Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Twingo   
Дата:   23-08-15 22:20

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Twingo   
Дата:   23-08-15 22:20

Здравейте!

Днес се рових из фейсбук /нали знаете, фейсбук е като празен хладилник знаеш, че няма нищо, но го отваряш отново и отново [smilie18]. Та, попаднах на една снимка, която ми направи много силно впечатление. https://www.facebook.com/groups/346407505390387/permalink/1003718952992569/

Като цяло, хората много харесват такива снимки /ако това изобщо може да се нарече фотография/. А това не е единствения случай във фб - има много "фотографи", които правят съвсем обикновени снимки и качват по 50 снимки на котката от всички страни, но всички ги харесват и хвалят и вече са по-по-най от другите.

Ето още един пример: https://www.facebook.com/groups/346407505390387/permalink/978450962186035/

Същата история. Интересно е как никой от първите 10 коментиращи не забеляза, че е колаж, както и че авторът на снимката си мисли, че никой няма да забележи.

Друг пример е пост в същата група със снимка на буболечка, кацнала на цвете, правена с телефон: "Аз съм на 10 години и сам направих тази снимка. Какво ще кажете?" И вече започват хвалебствията за това как хлапето е много добро, прави супер снимки, и т.н.

Това не важи само за фотографията - независимо с какво се занимаваш, щом хората (обикновените хора, т.е. клиентите) харесват това, което правиш, и взимаш добри пари, мислиш, че всичко е супер и си много добър...

Казаното по-горе не важи за всички групи във фейсбук, но ако влезете във ФотоСвят, ще се посмеете доста, гарантирам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: alext   
Дата:   23-08-15 23:04

Тази група би трябвало да се казва ЩракамСвят... Нали принципът й е всичко живо що видяло нещо да сподели, за да лайкнат, тъй че подобни изцепки са си съвсем в реда на нещата.



Публикацията е редактирана (23-08-15 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: EvaJor   
Дата:   23-08-15 23:39

Да-а. А във фото-форума, наредени шедьовър до шедьовъра...

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   23-08-15 23:42

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: J0R0   
Дата:   24-08-15 00:11

Във Фото Форум има системи за категоризиране и за отсяване, така че можеш да не гледаш всички шедьоври, а само избрани. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: EvaJor   
Дата:   24-08-15 00:16

Във фейсбук също можеш да гледаш/ участваш или не в групи като Фотосвят..или как беше другата "Да обичаме красивото в България". Даже може да коментираш и на място съответната фотография. Което е много по-коректно, отколкото да я коментираш тук, където съответния автор може и да не види мнението ти и да няма възможност да се защити. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: realnoncho   
Дата:   24-08-15 00:49

Тия линкове водят към някакъв логин. От колко много проблеми ме спасява липсата на шитбук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Argo   
Дата:   24-08-15 01:06

Тези групи са тип "Потупай ме по рамото", всеки който направи нещо като снимка, веднага се присъединява там за да си точи картите и да си лайкват взаимно шедьоврите. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Tota   
Дата:   24-08-15 07:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Imaginarium   
Дата:   24-08-15 14:30

Авторе, давам ти супер бърз и единственият правилен отговор на чуденката ти :)

Отиди в коя да е циганска махала и сложи две HI-FI уредби.
На едната пусни "Зима" от Вивалди, на другата пусни най-долното, мазно, бясно маане, за което мозъка ти може да се сети.
Виж къде ще се съберат повече люде и ще си отговориш на въпроса за Facebook :):):)

КОНЕЦ!

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Don_Diego   
Дата:   24-08-15 15:14

Каква точно е идеята на такъв и подобни постове?! Че хората не трябва да снимат? Че който не снима шедьоври не бива да си показва снимките на останалите?!? Честно, някакъв извод освен този, че ок, не всеки има фотографско око да забележи колаж, има ли? Или другия извод- че имало масовост?! Стига бе, верно ли???

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: alfonsito   
Дата:   24-08-15 15:30

https://www.facebook.com/groups/gutsgallery/


https://www.facebook.com/groups/StreetsInColor/



https://www.facebook.com/groups/BlackAndWhiteStreet/




Във фейсбук има прекрасни неща това, че обръщате внимание само на чалгата си е лично ваш проблем!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: Lycan   
Дата:   24-08-15 15:46

Things You MUST Know About Groups on Facebook


Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: iliyanb   
Дата:   24-08-15 15:48

Във фейсбук има потребители и групи със снимки, за чиито неща вечно мрънкащите и наричащи го с всякакви имена, могат само да си мечтаят да видят, а пък да създадат да не говорим. Най-голямата социална платформа в света дава възможност избирателно да ползваш това, което желаеш от нея.
Авторе, потърси и други групи със снимки и тогава ела да се изплюеш пак. Идеята на темата е да покаже, че освен супер професионалисти има и множество щракачи, дето си изсипват картите във фейсбук ли? Ние си го знаем. Можем да не ги гледаме.
За съжаление същите тези щракачи отдавна си изсипват картите и тук.

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: alfonsito   
Дата:   24-08-15 16:14

iliyanb [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: dekov   
Дата:   24-08-15 19:56

Пиша това, както би се изразил внука ми- тийнейджър :
"Какъв ти е проблема ?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: brutas   
Дата:   25-08-15 09:33

Критикувате автора на темата, че "плюе" (което не е вярно), а вие всички доста го понаплюхте. [smilie3]

Аз разбирам думите му като опит да разбере (и да предизвика дискусия) защо огромна маса от хора нямат реална (само)оценка какво е качествена фотография и какво не. Или като цяло защо възприятията за красота и естетика на маса хора са очевидно най-малкото странни. [smilie5]

Аз също си задавам тези въпроси гледайки "произведения" в групи като тази. Но "проблемът" съществува навсякъде, включително и във Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: bg2014   
Дата:   25-08-15 09:46

Щом на автора посочената снимка му е направила силно впечатление, значи снимката е изиграла своя ефект и предназначение.
Благодаря за споделянето!
Аз харесах тази снимка. Все ми е едно дали е монтаж или не снимката и показаното в нея е прекрасно. Как е постигнато е друг въпрос, но и начина на постигане на този ефект говори за идея и възможности.
ФБ е голяма работа, въпреки, че много хора са като мен - не харесват тази платформа. Там е скучно, хората си подхранват егото и самочувствието, но въпреки това е платформа за общуване. Такива платформи са бъдещето. И тази тема си е вид реклама на Милен (авторът на снимката) "Паметника Шипка сред облаците".
И вероятно това е скритата цел на темата?

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: EvaJor   
Дата:   25-08-15 10:04

А какво е качествена фотография и какво не?
Снимка на прасета в кланица качествена фотография ли е или не?
А гола жена с риба?
А залез/ изгрев над корабите на Синеморец или завоя на Маджарово?

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: hrup   
Дата:   25-08-15 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: EvaJor   
Дата:   25-08-15 10:14

Ако има риба или агнешка глава в скута си, тогава. Иначе е клише [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: hrup   
Дата:   25-08-15 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "добрата" фотография във фейсбук
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-15 11:39

По тази логика и Ансел Адамс е снимал една и съща скучна планина, а Леонардо е нарисувал една кисела девойка [smile]

Винаги съм се чудил, защо е това глупаво противопоставяне на пезажисти и портретисти. Място има за всички.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »