Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дрон за риболов
Автор: Nikolcho555   
Дата:   06-10-15 18:24

Здравейте. Един познат ме пита дали може да използва от най-евтините дронове за риболов, в смисъл да закачи блесната на дрона и после той да му я изтегли на 30-40-100 метра и там вече по някакъв начин да си пусне червея. Възможно ли е според вас това. Става въпрос за тези дронове от порядъка на 40-120лв. А самата жилка на въдицата ще се развива от въдицата а няма да е качена на дрона така че няма да тежи.

http://dron-bg.eu/?page=showitem&id=2120


http://dron-bg.eu/?page=showitem&id=2115


http://dron-bg.eu/?page=showitem&id=2116



Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: nsirakov   
Дата:   06-10-15 18:31

като гледам спецификациите - 30 метра му е тавана на отдалечаване, при едно по-ячко замятане той ще стигне до там, а от клипчето гледам този дрон се върти постоянно - ще намотае кордата

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Nikolcho555   
Дата:   06-10-15 18:35

И аз сега видях на клипчето как се върти, явно този от първия линк не става. Този от третия линк не се върти ако не му укажеш, така поне ми изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-10-15 19:14

...и , като му пусне блесната, с нея ли ще се занимава или ще връща дрона?...[smilie8]
...кажи му да почака още малко...американчетата сега го мислят...след това китайчетата ще го копират ...и после сме ние...[smilie5]
...въпрос на малко време...

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Posledenzalez   
Дата:   06-10-15 19:59

Аз пък се чудя нещо друго... Дали не би било интересно ако върже блесната с дълго влакно за един мощен дрон и да я влачи из язовира/езерото? Би възникнал проблем, когато се хване нещо едро... Или ще скъса влакното, или ще си вземе дрона под водата... [smilie18] [smilie11]



Публикацията е редактирана (06-10-15 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: marrio31   
Дата:   06-10-15 22:58

Тия коптерчета от линковете са по 20-30 грама,не могат да вдигнат повече от 10 грама:) кажи му радио управляема лодка да си вземе,със по голям коптер става по принцип,но изобщо не си заслужава риска да цопнеш във водата машинка за над 1000лв за да си вкараш въдицата[smile]
Дрон се нарича машина която може да лети автономно.



Публикацията е редактирана (06-10-15 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Nikolcho555   
Дата:   06-10-15 23:53

Е да де, той казва същото, че не си заслужава да даде 1000лв за дрон за риба но е съгласен дададе 100лв. И затова става въпрос само за тези малките които са на цена около 100лв. Но щом са по 20-30 грама тогава може би ще им дойде нанагорно усилието за разпъването на жилката.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: BOZO   
Дата:   07-10-15 02:56

Морално ли е да се лови риба изобщо? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: mamata   
Дата:   07-10-15 10:49

А блесната с червея какво общо има? Или някакво ноу-хау в риболова?

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Slivenski   
Дата:   07-10-15 11:19

Не са ли измислили блесни в моторче и перка вече? [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Slivenski   
Дата:   07-10-15 11:36

Всъщност ето идея: радиоуправляема блесна! Или по-практично - взимаш една радиоуправляема лодка. Връзваш отдолу един повод за нея, накрая на който е блесната, и си я караш навътре във водоема. Като се улови рибата, насочваш към брега. Самата лодка е свързана с въже за брега, за да не я "отвлече" някоя по-голяма риба към дъното. И си гледаш кефа - бира, цигарки... Така го разбирам аз риболова. Трябва да взема да ида някой ден, че за последно съм бил за риба преди 7-8 години май... :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: hrup   
Дата:   07-10-15 11:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: kvakioh   
Дата:   07-10-15 12:03

А може и да се изчака да се заледи водоема и да се направи дупка по средата...[smilie10]
Честно, с дрон едва ли ще стане, или ако стане ще трябва да се направи някаква приставка за откачване.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Slivenski   
Дата:   07-10-15 12:13

Алтернативен метод може да е радиоуправляема мини подводница, съоръжена с видео камера и харпун. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: mamata   
Дата:   07-10-15 12:30

Ето защо не е нужна тема за вицове.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-10-15 13:14

Най хубаво няколко тигана до брега и сами да се скачат вътре?

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Nikolcho555   
Дата:   07-10-15 18:59

Доколкото разбирам след изброените съвети от тиган до подводница, явно няма да стане с такъв дрон. :) Само не разбрах защо. Чисто физически няма да може да изтегли блесната до където е нужно ( при положение че това разстояние се покрива от параметрите на дрона ) или просто ще бъде страшно неудобно и сложно по този начин. Иначе за самото пускане на червея и блесната след като стигне където трябва човекът каза че ще го измайстори, явно има нещо предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: marrio31   
Дата:   07-10-15 19:41

https://www.youtube.com/watch?v=XkWGzLDMs80

такива играчки има по 100-200лв ,не се знае колко време ще работи.Хубавите лодки са по 1000-2000лв има и по скъпи разбира се.
https://www.youtube.com/watch?v=aVpGCw4kq7s

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: ROM   
Дата:   07-10-15 19:45

Риболова с дрон е измислен вече:

http://vbox7.com/play:490f8128f9




Публикацията е редактирана (07-10-15 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: icovalchev   
Дата:   07-10-15 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Slivenski   
Дата:   07-10-15 21:08

Мен най ме кефи точно мятането на блесната... Щото си е майсторлък да я пратиш надалеч. Но все от брега. Примерно никога не съм ловил с лодка - да вляза в средата на язовира. Това бих го пробвал. :-))



Публикацията е редактирана (07-10-15 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: marrio31   
Дата:   07-10-15 21:17

Slivenski ,най-добре си е от лодка,ама вече всеки втори е с лодка и е страшна лудница,карат като пияни на зиг заг,трябва светофари в язовира да се слагат[smilie18]Аз за това си продадох лодката и пак се връщам към шараните от брега и вкарвам и захранвам с радиоуправляема лодка,на нея си имам и сонар,мислех и гпс да слагам но се отказах.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Slivenski   
Дата:   07-10-15 21:21

Хехехе! Ето - захранване с радиоуправляема лодка. Никога не бих се сетил! :-))))


Как изсипваш захранката във водата? На лодката трябва да има радиоуправляемо самосвалче... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


:-)) [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: icovalchev   
Дата:   07-10-15 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за риболов
Автор: Slivenski   
Дата:   07-10-15 21:37

Но друго си е да пуснеш радиоуправляема лодка до средата на язовира, която да носи радиоуправляемо самосвалче, което да изсипе захранката. После отгоре дариоуправляем дрон да носи сонара, който да ти покаже къде е рибата. И накрая да я атакуваш с радиоуправляема подводница, с радиоуправляем харпун.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »