Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   04-08-15 12:25

Тъй като вече си закупих статив, имам два обектива 18-55 и 55-250, които са на 58 мм резба, смятам да си купя филтър. Искам да бъде ND, защото ще снимам водопади, море, облаци и т.н и CPL за пейзажи. Спрял съм се на Hoya - https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=20&cat=54&product=12887&show=additional и https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=20&cat=53&product=4502&show=additional. Благодаря на хората, които ще се включат в темата. Знам, че има много теми, но предлагам точни модели. И ND8 или ND64, или и двата? CPL мисля, че избрах хубав модел. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: kvakioh   
Дата:   04-08-15 12:29

Не са ли малко скъпички????
CPL има за по 30-40лв, дори тук в базара с тия малки диаметри.
ЗА ND, 8 стигат, има и комплекти от ND2,4,8, които пак са евтини по 30-40лв.
Няма смисъл на китак 18-55 и филтър от 120лв..

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   04-08-15 12:37

По-добре да вложа повече пари, но да знам, че е качествено. Да знам, че е на китак, което най-много ме притеснява... Исках да си взема Tokina 11-16, но много пари ...

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: imitev   
Дата:   04-08-15 12:38


Ако се върти челният елемент на китака - много ще ти е неудобно с CPL.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: hrup   
Дата:   04-08-15 12:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   04-08-15 12:46

Еми не знам дали се върти, но мисля, че да. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: roumen6   
Дата:   04-08-15 13:05

аз пък ти предлагам да си купиш филтри с по-голям диаметър и преходник към по-молкия диаметър на обективите ти. например - филтри 77 мм и преходник от 77 към 58 мм

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   04-08-15 13:19

То това е добре да се направи, но всъщност ако купя филтър 77мм, то следва, че цената ще се вдигне още. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: kvakioh   
Дата:   04-08-15 13:24

Много се усложнява с този 77мм, голяма е разликата.
Мой съвет е да се вземе един нов евтин комплект за 20-30-40лв из интернет 58мм, ND2, ND4, ND8, и след това да се ползва и като CPL, и като ND. Няма голямата разлика да се види на тоя китак. И двете съм ги минал, сега карам с едни сиви филтри от руски камери за 10-20лв, които навсякъде ги хваля, но никъде вече не се намират.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   04-08-15 13:26

Намерих преходник, доста евин бил - 11 лв.- https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=44&cat=89&product=14233&show=additional# от 52-77мм, което върши работа. Може да си взема такъв + двата филтъра дето изброих и с преходник да ги слагам на различни обективи. Цената на филтрите се вдига и става общо 315лв, но пък мога да спестя така от ненужни филтри, понеже ще мога с преходник да ги използвам на различни обективи. [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-08-15 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: hrup   
Дата:   04-08-15 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   04-08-15 13:28

18-55мм IS II, не е STM версията. То няма да се закача само на китов, ако взема преходник, на каквото ми е кеф. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: bg2014   
Дата:   04-08-15 13:29

Върти се челния елемент. Това обаче не е проблем и лесно се свиква.
Единствено ЗАУ трябва винаги да проверява положението на филтъра и да избира най-доброто положение (затъмнение) за конкретната ситуация.
Купих такъв филтър ND (с променлива защита 2-400 ) от тук и съм много доволен. Губи се малко от светлосилата на обектива и затова го ползвам на слънчево и много светло. Хубавото обаче е, че цветовете въпреки яркото слънце са много наситени и приятни, подчертани. Особено небето, поляните....видимо са по-добре.
Ето полезна статия и изследване на различните филтри тук:
Определени има разлика със и без филтър.
Но .... 300 лева за филтри. Аз бих си взел друг обектив за тия пари, но всеки си знае възможностите.
Успех![beer]



Публикацията е редактирана (04-08-15 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: BXMarkov   
Дата:   04-08-15 13:38

Няма смисъл от скъпи, и без това резбата е 58 мм. Скоро ще смениш китовия обектив и ако е скъп филтъра няма как да го продадеш, вземи само ND на средна цена засега ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: anjsan   
Дата:   04-08-15 13:38

За качествен (скъп) поляризационен филтър има смисъл да се дадат повече пари , защото смотаните евтини филтри правят по-лоша картинка . За неутралните може и някои по-посредствени 2х до 8х като за начало .
Хората донякъде правилно съветват да се купи по-голям размер филтри , защото след време ще си смениш китака с широк обектив (ако целта е снимане на пейзажи де ) , а той ще е с по-голяма резба . Така , че отсега си мисли за широкоъгълен добър обектив и филтри към него .

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: mugen   
Дата:   04-08-15 13:43

Вземи си Haida ND Slim , имат nd 8, 16, 64, 400 и 1000, дори не е нужно да е от последните PRO II версии...

Имам от "Slim" версията ND8, ND64 и 1000 и са просто перфектни. [smilie24]
Около 30 евро +/- с доставката от Германия (pro-photoshop продавача) са в зависимост от размера.


Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   04-08-15 16:02

Аз пък си купих 58 мм ND с регулираща се плътност за 25 лв от Продавалника и съм много доволен,от него! Не е марков ,ама е от ND 2 до ND 400 и ти си регулираш,колкото ти трябва! Ето линк,към обявата :http://olx.bg/ad/neutralen-nd-filtar-s-regulirascha-se-platnost-49mm-52mm-58mm-67mm-77mm-ID4YJkv.htm...

Хубавото е,че можеш и да се попазариш с продавача! Носи на пазарлък! [smilie3]



Публикацията е редактирана (04-08-15 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: realnoncho   
Дата:   04-08-15 16:20

ND 2 до 400 за 20лв не бих го и завъртял на обектива...

Специално за ND 58мм има по-евтини ставащи филтри, които не струват толкова. Поляризиращия си е мъка при въртящи челни лещи.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: victory13   
Дата:   04-08-15 18:13

Ако смислено ще се влага, то по-добре с накакъв Cokin P държач и рингове, и после се гледа внимателно за филтри, като CPL е задължително първи.
"Влагането" в кръгли филтри няма нищо смислено...

Челната леща нека си се върти...

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: BEYA   
Дата:   04-08-15 19:19

Въртяща се челна леща и Cokin P система.Как ще стане това?

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: victory13   
Дата:   04-08-15 19:38

При мен става като да открадна биберон от пеленаче. Нямам идея обаче как ще е при вас...

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   05-08-15 09:24

realnoncho ,защо не би го завъртял ?! Щото е за 25лв? Не всичко евтино е боклук! Аз лично съм доволен от него!Имам и два UV филтъра на Kenko за по 7 лв бройката и от тях съм доволен! Ако човек е максималист,разбирам да търси най-скъпото и най-доброто! Но и аз немога да разбера ,как ще шибнеш система от филтри за 300 лв на обектив за 50?!?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: realnoncho   
Дата:   05-08-15 09:27

Защото такъв тип ND e по-сложно за изработка и ако струва 20лв значи оптическите качества са прекалено компромисни.

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: slavi_biserov   
Дата:   05-08-15 10:25

Не мисля да се набутвам с евтини, засега ще изчакам с филтрите, тъй като обективът ми не е толкова добър оптически. Мечтая за Tokina 11-16, но бюджетът ме притиска. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ND и CPL филтър
Автор: Pac   
Дата:   05-08-15 11:20

Ако ще чакаш за 11-16, дочакай 11-20. Тия допълнителни 4мм ми се струват много практични. Даже като обхват най-много ми допада 12-28, който в дългия край е нормален обектив и СПОРЕД МЕН за туристически цели можеш да движиш единствено с него.
Иначе 11-16/11-20 са си по-остри и по-светли. Въпрос на приоритети.



Публикацията е редактирана (05-08-15 11:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »