Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-15 12:09

Внимавай с Амазона. На първо място, европейските версии (.co.uk, .de) в повечето случаи не правят доставка до България за техника - пренасочват към американската версия. Там цените наистина са по-ниски, но доставката винаги е с обявена стойност чрез не особено евтини куриерски услуги. А това означава, че в общия случай ще се разкарваш цял ден по митници и ще платиш най-малкото 20% ДДС върху цялата сума - колета + цената за доставка. гаранцията в общия случай е безмислена, освен ако производителя не предлага "световна" гаранция, но напоследък се изхитриха и международните гаранции се предлагат на региони (Европа, САЩ, Азия...). Лично аз съм си взимал такива чарколяци от САЩ, но гаранцията не покрива територията на Европа, след което тя се обесмисля.

Ако разликата в цената не е твърде драстична - по-добре дай малко повече и си вземи стъклото от UK да кажем. Ако е драстична - намери си някой познат в САЩ, който да ти го препрати като подарък с ниска обявена стойност, на твой риск естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: mitku   
Дата:   24-08-15 15:54

написа:

> Внимавай с Амазона. На първо място,
> европейските версии (.co.uk, .de) в
> повечето случаи не правят
> доставка до България за техника -
> пренасочват към американската
> версия...

Това по принцип е не е точно така. Всъщност най-вече amazon.co.uk, в малко по-малка степен и amazon.de, в огромната част от стоките си, ги доставят И до България (вкл. аз например съм си купил моя Nikon D7000 от amazon.co.uk, с директна доставка до адреса ми в БГ). В Amazon вече са рядко стоките, които не се доставят до България и с течение на времето стават все по-малко. А още по-рядко е случаят, при който да те препращат към сайта им в САЩ. Всъщност единствените им стоки, за които съм видял, да правят такова пренасочване са Kindle-ите (което според мен е заради някакви регионални ограничения и авторски права на книгите, но не съм се задълбавал за да гледам защо е така). За фотоапарати и обективи - няма такова нещо и почти всичко, което съм гледал си има доставка и до България, отделен въпрос е колко много фирми има за доставки от Англия (и от Германия има няколко) и процедурата е елементарна, сигурна и евтина (макар и да е сравнително бавна). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: Tenev   
Дата:   24-08-15 16:08

Няма абсолютно никакви грижи с доставката от немския и английския amazon - последните ми покупки дойдоха за 3 дни до БГ. Ако някой се чуди дали да пазарува обективи по-евтино от там, да пробва да върне обратно обектив на някой от местните магазини [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »