Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-08-15 16:01

Здравейте колеги, искам да си купя някакъв добър калибратор за монитора! Имам монитор Dell UltraSharp 24inc U2415 на който си обработвам снимките :) Имам го от близо 6м и съм доста доволен от избора и опредекено го препоръчвам! Като цяло монитора е много добре балансиран и дава страхотна картинка, но често след като видя нещата на различени дисплей и идват леко тъмни не толкова цветни, а и все по често взех да принтвам и да виждам разлика и там! Та крайно време е да си взема калибратор! Като цяло не съм добре запознат и в час с тях и ще се радвам ако някой сподели опит и препоръча даден такъв :) Също така бихте ли ми казали кога и колко често трябва да се калибрира? И още един въпрос каква според вас е най добрата светлина за стаята в която се обработва? Напълно изкуствена, луминисцентна, жълтиникава мека или ? Благодаря [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: kefalcho   
Дата:   23-08-15 17:03

Привет! Калибрирам с i1 display pro и съм с NEC multisync P232W но ползвам американската версия на софта за калибриране. Преди бях, в стая с бели стени и две енергоспестяващи крушки на осрам по 115 вата, студен тон, имам и сенник на монитора, сега стените са червени и мисля че бялото е по подходящо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: lpenev   
Дата:   23-08-15 23:47

Здравейте,
калибриам мониторите Eizo CG223w и 27" iMac ретина дисплей и принтерите с i1pro 2 Publish. Преди ползвах i1displаy Pro, перфектен е ако ше калиблираш само монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: asahi   
Дата:   24-08-15 02:33

След доста калибратори и монитори, минали през ръцете ми, от няколко години забелязвам, че сензорите са с еднакви възможности, а се сменя само софтуера и корпуса на устройството. Всъщност софтуерът е най-скъпото нещо в тази система, въпреки че може да изглежда безплатен.

Другият проблем, пак свързан със софтуера, е честата смяна на операционни системи. Еппъл в това отношение са ненадминати. Всяка нова ОС е с отделно мнение за обратната съвместимост. Пичовете о X-rite ъпдейтват софта само на скъпите продукти. С Уиндоус по се ядват нещата. Старият Spider 2 Pro работи даже с Windows 7, с по-новите не съм го пробвал.

А най-хубавият калибратор е този, с който можеш да работиш пълноценно.

Честотата на калибрирането е според устойчивостта на качеството на монитора, по-точно на подсветката му. Обикновено първата година не се забелязва промяна.

Околната светлина бива да е 5500-6000K без дупки в спектъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: Daniel_P   
Дата:   24-08-15 22:39

Благодаря ви колеги за съветите, мненията и опита които споделихте! Аз съм доста зелен в това отношение но ще седна да видя клипове с тези който предложихте като марки за да видя реално как и какво се преви, а и ще почета за да покрия съвета на Asahi ( най-хубавият калибратор е този, с който можеш да работиш пълноценно) И после ще избера и ще си купя, Благодря :)[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: victory13   
Дата:   24-08-15 22:48

В заданието фигурира и принт. Ако е собствен, то калибрирането на монитора няма да изглади разликите с принта. Тогава трябва комплексно решение, и "пичовете" предлагат.
Горното е особено валидно при ползването на неоригинални консумативи. А и при оригинални, създаването на собствен профил може да е по-доброто решение. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-15 09:40

Real World Color Management, можеш да си я поръчаш от Амазон, или да я намериш сканирана. Тя ще ти даде много повече от калибратор и ще е по-евтина, а и ще спести още една тема на форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: kefalcho   
Дата:   25-08-15 10:50

... имва я и в pdf http://ecolor.ir/books/colormanagement.pdf


Преди да калибрирам за първи път, прочетох тази...


https://joanboira.com/wp-content/uploads/2013/01/Libro-calibraci%C3%B3n-monitor.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги препоръчайте някакъв добър калибратор за монитор
Автор: iasen2   
Дата:   26-08-15 18:01

Винаги съм казвал, че проблема е психологически, но това е ерес за повечето хора, които не смятат, че царя е гол.

Понеже нямам време да се занимавам с ходене по фирмите давам калибратора на клиентите и те ми го връщат след ден. Но се получава следния парадокс - казват ми че мониторите им зеленеят. Проблема е, че без калибриран профил повечето монитори синеят и като се калибрират дават значително по топли цветове и с по нисък интензитет, но на което клиентите не могат да свикнат и казват, че калибратора ми за нищо не стааа .

При таква калибрация обикновено неутралните сиви цветове, които са преобладаващи в цветните схеми на браузърите и оп. системи почват да имат зеленикав оттенък, като се погледнат малко в страни от монитора , което не е такъв проблем, но за сметка на това останалите цветове стават много по наситени и реалистични.

Та и затова престанах да се занимавам с това , да се оправят сами .

Успех на всички !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »