Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Насоки за обективи
Автор: vlado-fidera   
Дата:   03-08-15 22:39

Здравейте. Решавам се най-накрая да закупя ДСЛР. Засега съм в процес на търсене на някое канонско тяло на старо (550д напр.)Но това няма да го коментираме. Знам, че досега нямам опит с ДСЛР, но да приемем, че съм разбрал, че китовия обектив не е това което искам. Нещата които не ми харесват в китовия:
-може би малко по къс да е но може и същия диапазон
-търся по светлосилен( минимална бленда 3.5 не ме радва)

Като нещо универсално засега видях това:
Sigma 17-50MM F/2.8 EX DC HSM OS
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211206120002.html
Освен това, че има няколко преимущества като по-добър мотор, по отворена бленда дали вади по качествен образ...

Понеже мисля да заприходя и някой светлосилен твърдак по-нататък, добро решение ли е за горния обектив който ще ми е най-често ползваният сигурно. Малко скъп ми идва по принцип, но следя и употребявани какви излизат. Най-вече се чудя понеже искам светлосилен заради нощната фотография дали да заложа на твърдака за тази цел и да не търся толкова скъп св.с. варио обектив..

Можете ли да ми предложите нещо подобно, с което да заменя китака на по-добра цена или около тази на сигмата

Предимно снимам природа, пейзажи, нощни снимки. Благодаря!!

Отговори на това съобщение
 Re: Насоки за обективи
Автор: nikons93   
Дата:   05-08-15 22:01

Зависи какво точно искаш да снимаш. За нощна фотография си вземи статив, светлосилния обектив отваря блендата повече - повече светлина, но и по - малък ДРИП. Светлосилните правят хубаво боке (предимно портретни, макро и т.н). Аз съм със смотано тяло (1100д) + canon 17 - 40 f/4 L и Canon 85mm f/1.8. Сподели също и за какви пари става въпрос. Canon 24 - 105 мисля, че е перфектен обектив или 24 - 70.

Отговори на това съобщение
 Re: Насоки за обективи
Автор: muzicantini   
Дата:   05-08-15 22:07

Каква нощна фотография? Ако ще снимаш звездите и млечния път, обективът за теб е Samyang 14 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Насоки за обективи
Автор: alext   
Дата:   06-08-15 00:20

Първо от нещата, които си изброил да снимаш, китовият става за всичко. За справка

Второ- най- много ще те дъни при нощните звездни снимки. Щом ще взимаш твърд по- нататък, аз бих взел китовия и един Samyang 14mm 2.8 за пейзажи и нощни- супер комбинация ще стане на цената на 17-50. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Насоки за обективи
Автор: vlado-fidera   
Дата:   06-08-15 09:38

Благодаря за съветите, точно така звезди, луни, и галактики всякакви снимам предимно за нощни, Статив имам, сега снимам с сапунерка Panasonic lx5, с обектив лайка 24-( еди колко си) 1:2.0-2.8. Един приятел снима с канона и китака и понякоха докарвам подобни по качество снимки при затъмнение условия, въпреки разликата в класовете апарати.
Този самянг изглежда би свършил работа, трябва ли да ме притеснява че няма стабилизация все пак няма само за нощна да го ползвам, и съшо така няма автофокус така ли?
Офертата на която съм се спрял само чакам да се извърши покупката е на еос 550д с китак без стабилизация
Та ше поснимам с него сигурно като за начало да се уверя за какво точно става въпрос.
Ами цена за някой по читав, нога да отделя към 6-700 лв
Струва ли си или по добре да събирам повече нататък за да има някакъв по смислен ъпгрейд[beer]
P.S. Самянга 14 фокусно е за пълноформатни ли, което значи около 20 за кроп?



Публикацията е редактирана (06-08-15 18:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »