Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: hose   
Дата:   23-08-15 11:10

имам два стари хард-а и рам (не толкова стара - ддр3) които никой не изкупува се оказа - има ли скрап нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: unikalen88   
Дата:   23-08-15 11:42

пускаш в някои базар и все на някои ще му трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: sherbit   
Дата:   23-08-15 11:59

Пази може да направиш удар след време. PC 100 струваше състояние след време. От HDD може да се направи стедикам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: petrov88   
Дата:   23-08-15 12:21

Не си правя реклама тук, но от година и повече не мога да продам комп,който от доста по- рано си събира прах, на 800mhz + 512 рам 80гб hdd ТВ тунер, 17" монитор клавиатура мишка и прочее, и то работещо цялото за 60на лева. Някои си правят майтап за 30лв искат. То на вторични за скрап ще му ги взема сигурно :D



Публикацията е редактирана (23-08-15 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-15 13:21

Няма ли специализирано събиране на електронни отпадъци?

Тук дето живея в големите пунктове за изхвърляне има разделение на общи битови отпадъци, рециклиращи ('вторични суровини' - хартия, стъкло, метал и пр.) - и отделно място за електроника и битова техника (наред с компютрите там се предават и микровълнови печки, телевизори и всичко подобно)...

Когато нещо стигне до боклука, защото никой не го иска нито за 5 лева, нито като подарък - нося го там (защото редовното събиране на смет пред къщите отказва такива неща).

Помня в София като опразвахме едно старо жилище преди 3-4 години, всички бивши 'ценности' (магнетофони, грамофони, дори някои фотоапарати - все работещи, но технологично остарели и единствено с 'музейна' стойност днес) - ги оставяхме ДО контейнерите за смет, а не вътре. На сутринта ги нямаше. Казаха ни, че спциализирани роми минават и обират селективно, добре заейки откъде могат на всяко нещо да вземат някой лев... Още ли е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: Twingo   
Дата:   23-08-15 13:35

Тук имаше тема за подаряване, може да ги пуснеш там. Все ще има някой, който да има нужда от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: ce_christov   
Дата:   23-08-15 13:49

В Пловдив в задния двор на Технополис, който е до Метро, (товарната рампа) има контейнер за битова техника. Бая телевизори и стари кинескопни монитори съм изхвърлил там.
Предполагам, че и в другите магазини на Технополис съществува подобна практика


Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: aldygreen   
Дата:   23-08-15 13:53

hose написа:

> имам два стари хард-а и рам (не
> толкова стара - ддр3) които никой не
> изкупува се оказа - има ли скрап
> нещо?

От фирма, която изкупува електронен скрап, можеш да вземеш около 3 лева. Това е положението.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: icovalchev   
Дата:   23-08-15 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-15 17:27

На първо писане[smilie5] :

излезе това


Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: adorable   
Дата:   23-08-15 17:51

Колеги ако имате стари компютри и искате да ги подарите, преди време попаднах на тази статия. Можете да се свържете с човека! Според мен каузата си заслужава! https://www.facebook.com/staripc
Това е и фейсбук станицата на човека! Аз ако имах за изхвърляне такива неща (компютър или фотоапарат) бих ги подарил на някой, който няма... В крайна сметка не всички имат възможности, а децата биха се зарадвали...

(Като пиша това сега се сетих за първия ми компютър: 512 МБ хард диск, рама му не помня точно колко беше... Имаше само операционна система мс-дос... Някой го беше подарил на баща ми... Купи му монитор Compaq втора употреба и въпреки, че нямаше интернет, аз и брат ми бяхме много щастливи, че имахме компютър. Имаше много игри и по цял ден играехме...)

Да, вярно е, че днешните деца играят на телефони по скъпи и по-бързи от домашния ми компютър, ама не всички имат такива възможности... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: bam-bam   
Дата:   23-08-15 18:12

Има си продавалник , има и специализирани хардуерни форуми дето базарите са по актуални от тук.
Пробвай там.
Всичко се продава (ДДР3) не е стара рам.
Зависи от цената на която се пуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-08-15 18:30

само на процесора можеш да вземеш от 0.80 лева до 5.00 лева за скрап[smilie5]

аз му намерих друго предназначение, запазвам захранването купувам кабели за IDE и SATA дискове с преходник за усби и вече си имам кутия за няколко тераайтови вискове за съхранение на данни [smilie5]

Дъното няма го изгвърлям щото съдържа микроскопично количество благородни метали пък си е и вложено инжинерна мисъл [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: hose   
Дата:   24-08-15 00:14

пуснах тук обяви, говорих и с една фирма която изкупува комп. части…

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=59688

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=59689

знам за този проект, но първо е написал че в момента не работи защото няма кола, и второ трябва аз да ги пратя по куриер… не че нещо но и да давам още пари за тях… ще ми е повече

има и още един малък хард IDE за лап топ който дори незнам работи ли, няма как и да пробвам…

явно ще се търси кошче за електроника… наскоро занесох стара батерия от лап топ и разни захранвания и тн в един техномаркет - малко ме гледаха странно, но ги взеха, не знам какво са ги направили после…

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: антивик   
Дата:   24-08-15 08:10

Старите харддискове АТА стават да си подпира човек вратите в дома, да не се трескат. И за други подпирачки стават[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: dimidumi   
Дата:   24-08-15 11:07

hose , опиши ги тези компоненти и къде се намират, все ще се намери някой от форума да ги вземе, взе за нещо ще потрябват на някой. Има една тема ПОДАРЯВАМ, можеш да копираш описа на частите и там, доста съфорумци подаряват стара и ненужна техника. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-08-15 21:36

Хардове по 0,5-10 гб и стари компютри от 1995 ги ползват под линукс разни ентусиасти,аз също ползвах компак за рутер с дебиан без графичен интерфейс.Аз ги давам на такива хора които работят под линукс разни неща,за някакви техни си програми.



Публикацията е редактирана (24-08-15 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: camelasign   
Дата:   26-08-15 22:39

Има един ентусиаст, който събира стари и повредени компютри, ремонтира ги и ги дарява на бедни хора с деца по провинцията. Това е дора алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво правите със старата компютърна електроника?
Автор: kalabrieza   
Дата:   27-08-15 10:30

ето тук

Подходящ начин да се разделите със старата си компютърна техника или компоненти. Заслужава си да прочетете темата от начало за да разберете същноста на проекта и да разберем къде сме се изгубили.[smilie10]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »