Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със светкавица Канон 580 II
Автор: rlk   
Дата:   24-08-15 20:03

Колеги моля за помощ относно проблем със светкавица на Канон 580 II. Била е два пъти в сервиз на Канон през годините (последно преди две години). Все за изгоряло там нещо си за светката, ппонеже си го обяснявам със зора който и давам по сватби (до колкото знам им е слабо място). Обаче сега на проблема който е много досаден и понякога се случва да имам не добри кадри. Когато светкавицата е директно на апарата закачена при хоризонтално положение няма проблеми. Обаче понякога при вертикално положение на кадъра (светкавицата реално е от ляво на лицето ми при снимане), а главата Й е в някакво си положение нормално не би трябвало да работи зума при промяна на обектива. Обаче почва ту да зумира, ту не го прави (неясно в какво положение остава зума, не го показва на дисплея), а снимките обикновенно са недоекспонирани. Знам, че някои ще кажат недобър контакт с тялото, обаче когато е хоризонтално и я "клатя" с ръка не го прави проблема. По-скоро когато е вертикално кадъра и леко помръдвам самата глава на светкавицата тогава прави проблема. Незнам дали се рабира съвсем точно какъв е проблема. Моля са съвети и препоръки ако някой е запознат или има идея какво може да е.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица Канон 580 II
Автор: S.Nikolov   
Дата:   25-08-15 19:39

всичко добре ли е завито на светкавицата?
Преди половин година имах кофти контакт и при определени пози просто беше абсурд да снимам с нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица Канон 580 II
Автор: rlk   
Дата:   26-08-15 07:25

Където се съединява с тялото всичко е стегнато уж. Самото закопчаване на 580 II не ми харесва много, сякаш по-добре си беше на първата версия макар и не толкова фенси. Проблема е си мисля нещо в главата на светкавицата, та там какво да гледам ми е въпроса?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица Канон 580 II
Автор: pm03   
Дата:   26-08-15 10:00

Студена спойка някъде вътре в нея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »