Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: svilengrad   
Дата:   22-08-15 20:43

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: svilengrad   
Дата:   22-08-15 20:44

Здравейте, малко странна тема но ... Снимах една сватба в която младоженецът беше изпотен и на снимките се вижда подмишниците му как са мокри. Давам снимките на клиентите и след 2 дена ми се обаждат и ми казват, че са недоволни от това че се вижда на снимките грозното изпотено и интересното беше, когато булката с обясненията си по телефона ми каза че младоженеца не е бил изпотен и как се е появило това на снимките, при което ми идваше да и кажа - ти добре ли си ? Моля да ми кажете във фотошоп или лайтрум как да го премахна изпотеното, просто да слея една част от ризата където е суха с това мокрото където е [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Станчев   
Дата:   22-08-15 21:06

Нов слой/дубликат/, селекция, нива/във фотошоп/.
С каква риза/сако/ е младоженеца?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Станчев   
Дата:   22-08-15 21:08

Дай снимка да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-08-15 21:14

А ако е дебел и грозен ще му махнеш ли шкембето и ще го направиш ли жребец ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-08-15 21:34

От казаното разбирам, че като недоволни клиенти не са ти и платили цялата или част от договорената сумата, иначе нямаше да ти се занимава с това да ги разкрасяваш на снимките. Иначе работата с хора има своя недоататък - не винаги попадаш на интелигентни и разбрани хора, а с някой много трудно се работи... Кофти случка, наистина... Само не разбрах защо си изпотил така нарочно младоженеца [smilie21] Ама пак това е нищо, поне не са те обвинили, че си сложил мустак на булката на всички кадри, пък тя се е била избръснала гладко рано сутринта [smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: camelasign   
Дата:   22-08-15 22:35

Пусни една снимка и ще я ретуширам с описание как се прави. Мога и всичките да ретуширам...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Pif   
Дата:   22-08-15 23:13

Има един лаф - магаре седяло магаре изляло.
Е да, но тука идва добрия фотограф. И затова фотографията не е просто натискане на едно копче а е гледане и снимане на красиви неща. С какво един фотограф се различава от едно 5 годишно дете хванало фотоапарат? И детето натискайки спусъка ще направи 5000 кадъра и ще има доста хубави снимки след кропване.

Аз лично също щях да съм недоволен на такива снимки и с право нямаше да платя на фотографа. Като е кьорав да не се занимава с тая работа. Да ходи да копа канавки. Нали за това му плащат - за да направи хубави и красиви снимки. Не винаги обекта може да е перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: ludiakolio   
Дата:   22-08-15 23:28

Не съм про,ама и аз като пиф.Човек, ти къде гледа,че снима потните мишници на младоженеца,а не жартиера на шаферката?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: ilcoin   
Дата:   23-08-15 00:22

Не съм съвсем стгласен с Пиф. Не защото не е прав принципно, а защото изпотените мишници са на такова място (особенно ако са били яко потни, както предполагам се е получило), че няма как да бъдат закрити със снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Gecata   
Дата:   23-08-15 01:39

Ако в офертата не е вписан ретуш на изпотени подмишници не вижадам за какво се сърдят клиентите. На добрия фотограф работата му е да разкаже история, а не да редактира подмишници...немислите ли така? Според мен изпотените подмишници дори са част от историята която разказва фотографът [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: baraba   
Дата:   23-08-15 02:47

аре, умниците захванаха , че ако те снимали младоженеца нямало да е потен и нямало му се виждат мишниците... сигурно ще снимате от страната на луната[smilie18] [smilie18] [smilie18]

някой сме бръснали и ботев на снимка[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Bumerang   
Дата:   23-08-15 06:03

Добре ,че не се вижда онова място там дето булката е била изпотена[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: антивик   
Дата:   23-08-15 09:18

Кво му се чудиш, снимаш една суха риза и я наслагваш върху младоженеца, може да го питаш какъв цвят предпочита, че да няма пак рекламации[smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: niki777   
Дата:   23-08-15 10:07

pif[smilie24] [smilie24] [smilie24]

тук дори не става въпрос за кой знае какъв професионализъм, а за усет за най-елементарна естетика, но човекът-притежател-на-фотоапарат няма как да разбере това и винаги ще изпада в искрено недоумение и омерзение (а в най-добрия случай ще прекарва дни в обработка на неслучили се снимки), вместо да използва това време да се образова и обогати сетивността си, така че да умее да разбира и изпълнява даден ангажимент.

тогава може би въпросният човек-притежател-на-фотоапарат щеше да разбере разликата между журналистически репортаж и репортажно заснемане на частно събитие(сватба), както и защо изпотените подмишници не са добро изразно средство за онагледяване на интензивността на събитието, макар и да са представителни за самото него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: InnerSelf   
Дата:   23-08-15 10:55

"...че са недоволни от това че се вижда на снимките грозното изпотено и интересното беше, когато булката с обясненията си по телефона ми каза че младоженеца не е бил изпотен и как се е появило това на снимките..."

Как се е появило това на снимките ли? Ами много просто. Фотографа е включил художествения ефект на камерата за изпотени подмишници. Чудя се още защо ли производителите го слагат...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: StrikeBack   
Дата:   23-08-15 11:19

"Нали за това му плащат - за да направи хубави и красиви снимки. Не винаги обекта може да е перфектен." - ами да наеме тогава красиви дубльори?!

не знам дали осъзнавате колко вече е изкривена тая "сватбена фотография"…

това което си написал е меродавно САМО за фотосесията… където специално ги гласиш - ЕВЕНТУАЛНО - защото често те самите НЕ желаят и се дърпат и са изнервени… все едно не се женят ами не знам… през останалото време НЯМА как да скриеш такива дефекти…

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vladod   
Дата:   23-08-15 13:59

Така се получава, когато клиентите вече не знаят какво искат и са вечно недоволни от всичко [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 14:12

На изкукали булки фотографите са им виновни...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: falcon   
Дата:   23-08-15 14:40

А ако булката изглежда тъжна на сватбата, фотографа какво трябва да направи..да я опъне ли[smilie18]
Сега , клиента наистина има право да иска качествени услуги, ама хайде да не се отделяме от реалния свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: JekoPJ   
Дата:   23-08-15 14:48

Пак добре,че не са поискали да изпъне и бръчките на всички възрастни роднини...все пак тези снимки ще останат за поколенията...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: icovalchev   
Дата:   23-08-15 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 15:12

Не разбирам тези, които веднага нападат фотографа в случая. Изглежда ми като чисто злобеене.

Как, по дяволите, ако някой има мокра от изпотяване риза, това може да се "прикрие" в процеса на снимане?

Вие изпотен човек виждали ли сте?

Ако е само малко петънце под мишниците, както и да е - може да избягваш да го снимаш с вдигнати ръце.

Но понякога цялата риза е мокра или на огромни петна пот! Особено като се напият и почнат да се джаскат по дансинга. Такова изпотяване с никакъв майсторлък не можеш да прикриеш.

Наистина, все едно да каже някой, че изглежда твърде дебел примерно и да иска да го "изтъниш". Не че и това не е възможно, но все пак вече става дума за друг тип работа и за друго заплащане.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: dimidumi   
Дата:   23-08-15 15:26

Slivenski написа:

...но все пак вече
> става дума за друг тип работа и за
> друго заплащане.
>
> [beer] [beer]

Много точно казано, тук става въпрос за допълнителна работа и допълнително заплащане, упоменава се в офертата и предварителния договор. Нямате ли договор остава на вашата добра воля, дали ще им преработите снимките безплатно, ако са 2-3 снимки иди-дойди, ако са 20 и повече, може и цял ден да си играете...Иначе работата става със селекция, клон щампа, хилинг туул, контент ауеър и др. иструменти и познания по Фотошоп...и те така. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 15:30

Ако аз някой ден тръгна да се женя, ще си купя поне три ризи за сватбата. И ще ги сменям, ако се изпотя като прасе. А няма да рева после, че фотографът е виновен. Една що годе свястна риза струва 50 кинта.

По сватбите се харчат маса пари за абсолютни простотии, но не и за това, което наистина е важно - а то е човек да изглежда добре и да се държи добре, защото това му е един от най-важните дни в живота, който никога няма да се повтори. Но селенията не прощава...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 15:44

Дано хубавите снимки във фейсбука избият селските комплекси :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: AsahiPentax   
Дата:   23-08-15 15:47

Случи ми се и на мен, когато снимахме с дъщеря ми една сватба. Оправих петната в Lightroom-а с помощта на четката, като маркирах само петното и с плъзгачите до докарах до цвета на останалата част от ризата. Стана много по-бързо отколкото със слоеве през фотошопа.

п.с.Не е нужно да го правиш по начина, по който аз процедирах, но споделих как аз ги оправих потните петна, а ти ако искаш пробвай. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vladod   
Дата:   23-08-15 16:08

Въпросът не е дали лесно може да се дооправи нещо или не, въпросът е, че започват да се изискват чудеса от фотографите !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: burningice   
Дата:   23-08-15 16:16

Странно в тези жеги как не се е изпотил младоженеца, щото светкавиците, че са техника, в ранния следобед ми изписваха на дисплея някакъв термометър (не съм чел ръководството и предполагам, че са ми подсказвали да си премеря температурата) и отказаха да светкат, та камо ли хората как са се чувствали.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: falcon   
Дата:   23-08-15 16:23

Нищо ново под слънцето, типичното концентиране в детайлите, не в същността. Важни са снимките от сватбата, всички да са хубави, ако може фотографа да ги направи да изглеждат и умни...и живота е пълноценен. Това, че след година потния ще мизерства над жена си няма значение, снимката, снимката брат, тя е важната[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: falcon   
Дата:   23-08-15 16:29

Малко за разведряване с истинска случка от моята сватба[smilie3]

Минава церемонията в съвета и казват може да целунете булката. Навеждам се аз,а жената беше дивачка, заблеяла се някъде и в момента в който съм пред лицето и тя се стряска се дърпа хахахаха..е мсички в залата се засмяха, тя също и се целунахме де. После чакахме с нетърпение да видим снимките и особенно онази с описаният момент...за съжаление фотографът е имал чувство за такт и ни беше лишил от повод за смях[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: kiten   
Дата:   23-08-15 16:38

А ако датата ти е през зимата, в студа и има сливенски бръснещ вятър, няма ли да ти трябва и една шуба? Въпроса е към сливенски?!

[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-08-15 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   23-08-15 17:22

600 - 1200 лева е нормалното заплащане за класен фотграф на сватба. Тогава е недопустимо да се виждат петна от пот. Ако цената е 200 лв. продукта е за 200 лв.



Публикацията е редактирана (23-08-15 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: антивик   
Дата:   23-08-15 17:27

Друг вариант кат мен на времето...., за да не се сърдя на никого и да не вързвам кусур сам си бях фотограф на сватбата....

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 18:28

Автор: kiten
Дата: 23-08-15 16:38

А ако датата ти е през зимата, в студа и има сливенски бръснещ вятър, няма ли да ти трябва и една шуба? Въпроса е към сливенски?!



Ще ти трябва. После винаги може да я изшопиш да изглежда като палто от умрели норки... [smilie18] [smilie18]
Ако младоженците много настояват де. [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Станчев   
Дата:   23-08-15 18:52

Казва се палто от умрели лисици/защото знаят каква кокошка го носи/.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: kes   
Дата:   23-08-15 18:58

Фотошопа си е сложна програма. Аз бих ползвал много по- лесен способ, не за друго толкова мога. Отрязвам парче и го пришивам във програмата Paint всеки уиндоус я има, но не винаги е приложимо.

Ако ти се занимава по- сериозно с ФШ, виж това филмче.

https://www.youtube.com/watch?v=inFn2L_h7Y8


или това

https://www.youtube.com/watch?v=ODbALwIVy54


П.П.Изумен съм какъв е този форум човека пита и явно е в беда и две страници само шеги.



Публикацията е редактирана (23-08-15 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: agop4o   
Дата:   23-08-15 19:10

https://www.youtube.com/watch?v=inFn2L_h7Y8 А стига бе.Вие на това Фотография ли му викате.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 19:37

Има едно основно правило, което младежите не разбират.

Ключовата дума е САКО. То не е за да те "стяга" и да се държиш все едно си глътнал бастун.

Сакото се носи, въпреки че е топло, точно за да не ти се виждат мокрите петна от потта. Особено, ако те снимат.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 19:41

И после фотографите виновни! [smilie10] [smilie10]

Ти ела по потник, пък после се сърди на фотографа и му поискай на снимката да си като Джеймс Бонд.

Начинът, по който изглежда сниманият е грижа на самия сниман, освен ако не си е платил за гардероб, гримьор, постпродукция и прочие.



Публикацията е редактирана (23-08-15 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: camelasign   
Дата:   23-08-15 20:13

Минали сме през това...хората плащат и за тях е задължение на снимащия да види ако нещо не им е наред и да им каже или намекне. Така се спестяват подобни ситуации, казал си потен сте и с това се приключва. Ако искат да сменят ризи, ако искат да се снимат така...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: BOZO   
Дата:   23-08-15 21:32

А младоженците от видеото доволни ли са, или там жениха е без петна от пот? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: kiten   
Дата:   23-08-15 21:44

Брей от видео взе да се интересуваш[smilie18] след подвизите ти над stray canes
photo

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-08-15 22:00

Ако караш Алфа, само Селенията е правилния избор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 22:04

че кой кара италиански коли? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: PieroBG   
Дата:   23-08-15 22:14

В тези горещини не може да не прегрееш. Като добавим и напрежението у младоженците... А на булката обясни, че обектива не можеш излъга[smilie18] Иначе претенциите огромни, едва ли не искат Холивуд. Но това си има материалния израз. ако са един-два кадъра им ги оправи, но обясни, че го правиш на добра воля[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: kefalcho   
Дата:   23-08-15 23:06

Добре де, Веско Маринов как го заснемат [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: serjy   
Дата:   23-08-15 23:09

отиват младоженци при фотограф, който ще им снима сватбата.
- разбрахме, че си много добър фотограф! искаме да ни напрайш убави!... погледнАл ги фотографа отлево-отдесно, па рекъл:
- абе, вашите не са ви напрайли убави, па я ли че ви напрааа?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: agop4o   
Дата:   23-08-15 23:23

serjy Кой номер е лопатата дет утрепа коча с тоя мохабед.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: pesho13   
Дата:   23-08-15 23:27

Зет ми беше си купил 2-3 ризи за сватбата и няма проблеми с потни снимки. Представям си някакъв шопар как не са му се давали пари за още някоя друга риза "Adibas" как реве после, че фотографът го е бил изпотил на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: StrikeBack   
Дата:   24-08-15 00:03

"който никога няма да се повтори" - това пък колко ми е смешно вече…

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: bpavlov   
Дата:   24-08-15 00:10



Принципно проблемът с потта си е реален и засяга фотографите също, които не могат да сложат сако, за да се скрият.
Решението е едно спрейче, казва се Одорекс - Део, пръскаш се предния ден преди сватбата, след изкъпване и никаква пот не излиза няколко дни. Препоръчвам го и на младоженци при предварителните разговори

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-15 00:26

И за фотографите решението е 2-3 резервни тениски. :-))

[beer] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: asahi   
Дата:   24-08-15 02:18

Фотографът трябва да гледа какво снима, защото после ще продава тази снимка. Като се е припОти клиентът отиваш и му казваш - пич, мокър си, не мога такъв да те снимам. Ако ти каже "снимай ме мокър" си снимаш и няма място за забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: burningice   
Дата:   24-08-15 07:53

Ще ти каже: "снимай ме мокър" и ще забрави, че ти го е казал, защото ти забравяш за "вълшебната" бъклица със здравеца, дето "изтрива" паметта на младоженците ")

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: RepoMan   
Дата:   24-08-15 09:11

Човека попита за съвет как да се справи с проблема си, а повечето форумци превърнаха темата в лаф-моабет. А нийде в поста на автора, не стана дума да ви пита как да води преговори с клиентите, които са го наели.

Многознайковци!
Тази наша България с подобен манталитет, няма да излезе от блатото.



Публикацията е редактирана (24-08-15 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Pif   
Дата:   24-08-15 09:47

Репомен,
човека просто трябва да си смени професията. Явно за тая работа не става. Да взима лопатата и мотиката и да ходи да копа. Всичко кьораво и сакато грабнало по един евтин апарат с китак и големия фотограф тръгнал да снима на ляво и на дясно. Хем не знае, хем не може, хем се жалва и други му пригласят.
Затова хората са измислили училища и университети. Като ще вършиш наемна работа срещу пари - първо се научаваш а после тръгваш да се правиш на професионалист. Явно в обучението трябва да има и бой та да си дойде всичко на мястото.
Той Мбтуту много хубава темичка беше пуснал. Можеше да я доразвие с това 1100 как да снима сватба и да изкарва по 1200 лева/ден от тая работа. Без фактура, без документи, без нищо. Кеш пара. За потна риза.
Както бяха казали - материала ни такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: pmartinov   
Дата:   24-08-15 09:57

Надуваемите манекени не се потят никога !

И винаги миришат на любимия парфюм...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: burningice   
Дата:   24-08-15 10:10

А има ли вероятност, фотографа така да стресира младоженеца, че последния да се изпоти?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mitpis   
Дата:   24-08-15 10:14

Pif, човека пита за съвет, а не някви профита със обиден тон, сякаш им е откраднал хляба да му казват, че не става за еди какво си. Той си е намерил клиентите, те са си негови и човека гледа всичко да е точно, кво те бърка? Негова си работа дали ще копа картофи или ще снима не си ти този, който ще му казва какво да прави, гледай си твоите клиенти обслужвай си ги както щеш и ако няма какво да му помогнеш, не го спами...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mitpis   
Дата:   24-08-15 10:30

ами нали затова човека пита как да оправи нещата, ще се научи и всичко ще е точно, сватби бол има за всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mitpis   
Дата:   24-08-15 10:38

Надявам се човека с малко фотошоп да я оправи или да иде на курс по сватбена фотография, ако има такъв, да се обучи за следващите, щом ще се занимава в бъдеще. За съжаление в България няма утвърдена практика, поне аз не съм чул щото не съм и в тези среди, профитата да си взимат асистенти, където човек работейки при такъв да учи занаята...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mitpis   
Дата:   24-08-15 10:52

Не знаех.Тогава логичното за мен е човек задължително да мине поне през едното. Всяко начинание изисква някаква инвестиция в знания и умения.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: bg2014   
Дата:   24-08-15 11:02

Темата е поучителна и полезна, но почвам да си мисля, че снимките за онагледяване на тази пот са тайна някаква. Поне една снимка да пусне авторът на темата. Заради колегите по форум да го направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Антивик   
Дата:   24-08-15 11:03

Щом се опря до пазарната икономика, значи всичко стига до финикийските знаци и цената. Тук вече всеки си е сайбия и си определя сам ако клиента се навие на определената цена значи ще търси и съответното качество, ако пък цената съответно е ниска, значи и качеството ще издиша.
Изобщо се стига до различните категории и пазарни ниши, па и ако става въпрос за по-малките градове, там вече е още по-лесно що снимащите не са кой знае колко много и народа обикновено ги знае каква стока са.
Тук за конкретния случай е трудно да се говори, що няма пример за фотката, дали е статична или нещо развихрено след доволно къркане, на дансинга и е трудно да се даде акъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: svilengrad   
Дата:   24-08-15 13:05

http://dox.bg/files/dw?a=a18fbea42d
за това изпотяване става въпрос



Публикацията е редактирана (24-08-15 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vkk1   
Дата:   24-08-15 13:21

Това е толкова лесно за коригиране, че самото писане тук ми се вижда по-трудоемко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 13:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-15 13:53

Е, това нищо не е! Аз мислех, че е по-фатално.
Щом пък толкоз искат, оправи го. Няма да е особено трудно.


Иначе темата стана хубава. Поговорихме си... [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]



п. п. Има и едно петънце отпред на ризата. А булката има синини и надрано по ръцете. Аз бих махнал и тях, поне на по-близките планове.



Публикацията е редактирана (24-08-15 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: StrikeBack   
Дата:   24-08-15 14:00

както и предположих не става въпрос за специалната фотосесия…

и какво - няколко стотин потни петна ли ще чисти????

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: kes   
Дата:   24-08-15 14:03

Може да епилира и блуката като бонус [smile]
По- горе в темата сложих връзки с уроци на английски как се прави.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vkk1   
Дата:   24-08-15 14:20

няколко стотин потни петна ли ще чисти

аз специално не бих дал снимки в този вид, независимо от заплащането.
Не всичко е пари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: PieroBG   
Дата:   24-08-15 14:39

Всичко опира до възможностите на "фотографа". От изчетеното до тук оставам с впечатлението, че има сериозен проблем с ретуш и корекции, били те и елементарни[smilie21]. Да беше снимал на лента и да се тюхка - щях да го разбера. Там нямаш право на грешка! Но в ерата на дигиталната фотография е смешно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mitpis   
Дата:   24-08-15 14:46

не са съвсем елементарни-виж шарката на ризата, ще създаде проблем при ореола на петното.



Публикацията е редактирана (24-08-15 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: PieroBG   
Дата:   24-08-15 15:02

Ще си поиграе малко с няколко кадъра. Най-важното в случая е, че фотографа няма никаква вина за петната - това не е специална фотосесия, когато имаш време и възможност да ги режисираш. Да им ретушира няколко кадъра и да им обясни, че го прави на добра воля. Времето, за което се нищи темата тук щеше да му стигне да оправи снимките. И все пак - работата на фотографа не е само в снимането, има и други процеси! Всеки размахва фотоапарати,видео камери и телефонки...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Краси-Чочева   
Дата:   24-08-15 15:42

Интересно ми е тези от вас, които се изказват по подобен начин, като vkk1 снимат ли сватби и пробваха ли да оправят точно тази снимка?
Според мен няма начин да се направи без да си личи, защото има шарка на плата, шевове, гънки и точно на мястото, където започва петното започва ръкава. Тук е моят опит: https://drive.google.com/file/d/0B5YTJEXV9zLANE9MVHpqeHJWWkE/view?usp=sharing

Кажете как ще кажете на младоженеца, че има петна под мишниците и трябва да си смени ризата точно в този момент - по време на ритуала?
Това ми напомня за една сватба, която снимах наскоро. Булката беше с очила, а стъклата бяха хелиоматик. Преди да влезе в ритуалната ѝ казах, да ги махне, защото изглежда по-добре без очила. Тя каза, че ще ги махне и се сети едва накрая на ритуала. В църквата пък аз се сетих ѝ ги взех, пак по време на ритуала. И какво сега - да ѝ присаждам очи без очила ли? Принципно ретуширам избрани кадри, но на всички това е невъзможно.
А да кажеш на младоженеца, че има петна под мишниците ми се струва не на място, освен ако не им е приятел. Все пак и други хора са видели, че е бил изпотен, а и той се е изпотявал и преди да стане младоженец, защото това е нормална реакция на организма, така че е трябвало да предвиди още една риза. А като гледам каква е сватбата си мисля, че едва ли са предвидили много пари за фотограф.
Най-доброто, което може да направи фотографа е да им обработи няколко снимки, които те си изберат. А за грубото отношение към фотографа, заслужават да им каже, че ще им оправи петната срещу допълнително заплащане, защото едва ли е предвиден ретуш в цената.


Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: EvaJor   
Дата:   24-08-15 15:54

Новоизлюпената госпожа...егати проблема, който си измисля [cool].

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vkk1   
Дата:   24-08-15 16:34

Краси-Чочева - Какво общо има с темата дали аз снимам сватби или не?
Все пак, ще ти отговоря - не, не снимам сватби, никога не съм снимал, и никога няма да снимам.
Това не променя факта, че никога не бих дал на клиент снимка с подобен дефект, който се оправя за по-малко от минута.
Това е все едно да си плюя сам на себе си.
Дали съм опитал да оправя тази снимка - не, не съм, оправям далече по-сложни неща от потни мишници всеки Божи ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Краси-Чочева   
Дата:   24-08-15 16:40

Има - ако не си попадал в подобна ситуация нямаш право да критикуваш. И хайде, като си поправял по-сложни неща обясни на човека как да го направи за една минута.
И EvaJor - кого имаш предвид?



Публикацията е редактирана (24-08-15 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: антивик   
Дата:   24-08-15 16:49

Другия чалъм е при снимането[smilie3] /въпрос на психология/, свиване на блендата и увеличаване дълбочината на остротата, така че да се виждат ясно и младоженците и гостите отзаде. Като тръгнат да разглеждат снимките, всякой ще гледа и ще обсъжда как той е излезнал и няма да обръщат внимание на страничните/за тях/ подробности.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: realnoncho   
Дата:   24-08-15 16:51

EvaJor имаше предвид госпожата от сватбата, не теб Краси. Чети преди да скочиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Краси-Чочева   
Дата:   24-08-15 16:53

Мерси, Нончо, поправих се ;) Нещо се надъхах..

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: EvaJor   
Дата:   24-08-15 17:00

Госпожата от сватбата, Краси, съжалявам за недоразумението :). Но ако тя е средностатистическа БГ дама и ако знае колко пране или поне простиране на ризи и съответно -гладене я чака през щастливия и дълъг (дай боже!) брачен живот, то петното от снимката ще й се струва бял кахър. [smile]. След два брака и сумарно около 15 години брачен живот, наистина не мога да разбера тази мания по превръщане на съвременните сватби в снимачни площадки.

Лека вечер на всички и успех с ретуша на фотографа.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: StrikeBack   
Дата:   24-08-15 17:14

не мога да разбера тази мания по превръщане на съвременните сватби в снимачни площадки


именно!

и каква точно стойност има един клип или снимка, на която те навикват зад кадър - чакай, откопчай сега пак копчето, така… не не само горното, закопчавай сега бавно… така… добре, дай сега обувките, първо сложи едната да няма чорапи, не бързай, дай сега другата… добре


Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: itilien   
Дата:   24-08-15 17:25

Манията е породена основно от 3 причини. Първата е суетата. Втората до някаква степен е подражанието на западните държави, където снимането е отдавна развито като сериозен бизнес. А третата са самите фотографи, които по всякакъв начин убеждават младоженците, че сватбата е най-важния ден в живота им и снимките са едва ли не най-ценно нещо от него.



Публикацията е редактирана (24-08-15 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: realnoncho   
Дата:   24-08-15 17:33

itilien [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: iavorianev   
Дата:   24-08-15 18:31


https://farm6.staticflickr.com/5668/20658350000_3bb1008ae3_o.jpg

snimka38 by Явор Янев, on Flickr


Свиване на бицепса - бонус [smilie25]



Публикацията е редактирана (24-08-15 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vladod   
Дата:   24-08-15 18:46

Булката се е чудела ккво да измисли, за да се направи на интересна и, явно, е успяла. Само заради отношението й, НЕ ТРЯБВА да й се поправят снимките. А дали е лесно или не - това няма значение [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Божидар58   
Дата:   24-08-15 18:58

Ако булката си вдигне ръката и се окаже, че под мишниците има ужасни косми и тях ли трябва да махнем?...........


Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mitpis   
Дата:   24-08-15 19:05

Може пък и да е секси,космите говорят за страстна натура.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mmjm   
Дата:   24-08-15 19:35

https://www.youtube.com/watch?v=Rxg3GDkyiMk



Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: camelasign   
Дата:   24-08-15 19:55

Сузи Куатро не се епилира. Така кажете на недоволните булки...https://www.youtube.com/watch?v=F6h5mDIxy2w

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vkk1   
Дата:   24-08-15 20:09

Има - ако не си попадал в подобна ситуация нямаш право да критикуваш.

Започва да ми става смешно.
Имаш снимка, с отвратителен и гарантирано нежелан дефект.
Можеш да го отстраниш без никакви усилия, но няма да го направиш, защото:
- не са ти платили за това конкретно - може би в ценовата листа вече трябва да се включат и потни мишници;
- булката не била правила метани до земята;
Все още не разбирам какво е значението дали снимаш сватби или не, за да направиш елементарна постобработка, най-малкото за да не се излагаш ти самия. Ами тези снимки ще заминат по близки, роднини, фейсбуци, и навсякъде ще се мъдри името на фотографа, редом до потните мишници.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: ivjordan   
Дата:   24-08-15 20:21

Ибаси драмата... И ся кво, младоженецът е свръхестествено същество, де се не поти, но понеже не е точно така, трябва да се коригират снимките?!?
Както е писано в Еклисиаста: Суета и гонене на вятъра...

BTW, некой писа, че сватбата била най-щастливото събитие и си нема на представа, колко е крив. Разводът е най-щастливото събитие, ама там никой не снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-15 20:47

Ням-ням-ням-ням-ням-ням-ням-ням петна под мишниците! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: m.djorov   
Дата:   24-08-15 20:58

[smilie10] Как го правиш?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   24-08-15 21:01

Много е лесно, брато! Един флакон ми стига цяла петилетка! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: pmartinov   
Дата:   24-08-15 21:44













Най-щастливия ден












https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/457.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: marvves   
Дата:   24-08-15 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: falcon   
Дата:   24-08-15 22:31

Със сигурност не се пяли Металика[smilie18]
Потта щеше да им е най-малкия проблем.



Публикацията е редактирана (24-08-15 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: tweeg   
Дата:   24-08-15 22:46

остава само да махнеш сянката от това дето държи момата върху ризата на момъка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: mmjm   
Дата:   24-08-15 23:32

Ти още ли си тук?
Булка
[beer]



Публикацията е редактирана (24-08-15 23:56)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »