Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: svilengrad   
Дата:   22-08-15 20:43

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: svilengrad   
Дата:   22-08-15 20:44

Здравейте, малко странна тема но ... Снимах една сватба в която младоженецът беше изпотен и на снимките се вижда подмишниците му как са мокри. Давам снимките на клиентите и след 2 дена ми се обаждат и ми казват, че са недоволни от това че се вижда на снимките грозното изпотено и интересното беше, когато булката с обясненията си по телефона ми каза че младоженеца не е бил изпотен и как се е появило това на снимките, при което ми идваше да и кажа - ти добре ли си ? Моля да ми кажете във фотошоп или лайтрум как да го премахна изпотеното, просто да слея една част от ризата където е суха с това мокрото където е [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Станчев   
Дата:   22-08-15 21:06

Нов слой/дубликат/, селекция, нива/във фотошоп/.
С каква риза/сако/ е младоженеца?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Станчев   
Дата:   22-08-15 21:08

Дай снимка да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-08-15 21:14

А ако е дебел и грозен ще му махнеш ли шкембето и ще го направиш ли жребец ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-08-15 21:34

От казаното разбирам, че като недоволни клиенти не са ти и платили цялата или част от договорената сумата, иначе нямаше да ти се занимава с това да ги разкрасяваш на снимките. Иначе работата с хора има своя недоататък - не винаги попадаш на интелигентни и разбрани хора, а с някой много трудно се работи... Кофти случка, наистина... Само не разбрах защо си изпотил така нарочно младоженеца [smilie21] Ама пак това е нищо, поне не са те обвинили, че си сложил мустак на булката на всички кадри, пък тя се е била избръснала гладко рано сутринта [smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: camelasign   
Дата:   22-08-15 22:35

Пусни една снимка и ще я ретуширам с описание как се прави. Мога и всичките да ретуширам...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Pif   
Дата:   22-08-15 23:13

Има един лаф - магаре седяло магаре изляло.
Е да, но тука идва добрия фотограф. И затова фотографията не е просто натискане на едно копче а е гледане и снимане на красиви неща. С какво един фотограф се различава от едно 5 годишно дете хванало фотоапарат? И детето натискайки спусъка ще направи 5000 кадъра и ще има доста хубави снимки след кропване.

Аз лично също щях да съм недоволен на такива снимки и с право нямаше да платя на фотографа. Като е кьорав да не се занимава с тая работа. Да ходи да копа канавки. Нали за това му плащат - за да направи хубави и красиви снимки. Не винаги обекта може да е перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: ludiakolio   
Дата:   22-08-15 23:28

Не съм про,ама и аз като пиф.Човек, ти къде гледа,че снима потните мишници на младоженеца,а не жартиера на шаферката?

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: ilcoin   
Дата:   23-08-15 00:22

Не съм съвсем стгласен с Пиф. Не защото не е прав принципно, а защото изпотените мишници са на такова място (особенно ако са били яко потни, както предполагам се е получило), че няма как да бъдат закрити със снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Gecata   
Дата:   23-08-15 01:39

Ако в офертата не е вписан ретуш на изпотени подмишници не вижадам за какво се сърдят клиентите. На добрия фотограф работата му е да разкаже история, а не да редактира подмишници...немислите ли така? Според мен изпотените подмишници дори са част от историята която разказва фотографът [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: baraba   
Дата:   23-08-15 02:47

аре, умниците захванаха , че ако те снимали младоженеца нямало да е потен и нямало му се виждат мишниците... сигурно ще снимате от страната на луната[smilie18] [smilie18] [smilie18]

някой сме бръснали и ботев на снимка[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Bumerang   
Дата:   23-08-15 06:03

Добре ,че не се вижда онова място там дето булката е била изпотена[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: антивик   
Дата:   23-08-15 09:18

Кво му се чудиш, снимаш една суха риза и я наслагваш върху младоженеца, може да го питаш какъв цвят предпочита, че да няма пак рекламации[smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: niki777   
Дата:   23-08-15 10:07

pif[smilie24] [smilie24] [smilie24]

тук дори не става въпрос за кой знае какъв професионализъм, а за усет за най-елементарна естетика, но човекът-притежател-на-фотоапарат няма как да разбере това и винаги ще изпада в искрено недоумение и омерзение (а в най-добрия случай ще прекарва дни в обработка на неслучили се снимки), вместо да използва това време да се образова и обогати сетивността си, така че да умее да разбира и изпълнява даден ангажимент.

тогава може би въпросният човек-притежател-на-фотоапарат щеше да разбере разликата между журналистически репортаж и репортажно заснемане на частно събитие(сватба), както и защо изпотените подмишници не са добро изразно средство за онагледяване на интензивността на събитието, макар и да са представителни за самото него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: InnerSelf   
Дата:   23-08-15 10:55

"...че са недоволни от това че се вижда на снимките грозното изпотено и интересното беше, когато булката с обясненията си по телефона ми каза че младоженеца не е бил изпотен и как се е появило това на снимките..."

Как се е появило това на снимките ли? Ами много просто. Фотографа е включил художествения ефект на камерата за изпотени подмишници. Чудя се още защо ли производителите го слагат...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: StrikeBack   
Дата:   23-08-15 11:19

"Нали за това му плащат - за да направи хубави и красиви снимки. Не винаги обекта може да е перфектен." - ами да наеме тогава красиви дубльори?!

не знам дали осъзнавате колко вече е изкривена тая "сватбена фотография"…

това което си написал е меродавно САМО за фотосесията… където специално ги гласиш - ЕВЕНТУАЛНО - защото често те самите НЕ желаят и се дърпат и са изнервени… все едно не се женят ами не знам… през останалото време НЯМА как да скриеш такива дефекти…

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: vladod   
Дата:   23-08-15 13:59

Така се получава, когато клиентите вече не знаят какво искат и са вечно недоволни от всичко [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 14:12

На изкукали булки фотографите са им виновни...

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: falcon   
Дата:   23-08-15 14:40

А ако булката изглежда тъжна на сватбата, фотографа какво трябва да направи..да я опъне ли[smilie18]
Сега , клиента наистина има право да иска качествени услуги, ама хайде да не се отделяме от реалния свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: JekoPJ   
Дата:   23-08-15 14:48

Пак добре,че не са поискали да изпъне и бръчките на всички възрастни роднини...все пак тези снимки ще останат за поколенията...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: icovalchev   
Дата:   23-08-15 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 15:12

Не разбирам тези, които веднага нападат фотографа в случая. Изглежда ми като чисто злобеене.

Как, по дяволите, ако някой има мокра от изпотяване риза, това може да се "прикрие" в процеса на снимане?

Вие изпотен човек виждали ли сте?

Ако е само малко петънце под мишниците, както и да е - може да избягваш да го снимаш с вдигнати ръце.

Но понякога цялата риза е мокра или на огромни петна пот! Особено като се напият и почнат да се джаскат по дансинга. Такова изпотяване с никакъв майсторлък не можеш да прикриеш.

Наистина, все едно да каже някой, че изглежда твърде дебел примерно и да иска да го "изтъниш". Не че и това не е възможно, но все пак вече става дума за друг тип работа и за друго заплащане.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: dimidumi   
Дата:   23-08-15 15:26

Slivenski написа:

...но все пак вече
> става дума за друг тип работа и за
> друго заплащане.
>
> [beer] [beer]

Много точно казано, тук става въпрос за допълнителна работа и допълнително заплащане, упоменава се в офертата и предварителния договор. Нямате ли договор остава на вашата добра воля, дали ще им преработите снимките безплатно, ако са 2-3 снимки иди-дойди, ако са 20 и повече, може и цял ден да си играете...Иначе работата става със селекция, клон щампа, хилинг туул, контент ауеър и др. иструменти и познания по Фотошоп...и те така. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изпотен младоженец - недоволни клиенти
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-15 15:30

Ако аз някой ден тръгна да се женя, ще си купя поне три ризи за сватбата. И ще ги сменям, ако се изпотя като прасе. А няма да рева после, че фотографът е виновен. Една що годе свястна риза струва 50 кинта.

По сватбите се харчат маса пари за абсолютни простотии, но не и за това, което наистина е важно - а то е човек да изглежда добре и да се държи добре, защото това му е един от най-важните дни в живота, който никога няма да се повтори. Но селенията не прощава...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »