Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 70-200 за D750
Автор: VladX   
Дата:   03-08-15 15:13

Здравейте! Трябва ми 70-200 за D750.
Чудя се между f/4 и vr (първа версия).
Снимал съм с първата версия с д300 и д700. Като картинка много ми харесваше, но тогава други времена бяха - други матрици, по-големи пиксели. Чудя се как би се справил 70-200 vr на матрицата на д750. Някой от вас пробвал ли е тази комбинация или подобна пак с първия vr?
С д750 съм снимал с vr2 и с vr f/4 и двата обектива предоставят страхотна картинка на д750.
Точно сега не мога да отделя парите за vr2,дори и втора употреба. Докато ф/4 ми влиза в бюджета, като и vr1.
Та въпроса е - дали има смисъл да инвестирам във vr1 пред ф/4 само заради светлосилата.
Обектива ми трябва за репортажни събития, малко птички и портрети.
Наясно съм че първата версия само втората ръка мога да го купя.

Отговори на това съобщение
 Re: 70-200 за D750
Автор: pmartinov   
Дата:   03-08-15 15:18

70-200/4 напълно ще те задоволи и като качество и като удобство за носене.

Апарата напълно позволява снимане на високо исо така,че светлосилата не те бърка .


Отговори на това съобщение
 Re: 70-200 за D750
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   03-08-15 15:31

Имам приятел с такава комбинация и снимките които се получават са чуднички. Ако го видя скоро може да пробвам моето 2.8 VR1 на неговото тяло и да докладвам резултата, но определено разликата в теглото между прасето 2.8 и 4 е повод да избереш второто на тяло носещо на високо ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: 70-200 за D750
Автор: VladX   
Дата:   03-08-15 21:46

Да и аз си мисля за 4, понеже е осезаемо по-лек от VR II.
Просто ми е интересно как би се държал VR на новите матрици.
В нета никъде на намирам тази комбинация, може би защото е безсмислено, което има логика, иначе нямаше да има смисъл от VR II! :)

Отговори на това съобщение
 Re: 70-200 за D750
Автор: pumabg   
Дата:   03-08-15 21:50

А защо не 80-400 ВР ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 70-200 за D750
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   03-08-15 22:39

Според мен проблема с "новите матрици" е основно при D8x0 с онези злобни 36Mpix сензори. На 24Mpix надали ще е толкова осезаема разликата с VRII. До колкото съм чел в центъра са еднакво добри, VRII е по-силна в краищата, в общия случай там си яко out-of-focus защото главния ти обект е някъде из центъра на кадъра.

Аз лично избрах 2.8 VR1 защото съм с DX, но често не го вземам на походи заради теглото.
Иначе този проблем с мекоста по краищата не се усеща на 24-те Mpix-ела на D7100, тъй като crop-a не използва краищата. Разбира се не може да изпука нивото на детайли на 85/1.8 (при f/4-f/5.6), но се доближава доста. Обикновенно експортвам на 12-16Mpix снимки правени с него и всичко изглежда супер.

п.с: Ако измислите адекватен тест за сравнение на VR1 2.8 срещу 4-ката мога да помоля моя приятел с D750 да го изпълним, но вероятно няма да се случи близките седмица-две.

Отговори на това съобщение
 Re: 70-200 за D750
Автор: pmartinov   
Дата:   03-08-15 22:46

Няма нужда от тест f/4 го отнася убедително.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »