Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   07-10-15 17:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-15 22:59

Таблет с клавиатура. Или ако предпочиташ ноутбук с тъчскрийн. Кое му е великото?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: petrov88   
Дата:   07-10-15 23:01

Да ама в тази клавиатура има Power.. Лично на мен ми допада много, но нямам излишни 3000лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: kvakioh   
Дата:   07-10-15 23:01

ДА речем, че са по-удобни от мак в определени ситуации и някои програми, които тръгват само на Windows. Но с тия цени...
Все още дори втората генерация на Surface държи свръхвисоки спекулни цени за нещо, което може на 40% от цената да се вземе от друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-10-15 23:06

Таблет с 16ГБ РАМ, i7 процесор и 512ГБ SSD , май ябълките ще глътнат малко вода.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   07-10-15 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-15 23:25





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   07-10-15 23:33

но нямам излишни 3000лв

Доста трудна работа ми се струва тези 1499$ да се превърнат в 3000лв в БГ. Мисля си, че повече ще клони към и над 3500лв. И тези ненормални пари за i5/8GB ram и 128GB SSD. [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Майкрософт май ще пробват да надскочат наглостта на apple.
Точно тези 3 компонента струват около 500лв на комп. пазар. Остава вграденото в процесора видео, матрицата, кутията и няколко интерфейсни кабела за около 3000лв. Мерси[smilie5]

Таблет с 16ГБ РАМ, i7 процесор и 512ГБ SSD , май ябълките ще глътнат малко вода.

Въпреки че никак не съм им фен, 15" макбук с ретина си е яка конкуренция, особено с по-ниската си цена [smilie10] (очаквам най-мощния "сърфъс" за $2700, да се продава за над 6К лв в БГ)[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-15 23:38

На мен лично не ми е ясна таргет групата за подобни машини. Естествено, хора с много пари ще си го купят, защото е ново и модерно. Въпросът е кой и защо би са занимавал с "видео продуциране или тримерно моделиране на инженерни обекти" на преносим компютър?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-15 23:44





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-15 23:49





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 00:02

А на какъв компютър?

За настолни компютри не си ли чувал?

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 00:17

Ами сглоби си един, бе

Сглобих си СЪЩАТА преди над 5 години за 1200лв (2000лв с 27" DELL с уточнението че е настолна, а не орязана мобилна) и не бих дал още 3000лв за touch screen и iPen.
Вярно 5 поколения по-стар процесор, но е асемблиран и изпържен със 40% отгоре, което ако си следил развитието на процесорите на интел от тогава, точно компенсира сегашната бързина на skylake. Допълнително подбрана бърза памет и висок клас SSD, които превъзхождат stock компонентите вложени в "сърфъс-а".
...да напомня ли?...преди 5 години...да напомня ли цената?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Онзи ден си купих (на старо) desktop replacement workstation на lenovo, добавих рам и SSD и в момента имам супер мощен (дори за съвременните стандарти) лаптоп с перфектен FullHD дисплей за около 850лв.

Не съм хейтър, ама малко са се оакали с цената...това ми е мисълта

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: mmjm   
Дата:   08-10-15 00:23

https://www.facebook.com/verge/videos/975966512439692/

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: MixMike   
Дата:   08-10-15 00:29

Забравих да добавя, че съм 100% сигурен, че 5 годишното quadro в лаптопа ми, би се справило доста по-добре с "видео продуциране или тримерно моделиране на инженерни обекти", отколкото незнайната орязана джифорс-ка, която ще сложат в сърфъс-а и ще наблъскат с 2-4GB памет(за да прилапат за клиенти повече шарани), ама през 64bit шина.[smilie10] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: icovalchev   
Дата:   08-10-15 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 01:29





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 01:50

Правилно, да имаш преносим компютър е фьешън. Защо трябва да е преносим е една друга, за повечето люде доста мътна тема. Обичайното обяснение е "щот вкъщи нема място". Е, аз пък имам място. И не чувствам нужда да разнасям навсякъде компютъра със себе си. Голямата ергономична клавиатура и големият екран са неща, от които не виждам причини да се отказвам... Като отивам на почивка вземам някой слабосилен дребосък, на който мога да си прочета пощата или да гледам филм. Досега поне не съм изпитвал необходимост да монтирам видео в самолета или в хотелската стая...

Апропо, моят не е подстолен, а даже подмасов - full tower.



Публикацията е редактирана (08-10-15 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 01:59

Този спор ми прилича малко на - Стар "работен компютър" ИЛИ чисто нов "Геймърски". И по точно i7 или Ксеон!

Ако някой може д ами каже къде е границата, която да определи това решение за покупка ще съм благодарен.

Ако бяха толкова ефективни старите работни машини, нямаше да се разпродават толкова евтино. Тук може би важи правилото от музикалната техника - че най-слабият компонент определя качеството.

Не искам да влизаме в подробности като ако сложиш еди колко си ксеона, ще надмине в пъти I7 като производителност и всички други процеси като ssd vs sas, XAMP и QUADRO и т.н. , които са доста специфични и ако трябва да са нови, са доста скъпи.. Не толкова напреднал потребител на дадена техника, дори няма д аможе да ползва тази техника, а има много по-належащи нужди ..от сорта на удобство, лесна и бърза подръжка, инсталации на софтуер, настройки и какво ли още не.

Това, което намирам за хубаво при подобни нови продукти, е че високопроизводителните машини стават все по-достъпни.

[smilie8]



Публикацията е редактирана (08-10-15 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-15 02:15





Публикацията е редактирана (08-10-15 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-15 02:25

@shamelessEyes

Май пропускаш факта, че Skylake може да се сложи и в настолна машина. Както и това, че за да си ровят у фейсбука и да точат филми и музика от торентите на людете не им трябват i7 с 32гб рам.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-10-15 03:04

Извинявам се, аз май се опитах да сменя темата. Мисълта ми е, че Да, винаги би могло да се направи нещо с компютър, особено ако не е съвсем микро технологията, въпрост е има ли задапаратното устройство тази възможност. Това е много съществен фактор. Аз не знам как се образува цена за продукт произведен от цяла индустрия.., но предполагам факторите не са малко.

Имайки предвид, че го предлагат и за работен, комуникацията между компонентите би трябвало да е качествена.

Доколкото разбирам, да се произвежда такава микро технология, не било лесно постижимо. Също самите процеси, това за кеото е предназначена машината се различават софтуерно. Разботната станция е работна, защото е програмирана да е такава, геймърския е програмиран да геймърски, но в някакви моменти се припокриват като действие.

Примерно, един джойстик сравнен с това да сваляш видео от аналогов носител :)))
(нелепо сравнение)

Също (нелепо сравнение) как се държи една стара работна станция на нова версия програма!!?

Хубаво ще смениш видео-картата.., примерно на старо взимаш Quadro.. 512 МБ или 1ГБ, 128 бита, което пак се води орязано. Дори 256 бита може да с епогледне като орязно, с оглед на това, че софтуерно е достигнато.

Лаптопа си изглежда добре, дизайнът е приятн, предполгам и достатъчно надежден.

Skylake е 14 nm, което не ми говори много, дават го като последно поколение, но на какво се слага, не знам. Предполагам трябва да е нещо ново, което пак отива към висока цена.. за дъно.

Относно гледане на филми и всякакви други, неизискващи много мисъл, един двуядрен процесор е напълно дoстатъчен.
Игрите, явно си имат своята публика в дигиталната лудница .. сигурно са основните играчи в развитието на изкуствения интелект (тва от филма "Пикселс")[smile]

Ако позволите да се върна на въпроса ми от по-горе, примерно за 2000 лв, може ли да препоръчате работна станция, която няма да увисне на високи изисквния за рендиране и. ...



Публикацията е редактирана (08-10-15 03:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-15 05:51

Преди няколко месеца бях много зарибен да си взема един мощен таблет, но си имах едно условие - той да има пълноразмерен USB порт. След преглед на пазара - харесах си Dell Venue 11 Pro с i5 процесор, 4 ГБ РАМ и 128 ГБ ССД. За съжаление, тук цената му беше около 1700 лв. без док станция и клавиатура... та за мой късмет като бях в UK, успях да хвана намление и си го взех за 299 паунда [smilie18]. Хубава играчка, но резолюцията е малко безсмислена (FullHD на 10.8") и има зверско склалиране. Вярно, няма вградено геймърско видео в клавиатурата, но пък и не съм го взимал за игри. ФотоШопеца върви много бързо - радва се на ssd-то, ама контролите са малко тегави на тази гъстота на пиксела (сиреч трудно се улучват [smilie18]). Но пак казвам - в този си вид таблетчето си остава просто играчка. Можеш да убиеш 6-8 часа път в гледане на филми (използването на мобилен нет съкращава живота на батерията до към 5 часа) и до там.. за да можеш да бачкаш с него - трябват външен монитор, мишка, клавиатура и естествено док станция... Същото е със Сърфейса - зверска резолюция на 13", като цяло безсмислена, малка и неудобна за работа клавиатура и производителност, от която не можеш да се възползваш, ако нямаш нужната периферия. С други думи - хубава играчка, ама си остава играчка, докато не я преоблечеш с нови дрешки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: Frenchev   
Дата:   08-10-15 09:05

Аз лично имам нужда от подобен компютър, тъй като живея едновременно в България и Германия. 3 - 5 месеца в България, останалото в Германия. Отделно като съм в България половината време го прекарвам в Търново, другата във Варна.

Много бих се радвал ако имам един подобен преносим компютър на който мога да работя където и да съм. Не ми е проблем да си взема три отделни монитора с клавиатури, които да разположа на трите места и да си мъкна със себе си един подобен лаптоп.

Проблема е, че все още няма такава машина. Или поне не на разумна цена. Имам настолен с i7, SSD, GTX 970 и 16GВ RAM на повече от половината цена. Имам и лаптоп с i7, 16GB RAM и SSD и е около два пъти по бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: Microsoft surface book
Автор: victory13   
Дата:   08-10-15 09:41

Ползвам подобно от друга марка, без Пена [smilie18] .

И е по-тънко, и е по-леко, вероятно ще е и по-евтино. Относно разните чаркове, е с последните [smilie5] .

Кат фотографски форум мислех ще се поинтересувате от дисплея, ма явно шините по удобни за мерене [smilie18] .

Скалирането е проблем. Мойто е 2560/1440 малко ма дразни с Фото Нинджата. Туй нещо ще дразни още повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »