Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: 35 или 50мм за Street?
Автор: антивик   
Дата:   09-08-15 07:23

PhotoBo,

това с стотарката са хубави попадения, обаче ми се струва, че леко се излиза от уличната фотография и се преминава към портрета...улицата и околността ги няма никакви/или са леко загатнати/, наблегнато е на персонажите.

Отговори на това съобщение
 Re: 35 или 50мм за Street?
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-08-15 10:47

Да, така е - наблегнато е на конкретни обекти, аз за това и казах, че зависи от крайната цел и какво точно иска да се оредаде на зрителя. Отделно и двете снимки са леко кропнати, за да се отделят странични разсейващи субекти. Идеята ми е че все пак човек ако иска повече улица в кадъра спокойно с 50мм ще улови достатъчно от нея и пак ще може да акцентира на конкретна случка или обект, с 35мм вече се получава шарена панорама с много разсейващи обекти, нещо като уличен пейзаж на всичко що вижда окото обикновенно там. Е има и друг вариант да се гони портретната визия, но тогава трябва да се завреш в баничката на ръфащото я куче или във фаса на пушештото невръстно цигане. Не знам поне при мен така се получава, не го правя за спора, просто изказвам лична гледна точка..уж да помогна и дам акъл, ама може и моята гледна точка да е крива. Гледам много хора препоръчват по-широко, та за това не ми се щеше да конкретизираме какво с кой точно обектив се снима, по скоро да се дадат различни примери и човек сам да си направи извод. Отделно от това на мен картинката от 50мм ми харесва повече от 35мм.

Отговори на това съобщение
 Re: 35 или 50мм за Street?
Автор: антивик   
Дата:   09-08-15 17:38

Така де, нъл и аз това съм писал в началото колкот по-малко милиметри - по-широк ъгъл и повече пространство, панорама, въздух, колкот повече милиметри по-малък ъгъл и увеличаване, акцентиране на определена сцена, определен обект. А това вече е решение на тоз де снима и на ситуация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »