Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   18-08-15 17:00

Здравейте, днес апаратът от темата без никаква причина умря. Екрана стана целия ка цветни пикселчета, отказа да снима, обектива се изваждаше и прибираше по негово желание и накрая апарата заспа вечен сън. Мой приятел, с който ги купихме почти едновременно ми каза, че неговия е умрял преди месец-два със същите симптоми. Някой има ли подобен печален опит и дали си струва да го нося в сервиз на Сони?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: kvakioh   
Дата:   18-08-15 17:01

Стемарк.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: Bumerang   
Дата:   18-08-15 18:31

Да не е някакво китайско менте?[smilie7] :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   21-08-15 14:59

Не мисля, че е менте. Взех го за 1200 лева.. Купуван е от Англия. ПРаботи си нормално 2.5 години. Произведен е в Япония. Никога не съм бил по-доволен от покет апарат и затова много ме е яд.

След малко ще го нося в един от сервизите на Сони. Ще пиша какъв е резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: nositel   
Дата:   21-08-15 15:07

Ако го занесеш в "някой от сервизите" и това не е Стенмарк, е много вероятно да имаш още печален опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: hrup   
Дата:   21-08-15 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-15 15:08

Аз имам същия модел на подобна възраст. Засега не ми е правил никакви магарии, пу, пу ,пу... Но и не съм го използвал много интензивно - най-много 4-5 000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: Bumerang   
Дата:   21-08-15 19:52

Едно време телевизорите им бяха супер[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: icovalchev   
Дата:   21-08-15 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   22-08-15 00:54

Така е, много съм доволен от апарата… бях.

За съжаление нямах време да ходя до Студентски и го занесох в най-близкия сервиз, пък те ги носели на друго място, където им бил специалиста по апаратите. Ще видим. 24 лв само за диагностика. До сега не съм ползвал сервиз на Сони и не знам каква е разликата между този, който ми препоръчва nositel и останалите. Този Стенмарк води ли се сервиз на Сони или просто там има добри специалисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-08-15 02:05

Стемарк са най-добрите! Въобще няма да се очудя,ако там, където си го оставил и са го занесли на "другото място" да е било Стемарк [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   22-08-15 12:52

Ох, дано да е така, както казвате, защото от съветите Ви разбирам, че има голяма разлика в услугите на различните сервизи.

Ще споделя резултата за колеги, които може да се окажат в моето положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pmartinov   
Дата:   22-08-15 14:50

Има пропаст,не разлика... [smilie3]

За голямо съжаление много хора от неориентираните попадат в тази пропаст .

Стемарк [smilie24]



Публикацията е редактирана (22-08-15 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   29-08-15 10:42

Вчера получих обаждане от сервиза, че апаратчето ми е оправено срещу 72 лева. Ударих си задника в тавана от радост. Засега работи както преди и да се надяваме още дълго да е така. Не знам къде точно е ремонтиран тъй като, както писах, от сервиза до семинарията го носят другаде, понеже те ремонтират предимно телевизори.

Всичко е добре, когато свърши добре (френска поговорка)

Ще трябва да си редактирам поста!!! Апарата се развали отново днес, само 12 часа и 6-7 снимки след като го взех от сервиза. Съжалявам, че не ви послушах. Ще се окажете прави, че в повечето сервизи човек бере ядове.



Публикацията е редактирана (30-08-15 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-08-15 16:52

Така става, когато не слушаш какво ти се казва! От Семинарията до "Стемарк" са 5-6 минути с такси, което е доста по-евтино от 72 лв.!!!
Не знам кой е този сервиз до Семинарията, но би трабвало да дават някаква гаранция за ремонта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: uri64   
Дата:   30-08-15 17:30

по-добре да не ходи повече в този сервиз, а направо да го занася в Стемарк, както му казаха още от начало....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   09-10-15 19:56

Ето какво е развитието по моя случай.
chrisnoch, разбира се че ми дадоха гаранция, все пак са един от оторизираните сервизи на Сони. Има доста в София.
След като се развали на третото включване го отнесох обратно. Това се случи на 10 септември. Вече един месец, все нещо имал работа техника, все му трябвали още 3-4 дни за да го оправи. Те щели да ми се обадят, нямало нужда аз да звъня и от сорта. Казах им, че звъня за да им дам зор и за да разбера можели изобщо да се оправи апарата.
Не знам как ще завърши историята. Почвам да се нервирам. https://photo-forum.net/forum/smileys/smilie9.gif

Това е засега от мен. Ще продължа темата за да е от полза на такива с моя проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: 798099   
Дата:   09-10-15 20:03

Виж, НЯМА друг сервиз за фотоапарати СОНИ, освен СТЕМАРК!!!


ЗАПОМНИ ГО!!!


И като снимаш със СОНИ, бъди така добър да се обръщаш за съвет и помощ в http://www.alphaforum.net/



Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: lamerko   
Дата:   09-10-15 20:12

По закон ако имаш три пъти проблем в една област - можеш да посикаш замяна или да ти върнат парите. Същото - ако се бавят повече от един месец... ако това е така - не се занимавай повече с този апарат, ами направо си искай парите. Ако нещо промърморят - директно на комисията, от където няма къде да избягат при точно параграфиран случай...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: m.djorov   
Дата:   09-10-15 20:51

А с частта, в която пише, че е купен от Англия, преди повече от 2 години какво правим? Знам, че в Англия имат мисля 3 или 5 години гаранция по закон стоките. Май беше 5, а за Шотландия беше повече. Обаче тук идва момента, че го е дал на ремонт в някакъв сервиз и не може да има никакви претенции вече, дори в Англия, понеже някой вече е човъркал парата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: 798099   
Дата:   09-10-15 20:55

Да бе, lamerko! Ама... да беше то дал в СТЕМАРК!

Аз имам подобен проблем с прахосмукачка LG. Няма да ви занимавам с подробности, но... "оторизираните" сервизи за този (и не само) тип техника, всъщност се оказа, че не са оторизирани от никого...

Та затова натъртвам на СТЕМАРК.

Мой близък имаше проблеми с едно "водозощитено" Сони. Е, три пъти му го ремонтираха, докато не го доведоха до кондиция. Нямаше мрънкане, нямаше "специални условия", нищо подобно. Просто го оправиха... И не взеха стотинка дори!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: lamerko   
Дата:   10-10-15 06:00

Съгласен съм, ама явно вече няма значение и може да се възползва от защитата на закона :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: Fifata   
Дата:   10-10-15 09:48

По закон, ама само за гаранционна техника имаш срок за ремонт и т.н.
Аз съм сервиз за гаранционно и извън гаранционно обслужване на телевизори на всички марки и ти казвам, че това важи само при гаранционни условия. Извънгаранционно, мога и 6 месеца да те бавя и не можеш нищо да направиш, освен да си вземеш развалената техника и да си я носиш другаде :)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: lamerko   
Дата:   10-10-15 10:00

А... ако не е гаранционен - грешката със сервиза наистина е голяма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: Fifata   
Дата:   10-10-15 10:27

Еми човека е написал, че го е купил преди 2 години и половина от Англия, така че гаранция няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: mmjm   
Дата:   10-10-15 11:18

Fifata, техниката в случая е гаранционна и е станала такава в момента на получаване след първия ремонт със съответната гаранция и условия дадени от сервиза. Оттук насетне, pravdo спокойно може да си получи и техниката и парите дадени за неуспешния ремонт, да се обърне при проблем към защита на потребителите, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: Fifata   
Дата:   10-10-15 11:42

Има гаранция от сервиза, но ако ти дават гаранция разбира се. Защото има и сервизи който ти ремонтират нещо и по живо и здраво и гаранция франция :) А това дали ще му върнат парите и в какъв срок ще му ремонтират техниката е също до разбиране със сервиза, защото пак няма никъде указано в закона за извънгаранционно ремонтиране как и какво и що трябва да се прави при такъв случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: mmjm   
Дата:   10-10-15 12:36

При второто влизане в сервиза, вече говорим за гаранционен ремонт. При издадена гаранционна, този разговор е безпредметен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   28-10-15 20:58

Включвам се отново за да допълня темата с последното ѝ развитие. След дълго мотане, преди седмица ми се обадиха, че повредата е изгоряла матрица и замяната (без труда, който се поема от гаранцията от първия ремонт) ще струва 152 лева. Платих и след 4 дни си получих апарата. Е, бяха забравили книжките, които стояха в кутията, но при останалите проблеми ми се струва бял кахър. И така, вече два дни снимам и все още работи… засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 умря
Автор: pravdo   
Дата:   05-12-15 20:13

Последен пост в темата:

Апаратът все още работи. Книжките ги намерих вкъщи, така че несправедливо обвиних хората от сервиза.

Ами, това е. Взех го преди 2-3 години по Интернет от Лондон с 200 лв по-евтино отколкото го продаваха тук. Точно толкова, колкото ми излязоха два ремонта по смяна на захранване и матрица.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »