Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 студийно осветление - мнение
Автор: cheltsov   
Дата:   30-09-15 16:32

Какво бихте казали за този комплект за студийно осветление за любителски цели? Заслужава ли си и какви алтернативи може да предложите?

http://dynaphos.com/product/1/164/2723_e-320_studio_flash_kit

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: kiten   
Дата:   30-09-15 17:08

не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: iasen2   
Дата:   30-09-15 17:11

Най-важното е че байонета не масов и няма да можеш да сложиш на моноблоковете нищо друго .
И баш тази комбинация - чадър със софтбокс - нямам думи :)

Винаги съм казвал - купувайте си нещата едно по едно , за да разберете какво ви е нужно .

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: kiten   
Дата:   30-09-15 19:18

чадъра е за дъжд. В случая плажен чадър ще върши по-добра работа.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: ibraimstudio   
Дата:   30-09-15 20:41

Запознатите да предложат по-добра комбинация.


Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: ibraimstudio   
Дата:   30-09-15 20:43

http://dynaphos.com/product/1/164/1949_studio_kit_delicacy-400s

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: GenaDP   
Дата:   30-09-15 21:20

Автор: iasen2

Най-важното е че байонета не масов и няма да можеш да сложиш на моноблоковете нищо друго.


Ееех, Ясенчо, поне веднъж за разнообразие няма ли да се случи да напишеш нещо смислено и вярно?... Това първо не е байонет, и второ - този захват е достатъчно разпространен, за да може да сложи на подобни светкавици каквото може да му е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: kiten   
Дата:   30-09-15 21:27

питащия след като си купи комплекта, ще трябва да купува и второ и трето и пак нови питания тука ..и накрая на базара с обяснение защо не го ползва.... [cool]

"Евтиното винаги излиза скъпо"![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: iasen2   
Дата:   30-09-15 21:59

GenaDP , колко е разпространен ?
Ти като пишеш , вярваш ли си ? Или само гледаш да се заяждаш с мен ?

Това, че си форумен трол го знаем вече .



Публикацията е редактирана (30-09-15 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: GenaDP   
Дата:   30-09-15 22:15

Колко е разпространен? Почти всички китайски производители на студийни светкавици произвеждат и модели с този захват. Както и аксесоари за тях. Това, че ти не го знаеш е съвсем друг въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: marrio31   
Дата:   30-09-15 23:11

За любителски цели си е екстра комплектчето и да,най-добре е да е с BOWENS байонет(захващане) по разпространено е,но ако няма да надгражда и така си е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: xsakex   
Дата:   30-09-15 23:57

Защо чадър + софтбокс да е лоша комбинация?

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-15 00:08

Защо чадър + софтбокс да е лоша комбинация?

Щото оня, дето го е написал, така е чул отнякъде... Лоша комбинация няма, щом върши нужната работа. Единственото кофти на горните комплекти е цената.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: iasen2   
Дата:   01-10-15 07:16

GenaDP , трол си отвсякъде .
Ако се чудиш защо не ти върви онлайн магазина , мога да ти помогна със SEO , може да помислиш и за респонсив , за да се вижда от телефони и таблети.

Та да отговоря конкретно защо е лоша комбинация

чадъра има голямо разсейване на светлината, ако се работи в стая, светлината ще достигне до тавана и ще се отрази
ще се получи така наречената "плоска" светлина с нисък контраст, особено ако имаш бели стени . Но затова пък много удачно се използват наоткрито и в големи студиа .

Софтбокса е малък портретен софтбокс , с който може да правиш светлина с относително висок контраст и динамика.
Ако го сложиш на 1-2 метра от обекта ще ти направи петно от около 2 на 2 метра , което напълно достатъчно за портрет , без да се отразява от тавана и стените. Ако искаш контра ще ти трябва рефлектор с пчелна пита , софтбокс с грид или нещо друго , но не и чадър .

Успех !

От въпросния сайт имам купени доста модели най различни моноблокове и имам поглед върху възможностите им и недостатъците.



Публикацията е редактирана (01-10-15 07:20)

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: Mogila   
Дата:   01-10-15 09:01

iasen2, а когато си купиш комплект, в който има и софтбокс и чадър можеш да ползваш което когато ти се наложи. Какво по-хубаво?

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: cheltsov   
Дата:   01-10-15 09:48

Хора, няма смисъл да се карате :)
Не знам защо, но това е много характерно за БГ форумите. Хиляда безсмислени отговора, нищо конкретно и 1-2 свестни.

Ясно е, че чадър и софтбокс е различна комбинация (човека дори се аргументира много добре), но явно идеята на този комплект е да имаш нещо компактно, което да може да се побере в един куфар и да ти предложи всички компоненти, макар и да не можеш да снимаш с два или три софтбокса и да можеш да го скатаеш в шкафа, като не ти трябва.

Плюс това мен по-скоро ме интересува качеството на електрониката (софтбокс, дето се вика, и сам мога да си направя). Светкавицата, дали за не натоварен, любителски процес ще свърши работа и има минимален набор от функции, които няма да ми пречат.

Друго, което ме интересува е да си кажете мнението за цената, особено хора, които се занимават с това. Примерно може да се окаже, че давам много пари за нещо ново и ще ми излезе много по-евтино да си взема нещо втора ръка. Така ли е? Заслужава ли си втора ръка?

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: iasen2   
Дата:   01-10-15 10:05

от електрониката нямам проблеми ,
синхронизатора с дистанционно е много голямо удобство
както споменах по горе , че даже и в Китай да е много популярно това захващане , в България не е и всичко трябва да го купуваш ново , а няма да можеш да го продадеш втора употреба , понеже на никой няма да му трябва такова захващане (байонет ) на аксесоарите

вземи си един стартер и един софтбокс с грид .

имам два стартера , с тях си снимам мострите , единия е от по старите , другия е с USB синхронизация . Новия е с метална конструкция, здрав масивен. Има малки недостатъци, но тук няма да ги коментирам .
Имам и Експерт - много стабилен и здрав със защитетн купол на лампата и мощно пилотно осветление

Даже в момента се търкалят в Базара няколко софтбокса на половин цена , по добре тях си вземи и два нови стартера . Успех!



Публикацията е редактирана (01-10-15 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-15 12:55

софтбокс с грид [smilie18]

Забрави да му кажеш да си вземе и бюти диш с грид - нали само с него ставали хубавите кадри? После му покажи една снимка в профила си, да види какъв майстор е гуруто, дето дава мъдрите съвети. Например тази: https://photo-forum.net/i/1919629

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: iasen2   
Дата:   01-10-15 14:04

GenaDP , вече наистина се излагаш колега, и вместо да хейтваш по форумите, вземи си оправи SEO на магазина, че на нищо не мяза



Публикацията е редактирана (01-10-15 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-15 15:47

Хейтя, начи? Айде да видим колко от посетителите на сайта смятат, че човек с такива снимки би трябвало да дава компетентно мнение на тема фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: jivkojj   
Дата:   01-10-15 15:51

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/eck16.gif


Това не към сайта по-горе, а към задочния диалог, който се е заформил.


Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-15 15:54

Добре, каза за диалога, ай сега кажи кажи и за снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: iasen2   
Дата:   01-10-15 15:54

GenaDP , мерси за натуралния линк към сайта ми [smilie24]

Извинявам се, че оспамихме темата



Публикацията е редактирана (01-10-15 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: Myth   
Дата:   06-10-15 10:44

Ами прав е GenaDP, какво да си замълчи ли когато се дава невярна информация?

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: cheltsov   
Дата:   06-10-15 11:17

Дам, в БГ форуми, за пореден път се убеждавам, че няма никакъв смисъл да се пита каквото и да е!

Жалко!

П.П. Иначе благодаря на човека, който нормално ми даде съвет, пък дали му е добър или лош сайта, е въпрос на гледна точка

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: darkonebg   
Дата:   07-10-15 05:10

ОФФ-ТОПИК
Има една тънка граница между вманиачаването на фотографа и това което клиента харесва. Щом дадено нещо има пазар значи работи. Клиентите не виждат 80 процента от нещата които фотографа вижда. Но пък имат мнение дали нещо им харесва или не. В крайна сметка те плащат. Така, че всеки работи с това което разполага, но много по-важно е колко добре може да се продаде. Това между другото важи не само за тази тема в която оплюхте работата на човека, а за всяка една в която се изписват тонове критика. Явно не се побирате в кожата си, че сте такива професионалисти неземни, а разни дребни, ама напористи риби ви свиват пазара.
Ай със здраве.
Край на ОФФ-ТОПИКа.

Отговори на това съобщение
 Re: студийно осветление - мнение
Автор: Tota   
Дата:   07-10-15 08:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »