Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Омазан фокусен екран
Автор: eon4e   
Дата:   26-08-15 20:25

Здравейте, банда! Имам нужда от съвет как, или къде да почистя фокусния екран на лентовия ми апарат.

Историята е следната - апарата го купих преди години от колега, като по фокусния екран имаше 1-2 петна. Мислих да изснимам една лента, за да проверя за други проблеми и да го пратя в сервиз за почистване. Апаратчето се оказа много приятно и едната лента стана две, после три... и сервизът се отложи. Докато се наканя да го пращам на Наско, човекът-магьостник на аналоговата техника почина - лека му пръст.

Апарата остана с петната до днес, когато нещо ми щукна и се опитах да го почистя сам. "НЕДЕЙ!!!" е много късно в моя случай. Общо казано през екрана минаха алкохол, вода, клечки за уши, кърпички за почистване на оптика и накрая препарат за съдове и кърпичката ми за очила. Последните две върнаха положението до поносими граници, но в момента съм почти сигурен, че в долната четвърт от екрана виждам опечатък от пръста си. Не съм сигурен дали е мръсотия в браздите на френзеловата леща, или съм повредил самата пластмаса, а и общо взето целия екран е омазан - къде с форми, къде - не.

И сега за съвета - апарата е сравнително рядък, 35 милиметров Mamiya nc1000s и покупка на нов екран ще бъде трудна задача. Трябва ми сервиз, където да почистят сътвореното от мен, или да напаснат нов фокусен екран, ако е възможно. Не знам дали сервиза на Наско още работи, или има друго място в София, където да го занеса.

Това е, нека спама започне сега! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Омазан фокусен екран
Автор: 798099   
Дата:   26-08-15 21:09

Ох, ох, ох!

От сърце ти желая успех!!!

Ама защо пипаш, бре???

Отговори на това съобщение
 Re: Омазан фокусен екран
Автор: eon4e   
Дата:   26-08-15 22:11

Първите петна също бяха от "пипане", така че не беше голям риск. Просто ме засърбяха ръцете, а мозъка изключи.

Отговори на това съобщение
 Re: Омазан фокусен екран
Автор: fotopepi   
Дата:   27-08-15 05:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омазан фокусен екран
Автор: fotorafi   
Дата:   27-08-15 08:48

Имам излишни 4 бр. различни фокусни екрани, чисто нови от Canon A-1,
F-1. Обади се и намини да ги видиш, дали няма да станат. Не е фатално да е малко по-малък, важното е дебелината на визьора за да може да фокусира точно. Имам и други, големи фокусни екрани 6/6 и 9/12 но трябва да се изрязват
Рафи Марукян 0886-711-193
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=59441

Отговори на това съобщение
 Re: Омазан фокусен екран
Автор: eon4e   
Дата:   27-08-15 09:02

Благодаря за предложението, днес ще мина да проверя един сервиз и ако не се получи ще се обадя.

Явно снощи съм бил много гладен - франзели/френелови лещи...[smilie21]



Публикацията е редактирана (27-08-15 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Омазан фокусен екран
Автор: eon4e   
Дата:   17-09-15 20:49

Време е да обновя темата. Апаратът е с присаден екран от негов злополучен събрат, а аз съм страшно доволен.

Искам да благодаря на Blue.light за абсолютно безкористната помощ при намирането на новия фокусен екран, на хората във Фото Деков, че не ми се изсмяха за очевидната некадърност и на всички, които ми писаха съобщения със съвети.

Поздрави! [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (19-09-15 20:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »