Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: headcharge   
Дата:   25-01-17 02:36

realnoncho - е, мерси за коментара! Знам си за кулите - оригиналния ми коментар беше искрен въпрос, не заяждане. Далеч съм и от мисълта за шедьовъра на века, останал недооценен в центъра на фотографската вселена фото форум [smilie7] И сега като ми потвърди кое не ти е достигнало, съм тотално ОК [beer]

MarinY - отворих профила ти и видях точно тази описаната от теб ситуация, реализирана до съвършенство - "Със съвременната техника е много лесно да постигнеш технологично приемлив резултат и повечето фотографи-любители се радваме на това, като другите необходими неща, за качествена фотография, остават някъде назад."

Нямам съвременна техника, а като израстнал в семейство на дипломирани художници, законите на класическата композиция волю-неволю са ми добре известни и бих искал да ти обърна внимание, че кадърът ми е подчинен на необходимата част от тях в случая дословно (да играта между кулите и статуите можеше да е по-добре отиграна, но ако игнорираме кулите просто като част от фона и оставим двете статуи сами, логиката на кадъра се променя, да?).
Относно защо е направен кадърът - аз не съм фотограф, снимам за кеф... а и мотивите някой да си направи труда да щракне нещо са крайно лични. А дали щракнатото носи художествена стойност е въпрос на едни малко сложни критерии, които отнемат доста време докато се формират, и то само у човек, притежаващ капацитета да ги разбере и прилага (затова някои хора така и не дочакват да ги осени).
Ето аз например не бих си хабил затвора да снимам неща като Antelope Canyon-и, изтребители в полет* или ЛувърИ - не виждам смисъла да снимам снимани до полуда неща, които ги има във всяка книжарница по света в безброй форми и формати, заснети с най-добрата възможно техника на света до този момент, а гугъл ти вади същите кадри с висока резолюция още преди да си написал името на дадения обект до половината. Но ето че ти си намерил сили да натиснеш спусъка поради някаква си твоя причина и да създадеш поредният прекрасен напълно безсмислен кадър (извинявам се и аз за малко грубичкото изказване), градейки класичеки профил-темплейт. А понякога просто човек не вижда гората заради дърветата и затова се чуди защо пък е направена тая тъпа снимка сега [beer]

*Кадърът ти с преминаването в свръхзвукова скорост обаче е 10/10 за мен [smilie24]

[shtrak]



Публикацията е редактирана (25-01-17 02:42)
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: MarinY   
Дата:   25-01-17 06:29

Тя темата е за " хора, които не се ужасяват от критика"
[beer]
А що се отнася до мен? Да, имам снимки на много снимани неща. И понеже, не съм фотограф- художник, целта ми е да направя кадъра на баналното по-добър от повечето щракнати такива. И го правя и това ми носи удовлетворение.
Тъпото е, че имам много "небанални" кадри, но не си ги видял. Е това опира до капацитета, ако мога да ползвам твоя израз.
[shtrak]
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: headcharge   
Дата:   25-01-17 10:39

Да, темата е точно за това и аз не само че не се ужасявам от критиката, а и се радвам неимоверно, защото ми помага да се развивам.

Киселеене от типа "не заслужава и 2т." / "защо е направен кадъра изобщо", последвано от поучителни общи приказки не са критика, а типичен бг "хейт" :) в който няма нищо градивно или критично, а само повод за цапане и омазване в лични нападки на хубави иначе теми. Просто бай Ганьо е безсмъртен. Благодаря на всички които взеха отношение по тая снимка и ми писаха тук, под снимката или на лични. Разбрах къде и е проблема и съм доволен. Темата е страхотна и много полезна. [smilie24] [shtrak] [beer]
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: bo6o   
Дата:   27-01-17 20:39

Изпитвам психиатрична нужда от критика...
Като изключим клиширания обект, какво му липсва на кадъра?


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1485443811_DSC01216.jpg

 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-17 20:55

Липсва му един мормот, който да увива костурите в станиол!

Долу ври от костури.
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: bo6o   
Дата:   27-01-17 21:05

Записвам си. Следващия път го взимам с мене, вместо жената ;) Така а така не остана станиол за хероина у нас...
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: MarinY   
Дата:   27-01-17 21:14

Първо, раздвоил си се, кое е по-интересно - небето или земята и се е получил кантар. Този кадър, аз бих го смъкнал до квадрат за сметка на изрязано небе.
И второ: принтни го метър на метър и ще се увериш, какъв чудесен момент си заковал.
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: bo6o   
Дата:   27-01-17 21:29

Има резон, но като снимаш с фиш, хоризонта иде по средата, за да изглежда реалистично. Квадрата ще работи, да, ама ще ми се губи идеята и цялостта, някак. Ще помисля над идеята все пак. Благодаря.
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-17 21:45

Екстра си е кадъра! Виждам, че си снимал надвечер когато слънчо поема на запад, а хубавите облаци са дали динамика. Това е по-добрия варинт в сравнение с обичайното снимане на това място рано сутрин.... или по-обед в най-лошия случай. Кривата и нивата са перфектни за мен. Има хубаво черно и добри реходи във всичко нюанси на сивото до бяло. Би било добре да има по още един кадър вертикален от ляво и дясно за да се нарави една чудесна панорама, която да си разпечаташ 100х1000 и да си сложиш на стената [smilie24]
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: realnoncho   
Дата:   27-01-17 21:53

Съгласен съм с h_bio - още по един кадър от двете страни или дори панорама от само 2 вертикални би било чудесно :)
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: bo6o   
Дата:   28-01-17 10:15

Ако някой ден се върна там... :)
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: sayman   
Дата:   28-01-17 12:23

Бошо, чуден е кадъра. Това което му липсва са го казали h_bio и нончо. Липсва съвсем малко въздух от двете страни. Особено дясната част. Важния акцент е реката, а кадъра свършва точно от двете и страни и се губи оная пространственост, която грабва. С две думи по още 1/3-та от двете страни и щеше да заспи ... принт и на стената [shtrak]
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: Elvira   
Дата:   04-02-17 21:22

Здравейте, бих искала да ви помоля да коментирате композицията, обработката я оставяме настрана (първобитна е, не ме кефи, но по-добра засега не мога). това беше най-интересното, което успях да изкопча от едно езеро, две дървета и малко облаци...

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/s960x960/16462882_1410726615606450_145763313014056288...


Благодаря предварително [smile]



Публикацията е редактирана (04-02-17 22:42)
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: fotograf123   
Дата:   04-02-17 22:24

Снимаш със скромни познания ... [shtrak]
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: realnoncho   
Дата:   23-02-17 14:23

Тази тема беше един от последните ми опити за подтикване към разговори за фотография тук. За съжаление напоследък във форума нещата са твърде изродени към егоцентризъм, лични нападки и заплахи. Да предположим, че аз съм този, който не разбира такъв тип комуникация и само създавам проблеми. Време е кротко да се оттегля от форума, без драми и триене на профили.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.