Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   07-10-15 17:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-15 22:59

Таблет с клавиатура. Или ако предпочиташ ноутбук с тъчскрийн. Кое му е великото?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: petrov88   
Дата:   07-10-15 23:01

Да ама в тази клавиатура има Power.. Лично на мен ми допада много, но нямам излишни 3000лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: kvakioh   
Дата:   07-10-15 23:01

ДА речем, че са по-удобни от мак в определени ситуации и някои програми, които тръгват само на Windows. Но с тия цени...
Все още дори втората генерация на Surface държи свръхвисоки спекулни цени за нещо, което може на 40% от цената да се вземе от друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-10-15 23:06

Таблет с 16ГБ РАМ, i7 процесор и 512ГБ SSD , май ябълките ще глътнат малко вода.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   07-10-15 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-15 23:25





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   07-10-15 23:33

но нямам излишни 3000лв

Доста трудна работа ми се струва тези 1499$ да се превърнат в 3000лв в БГ. Мисля си, че повече ще клони към и над 3500лв. И тези ненормални пари за i5/8GB ram и 128GB SSD. [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Майкрософт май ще пробват да надскочат наглостта на apple.
Точно тези 3 компонента струват около 500лв на комп. пазар. Остава вграденото в процесора видео, матрицата, кутията и няколко интерфейсни кабела за около 3000лв. Мерси[smilie5]

Таблет с 16ГБ РАМ, i7 процесор и 512ГБ SSD , май ябълките ще глътнат малко вода.

Въпреки че никак не съм им фен, 15" макбук с ретина си е яка конкуренция, особено с по-ниската си цена [smilie10] (очаквам най-мощния "сърфъс" за $2700, да се продава за над 6К лв в БГ)[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-15 23:38

На мен лично не ми е ясна таргет групата за подобни машини. Естествено, хора с много пари ще си го купят, защото е ново и модерно. Въпросът е кой и защо би са занимавал с "видео продуциране или тримерно моделиране на инженерни обекти" на преносим компютър?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-15 23:44





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-15 23:49





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 00:02

А на какъв компютър?

За настолни компютри не си ли чувал?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 00:17

Ами сглоби си един, бе

Сглобих си СЪЩАТА преди над 5 години за 1200лв (2000лв с 27" DELL с уточнението че е настолна, а не орязана мобилна) и не бих дал още 3000лв за touch screen и iPen.
Вярно 5 поколения по-стар процесор, но е асемблиран и изпържен със 40% отгоре, което ако си следил развитието на процесорите на интел от тогава, точно компенсира сегашната бързина на skylake. Допълнително подбрана бърза памет и висок клас SSD, които превъзхождат stock компонентите вложени в "сърфъс-а".
...да напомня ли?...преди 5 години...да напомня ли цената?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Онзи ден си купих (на старо) desktop replacement workstation на lenovo, добавих рам и SSD и в момента имам супер мощен (дори за съвременните стандарти) лаптоп с перфектен FullHD дисплей за около 850лв.

Не съм хейтър, ама малко са се оакали с цената...това ми е мисълта

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 00:23

https://www.facebook.com/verge/videos/975966512439692/

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 00:29

Забравих да добавя, че съм 100% сигурен, че 5 годишното quadro в лаптопа ми, би се справило доста по-добре с "видео продуциране или тримерно моделиране на инженерни обекти", отколкото незнайната орязана джифорс-ка, която ще сложат в сърфъс-а и ще наблъскат с 2-4GB памет(за да прилапат за клиенти повече шарани), ама през 64bit шина.[smilie10] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   08-10-15 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 01:29





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 01:50

Правилно, да имаш преносим компютър е фьешън. Защо трябва да е преносим е една друга, за повечето люде доста мътна тема. Обичайното обяснение е "щот вкъщи нема място". Е, аз пък имам място. И не чувствам нужда да разнасям навсякъде компютъра със себе си. Голямата ергономична клавиатура и големият екран са неща, от които не виждам причини да се отказвам... Като отивам на почивка вземам някой слабосилен дребосък, на който мога да си прочета пощата или да гледам филм. Досега поне не съм изпитвал необходимост да монтирам видео в самолета или в хотелската стая...

Апропо, моят не е подстолен, а даже подмасов - full tower.



Публикацията е редактирана (08-10-15 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 01:59

Този спор ми прилича малко на - Стар "работен компютър" ИЛИ чисто нов "Геймърски". И по точно i7 или Ксеон!

Ако някой може д ами каже къде е границата, която да определи това решение за покупка ще съм благодарен.

Ако бяха толкова ефективни старите работни машини, нямаше да се разпродават толкова евтино. Тук може би важи правилото от музикалната техника - че най-слабият компонент определя качеството.

Не искам да влизаме в подробности като ако сложиш еди колко си ксеона, ще надмине в пъти I7 като производителност и всички други процеси като ssd vs sas, XAMP и QUADRO и т.н. , които са доста специфични и ако трябва да са нови, са доста скъпи.. Не толкова напреднал потребител на дадена техника, дори няма д аможе да ползва тази техника, а има много по-належащи нужди ..от сорта на удобство, лесна и бърза подръжка, инсталации на софтуер, настройки и какво ли още не.

Това, което намирам за хубаво при подобни нови продукти, е че високопроизводителните машини стават все по-достъпни.

[smilie8]



Публикацията е редактирана (08-10-15 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 02:15





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 02:25

@shamelessEyes

Май пропускаш факта, че Skylake може да се сложи и в настолна машина. Както и това, че за да си ровят у фейсбука и да точат филми и музика от торентите на людете не им трябват i7 с 32гб рам.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 03:04

Извинявам се, аз май се опитах да сменя темата. Мисълта ми е, че Да, винаги би могло да се направи нещо с компютър, особено ако не е съвсем микро технологията, въпрост е има ли задапаратното устройство тази възможност. Това е много съществен фактор. Аз не знам как се образува цена за продукт произведен от цяла индустрия.., но предполагам факторите не са малко.

Имайки предвид, че го предлагат и за работен, комуникацията между компонентите би трябвало да е качествена.

Доколкото разбирам, да се произвежда такава микро технология, не било лесно постижимо. Също самите процеси, това за кеото е предназначена машината се различават софтуерно. Разботната станция е работна, защото е програмирана да е такава, геймърския е програмиран да геймърски, но в някакви моменти се припокриват като действие.

Примерно, един джойстик сравнен с това да сваляш видео от аналогов носител :)))
(нелепо сравнение)

Също (нелепо сравнение) как се държи една стара работна станция на нова версия програма!!?

Хубаво ще смениш видео-картата.., примерно на старо взимаш Quadro.. 512 МБ или 1ГБ, 128 бита, което пак се води орязано. Дори 256 бита може да с епогледне като орязно, с оглед на това, че софтуерно е достигнато.

Лаптопа си изглежда добре, дизайнът е приятн, предполгам и достатъчно надежден.

Skylake е 14 nm, което не ми говори много, дават го като последно поколение, но на какво се слага, не знам. Предполагам трябва да е нещо ново, което пак отива към висока цена.. за дъно.

Относно гледане на филми и всякакви други, неизискващи много мисъл, един двуядрен процесор е напълно дoстатъчен.
Игрите, явно си имат своята публика в дигиталната лудница .. сигурно са основните играчи в развитието на изкуствения интелект (тва от филма "Пикселс")[smile]

Ако позволите да се върна на въпроса ми от по-горе, примерно за 2000 лв, може ли да препоръчате работна станция, която няма да увисне на високи изисквния за рендиране и. ...



Публикацията е редактирана (08-10-15 03:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 05:51

Преди няколко месеца бях много зарибен да си взема един мощен таблет, но си имах едно условие - той да има пълноразмерен USB порт. След преглед на пазара - харесах си Dell Venue 11 Pro с i5 процесор, 4 ГБ РАМ и 128 ГБ ССД. За съжаление, тук цената му беше около 1700 лв. без док станция и клавиатура... та за мой късмет като бях в UK, успях да хвана намление и си го взех за 299 паунда [smilie18]. Хубава играчка, но резолюцията е малко безсмислена (FullHD на 10.8") и има зверско склалиране. Вярно, няма вградено геймърско видео в клавиатурата, но пък и не съм го взимал за игри. ФотоШопеца върви много бързо - радва се на ssd-то, ама контролите са малко тегави на тази гъстота на пиксела (сиреч трудно се улучват [smilie18]). Но пак казвам - в този си вид таблетчето си остава просто играчка. Можеш да убиеш 6-8 часа път в гледане на филми (използването на мобилен нет съкращава живота на батерията до към 5 часа) и до там.. за да можеш да бачкаш с него - трябват външен монитор, мишка, клавиатура и естествено док станция... Същото е със Сърфейса - зверска резолюция на 13", като цяло безсмислена, малка и неудобна за работа клавиатура и производителност, от която не можеш да се възползваш, ако нямаш нужната периферия. С други думи - хубава играчка, ама си остава играчка, докато не я преоблечеш с нови дрешки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Frenchev   
Дата:   08-10-15 09:05

Аз лично имам нужда от подобен компютър, тъй като живея едновременно в България и Германия. 3 - 5 месеца в България, останалото в Германия. Отделно като съм в България половината време го прекарвам в Търново, другата във Варна.

Много бих се радвал ако имам един подобен преносим компютър на който мога да работя където и да съм. Не ми е проблем да си взема три отделни монитора с клавиатури, които да разположа на трите места и да си мъкна със себе си един подобен лаптоп.

Проблема е, че все още няма такава машина. Или поне не на разумна цена. Имам настолен с i7, SSD, GTX 970 и 16GВ RAM на повече от половината цена. Имам и лаптоп с i7, 16GB RAM и SSD и е около два пъти по бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: victory13   
Дата:   08-10-15 09:41

Ползвам подобно от друга марка, без Пена [smilie18] .

И е по-тънко, и е по-леко, вероятно ще е и по-евтино. Относно разните чаркове, е с последните [smilie5] .

Кат фотографски форум мислех ще се поинтересувате от дисплея, ма явно шините по удобни за мерене [smilie18] .

Скалирането е проблем. Мойто е 2560/1440 малко ма дразни с Фото Нинджата. Туй нещо ще дразни още повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 09:48

Много бих се радвал ако имам един подобен преносим компютър на който мога да работя където и да съм. Не ми е проблем да си взема три отделни монитора с клавиатури, които да разположа на трите места и да си мъкна със себе си един подобен лаптоп.

За подобни пари ще си вземеш 3 отделни непреносими компютъра, и ще мъкнеш със себе си само един 3" външен диск. С/у това получаваш по-добра производителност и възможността за лесен ъпгрейд при нужда...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 10:34

Няма професионалист в която и да е сфера, който да върши голямата част от работата си на лаптоп. Останалото lamerko го е казал. Прекалено много youtube гледате, как знайни и незнайни гурута, уж показват техниката си (а всъщност рекламират за тлъсти хонорари нови играчки), които едва ли не им спасяват живота и без тях са загубени.

А видеото по-горе с писането на музика на сърфъса, и ментор с патос на чилийски пълководец, пред стадото платени, специално поканени журналисти ме просълзи[smilie10] [smilie5]
Wacom имат графични таблети с брутален респонс и ненормални степени на натиск, върху супер качествен IPS дисплей, на които съвременните инженери могат лесно да измислят и да вградят едно лаптопче отдолу, но не го правят...сетете се защо!
А майкрософтския пич се превъзнася как таблета разпознавал писане с химикал и го превръщал в ноти[smilie10] [smilie10] [smilie10]
2015-та година[smilie10] [smilie10] [smilie10]
duuuuude, seriously?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 10:54

къде отидохте вие :))) Cintiq 27QHD touch само 2600 Евро

Аз понеже само ютуб гледам, та съм си направил лед дисплей на таблет за рисуване
(шегувам се) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jivkojj   
Дата:   08-10-15 11:00

В случая трябва да се съглася с GenaDP. Подобни големи таблети и лаптопи са удобни за хора, които пътуват, основно в командирувки или на потребители, които основно чатят, скайп, сърфират и точат филми и нямат нужда от мощен ПЦ, който да заема място, консумира ток и да седи само на бюрото. Ползват в кухнята, всекидневната и спалнята, после го затварят и забравят.

Аз също от поне 2 години нямам лаптоп в къщи, НО нямам и десктоп [smilie18] Така или иначе през деня седя на компютър в работата. Вечер таблета ми е достатъчен. Андроид, за да е лек, евтин и с дълъг живот на батерията. Чета си форуми, чатя, пазарувам, скайп, принтирам, подобни дреболии. Таблета е напълно достатъчен. Като му свикнеш - става. Файловете ми така или иначе са на домашния НАС. Филми отдавна спрях да свалям - всичко се гледа като стриим към распбери-то директно на телевизора. Ако евентално ми се наложи нещо - лаптопа на жена ми, но почти не се е случвало.
Снимки спрях да обработвам. Живота е кратък за да се занимавам И с това. Гледам да я натъмъня максимално преди да натисна копчето. За дребни корекции Snapseed е идеално. Даже снимките си поръчвам от таблета [smilie18]

Ако почна да обработвам, обаче или да режа видеота, определено ще купя десктоп с голям монитор, даже 2 и не бих се занимавал с лаптопи.



Публикацията е редактирана (08-10-15 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: victory13   
Дата:   08-10-15 11:00

GenaDP :

"...За подобни пари ще си вземеш 3 отделни непреносими компютъра, и ще мъкнеш със себе си само един 3" външен диск..."

Ми да... може и на 8 компютъра ако искаш да си инсталираш софта от замунда... Тъпаците и без тва го продават само с 1-2 възможности за инсталиране на програмите.
Опс, да се споменава лицензия в БГ форум е жалка отживелица ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 11:07





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 11:13

къде отидохте вие :))) Cintiq 27QHD touch само 2600 Евро

Това беше и моето мнение за сърфъс-а още в началото. Хубава играчка, но не и на тази цена.
Когато apple бяха новатори и представяха нещо невиждано, можеше да му искат ненормални пари. Спомнете си преставянето на първия ipod и прословутата реплика - "1000песни в джоба ти", после ipad с 10 часова батерия на фона на лаптопите-тухли с 2-3 часа живот от преди години. Тогава можеше да се искат подобни пари, тъй като с тях се покриват инвестициите в измислянето на джаджата.
В края на 2015-та обаче, да искаш 6000лв, за играчка, чиято техническа/производствена себестойност едва ли прескача и половината пари, и да се държиш сякаш си открил колелото...е дори повече тъжно, отколкото смешно[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 11:28

Доколкото видях, максималната цена на лаптопа-таблет Microsoft surface book е под 3000$ .. не знам не ми се спори, особено кото дори не сме ползвали това за което говориме. Мобилността определено е факт в компютрите и Ейпъл, определено са хората които от самото начало на създаването си дерзаят в персонализирането на компютъра.

Ама сякаш за това, което говориме на някои хора се губят едни години през които уж нищо не се е случило, а то не е спирало.

Говори се за първия Ipod, а не се споменават последните Iphon-и и MacBook-ове.

Единствения проблем на майкрософт е втората част на името :))) , което сигурно ще се промени някой хубав и щастлив ден, когато всички ще сме много умни и ще носиме само гугъл цайси



Публикацията е редактирана (08-10-15 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 11:42

Дори почти не включам стационарния голям монитор за лаптопа, свиква се с малкото екранче и ми върши работа практически за всичко.

Напълно те разбирам - има хора, които обичат да им е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 11:42

Nyamago - не можеш да ме убедиш, а предполагам и не само мен, че и ти, и брат ти, и сина ти и т.н. няма да се чустват по-удобно на настолна машина, АКО НЕ ИМ СЕ НАЛАГА да пътуват често и да се срещат с клиенти или в звукозаписното студио да кликнат червения REC. В този случай хората си купуват И лаптоп за дребни задачи по време на пътуването и други елементарни операции.
Жена ми също работи само на лаптоп, но е счетоводител и така й е по-удобно, когато се наложи да си го вземе в къщи за да довърши нещо. Но ако фирмата й можеше да си позволи настолна машина с голям дисплей + лаптоп за извънредна работа, нещата щяха да са доста по-удобни. Има ГОЛЯМА разлика да отвориш 2-3 таблици на 15" и на 27"

Говори се за първия Ipod, а не се споменават последните Iphon-и и MacBook-ове.

Последните/поредните са просто наследници на нещо, което ВЕЧЕ е измислено и не са хвърлени милиони/милиарди за разработка и риск да не оправдае очакванията(калкулирани в крайната цена). В света има много примери за големи концерни, заложили на иновативен продукт и сгромолясали се с пълна сила, когато отрочето им не оправдава очакванията.
А тук майкрософт предлага една не лоша машинка, която обаче НЕ е нито иновативна, нито невиждана,нито незаменима, нито оправдава високата си цена, а напротив всички големи фирми имат същия или подобен продукт и то от години!

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 11:51

@MixMike
Добре, има логика, навярно е така. Аз не бих мислил дали майкрософт ще се сгромоляса, а по скоро бих ли могъл да ползвам техен продукт.

А и ако трябва да сме реалисти, без гиганти като майкрософт и ейпъл, ще има ли друго?

Аз се вклучих в темата, защото исках да получа конкретна информация за настолна машина (работна станция) за около 2000 лв, може и втора ръка. Уви, май само с вклучването ще си остана.

Ако попитам за аналог на този лаптоп, сигурно ще излезне че съм от майкрософт [smilie5]

все пак, може ли малко повече инфо, полезно ще е



Публикацията е редактирана (08-10-15 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-15 12:11

На мен не ми харесва като е затворен разстоянието между клавиатурата и екрана при сгъвката. Другото е въпрос на вкус и употреба. Аз лично си продадох ултрабук-а, защото не го ползвах особено често и за неща, за които да ми е нужен по-мощен хардуер от такъв в таблет.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 12:13





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 12:17

Поздрав за realnoncho
https://www.youtube.com/watch?v=6Gh4o9IqeEU


Не знам каква е цената, ама ми се видя нещо като 890$ за базовия модел.

..аз мисля да гася тука тва..



Публикацията е редактирана (08-10-15 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 12:26

Базовия модел е "гърбав". Всъщност не е точно базов, понеже не става въпрос за орязани "екстри", а за екстремно по-калпав процесор. Иначе за това кой на какво работи - всеки както си е свикнал. Аз самия така и не се научих да работя с лаптоп (не че нямам), а таблета ми е като за играчка. И вкъщи, и на работа си бачкам на настолни щайги и съм си много доволен. Но това е личен избор и не бива да се натрапва на накого. Реално един лаптоп с подходящата периферия би го докарал до сносна работна кочинка, но трябва и малко допълнително място. Лично аз да бачкам на един "гол" лаптоп - без мишка, външни клавиатура и монитор просто не мога. Та затова едно 17" чудовище за 2к с 4 ядрен i7 и там каквото се сетиш си седи като подложка за книги (от тия ретротата - с хартия [smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 12:27

nyamate - ти си безспорния пример за човек, за когото са предназначени презентациите на нови джажди - от интернационалните на apple, microsoft и т.н. до кварталните в някоя зала на читалището, където "отбрани щастливци имат уникалния шанс да си купят уникални тенджери които готвят, пасират, мачкат, стриват, варят, печат, пържат, гладят, перат, чистят и т.н. на уникална цена - 5000лв"
Хора, на които лесно им се "събират очите" от "уникални" продукти.
Забравих ли да кажа "уникални"?[smilie10] [smilie5]
Виждаш някаква играчка, която прави WOW с 2 клика и скачаш с портфейла. Това, че не познаваш техническата спецификация на продукта, дали реално има прираст спрямо последния модел, и защо цената е двойна, теб не те интересува. ОК!
И ти си прав за себе си!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 12:37

Btw - аз точно затова съм си купил и таблет, въпреки че през повечето време дъщеря ми играе на него. Когато отида при клиент и му кажа - седни си на компа и ми прегледай сайта и портфолиото - 90% съм обречен. Когато обаче му бутна ултрабук или някой натокан таблет с ретина/метина и т.н. и му пусна да гледа снимки - "му се събират очите".
НО, работата - на настолния! Мощ, бързина, големина, енергийно независим, удобство, периферия, сървър, бекъп, принтер и т.н.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: imitev   
Дата:   08-10-15 12:53


И аз не мога да разбера хората, които държат да работят на лаптоп...

Вие какво - пътувате постоянно и работите по пътя ли? Или отивате някъде и вадите лаптопа и се почва едно работене по хотелите, в автобусите? Правите музика в метрото? Анимация в самолета и на летището? Срещате се с клиента и в съседната стая му скалъпвате проектите докато чакате следващата среща?

Мога само да съжалявам, ако наистина хората са в това положение...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Frenchev   
Дата:   08-10-15 14:00

Не imitev, по скоро става въпрос за хора, които не живеят само на едно място и или прекарват често повече от две седмици на друго място и им се налага да работят през това време.

Аз лично имам и мощен лаптоп и мощен десктоп. Въпреки че са с едни и същи характеристики мощността на лаптопа е наполовина, но ща не ща бачкам на него тъй като постоянно съм нанякъде.

Никога не бих заменил десктопа за лаптоп, но просто ми се налага много често. А вариант за няколко десктопа отпада, най малкото защото всичкия ми софтуер и лицензиран и не мога да го ползвам на повече от две машини.

И понеже за мен лаптопа все пак трябва да е преносим (виждал съм работни мобилни станции, които някак си се разминават с представите ми за мобилност) се радвам, че излизат подобни продукти. За жалост сме още далеч от това подобен таблет компютър да се изравни по мощност с един десктоп, знам че се работи в тази посока и рано или късно подобни продукти ще са факт.

Колкото по скоро, толкова по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 14:57





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 15:36

Говорим за технологии и нов продукт, заслужава ли си тази играчка, какво има вътре, наистина ли е такъв крайъгълен камък с технологиите вложени вътре...и кво...nyamago/nyamame/tuklie/nikoinegoepital започва:
АЗ, МЕН, СЪМ, АЗ, МЕН, СЪМ, сина ми, брат ми, зъболекаря ми, леля ми, стринка ми, колите ми, парите ми, жените ми, богатството, фотоапаратите, професионалисти, професионалисти, професионалисти, професионалисти, специалисти, продуценти, дизайнери, директори, икономика, бизнес, дипломи, заплати, щати, космос, планети.
Съответно...за опонента - нищо не разбира, не знае, не видял, не разбрал, чукчи, магьосници...
Половин страница мнение и единствената мисъл в него - да се обиди опонента! Единствено първото ти мнение е по темата.

И понеже цялата работа тръгна прекалено на криво

...приятелю, ти единствен в цялата тема започна да обясняваш как топките ти, и тези на брат ти, че и на сина ти (сигурно и на зъболекаря), тежат по едно кило всяка, и другите хора във форума трябва единствено да благоговеят под хвалбите ти.

Повярвай - както става обикновено, никой не може да те изложи по-качествено, отколкото самия ти го направи!

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: realnoncho   
Дата:   08-10-15 16:05

Ами нормално е човек да говори за себе си, а не толкова обобщаващо като Няма професионалист в която и да е сфера, който да върши голямата част от работата си на лаптоп.

Не разбирам защо трябва всеки да се опитва да си наложи мнението [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 16:53

Това ли било? Едно мое изречение е предизвикало такава "Аз съм най-големия пич" тирада?[smilie11]

Тогава, МОЛЯ най-искрено, горното да се чете:

Няма професионалист в която и да е сфера (която не е свързана с постоянно пътуване и среща с клиенти извън офиса, и изисква компютър с висока мощност), който да предпочита да върши работата си на лаптоп, вместо на настолен компютър, освен в случайте, когато става въпрос за личен избор!

Има хора, които обичат да им е гадно!
Пауло Куелю


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: kvakioh   
Дата:   08-10-15 17:03

Всичко това в тема, която не е за този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: imitev   
Дата:   08-10-15 17:40

В интерес на истината и аз бих искал лаптоп, на който да мога удобно и с кеф да си работя на всякъде, ама няма...

Или е малък (наказание за работа), или е голям (вече не е достатъчно мобилен...

Затова имам настолен компютър за копането и някакъв смотан лаптоп за разнасяне.

Напоследък си мъкна таблет, защото лаптопа ми тежи.

Това, разбира се, си е от моята лична камбанария...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 18:22

Това за "енергийно независимия" настолен компютър, ми стана интересно. Как го постигна?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 18:32

и аз бих искал лаптоп, на който да мога удобно и с кеф да си работя на всякъде

Къде точно е това "навсякъде"? В кенефа, в таксито, в самолета, в метрото, в кафенето, в ресторанта, в парка? И смяташ ли, че бачкането на малката машинка ще бъде удобно?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jey6   
Дата:   08-10-15 18:49

Има много хора, които си вършат работата навсякъде и им трябва подобна машина. Динамичен начин на живот. На някои им се налага, на други им е кеф. Аз съм вършил работа в самолет, в кафе, може би и в парка... Малката машина е удобна, лека и нещата стават бързо. Ползвам лаптоп и таблет ПЦ. Като не ви интересува продукта, подминавате го и продължавате да си бачкате на стационарните компютри...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 18:59

Аз съм вършил работа в самолет, в кафе, може би и в парка...

И каква точно работа си вършил по тези места? Видео ли монтираше, снимки ли ретушираше, или 3D обекти рендваше?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 19:02

За кенефа си признавам - влизам вътре с таблета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jey6   
Дата:   08-10-15 19:06

Усещам леко заяждане във въпроса.

Не съм монтирал видео, но съм моделирал и рендирал 3д и съм обработвал снимки, естествено леки корекции... не сериозен ретуш.

Друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 19:16

Изобщо темата стана от типа:
-Егати смартфоните, дет не можеш да треснеш слушалката като хората!

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 19:45

Това за "енергийно независимия" настолен компютър, ми стана интересно. Как го постигна?

с магия!
...иначе на модерен език му се вика UPS[smilie10] [smilie5] [smilie7]

Изобщо темата стана от типа:

Ако имаш някакви претенции се включи с някакво мнение, което има смисъл. Леко ироничните ти забележки до тук, довеждат до точно противоположен резултат[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: imitev   
Дата:   08-10-15 19:45

Gena нали това обяснявам и аз - 13" ми идва малко за работа.

Не че не съм работил на 14" CRT (12" диагонал), но това време е безвъзвратно отминало...

Аз ходя в парка да се разхождам и почивам, други рендват и работят. Свят широк...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 20:53

с магия!
...иначе на модерен език му се вика UPS[smilie10] [smilie5] [smilie7]
Не вярвам да работиш само захранен от UPS, това едва ли е основно предимство пред мобилните устройства, които по тази логика са супер независими. Другата забележка беше за смекчаване на твърде категоричните и изказвания, свят широк удобствата и предпочитанията са субективни.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 23:21

За всички мазохисти - радостна новина:

you can, for example, hook a Windows 10 smartphone up to a monitor, mouse, and keyboard, and use it as if it were a PC

Какво по-хубаво от това...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: ATHOM   
Дата:   09-10-15 01:53

Че е несериозно скъпа машината, вярно е.

Но като чета, как едва ли не, мощни лаптопи и таблети нямали били приложение...

Има и хора, които работят навсякъде. Лаптопа или таблета са с мен където и да отида - море, планина, парк. Нарича се "дежурство" или пък "on-call" или пък каквото там компанията която дава мангизите го е нарекла, но само защото от нечия камбанария, това да можеш да работиш пълноценно навсякъде не изглежда нужно, то не означава че от нечия друга не е необходимост.


Отделно от това, тия компании които са ги измислили тия джаджи дали си нямат RND отдели с милиардни бюджети, та седнахме тука сульо и пульо да заклеймяваме наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-10-15 09:09

Суетата на някои май им идва в повече. Ако ставаше въпрос напримерза iPad Air 2 за 2000лв ,щяха да си удрят г*за в тавана, но щом е за за Микромек surface book , то гроздето е кисело. 9.7 инча е добре,ако става въпрос за Ябълка но 13.5 инча са зле за другите.[smilie5]

По ред причини мнозина не харесват Микромеките, но факт е, че предлагат нещо малко, мощно и напълно функционално с много иновации и екстри. Какъв е смисъла да даваш 2000 лв за обикновен, па макар и луксозен таблет 10" , когато срещу още 1000 получаваш 13.5" напълно функционално мощно ПЦ подходящо за много дейности.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 11:05

Тц, тц, тц, да си 15 годишен...да ахкаш, ма мислех че в този форум има разумни и практични хора. Кое точно ти се струва мощно в мобилен I5 и 128GB SSD - като ЕДИНСТВЕН ДИСК. И да искаш, не можеш да сложиш втори.
Като сложиш уиндоуса, шопа, премиера и някое приложение за 3D, щото нали всички тука в темата рендят 3Д проекти в кенефа и малко място за cache-а и няма да има къде да преточиш 16GB карта, която даже за днешните стандарти е малка.
И това за 3000лв[smilie10]
A подобни лаптопи с i5, 8GB, и 128ssd (и място за втори диск вместо DVD или хибриден такъв) има за около 1000лв.

Ауууу забравих Джи Пи Ю-то дето гуруто от microsoft възхвалява сякаш са изобретили самолета. А всъщност това ще е среден клас мобилен gforce който се влага в безброй модели лаптопи по света. Но не, щом е вложен в сърфъса - той автоматично придобива митични свойства.
Но не се облизвайте, той е само за гъзарите - влага се само в 6К левовия модел.

А къде ли ще го бъде "СпироАртPhotography", без 3000x2000px тъч с писалка. Ми то един "ритъч" не може да се направи качествено. Нищо че нивото му на умения във фотошоп не надхвърля изнасилен HDR по уроци от youtube.

Половината сватбари в БГ снимат с кропка+китак за 1000лв, истинските фешън фотографи се броят на пръстите на едната ръка, но ако някой от майкрософт прочете темата, ще си помисли, че тука е ебати необятния пазар за сърфъса. Всеки втори ще си купи и ще ренди 3Д-та и видеа на локация, докато прави поредния си "фешън шут" на колежката секретарка, защото всъщност той по професия е "търговски представител" на памперси.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: jivkojj   
Дата:   09-10-15 11:47

В същност над 75-80% от тези устройства ще бъдат купени от и през фирми и естествено не в България. Така, че цената не е особен фактор. Аз познавам 2-ма със сърфейс 2-ра версия. Ползват си го като лаптоп за електронна поща, изготвят си документи и изобщо - мобилен офис когато са в командировка.

За обработка на 3Д-та, снимки и рендване може да, ама е несериозна работа. Обаче ще има хора, които ще го правят, само заради това, че може. Също както има и такива, които отиват в планината да щракнат някой пейзаж за кеф, но носят раницата на гръб с ФФ тяло, 3-4 светли обектива, светкавици и лаптоп - всичко това към 10-12 кила. Накрая се връщат със снимка, която е направена от поне 100-тина човека преди тях [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 12:22

А...точно.
jivkojj е синтезирал всичко, което казвам от началото в 2 изречения.

И като се сетя...след месец идва ФФФест, фоайето на хотела ще е пълно с хора изкарали последни модели лаптопи, повече да ги покажат, отколкото да вършат работа на 2-3 уискита в 10 вечерта...и ми става смешно[smilie5]
А в последствие, като ги видя и как се блъскат на безплатната кльопачка и грабят повече от колкото могат да изядат, само да не се минат, и смеха ми се сменя с тъга и съжаление.
И това гарнирано с оплакване, че цената на феста висока, след като не била осигурена храна, па за тези пари можело да си вземеш all inclusive незнам си къде.[smilie8]
...Ама да не подхващам, че...[smilie21] [shtrak]



Публикацията е редактирана (09-10-15 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 13:14

Яаааа, nyamago вече наистина gonyama.
Да ръсиш цял ден простотии във форум и да се правиш на велик, а на следващия ден да те е срам от това, което си написал - безценно![smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: johnny_fx   
Дата:   09-10-15 16:56

Тъкмо гледах днес спецификациите на новите dell xps и се учудвам, колко много са си повярвали от M$. Само ябълкови блянове им в главата. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   09-10-15 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   09-10-15 19:01

И по горе писах, хора всякакви, не намираш нищо полезно за теб, никой не те кара да го харесваш или купуваш, на други им харесва като цялостна концепция и функционалност, на трети им е през ухото.



Публикацията е редактирана (09-10-15 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-10-15 19:04

MixMike , да сравняваш работни станции и лаптопи по 3-4 кг. с това устройство е наистина за 15 годишни. Ти примерно, какъв лаптоп ползваш и какъв таблет? Никога ли не си се замислял, че рендването или поне прегледа на ХД или 4К видео на терен някъде на майната си е доста трудна задача за таблет, а да се мъкне лаптоп по планини и долини не е много оферта. Аз снимам с дрон и понякога съм далеч от цивилизацията, а искам да сваля и прегледам на по-голям екран заснетото веднага след полета. Трябва да мъкна стария лаптоп, дето му държи батерията 20 мин. или да си купя за над 2000 нова сравнително мощна машина , която тежи 3 кг. Не казвам,че ще имам средства за surface book, но просто той си има своята ниша и своите потребители. Дадох ти конкретен пример, защото точно поради факта, че нямах възможност да прегледам видеото от дрона се получи "желе" на едни кадри от Еменския каньон , които са неизползваеми. Да, бях объркал НД филтрите, но ако имах възможност за бърз преглед на голям екран,щях да го пусна отново веднага.
Концепцията е важна, а електрониката поевтинява, както и SSD дисковете, та цените няма да са космически постоянно. През 1997 един хард 1.2ГБ струваше 200 долара, а сега 1000 пъти по-мощен е 100 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   09-10-15 19:27

Не казвам,че ще имам средства за surface book, но просто той си има своята ниша и своите потребители.

Чакайте бе хора? Някъде казал ли съм, че сърфъса е грешна концепция, която няма място на пазара. Айде четете малко, преди да пишете.
Единственото нещо, което казвам от началото на темата е, че MS са се осрали с ценообразуването си и искат 3000лв за нещо което може да се намери от друга фирма за по-малко.
На теб сърфъса ти трябва да си прегледаш филми в планината. Не ти трябва тъч скрийн, не ти трябва хибрид между таблет и лаптоп, трябва ти мощ, лекота и яка батерия.
Ми вземи си някой ултрабук на която и да е фирма, за по-малко пари и по-мощен от i5. Защо си се запънал точно за тая машина?

Кажи честно, специално за твоята работа, ако i5 и 128GB SSD не ти е достатъчно, ще тръгнеш ли да вадиш 6000лв за високия клас или ще потърсиш алтернатива за половината пари? Айде стига сте си плюли в суратя, само и само да има някъв спор[smilie10] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-15 19:54

Предложението на МС е доста интересно, въобще всичко което представиха беше на ниво.
1500$ е не малка цена, но реално машинката е уникална. Макбук еър, само дето е истински компютър а не скопен отвсякъде. Уаком искат тези пари само за писалка с екранче. Целта на машинката е да бъде технологична витрина, догодина ще има и за нас по-бедните.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   09-10-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: johnny_fx   
Дата:   09-10-15 23:31

XPS 12 за icovalchev, който с деловете не сравнява, но с ябълкови лаптопи сравнява.



Публикацията е редактирана (09-10-15 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   10-10-15 02:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: BOZO   
Дата:   10-10-15 03:50

Всичко е хубаво, ама 13.5”... поне 15.4" да беше. Само че видео картата е под клавиатурата.... откачаш дисплея и шнур. Иначе визията е перфектна, фешън, ърбън, абе изобщо събираш погледите ако разцъкваш фейсбуко у молО.. :D
Идеята да рендваш нещо или да чоплиш няква работа по време на обяд, кафе или в парка ми идва малко извратена...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: ATHOM   
Дата:   10-10-15 04:04

То на мен идеята на човечеството, че трябва да се работи ми е извратена из основи, ама ей на, няма как.

И да, не е приятно да бачкаш в парка, на кафе или нейде си, ама като си дежурен, пък не ти се виси вкъщи, грабваш раницата, мяташ лаптопа вътре и се надяваш телефона да не звънне, но ако звънне знаеш че имаш как да работиш ако се наложи.

И не, филма със "Сори не съм в София" не се прожектира в тия кинозали, за мое голямо съжаление. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   10-10-15 08:27

За какви дежурства приказвате всички? Може би дежурен по монтаж на новия епизод на Междузвездни войни?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: ATHOM   
Дата:   10-10-15 12:15

GenaDP, не ти влиза в работата.

Такива, че като звънне телефона трябва да съм в състояние за 3-4 мин да съм онлайн и да мога да работя с клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-10-15 21:25

ATHOM [smilie24] Не знам, защо мнозина си мислят, че видео и фото обработката се прави само с workstation и никакви други идеи за мобилна, лека и мощна машина в чантата са невъзможни.

Така някога се плюеше по цифровите фотоапарати, по ТФТ мониторите, защото ЦРТ били недостижими, по първите смартфони, защото от Нокиа по-добро нямаше, а тя взе че умря и т.н.

Разбирам напълно тревогата на тези, които са инвестирали няколко хилядарки за някаква i3 със светеща ябълчица на капачето, но конкуренцията е велико нещо и е само от полза на клиентите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   10-10-15 21:33

мнозина си мислят, че видео и фото обработката се прави само с workstation и никакви други идеи за мобилна, лека и мощна машина в чантата са невъзможни

Споко, скоро ще може да си пуснеш AE и PS и на телефона, и кефът ще бъде пълен...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-10-15 22:17

GenaDP , явно само Междузвездни и Аватар са ти в главата, но както ATHOM , така и аз в пост по-нагоре сме дали доводите за нуждата от такава машина. Тя си има своята ниша в пазара и своите клиенти, които явно не са свързани с работа по проект на Джеймс Камерън.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: georgivelev   
Дата:   11-10-15 11:48

Разбирам напълно тревогата на тези, които са инвестирали няколко хилядарки за някаква i3 със светеща ябълчица на капачето

GOSPODIN, Епъл нямат лаптоп с i3, лаптопите с i3 са резервирани само за уиндоус потребителите. Според мен този Сърфъс Бук е нещо, което се опитва да бъде много неща едновременно, но в последна сметка е нито едно от тях. Лаптоп, който може да бъде и таблет, но като таблет държи само 3 часа на батерии, с което Майкрософт ни връща в 1990те. А и начинът, по който се разглобява и става на таблет... Интересно, колко живот сглобявания и разглобявания му дават.

Ако просто го разглеждаме като лаптоп, вероятно ще е добър. Но и ценово попада в сегмента на 15" макбук про, който е с четириядрен процесор и е много по-подходящ за рендване на Междузвездни войни.

Ще видим, къде ще му излезе края. Конкуренцията е хубаво нещо. А за дежурствата, понеже споменахте дежурства, един най-обикновен макбук еър за 2 бинки е достатъчен, хем е мак, хем по-евтин от майкрософта, по-лек, по-малък, с други думи, лаптоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Тед   
Дата:   11-10-15 13:29


Като говорите за пърформънс на лаптопи, моят скромен опит ме принуди от workstation Lenovo Thinkpad W700 на латпоп Asus UX303LN-DQ148P Intel Core i7-4510U
Уоркстейшъна солидна машина, вграден калибратор, втори хард, таблет /аз не можах да го позлвам, ненужен/ и др. Но тежък и габарити - да, да го оставиш на бюро и после в колата ОК, но за в чанта и фото студиото ...просто....не става.
Пърформънса - след замяна на хдд с ССД - уоркстейшъна отговори на потребителските желания за фото. Но за видео ....е много далеч от рендирането.

Та скочих на зенбуците на латпоп Asus UX303LN-DQ148P Intel Core i7-4510U
Идеята бе малко, преносимо - 1.45кг, здрава резолюция, цветове IPS, Нвидиа 940м, ссд, добър съпорт, як хардуер, батерия 7-8 часа/ с вграденото видео, ако геймиш с 940М...надолу/, алуминиев капак. И за фото и за видео е супер, резолюцията е прекрасна / притеснен бях от размерите на дисплея 13.3 и резолюцията 3200х1800, но картинката е супер + калибрацията/.
/за същите пари си взимах Макбук еъра, но само OSX фен съм, не и на пластмасата на APPLe вътре/.
Имах и желание веднага да му метна OSX. но уви... поне засега не става, заради новите му компоненти, тъч дисплей, клавиатури, архитекура, хардуер и т.н. Специални таблици му свалих и му пригодих кексовете ...но ...не става. Инсталацията бетонира на едно място и няма решение/. Тъпо ми е без Osx, ама лудите макаджии ще му намерят и на него решението.
Тъча - плащаш нещо ..а не го ползваш...поне при мен, защото не се отделя дисплея.

Характеристики
Серия UX series
Софтуер Windows 8.1 64-bit
Процесор, серия Intel Core i7
Процесор Intel Core i7-4510U 2.00 GHz, 4 MB cache
Памет, MB 12288MB 1600MHz
Памет, тип DDR3
Твърд диск, тип SSD
Твърд диск, GB 256GB
Дисплей, inch 13.3" (33.78 cm), IPS
Сензорен дисплей Touch
Дисплей, резолюция 3200x1800
Дисплей, тип Glare QHD+
Видео карта GeForce 940M
Видео карта, МВ 2048MB GDDR3
TV тунер -
Оптично устройство -
Звук Built-in speaker, Built-in array microphone, Bang & Olufsen ICEpower
Мрежа 10/100 Mbps
Безжична мрежа 802.11ac
Bluetooth Bluetooth 4.0 (Dual band) -WIDI
UMTS/HSDPA слот -
Модем -
USB порт 3 USB 3.0
eSATA порт -
HDMI порт HDMI
Display порт mini Display Port
Тегло, kg 1.45 kg

Няма лаптоп, който да е едновременно и геймърски и КАД програми и 3д, видео, уоркстейшън и тем подобни в едно...и преносимо и 1.5кг и т.н...
Има някакви по над 5000 лв. лаптопи за кадовете и 3д ....ама ...който му трвбва да си взима.

Иначе таблет да върши сериозни задачи...ми звучи несериозно и хардуерно и софтуерно..и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   11-10-15 15:01

И за фото и за видео е супер, резолюцията е прекрасна / притеснен бях от размерите на дисплея 13.3 и резолюцията 3200х1800, но картинката е супер

Я кажи какво точно виждаш от менюто на Фотошоп в/у въпросния монитор? Аз на 27" и 2560х1440 се налага да работя по памет...

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Тед   
Дата:   11-10-15 15:50

И аз имах същите опасения.
Всичко виждам от менютат както съм си ги customize-нал ->и страничната лента и менюбара.
Не знам как до онагледя. Освен това от пада с двата пръста като щипка си зумвам по файла много удобно. И аз си мислех, че ще си купувам лупа, ама е нормално....[smilie11]

Но виж Viber е нещо ужасно - явно трябва да си го ъпдейтнат по този повод.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »