Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: bestlap   
Дата:   05-08-15 09:01

Здравейте :) от няколко дни обмислям да си закупя външна светкавица искам да има възможност а wifi ползване за да я отделям от апарата.Ще се ползва с цел обучение [smilie5] искам просто да разбера как се работи с тях.В ebay е изпаднала на оферта една Metz Mecablitz 44 AF-1 и една Panasonic-Dmw-Fl360-Flash-Boxed и се чудя коя от 2-те да взема ?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-08-15 12:24

Нещо си се объркал. Светкавици, които се контролират по Wi-Fi, не съществуват. Прочети малко (даже доста!), пък тогава питай!
Panasonic FZ1000 е съвместим с всички светкавици на Олимпус - TTL протоколът е идентичен.
Metz Mecablitz 44 AF-1 е TTL светкавица и има различни варианти за Канон, Никон, Сони и т.н. Ако не е за Олимпус/Панасоник, ще работи само в ръчен режим с твоя фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: bestlap   
Дата:   05-08-15 13:57

Дам тези всичките са за Олимпус/Панасоник но се чудя коя да избера:
Panasonic DMW FL360
Metz Mecablitz 36 AF-40
Metz Mecablitz 44 AF-1

Цените са им идентични + - 10 лв разлика имат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: icovalchev   
Дата:   05-08-15 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: lamerko   
Дата:   05-08-15 16:44

Може да има предвид "wireless" комуникация, което означава просто безжична такава (а не непременно с радио вълни) или пък типичните за повечето светкавици 2.4Ghz - същата, като на масовото wi-fi (или микровълновата фурна [smilie18])

Колкото до Метц - поне за 44 AF-1 пише на кутията, че си е произведена в Германия (компанията е германска). Какви точно части се използват - това е друг въпрос, но и за панасоника няма никаква гаранция, особено както сега бълват някакви инженерни недомислици постоянно...



Публикацията е редактирана (05-08-15 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: plament   
Дата:   05-08-15 17:01

Panasonic FL-360 e толкова надеждна, че след 150 сработвания отказа да пали и сега имам възможност да я изпратя на ремонт единствено в Англия.
В Бг се оказа, че не подържат резервни части за модела.
А цената за ремонта в UK е почти като да си купя нова.
За сега само събира прах от 1 година.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-08-15 17:14

Потърси някоя на Олимпус на старо. Аз имам една Олимпус FL-36 - аналог на Панасоник FL 360. Работи безотказно повече от 8-9 години. Но в много щадящ режим - използвам я извънредно рядко.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: axlastro   
Дата:   05-08-15 17:38

Олимпус 36r - имах такава - изключително качество на изработката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: icovalchev   
Дата:   05-08-15 18:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: bestlap   
Дата:   06-08-15 08:34

Кажете от изброените коя е по-читава защото всичките са около 50-60лв като цена така,че и да не работи много няма да е голяма загубата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: hrup   
Дата:   06-08-15 08:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-08-15 09:53

TTL светкавиците стават само за репортажни задачи, при това с уговорки. TTL технологията НЕ работи особено надеждно - често резултатите се отклоняват значително от оптималната експозиция и трудно могат да бъдат предвидени. Аз съм постигал резултати с по-добра повтаряемост със светкавици, които имат вграден сензор и сами си мерят експозицията - напр. Metz 54 MZ-4 и Canon 299T. Те имат няколко предимства:
- В автоматичен режим запалването става само чрез средното контактно краче на обувката, което е еднакво за всички системи - т.е. можеш да използваш канонска светкавица на никонско тяло, например. Аз използвам Canon 299T с Panasonic FZ1000 и съм много доволен от резултатите.
- Можеш да използваш прости тригери за ръчни светкавици.
- Можеш да използваш и изцяло ръчен режим на тялото, за да регулираш баланса между наличното осветление и светкавицата по директен и сравнително прост начин. В TTL режим това се постига със сложни настройки и често дава непредвидими резултати.
Трябва да натрупаш малко опит, за да работиш успешно по този начин, но резултатите са забележително повтаряеми - за разлика от TTL технологията. Ако работиш само с една светкавица, това е по-добрият начин.
Най-добри и най-сигурни резултати се постигат с ръчни светкавици, но това изисква доста практика и знания.
Написах всичко това, за да ти подскажа, че изборът на светкавици и работата с тях НЕ се свежда до елементарния въпрос "Коя да избера?". Желая ти успех!



Публикацията е редактирана (06-08-15 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: plament   
Дата:   06-08-15 15:12

От сервиз "Роял Електроник" след 20 дневен престой , ми казаха , че нямат части за модела, без да казват каква част им трябва.
От сервиза на К§К, който се намира на ул. Коста Лулчев 58А, също ми казаха, че не подържат никакви части за Panasonic и единствения ми шанс за Европа е да изпратя светкавицата FL-360 във фирмения сервиза на Panasonic в Англия.
В Англия обаче цената на ремонта е почти колкото да си купя нова.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: bestlap   
Дата:   06-08-15 20:19

Както винаги chrisnoch страшно изчерпателно включване,за което ти благодаря много ! Закупих една CANON SPEEDLITE 299T с кутия за канон с 14 дни money back уж работи както трябва и потребителя е с голям положителен коефициент в ebay надявам се ,че ще е наред пък и да не е взех я за 18лв [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: fotopepi   
Дата:   06-08-15 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-08-15 23:33

С всички ръце препоръчвам yongnuo 560IV! За парите на две такива може да се купи някаква с ТТЛ втора ръка предполагам, но йонгите ще са две и с по-интересни възможности. Могат да се палят по wifi(вграденото им) и могат и да се регулират една от друга..., ако вземеш и тригера им 560ТХ - още по-добре. За мен са много по-интересни от коя да е ТТЛ светка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: bestlap   
Дата:   09-08-15 12:05

Някой ще може ли да препоръча тригер за Canon 299T ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-08-15 12:26

Този канон няма да има ТТЛ и единствения му плюс е че би трябвало да е евтин, но ще е и стар(няма да е ясно кога ще спре да свети). Има две мощности само 1/16 и 1/1, което за светкавица без ттл е кофти. Реално нямаш никакъв контрол над силата. Ако светкавицата реши сама ще намали или ще увеличи силата в авто режима, но това може да не е винаги според нуждите ти. Ако имаш вече такава - ок можеш да си я ползваш, но аз поне не бих я слагал директно на тялото понеже все пак не е първа младост.

За тригери - йонги имат не лоши без ТТЛ тригери и са май най-евтините, които си струва да се купят. Могат да се намерят и с гаранция...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: bestlap   
Дата:   09-08-15 12:39

Yongnuo YN-04 II дали ще върши работа ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първа външна светкавица за -panasonic fz1000
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-08-15 13:07

Yongnuo RF‑603 работи на 2.4гхц и хваща над 50м без проблем, хваща и през стени... много по-добро е от тези най-евтините дето като падне малко батерията и наблизо не подкачат. Има и разни други китайски тригери, които са на принципа на 04ката йонги. Върши работа, но ако решиш да отдалечиш повече светката може да не пали всеки път...

Ако ще стробиш като цяло ти препоръчвам пак да погледнеш 560IV светкавица(или няколко) и 560ТХ контролера. Това е най-евтиното с пълни възможности да си правиш каквото си искаш. Самата светка има степени на настройка от 1/128 до 1/1 през третина стоп и от това по-добро за ръчна светка няма.

ТТЛ се отказах аз да ползвам предвид, че никога не светя със светкавицата сложена на тялото директно напред към хората, нямам проблеми да снимам репортаж и без ТТЛ-а...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »