Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: MarinY   
Дата:   05-10-15 16:23

Мисля, че моралният конфликт да утрепеш една риба или агне за да оживееш се появява в главите на преялите и осигурените.
Ако трепането се прави само за забавление е малко по-друга тема.
[smilie7]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   05-10-15 16:34

Мисля, че човечността (а тя е над хобита/страсти/работа) изисква да има нетърпимост към излишната, ненужна жестокост (а не е ли всичката излишна и ненужна?). Мисля, че това трябва да се възпитава в децата. Не съм веган, нито вегетарианец, но ако се наложи сам да си убия храната - твърдо ставам.
Социалният фактор на фотографията, според мен, е да запознае масата с несправедливостите и страданията на другите, на по-слабите, а крайната цел - изграждане на по-добър свят, в който те да отсъстват. Не виждам как снимката на заклано прасе или отрязаната глава на риба вършат същата работа. Превантивната функция ми убягва. По-скоро ми се вижда опит да изскочиш "фотографски" едни гърди напред, шокирайки публиката. Който пък критикува веднага бива пратен да снима цветя и залези...
 Re: За честта на една риба.
Автор: lamerko   
Дата:   05-10-15 16:42

Ми кат мърдат... [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: lamerko   
Дата:   05-10-15 16:47

Може би защото никой не би искал да гледа композиция от задници :)
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   05-10-15 16:47

А ти дали имаш "морален конфликт" когато левкоцитите на тялото ти избиват милиони бактерии, вируси и коки?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Или ти е рано за такъв въпрос?
Моралът ти дали е свързан с форми на живот по принцип?
(Бактериите също са форми на живот)
Или е свързан с разположението на тия форми по еволюционната йерархия?
Спрямо бозайниците и човека, рибите са също доста ниско в еволюционната стълбичка, не притежават висша нервна дейност и съзнание.

А дали имаш "морален конфликт", когато се заяждаш с разумни и съзнателни същества, твои колеги, по отношение на снимките които правят?
В този случай моралния конфликт би трябвало да е доста по-силен, отколкото при изяждането (или снимането) на една риба.
Или ти е рано за такъв въпрос?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Slivenski   
Дата:   05-10-15 16:50

Наскоро в Индия пребиха един с камъни - заподозрян бил, че ял говеждо. [smilie11] [smilie21] [smilie21]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Frenchev   
Дата:   05-10-15 16:59

Наистина има йерархия в еволюционната стълбичка. И аз не съм вегетарианец, но не бих убил животно за да ям.

В същото време съм рибар и като хвана риба я умъртвявам веднага за да не се мъчи излишно, Така или иначе рано или късно ще свърши в тигана.

Бозайник не знам дали бих заколил собственоръчно, въпреки че съм асистирал.

А относно на какво трябва и какво не трябва да ни учи фотографията е съвсееем друга бира.

Храната си е храна. Без значение дали е картоф или свински бут. В същото време каква е разликата дали на снимката има свински бут или отрязана свинска глава. И двете са част от животно. Важното е как са представени от фотографа.
 Re: За честта на една риба.
Автор: lamerko   
Дата:   05-10-15 17:03

Тц. Има разлика между картоф и свински бут!!! Колкото до главицата - преди време имах фотосесия на свински ушички и крачета, приготвени като сочна пача с много любофф... и не смятам, че съм накърнил честта на когото и да било, освен може би на някой веган (както вече се наричат) [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-15 17:27

Добре де, ама те и растенията са форми на живот - живи същества, без съмнение. Ако сме морални и към тях - не трабва и картофи да ядем (нито марули)...

Или ако въпросът е храната да се убива по милостив, хуманен начин - хуманно ли е да дерем кожата на жив картоф с тъп нож?..

= = = = = = =

А сега сериозно: въпросът за убиването на други форми на живот с цел храна не бива изобщо да стои. Не сме ние избрали това устройство на света и нямаме власт и сила да го променим.

ИМА място за морални въпроси единствено когато в ритуалните убийства на храната несъзнателно (а понякога - съвсем съзнателно) се правят асоциации с умъртвяване на човеци. И се стига до реверсиране на старата народна закана "Ще ти извия врата като на пиле" до закани по време на клане на животни - "Това те чака и тебе, Вуте!" (примерно - произволно име на мразен съсед, колега, съперник за гадже, център-нападател на съседния селски отбор, по-рядко - някой всенародно обичан диктатор...)

В някои произведения на изкуството такива визуални аналогии са нарочно търсени именно заради силните емоции, които предизвикват - отрицателни или полжителни (у малцинство, надяам се).

Риби в магазин за жива риба не са такъв случай, според мен.



Публикацията е редактирана (05-10-15 17:29)
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   05-10-15 17:38

Фотографията е изкуство.
Изкуството е нещо различно от реалността.
Затова преди време Магрит под една своя картина написа "Това не е лула", въпреки че на платното беше изобразено лула.
В повечето случаи снимката на риба (мъртва) се приема от зрителя като художествен образ. Метафора. Символ. Или нещо подобно.
В игралното кино има далеч по-силни морални дилеми, отколкото във фотографирането на мъртва риба.
В литературата и театъра, също.
Във "Време разделно" на екрана избиват ужасно много хора, при това доста по-реалистично отколкото рибите.
Обаче се оказва че е любимия филм на българите.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: oswald   
Дата:   05-10-15 17:51

hrup, знаеш ли значението на "хуманно" (респективно "нехуманно")?
Означава ЧОВЕШКО...
 Re: За честта на една риба.
Автор: victory13   
Дата:   05-10-15 17:57

Темата е навременна [cool] .

Тъкмо вчера сутринта най-комплексираната "армия" на света откри "сезона" [smilie23] .
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 17:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: kukumichin   
Дата:   05-10-15 18:18

Slivenski, а той оживя ли
 Re: За честта на една риба.
Автор: ninikolov   
Дата:   05-10-15 18:24

Има нещо наречено натюрморт (still-life) дето минава за изкуство от има няма 2100 години. А там също се намират доста мъртви животни.
С други думи важно е не само какво, но и как е показано.

Такива разговори винаги водим, съзнателно или не, в контекста на някаква културна среда, разбира се. Нашият естествен несъзнателен избор би трябвало да е Западно-европейската християнска цивилизация. Или пък не.

При добро желание можем да намерим теле навсякъде, не само под вола. Можем също да оправдаем и всякакви жестокости и даже безумия.
Хубаво е при такъв спор да се дефинира предварително координатна система (напр. западно-европейската християнска). Иначе пак ще стане както винаги.

 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 18:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   05-10-15 18:42

Еми и аз за това говоря.
За морал-естетика-изкуство.
Не съм съгласен с теб.
Не смятам че мъртвата риба е по-неестетична и по-неморална от стотиците произведения на изкуството, които ни заобикалят.
Рибата е изключително далеч в еволюционната стълба от човека за да съдържа кой знае каква морална дилема.

Може също така да направиш анкета сред приятелите и познатите си.
Кое от тия неща смятат за по-неестетично и по-неморално.


https://photo-forum.net/static/site_pics/181/o_1259169171_Fishes-1-copy-BW-FF.jpg




http://www.grreporter.info/sites/default/files/galery/2013y/armia2.jpg



Като символ, внушение, естетика, морал, възпитателен ефект върху младите хора и т.н.
Може за цвят да добавиш и разцепените глави на проф. Светлин Русев.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   05-10-15 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-15 18:58

Христос, епитомът на хуманността и човеколюбието, храни събраното множество с... риби.

При което разделя малко риби на много хора. При това разделяне ако не е имало рязане (жестокост) е имало разкъсване (още по-жестоко). Да го съдим ли? [smilie11]
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   05-10-15 19:06

hrup - в началото на темата влизаш напред с бутоните, като морален съдник на колегите си фотографи, а всъщност изобщо не си добре подготвен по темата и аргументите ти издишат отвсякъде.
И поради тая причина на мен лично не ми е особено интересно да го водя този спор.

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/riba3.gif
 Re: За честта на една риба.
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-15 19:26

Аххх, каква тема! Каква драма! Тук половината дето защитават достойнстовто на "рибите" паднал човек не биха вдигнали от земята или биха били готово да го стигмосат като мангал, пропадняк, мюсюламанин, за който е нормално да убие жена, защото не иска да живее с дядка (по hrup и сътр.) и т.н. ама иначе мислим за рибите. Системата "чужд-свой" безмилостно работи по отношение на другите човеци, но не и по отношение на представителите на клас Chordata.
Още по-интерес е факта, че въпросните нямат нищо против рибните ястия.

Чуден свят.



Публикацията е редактирана (05-10-15 19:29)
 Re: За честта на една риба.
Автор: vladis   
Дата:   05-10-15 19:26

A какво да кажем за този тип фотография - тук рибата е утрепана, може би замразена, размразена, рязана, печена...ужассссТ[smilie10]

http://www.bezplaten.bg/static/team/2012/1022/13509067895738.jpg

 Re: За честта на една риба.
Автор: oswald   
Дата:   05-10-15 19:31


Търси в речника
хуманѝзъм
Значение на думата хуманизъм

м., само ед.
1. Идеология, която поставя на първо място уважението към личността, към достойнството на човека.
2. Човечност, човеколюбие, хуманност. Проява на хуманизъм.
прил. хуманистичен, хуманистична, хуманистично, мн. хуманистични.
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:41

hrup , добра тема [smilie24]

Никога не съм приемала за нормално изкуство онова, което по някакъв, дори съвсем метафоричен начин, показва, че животът си е *суета сует* и ние трябва спокойно да гледаме смъртта в очите.

Ничия смърт, дори на една риба, която била толкова далеч от човека във веригата на живите същества / а това може и съвсем да не е така/, не мога да приема спокойно, особено когато до мен стои дете.

Ако възпиташ децата си спокойно да гледат смъртта на животно, то ти възпитаваш един бъдещ неемоционален човек, който постепенно ще се превърне и в това, което е българинът в момента / изобщо не мисля, че изкуството е причина да сме такива, но и то си има своята роля/ - апатичен, нечувствителен, бездействен непукист - готов да търпи и най-убиващата го управляваща система.



nyamago , лош пример с Христос и рибата - не забравяй, че рибата е символ на християнството и в този епизод се крие съвсем друг смисъл.



Публикацията е редактирана (05-10-15 19:43)
 Re: За честта на една риба.
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-15 19:47

А жабите по билогия в 8-ми клас. Тези, които използвахме за да направим т.нар. "Спинална жаба". Махнаха ги от програма. Прекалено е жестоко. Не е нужно пронципите на живота да се изучават в такава дълбочина и по този жесток начин от деца в 8-ми клас. След време тези деца ще вярват, че сода бикарбонат лекува рак.
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:47

oswald, човечност не означава, че ако си най-силният в природата, трябва да си най-жестокият - точно обратно.

 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:49

h_bio, а ти откъде си сигурен, че не лекува - навярно си някакво учено светило, за да се изказваш по този начин.[smile]

 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:55

Хайде да се преброим - на колко души не им трепва нищо от този натюрморт на един от великите холандци




 Re: За честта на една риба.
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-15 19:59

Автор: тьма
Дата: 05-10-15 19:49

"h_bio, а ти откъде си сигурен, че не лекува - навярно си някакво учено светило, за да се изказваш по този начин.[smile]"


Честно, трябва ли да отговарям на този въпрос? Предпочитам да те пратя да четеш учебника по Биoлогия за 9-ти клас.

ЖОКЕР: Търси темата за хомеостазата



Публикацията е редактирана (05-10-15 23:13)
 Re: За честта на една риба.
Автор: мара   
Дата:   05-10-15 20:03

абе, с един замах утепахте малките и големи холандци [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 20:05

Няма нужда, класната ми в гимназията беше по биология.

а иначе в тази книга има нелоши нещица, а и отпратки към други учени, към друг вид медицина, към други далечни времена, когато хората са знаели понякога повече от това, което знае днешната медицина, толкова яко обвързана с фармацевтиката, че просто няма нужда да започваме тази тема.

нека авторът на темата ме извини за спама, повече в тази тема няма да се повтори.



https://i3.helikon.bg/products/8262/16/168262/168262_b.jpg



 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 20:06

маро, ти като един фотограф на умрели риби, си субективна в изказването си.

 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 20:07

специален поздрав за автора на темата [smilie3]

 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-10-15 20:55

Из Нептуновите притчи:

Ако се пребориш за честта на една риба, Тя става златна.

Pofta buna!
[smilie18]



Публикацията е редактирана (05-10-15 20:58)
 Re: За честта на една риба.
Автор: burningice   
Дата:   05-10-15 21:53

Има някаква символика в танца, когато някой (напр. кума) играе с труп на животно (прасенце) под звуците на друг труп на друго животно, от който е направен музикалния инструмент (нап. гайдата).
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-15 22:28

тьма написа:

> nyamago , лош пример с Христос и рибата - не забравяй, че рибата е символ на
> християнството и в този епизод се крие съвсем друг смисъл.

Много добре познавам значението на рибата в християнството - смея да вярвам, по-добре от повечето пишещи (но не четящи) тук. Именно заради тази символика дадох примера, доведен от Словото в контекста на темата.

А ти, тьма - не смяташ ли, че е жестоко да се дере кожа на живо? На жив картоф, например? И колко възпитателно е да учим децата на това?[smilie11] И не ми казвай, че картофът няма сетива и емоции - ти да не си някой учен да знаеш това със сигурност? (Всъщност учените знаят с достатъчно сигурност, че растенията имат сетива и възприятия)...

Дали не пишем тук само да се намираме на писане? [smilie2]
 Re: За честта на една риба.
Автор: мара   
Дата:   05-10-15 22:29

а ако е акула - отхапва ти краката, за да ти стане п...та до земята!

и сички пичелят! [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: За честта на една риба.
Автор: bairi100   
Дата:   05-10-15 22:35

Аз знам какво Им е,след като в детска възраст си отзех по късане на глави,навиване на вратове,размазване с прашка и с тухла единичка[cool]Сега на апартаментните затворничета,зяпащи в екрана фалша,не знам какво точно ще им се моделира?[smilie18] [beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: enizvk   
Дата:   05-10-15 22:43

Аз пък май съм бъдещ "психопат" щом имам такава картина вкъщи:

Hieronymus Bosch : 1450 – 9 August 1516
Линк от Wikipedia

 Re: За честта на една риба.
Автор: houngan   
Дата:   05-10-15 22:54

Някой личности са свръхчувствителни и както сами казват ако трябва да убият за да се хранят нямало да могат - то те ще умрат от глад. Естесвен подбор. Обаче съвременното общество издига в култ помощтта към слабите и болните, няма лошо, но по този начин вида се изражда и отслабва. И на мен ми се къса сърцето като виждам страдания всеки ден навсякъде около нас. Каквото мога правя. Обаче не може да се вменяват човешки черти, качества, чувства, емоции на доста по-нисши същества, в случая рибките. Бъдещето е неясно, ако започне трета световна, точно тези чувствителните ще са първите, които ще си тяглят въжето, а останалите ще продължат да се борят и да следват смисъла на живота - да се размножат и да оставят потомство. [beer] Толкова е просто. [smile] Моля, не ни вменявайте вашите слабости и психични отклонения като правилните!!!



Публикацията е редактирана (05-10-15 23:04)
 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:09

Тая тема събра поне 80% от откачалките във форума.[cool]
И не, натриевият бикарбонат не лекува нищо !
 Re: За честта на една риба.
Автор: мара   
Дата:   05-10-15 23:14

лекува!
иначе - мерси за посрещането [smilie18]

яж ти бухти без него - билна работа! таааа...лекува тестото от спихване![smilie18] [smilie18] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]
 Re: За честта на една риба.
Автор: nsirakov   
Дата:   05-10-15 23:16

.... си хапва 3ти пъдпъдък....[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Posledenzalez   
Дата:   05-10-15 23:17

Направо избихте рибата... [beer]

 Re: За честта на една риба.
Автор: Slivenski   
Дата:   05-10-15 23:19


Като стана дума за откачалки... :-))


The Fish knows everything [smilie25]

 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:28

Че то като ги правиш със сода, а не с мая, въобще не бухва, че да пази да не спихва [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-15 23:45

J0R0 [smilie24] Размазваща откровеност...
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 23:50

вярно размазваща, особено с примера с паметника [smilie3]

 Re: За честта на една риба.
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-15 23:56

Тъма - Лека Нощ!
 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:57

Аз не съм религиозен, такива простотии като " дядо Боже" не съществуват, обаче и в библията е написано, как Иисус Христос нахранил хората с риба. Е тогава не е имало фотография, но убиването и изяждането на горкия чироз е било отбелязано в доста ценен и разпространен морален извор като библията, което си е направо същото, като да го заснемеш сега.



" До ранното Средновековие (рибата) била рисувана на трапезата редом с хляба и потира за вино"

И сега седя и си мисля: Е ли са религиозните християни, вярващи в "дядо Боже", Христос, Дядо Коледа, Снежанка и седемте джуджета, лицемери, та реват за една снимана риба (ако влязат в рибарски форум лошо ше им стане и само една ракия без мезе няма да ги успокои), псевдо моралисти, скучно им е или не им достига все още житейският опит?
Според мен, Е са от всичко изредено. [smile]



Публикацията е редактирана (06-10-15 00:02)
 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:59

Източник някакъв
 Re: За честта на една риба.
Автор: Slivenski   
Дата:   06-10-15 00:15

" До ранното Средновековие (рибата) била рисувана на трапезата редом с хляба и потира за вино"


Рибата е един от най-ранните християнски символи. Дали не е и най-ранният... [smilie21] [smilie21]
 Re: За честта на една риба.
Автор: kalabrieza   
Дата:   06-10-15 00:31

Автор: hrup
Дата: 05-10-15 16:53

JORO,
обобщаването никога не е било добра идея.
Знам, че трудно търпиш мнение различно от твоето.
Но, малко повече мислене и търпение, на никого не са навредили.

Твърдя, че снимането на отрязани глави и като цяло, нехуманното отношение към този вид същества, не е добър модел за подражание.

Като гледам, за Дядо Боже сме равни ...

И да ти кажа, часовника цъка, вече сме 2015-а година.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Като споменаваш за Дядо Боже и разни часовници .... мислиш ли ,че жена ти може да зачене непорочно като Дева Мария?
 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-10-15 00:32

pumabg, по-скоро на теб лека нощ :) Темата е интересна и ще е хубаво да разяснят малко творбите си автори, които са дерзали по темата.

Освен, че е христянски симвил служещ за съвсем практични неща като разпознаване на християнското посвещение, разправят, че символизира и женски някакви работи https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/A59.gif


 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 07:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: r_rusev   
Дата:   06-10-15 08:32

Автор: J0R0
Дата: 05-10-15 16:47

.............

А дали имаш "морален конфликт", когато се заяждаш с разумни и съзнателни същества, твои колеги, по отношение на снимките които правят?
В този случай моралния конфликт би трябвало да е доста по-силен, отколкото при изяждането (или снимането) на една риба.
Или ти е рано за такъв въпрос?

[smilie24]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 08:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 09:55

Страхотна тема - морал и смърт в едно.
Какво е морала? Някаква извратена мерна единица (неизмерима) за какво? За нещо, което не може да се мери. Но звучи велико.
Какво е смъртта? Неизменна част от живота. Нещо към което всеки се е запътил, невярвайки, че ще идва неговия ред. Също неизвестна величина.
И намесихте Дядо Боже и религията. В името на бога и религията са избити и в момента се избиват безброй хора. Заради първата величина МОРАЛ. Тя се мени във всяка епоха, но служи за назидание на простоватите и необразовани люде. Образованите не са религиозни, или поне разбират, че Бог е един и ТОЙ не убива. Просто е дал сила на хората да мерят величините ДОБРО и ЗЛО. И за да изглеждаме по-велики от Бог си измисляме нови величини- морал, хуманност и други. Вместо да зовете за помощ на нашата храна( риби и др. ), погледнете през прозореца. Там има поне един хюман, хомо сапиенс в нужда за вашата морална подкрепа. Включих се за да съм в тези 80% от хората събрани в тази тема. [cool] Поздрави!
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   06-10-15 10:03

Благодаря за пожеланията [beer]

А че си неподготвен - няма спор.
Изказа се изключително неподготвен и сега колкото и да се опитваш да замажеш положението - не става.

Няма как да стигнеш до "моралния" проблем с рибите във фотографията, без да отречеш ЦЯЛОТО световно изкуство.
И не, не е само МОЧА, всичко е, за твое съжаление.
Като почнеш от "Вълкът и седемте козлета" и "Трите прасенца", минеш през целия Достоевски, Гогол, Камю и свършиш в "Междузвездни войни" и "Те се сражаваха за Родината".
Всичко.
Цялото световно изкуство - живопис, театър, кино, литература - е натоварено с много повече човешки трупове и много повече морални дилеми от някави рибки в някакъв форум, на които никой не би обърнал внимание. И които не съдържат морална дилема, защото за разлика от "На всеки километър" (примерно) не изобразяват директния акт на убийството. Нито пък целят да го оправдават или недай Боже да го възхваляват.
И няма (аргументиран) начин да заобиколиш цялото световно изкуство, за да стигнеш до рибките.
Дори и ти го съзнаваш.

------

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


http://joro.photo-forum.net/images/ribi.jpg




http://joro.photo-forum.net/images/ribi2.jpg



VS



http://joro.photo-forum.net/images/svobodata.jpg




http://joro.photo-forum.net/images/nanoj.jpg




[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП. Хайде за да сме прецизни, нека да не е цялото изкуство, нека е почти цялото. Има малки изключения като Чарлс Буковски, които се занимават само с любовта.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:04

Малко оф-топик, породен от последния пост.
Прави ми впечатление една много странна тенденция. Ако защитаваш животни и следиш за тяхното благо се оказваш антихуманист, тъй като има един хомосапиенс, който също има нужда.
Аз виждам нещата различно - хората, които помагат, просто помагат. На животни, на съседи, на непознати, на християни, мюсюлмани, на бели, жълти и зелени. Няма да давам пример със себе си, защото тук всяко нещо се тълкува по най-гадния начин и съответно се започва с обидите.
От другата страна са хората, които обичат да казват- ха, тоя пък тръгнал на кучета да помага, толкова хора има бедстващи. Това се видоизменя в - Ха, тоя тръгнал на мюсюлмани да помага, толкова християни има бедстващи, Ха, тоя тръгнал на софиянец да помага, пък съселяните му мизерстват и т.н. Тоест, приказката за магарето и двамата, дето първо били изроди, че се качили и двамата на него, после били идиоти, че имали магаре, а вървяли пеша до него. Но във всички случаи критикарите са с пасивната позиция, те рядко помагат на когото и да е. Просто защото "винаги има някой по- на зор!"
Та така за помагането. Ще вземе да се окаже, че тая работа не е като оная работа...



Публикацията е редактирана (06-10-15 10:24)
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 10:14

: Dobromir_Kalenikov
Малко оф-топик, породен от последния пост.
Прави ми впечатление една много странна тенденция. Ако защитаваш животни и следиш за техните права се оказваш антихуманист, тъй като има един хомосапиенс, който също има нужда.
Аз виждам нещата различно - хората, които помагат, просто помагат. На животни, на съседи, на непознати, на християни, мюсюлмани, на бели, жълти и зелени. Няма да давам пример със себе си, защото тук всяко нещо се тълкува по най-гадния начин и съответно се започва с обидите.

Едното не изключва другото. (да помагаш на хора или на животни)
Виждам, че сме на една и съща позиция, затова знам, че говорим за едно и също. Аз говоря за ПРИЗИВА да подканиш другите да спазват морала. Не за самата помощ. Него (желанието да помагаш) или го имаш или не. Просто е.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:15

J0R0

Извинявай, но наистина не разбирам идеята ти.
По времето на
http://shoebat.com/wp-content/uploads/2015/05/photo-promo-4.jpg

това също се е считало, за нещо нормално. В 2015 година и в цивилизования свят си мисля, че е недопустимо - моля, коригирай ме, ако бъркам. Това означава, че някакъв път е изминат в еволюционно развитие.
Ако едно нещо е недопустимо в настоящото, неговото пресъздаване какво е - извратено самозадоволяване на разни психо-отклонения на автора?
П.С. - НЕ правя сравнение с рибите, а с твоите примери на набучени, наръгани хора, по 5 на щик и т.н. - други епохи, други ценности.
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   06-10-15 10:18

Говорим за изкуство. За класика. За неща, които се приемат като изкуство и сега. И стоят в учебниците, по музеите и галериите и в днешно време.
Дадох примери с класика, но със същия успех могат и да са съвременно изкуство. Филм. Книга. Пиеса. Фотография. Избери си сам.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 10:33

Автор: hrup
Вие, всички ( от другата страна на спора ) наистина ли вярвате, че човечеството ще продължи да ловува, за да окачва мъртви глави по стените, ще продължи да затваря животни във вмирисани клетки, ще продължи да тренира животни да правят неестествени за тях неща ?
Още дълги столетия ? Аз не вярвам.
Ще има промяна, която вече е започнала.


Вероятно и колите ще са минало след столетия....и парното.. и фотоапаратите, но да си живеем в настоящето е разумно и здравословно.
Не, че има спор. Просто си общуваме по начин, актуален за настоящето. В бъдеще ще си обменяме мисли без форуми[beer]
Аз съм против ловуването, но не искам да забраняваме това, което е приятно на друг. Това е свободата и уважението на себеподобните. Мисля, че Бог това ни е казал.....
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:45

J0R0,

Моя грешка, аз явно се намесих неподготвен и не разбрах къде точно е спорът. Две мнения няма, че например Караваджовата Юдит, убиваща Холоферн, е много брутална картина, но все пак е изкуство. Макар и аз да предпочитам децата ми да пропуснат да ѝ се насладят в музея. :)

[smilie24] [beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   06-10-15 10:48

Съгласен съм, че промяната започва с въпроси.
Само че не съм съгласен че започва точно с този въпрос.
Има други въпроси, които трябва да си зададем много, много по-напред.
Ако преосмислим културната рамка, в която живеем, то рибките много лесно ще си намерят естественото място.
Ако обаче запрягаме каруцата пред коня - снимка на рибка във форума ни боде очите, пречи ни на възпитанието в любов и толерантност, но шмайзерът на МОЧА в центъра на София (ПРИМЕРНО) си е съвсем ОК и не пречи на възпитанието в любов и толерантност - то тогава никаква промяна не е възможна.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 10:52

[smilie2] Нещо на мен ли ми е малко трудно да следя и да схвана тема в която като под теми са омешани: кулинария, хобита, история на изкуството, самото изкуство, религия и вяра, различните хобита и тук-таме възпитание и еволюция. Може да има и други де не съм ги доловил[smilie11].
 Re: За честта на една риба.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-15 10:55

Всичко може да се снима и трябва да се снима повече.
Някакви рибешки глави, ми все материално нещо са. Не е задължително да се гледат от всички. Подминава се.
Ето например от 1996-а една уж шокираща реклама:

http://store.picbg.net/pubpic/72/A5/758929a283ec72a5.jpg


Което всъщност ми напомни за една мома, която в моргата на ул. Здраве преди години ходи и снима сърца при аутопсия, с цел дипломна работа. Пък й ги харесаха накрая.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bairi100   
Дата:   06-10-15 10:55

Абе хора!Човекът е най-свирепия,изобретателен,комбинативен и неумилим хищник,който продължава да се усъвършенства.Не моа ви разбера,какви нюанси и интерпретации търсите по темата?[thankyou]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:58

Антивик

Един разговор в реалния живот рядко се придържа към строга рамка. Темата е комплексна и има много нюанси, неизбежно е да се отклонява и в религия, и в изкуство, и в история на изкуството, и във възпитание. Не мисля, че това е нещо лошо, все пак. [beer]

bairi100

Това го казваш с гордост, самоудовлетвореност или...?
Защото както е такъв, така и след това прави къщички за птици, грижи се за слаби и беззащитни и т.н. Не е ли малко наивно да се генерализира по този начин?



Публикацията е редактирана (06-10-15 11:00)
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 10:59

А-а в никакъв случай не съм казал, че е лошо, просто ми се губи същността, някак си нещата се разводняват и мъглосват - бяга ми централния въпрос.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-15 11:03

E имаше преди 2-3 седмици мисля една кланица снимана със свински трупове. Това не е ли повече провокативно и неприятно?
Снимка е, не го гледаме на живо. Както казах, материално е, не е задължително да го гледаме символистично или даже метафизично, за да стигнем до целта, че е добре направено като кадър.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 11:04

Е...те тук става съвсем сложно. Че тя самата естетика и разбиранията за естетично са много променливи и още повече разтегливи понятия....историята я оставям на страна, но па пример от съвремието - Европа да харесва брадати ... ?певици?. На мен нещо .... малко ми бяга от естетичното, но и аз малко бягам от европейското.



Публикацията е редактирана (06-10-15 11:18)
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 11:06

kvakioh написа:

> E имаше преди 2-3 седмици мисля една кланица снимана със свински трупове. Това не е ли повече провокативно и неприятно?
............................................

Верно е провокативна особено когато човек е гладен....и вместо прасета види пържоли.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-15 11:10

Ама вие наистина ли се захванахте с тази тема - все още е вторник [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bairi100   
Дата:   06-10-15 11:24

Добромире,наивно е да храниш мисли,че сме добронамерено тревопасно.Правя поне 10 функционални къщишки от кух дънер за синигерите,които са свиреп хищник,неуморно чоплещи дърветата,да извадят дечицата на някое миролюбиво насекомо,ядящо ябълките ми.Чизма-женската ми котка пристига със синигерче в устата-за да нахрани трите си пухени рожби.Вече се чудя кого да жаля[smile] Някй пусна мухата да я кастрираме 'Хуманно'.За мен по-нормално е да я изхвърля,за да и дам шанс да се възпроизведе пак.Разбира се ще я запазя,защото ме брани от есенните орди гризачи.А кума лиса отсреща набива шипки и ака оранжеви дрънзалки.На къде отива тоя свят-не знам?При всички случаи нямам съмнения относно предния ми пост.[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 11:33

bairi100

Това е единственото нещо, което ме разколебава в позицията - ако е толкова грешно насилието и убиването, колкото аз го усещам, защо животът е неразривно свързан с него?[smilie8] Защо вървят винаги ръка за ръка, и по-важното - защо убиването и смъртта в природата почти винаги са жестоки и нелицеприятни. Как да защитаваш и котката, и мишката, като първото е изконно месоядна гад - моя дебелак вкъщи доказва, че е машина за убиване, макар и напълно сляп (оперативно премахнати очи, за съжаление неизбежно като интервенция)! Забавлява се като трепе всякакви възможни насекоми и като цяло всичко, до което може да се докопа и което няма да му се опре.
Определено има огромен конфликт, който не мога да разреша.
Една картинка по темата

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f3/4e/d8/f34ed8c3b6938aabefb4b4899de1ed83.jpg

- ако снимките, които колегата hrup визира са с такова послание и засягат такава проблематика - определено бих ги приветствал като изкуство. Ако са просто - Ухаа, сега ще ги стресна толерасто-животно-филите с тая кървава пихтия и отрязаната свинска глава - ами за мен наистина е извратено и абсолютно ненужно.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 12:25

Вярно сме голеееми рибоци....[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-10-15 13:10

Тази тема е достойна да се екранизира под заглавието "Нощем с белите кефали".

Само водолаз с фенер и камера ни трябва!

Фълмът ще е ням и ще проследява живота на пасаж кефали, хипнотизирани от лъч светлина. Разиграването на действието ще се осъществи с близки планове на неотрязани глави в американски или индийски план, като зрителят би трябвало да се потопи в дебрите на тяхното .. ту съзнавано, ту несъзнавано съществуване.

Финалните кадри ще покажат отплуването на пасажа към изгревът, който се наддига над дълбинния хоризонт [smilie5]

[beer]



Публикацията е редактирана (06-10-15 14:00)
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: burningice   
Дата:   06-10-15 13:44

Сърцата на снимките трябва да са повече. Да има на серийни убийци, изнасилвачи и т.н. и едва ли ще са различни.
 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-10-15 13:55

burningice, това са подкатегории [smilie5], би било логично да се обелят, за да стане по ясно.

Бялото изглежда най-гладко, това означава, че няма признаци на разум, доакто другите две успешно показват някакви гънки.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 16:18

shamelessEyes написа:

> Тази тема е достойна да се екранизира под заглавието "Нощем с белите кефали". Само водолаз с фенер и камера ни трябва! Фълмът ще е ням и ще проследява живота на пасаж кефали, хипнотизирани от лъч светлина. Разиграването на действието ще се осъществи с близки планове на неотрязани глави в американски или индийски план, като зрителят би трябвало да се потопи в дебрите на тяхното .. ту съзнавано, ту несъзнавано съществуване. Финалните кадри ще покажат отплуването на пасажа към изгревът, който се наддига над дълбинния хоризонт [smilie5] [beer]
> Публикацията е редактирана (06-10-15
> 14:00)

[cool] И за колорит дует пеещ ода на кефалите с цял индийски състав танцьори със солисти изобразяващи водолази с харпуни риболовуващи въпросните кефали.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: ninikolov   
Дата:   06-10-15 16:50


http://photo-cult.com/pics/608/pic_10003954_0608088.jpg



 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-15 17:52

Тоя плод колко ли го е боляло от това рязане [smilie10]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-15 19:25

hrup : Аз изказах позицията си ясно и детайлно още в първата страница на темата. По-късно подмятах провокативни полу-шеги само като FFT (храна за размисъл, ако някой е склонен).

Ще бъда откровен: смятам, че ти е рано за този въпрос. Той няма еднозначен и лесен отговор, дълго ще бъде спорен - но ти скочи в дълбоките му води неподготвен. (Не в смисъла, в който Жоро те упреква - просто не си го премислил достатъчно за себе си). В резултат си непоследователен в изказванията си, започна с живи риби в аквариум, после стана ясно, че дълбоко те е засегнала конкретна снимка от този сайт. Апелираш за съчувствие към всичко живо, но изключаш бактериите. (Къде слагаш границата за допустимо убийство?). Не приемаш съвсем сериозните ми напомняния, че И растенията са живи и по нечия логика също не бива да ги убиваме или измъчваме. (Какво 'и аз ли'? Бях напълно сериозен!)

Не вземам страна, защото границата на допустимото насилие е размита и изключително субективна: моята граница не е твоята и всеки има собствена. Някои дори имаме по няколко.

На твое място бих закрил темата с благодарност към участвалите, вместо да продължавам агонията на неподготвена борба за загубена кауза. Казано най-приятелски.
 Re: За честта на една риба.
Автор: philip   
Дата:   06-10-15 19:30

hrup, и на мен не ми допадат, просто ги подминавам... мода някаква, нищо друго[beer]

 Re: За честта на една риба.
Автор: pumabg   
Дата:   06-10-15 19:44

nyamago [smilie24]

Безпредметното чесане на езици, мислех че е приоритет само на жените, но...

Самото повдигане и коментиране на такъв тип теми е Суета...На преяли от кебапчета инТелектуалци...

Явно много са се ояли, щом поставят такива теми на дневен ред!

Ако го пратя този хубостник на един самотен остров, ако знаеш Владо колко бързо ще разбере за моралът си...

Ама толкова бързо ще разбере за всички екзистенциални въпроси дето го мачът, че ушите ще му пукат..

Ще си отговори на много въпроси от първо лице единствено число!

Аз силно вярвам, че мнозина са тези, които трябва да отидат на такива острови... Но тия работи ги оставям на Всевишният!

И още нещо на господина с тежките морални догми, които иска да разплита.

Фотографията не може да бъде морална или неморална ! Защото ТЯ е Изкуство! Човек може да бъде такъв, но не и ТЯ!

Изкуството няма граници ! Те са само в главите на простите хора...

По този начин някак канализират живота си а някои дори го осмислят...

Много морални съдници в днешно време да го еВа.. А духовното тъне в нищета...
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: MarinY   
Дата:   06-10-15 20:56

Въпросът, дали е морално да се снимат отрязани свински глави, лежи на същата неустановена платформа, където може да качим и въпросите за саморекламата на гейовете, за равноправието на жените да ходят голи до кръста, за коя е вярната религия и още куп подобни, жизнено-важни, определящи/ограничаващи теми.[smilie3]
В същност те (отговорите) са еднопосочни в някакво определено пространство и време, а са безкрайно разнообразни и противоречиви извън тях. А дори и в това пространствено-временно ограничение са много лични и налагането на конкретен отговор винаги намирисва.
[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 21:31

Типично, да. Ояден, психясал, хубостник и т.н. Ганьо не търпи друго мнение, а споровете се водят с нескопосани обиди. Горките философи, нямат си фото-форум, че да ги изпрати да кОпат картоф и да не се занимават с глупости. Боба, леба и деба.
Някои хора показват сериозна простотия, време е да осъзнаят, че не са на къра и е необходимо да се отнасят с повече уважение в комуникацията с другите, а не да ми "хуботник"-осват и да обясняват кой се е оял и кой-не, още повече за хора, които не познават.
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-15 21:44

hrup : Добре, щом държиш да удължиш агонията на темата, ще ти отговоря на въпросите:

> "...ли е морално да се снимат отрязани глави на животни в преследване на естетически цели ?.."

Да. (Не коментирам езиковата акуратност на въпроса, разбирам го и неграмотно написан). Не е неморално, значи е морално, по силата на най-простата логика за отрицание на отрицателното.

Ти, обаче, НЕ ЗАДАВАШ ВЪПРОС, а държиш ДА НАЛОЖИШ ПОЗИЦИЯ. Няма да стане, по ясно обяснени по-горе причини.

> "Растенията са живи, да..."

Благодаря за признанието, чест ти прави. Но ги смяташ за низши живи същества и жестокостите към тях са морални, както излиза.

> "...предлагам да се концентрираме върху животните."

Комарът е животно - морално ли е да бъде безмилостно размазван? Само виж колко си "съвсем последователен". Не си.

Както ти казаха и други - въпросът е твърде дълбок за твоята готовност за него. Не се обиждай - не само твоята: готовността на обществото като цяло. И моята също.

И да продължим с въпросите и отговорите:

> "...Апропо - ловят ли англичаните лисици с кучета още ?.."

Да. Някъде ловят, напук на закона (и с присмех към пропонентие и поддържницие му). Едни 'активисти' се опитаха да заснемат незаконен лов с някакъв делтаплан и се пребиха (мир на праха им, ще тежат на съвестта на онези, които ги заблудиха и манипулираха).

Другаде не ловят и резултатите са трагични: някои земеделски стопани страдат от опустошителни нашествия и въпреки разрешението за изтребване на вредителите (без кучета, с пушки) то е твърде трудоемко и неефективно. Около мен няма фермери но също страдаме от напастта - уличните лисици тук са като уличните котки в България. На всяка крачка са, буйстват нощем, ровят в боклуците и разнасят болести. Имаше и случаи на нападнати домашни кучета и заразени с бяс или нещо подобно...

Но въпросът за лова на лисици никога не е имал НИЩО ОБЩО с жестокостта и убиването на невинни гадинки. Това прозрачно обяснение го вярват само най-лековерните (дето казват 'във вестника го пише, значи е вярно').

Истината е най-проста КЛАСОВА ОМРАЗА - защото този лов е привилегия на най-елитните класи, на първо място потомствените земевладелци. Когато комунистите бяха на власт (т. нар. 'Нов Лейбър') въведоха закона от популизъм, за радост на плебеите. На принципа "Яз сакам на Вуте да му е зле" - да им отнемем тая радост на мръсните богаташи. Плебеите скачаха от радост, че на Бай Богаташ му е зле (знаем на какво му пр*днаха всъщност). С малки изключения - пострадаха плебеите, които слугуват при лова, носят багажа и поят конете, други цяла година гледат кучетата за този специален ден - те загубиха поминък покрай закона. Но нека няма илюзии: въпросът е КЛАСОВ, а не морално-етичен.
- - - - -

Съветът ми беше съвсем приятлски, но щом си решил да продължаваш безсмислената тема до пълна победа - желая ти успех! [smilie24]

Аз бях дотук.
[beer]



Публикацията е редактирана (06-10-15 22:47)
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   06-10-15 21:57

За пореден път се убеждавам, че в болшинството си мъжете не притежават капка логика. [smilie3]

Прочитайки още първия текст на автора, веднага разбрах, че става дума за снимка с рибешки глави и я открих в албума - едва тогава написах коментара си. Но на повечето участници от мъжки пол в тази тема - това изобщо им убегна - и започнаха разговор за какво ли не, само не и по същество.

Да ви имам мъжката логика, стотици написани празни думи - какво има - жените ви са ви разглезили и мислят вместо вас ли /защо ли си задавам въпрос, който не изисква отговор/[smilie8]

[beer] наздраве, момчета, и го научете този пълен член, моля ви[smilie23]

 Re: За честта на една риба.
Автор: rimohit   
Дата:   06-10-15 22:01

[beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/109/m_1335725898_hamsija.jpg

 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 22:38

Щом въпросът е още актуален, значи трябват отговори и то конкретни и ясни за да се ориентира авторът на темата:
Щом дадено нещо, каквото и да е то (вкл. смърт на човек, на животно или на извънземен) ме вълнува, то значи е морално да запазя това вълнение, да го предам и на другите, или да го пренеса във времето за поколенията. Как ще го запазя най-лесно? Ами със снимка. Затова снимането на каквото и да е Е МОРАЛНО за мен. Не ангажирам никой с моето мнение, но предполагам колегите се опитаха да кажат именно това, но с по-различни думи и примери.



Публикацията е редактирана (06-10-15 22:46)
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.