Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-15 19:25

hrup : Аз изказах позицията си ясно и детайлно още в първата страница на темата. По-късно подмятах провокативни полу-шеги само като FFT (храна за размисъл, ако някой е склонен).

Ще бъда откровен: смятам, че ти е рано за този въпрос. Той няма еднозначен и лесен отговор, дълго ще бъде спорен - но ти скочи в дълбоките му води неподготвен. (Не в смисъла, в който Жоро те упреква - просто не си го премислил достатъчно за себе си). В резултат си непоследователен в изказванията си, започна с живи риби в аквариум, после стана ясно, че дълбоко те е засегнала конкретна снимка от този сайт. Апелираш за съчувствие към всичко живо, но изключаш бактериите. (Къде слагаш границата за допустимо убийство?). Не приемаш съвсем сериозните ми напомняния, че И растенията са живи и по нечия логика също не бива да ги убиваме или измъчваме. (Какво 'и аз ли'? Бях напълно сериозен!)

Не вземам страна, защото границата на допустимото насилие е размита и изключително субективна: моята граница не е твоята и всеки има собствена. Някои дори имаме по няколко.

На твое място бих закрил темата с благодарност към участвалите, вместо да продължавам агонията на неподготвена борба за загубена кауза. Казано най-приятелски.
 Re: За честта на една риба.
Автор: philip   
Дата:   06-10-15 19:30

hrup, и на мен не ми допадат, просто ги подминавам... мода някаква, нищо друго[beer]

 Re: За честта на една риба.
Автор: pumabg   
Дата:   06-10-15 19:44

nyamago [smilie24]

Безпредметното чесане на езици, мислех че е приоритет само на жените, но...

Самото повдигане и коментиране на такъв тип теми е Суета...На преяли от кебапчета инТелектуалци...

Явно много са се ояли, щом поставят такива теми на дневен ред!

Ако го пратя този хубостник на един самотен остров, ако знаеш Владо колко бързо ще разбере за моралът си...

Ама толкова бързо ще разбере за всички екзистенциални въпроси дето го мачът, че ушите ще му пукат..

Ще си отговори на много въпроси от първо лице единствено число!

Аз силно вярвам, че мнозина са тези, които трябва да отидат на такива острови... Но тия работи ги оставям на Всевишният!

И още нещо на господина с тежките морални догми, които иска да разплита.

Фотографията не може да бъде морална или неморална ! Защото ТЯ е Изкуство! Човек може да бъде такъв, но не и ТЯ!

Изкуството няма граници ! Те са само в главите на простите хора...

По този начин някак канализират живота си а някои дори го осмислят...

Много морални съдници в днешно време да го еВа.. А духовното тъне в нищета...
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: MarinY   
Дата:   06-10-15 20:56

Въпросът, дали е морално да се снимат отрязани свински глави, лежи на същата неустановена платформа, където може да качим и въпросите за саморекламата на гейовете, за равноправието на жените да ходят голи до кръста, за коя е вярната религия и още куп подобни, жизнено-важни, определящи/ограничаващи теми.[smilie3]
В същност те (отговорите) са еднопосочни в някакво определено пространство и време, а са безкрайно разнообразни и противоречиви извън тях. А дори и в това пространствено-временно ограничение са много лични и налагането на конкретен отговор винаги намирисва.
[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 21:31

Типично, да. Ояден, психясал, хубостник и т.н. Ганьо не търпи друго мнение, а споровете се водят с нескопосани обиди. Горките философи, нямат си фото-форум, че да ги изпрати да кОпат картоф и да не се занимават с глупости. Боба, леба и деба.
Някои хора показват сериозна простотия, време е да осъзнаят, че не са на къра и е необходимо да се отнасят с повече уважение в комуникацията с другите, а не да ми "хуботник"-осват и да обясняват кой се е оял и кой-не, още повече за хора, които не познават.
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-15 21:44

hrup : Добре, щом държиш да удължиш агонията на темата, ще ти отговоря на въпросите:

> "...ли е морално да се снимат отрязани глави на животни в преследване на естетически цели ?.."

Да. (Не коментирам езиковата акуратност на въпроса, разбирам го и неграмотно написан). Не е неморално, значи е морално, по силата на най-простата логика за отрицание на отрицателното.

Ти, обаче, НЕ ЗАДАВАШ ВЪПРОС, а държиш ДА НАЛОЖИШ ПОЗИЦИЯ. Няма да стане, по ясно обяснени по-горе причини.

> "Растенията са живи, да..."

Благодаря за признанието, чест ти прави. Но ги смяташ за низши живи същества и жестокостите към тях са морални, както излиза.

> "...предлагам да се концентрираме върху животните."

Комарът е животно - морално ли е да бъде безмилостно размазван? Само виж колко си "съвсем последователен". Не си.

Както ти казаха и други - въпросът е твърде дълбок за твоята готовност за него. Не се обиждай - не само твоята: готовността на обществото като цяло. И моята също.

И да продължим с въпросите и отговорите:

> "...Апропо - ловят ли англичаните лисици с кучета още ?.."

Да. Някъде ловят, напук на закона (и с присмех към пропонентие и поддържницие му). Едни 'активисти' се опитаха да заснемат незаконен лов с някакъв делтаплан и се пребиха (мир на праха им, ще тежат на съвестта на онези, които ги заблудиха и манипулираха).

Другаде не ловят и резултатите са трагични: някои земеделски стопани страдат от опустошителни нашествия и въпреки разрешението за изтребване на вредителите (без кучета, с пушки) то е твърде трудоемко и неефективно. Около мен няма фермери но също страдаме от напастта - уличните лисици тук са като уличните котки в България. На всяка крачка са, буйстват нощем, ровят в боклуците и разнасят болести. Имаше и случаи на нападнати домашни кучета и заразени с бяс или нещо подобно...

Но въпросът за лова на лисици никога не е имал НИЩО ОБЩО с жестокостта и убиването на невинни гадинки. Това прозрачно обяснение го вярват само най-лековерните (дето казват 'във вестника го пише, значи е вярно').

Истината е най-проста КЛАСОВА ОМРАЗА - защото този лов е привилегия на най-елитните класи, на първо място потомствените земевладелци. Когато комунистите бяха на власт (т. нар. 'Нов Лейбър') въведоха закона от популизъм, за радост на плебеите. На принципа "Яз сакам на Вуте да му е зле" - да им отнемем тая радост на мръсните богаташи. Плебеите скачаха от радост, че на Бай Богаташ му е зле (знаем на какво му пр*днаха всъщност). С малки изключения - пострадаха плебеите, които слугуват при лова, носят багажа и поят конете, други цяла година гледат кучетата за този специален ден - те загубиха поминък покрай закона. Но нека няма илюзии: въпросът е КЛАСОВ, а не морално-етичен.
- - - - -

Съветът ми беше съвсем приятлски, но щом си решил да продължаваш безсмислената тема до пълна победа - желая ти успех! [smilie24]

Аз бях дотук.
[beer]



Публикацията е редактирана (06-10-15 22:47)
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   06-10-15 21:57

За пореден път се убеждавам, че в болшинството си мъжете не притежават капка логика. [smilie3]

Прочитайки още първия текст на автора, веднага разбрах, че става дума за снимка с рибешки глави и я открих в албума - едва тогава написах коментара си. Но на повечето участници от мъжки пол в тази тема - това изобщо им убегна - и започнаха разговор за какво ли не, само не и по същество.

Да ви имам мъжката логика, стотици написани празни думи - какво има - жените ви са ви разглезили и мислят вместо вас ли /защо ли си задавам въпрос, който не изисква отговор/[smilie8]

[beer] наздраве, момчета, и го научете този пълен член, моля ви[smilie23]

 Re: За честта на една риба.
Автор: rimohit   
Дата:   06-10-15 22:01

[beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/109/m_1335725898_hamsija.jpg

 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 22:38

Щом въпросът е още актуален, значи трябват отговори и то конкретни и ясни за да се ориентира авторът на темата:
Щом дадено нещо, каквото и да е то (вкл. смърт на човек, на животно или на извънземен) ме вълнува, то значи е морално да запазя това вълнение, да го предам и на другите, или да го пренеса във времето за поколенията. Как ще го запазя най-лесно? Ами със снимка. Затова снимането на каквото и да е Е МОРАЛНО за мен. Не ангажирам никой с моето мнение, но предполагам колегите се опитаха да кажат именно това, но с по-различни думи и примери.



Публикацията е редактирана (06-10-15 22:46)
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.