е прекрасна / притеснен бях от размерите на дисплея 13.3 и резолюцията 3200х1800, но картинката е супер + калибрацията/.
/за същите пари си взимах Макбук еъра, но само OSX фен съм, не и на пластмасата на APPLe вътре/.
Имах и желание веднага да му метна OSX. но уви... поне засега не става, заради новите му компоненти, тъч дисплей, клавиатури, архитекура, хардуер и т.н. Специални таблици му свалих и му пригодих кексовете ...но ...не става. Инсталацията бетонира на едно място и няма решение/. Тъпо ми е без Osx, ама лудите макаджии ще му намерят и на него решението.
Тъча - плащаш нещо ..а не го ползваш...поне при мен, защото не се отделя дисплея.

Характеристики
Серия UX series
Софтуер Windows 8.1 64-bit
Процесор, серия Intel Core i7
Процесор Intel Core i7-4510U 2.00 GHz, 4 MB cache
Памет, MB 12288MB 1600MHz
Памет, тип DDR3
Твърд диск, тип SSD
Твърд диск, GB 256GB
Дисплей, inch 13.3" (33.78 cm), IPS
Сензорен дисплей Touch
Дисплей, резолюция 3200x1800
Дисплей, тип Glare QHD+
Видео карта GeForce 940M
Видео карта, МВ 2048MB GDDR3
TV тунер -
Оптично устройство -
Звук Built-in speaker, Built-in array microphone, Bang & Olufsen ICEpower
Мрежа 10/100 Mbps
Безжична мрежа 802.11ac
Bluetooth Bluetooth 4.0 (Dual band) -WIDI
UMTS/HSDPA слот -
Модем -
USB порт 3 USB 3.0
eSATA порт -
HDMI порт HDMI
Display порт mini Display Port
Тегло, kg 1.45 kg

Няма лаптоп, който да е едновременно и геймърски и КАД програми и 3д, видео, уоркстейшън и тем подобни в едно...и преносимо и 1.5кг и т.н...
Има някакви по над 5000 лв. лаптопи за кадовете и 3д ....ама ...който му трвбва да си взима.

Иначе таблет да върши сериозни задачи...ми звучи несериозно и хардуерно и софтуерно..и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   11-10-15 15:01

И за фото и за видео е супер, резолюцията е прекрасна / притеснен бях от размерите на дисплея 13.3 и резолюцията 3200х1800, но картинката е супер

Я кажи какво точно виждаш от менюто на Фотошоп в/у въпросния монитор? Аз на 27" и 2560х1440 се налага да работя по памет...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Тед   
Дата:   11-10-15 15:50

И аз имах същите опасения.
Всичко виждам от менютат както съм си ги customize-нал ->и страничната лента и менюбара.
Не знам как до онагледя. Освен това от пада с двата пръста като щипка си зумвам по файла много удобно. И аз си мислех, че ще си купувам лупа, ама е нормално....[smilie11]

Но виж Viber е нещо ужасно - явно трябва да си го ъпдейтнат по този повод.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »