Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: deandimov   
Дата:   03-08-15 11:41

Здравейте на всички.Мисля да си взема следния модел апарат Сони рх100.Бюджета ми е до към 800 лева.Предимно ще снимам с него пейзажи и панорамни фотографии.Според вас заслужава ли си инвестирането на пари в този апарат.Търся най-вече компактност като размер.не ми се занимава с Дслр-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: rimohit   
Дата:   03-08-15 11:42

За твоите цели си заслужава![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: marvves   
Дата:   03-08-15 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: uri64   
Дата:   03-08-15 13:55

РХ100 е един чудесен апарат и ако знаеш какво искаш да постигнеш и как може да стане това, ще свърши чудесна работа точно за целите, описани в първия пост. Иначе естествено нищо не ти пречи да смениш 5000 модела без да можеш да покажеш и един читав кадър, но затова пък да си способен да пишеш обшрни ревюта само в един пост, като това тук по-горе [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: rimohit   
Дата:   03-08-15 14:10

Aбсолютно безсмислено заяждане.
Аз бих прочел много добре казаното от колегата marvves и бих се позамислил , защото на технически теми по доста въпроси рядко има по запознат съфорумец. Многократно е помагал на мнозина ...
А "великите фотографи" трябва да се радват , че когато техния творчески гений опре , поради някакви причини , до технически въпроси има грамотни и услужливи колеги , които с радост биха споделили опит и знания !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: marvves   
Дата:   03-08-15 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: deandimov   
Дата:   03-08-15 14:45

Благодаря ви за отговорите.А какво мислите за Сони А5000 понеже е със сходна цена със рх100.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: iliyanb   
Дата:   03-08-15 14:55

Uri64, marvves е страхотен пич и не заслужава това отношение. И може и да поснимва на всичкото отгоре. Това, че не показва тук е друга тема. А технически нещата са му доста по-ясни от на много от нас. marvves, да се сърдиш така няма смисъл. [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-15 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 14:56

Различна е идеята на А5000 и RX100. RX100 е за да не се носи нищо повече освен апарат и евентуално втора батерия. А5000 си е система, която предполага развитие, добавки и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: blind_photographer   
Дата:   03-08-15 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: hrup   
Дата:   03-08-15 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: marvves   
Дата:   03-08-15 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: Tang   
Дата:   03-08-15 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: penman   
Дата:   03-08-15 16:11

Човекът има конкретен въпрос и той иска конкретен отговор - заслужава си покупката, особенно сега, когато нов е за 770 лв! Имам го и почти постоянно е в джоба ми. Само когато имам прекалено големи изисквания вземам кютучето Пен с твърдите 12/2.0, 17/1.8 и 45/1.8. Единственната ми сериозна претенция към Сонито е, че крайщата са меки, но не толкова, колкото на Некса с китака 18-50 мм или палачинката 16 мм, така че ако А5000 или А5100 ще ги използуваш с горепосочените китаци, то те просто обезсмислят преимуществото на голямата матрица. А размерите и теглото са коренно по-други. Третата генерация Сони РХ е с доста по-добър обектив, но и парите са много повече. Така че щом не те интересуват бокета-мокета и снимане при ниска осветеност - това е твоя апарат.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: deandimov   
Дата:   03-08-15 16:32

благодаря за отговора penman

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: uri64   
Дата:   03-08-15 16:55

penman написа:

> Човекът има конкретен въпрос и той
> иска конкретен отговор - заслужава
> си покупката, особенно сега,
> когато нов е за 770 лв!

Ами точно така си е[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: uri64   
Дата:   03-08-15 17:03

@Tang - я си пиши или под истинския ник, или се обозначи някак, че с тоя богат профил, пълен с лични данни и фотографска история от преди появата на планетата Земя, ми звучиш малко кухо :)

@Марвес - извинения за излишно резкия тон, стори ми се, че някак незаслужено беше низвергнаг РХ 100..., но естествено всеки има право на мнение...още веднъж съжалявам за реакцията, и може би не е зле да се върне съдържанието на поста - имаше интересни тех. данни...

@автора - извинения за тласкането на темата съвсем в друга посока

Никога не е късно човек да се изложи :(



Публикацията е редактирана (03-08-15 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: blind_photographer   
Дата:   03-08-15 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: iliyanb   
Дата:   03-08-15 17:21

Авторе, търси във flickr кадри с rx100. Ще се учудиш на какви добри неща ще попаднеш. Според мен камерата е предостатъчна за любителски цели и може повече от част от писалите тук. Визирам главно тези с по нула снимки в профилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: chukov   
Дата:   03-08-15 17:44

Защо смятам, че въпросът ти не е достатъчно ясен?

цитирам "Предимно ще снимам с него пейзажи и панорамни фотографии"

Това ок. Но какво ще правиш после с кадрите? Уеб сайт, печат, стокова фотография, какво?

Сонито има много добро роу файлче и не виждам никакъв проблем да се печата до А3, че и нагоре с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: blind_photographer   
Дата:   03-08-15 18:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: uri64   
Дата:   03-08-15 18:05

Освен всичко друго за РХ100 има и полезен аксесоар - държач за филтри 49 мм. Така могат да се ползват поляризационни и градиентни филтри при снимане на пейзажи. Бих препоръчал оригиналния на Сони - малко по-скъп е от заместителите. Може да се намери в Сони центровете. Има и допълнително грипче, което прави тялото още по удбно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: iliyanb   
Дата:   03-08-15 18:07

blind_photographer,

Достатъчно добри, за да може ползващият го да извлече максимума от него. На Чуков примерно rx100 му е добре за печат до А3, че и нагоре. На теб обективът ти е мазен, сензорът ти е малък и т.н. Всеки има различни изисквания. Гледам профила на Чуков и си мисля, че неговите изисквания са достатъчно високи. Твоите обаче, са явно още по-високи. Всеки избира техника според критериите си за качество. Някои могат и от нищо нещо да направят, други техниката все ги ограничава.[smile]



Публикацията е редактирана (03-08-15 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: Tang   
Дата:   03-08-15 18:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат Сони РХ100.Заслужава ли си.
Автор: deandimov   
Дата:   04-08-15 00:01

Взимах го въпросното апаратче тая вечер сони рх100.Пробвах също и сони а5000 но нещо не ми допадна.В момента съм го оставил на зарядка че батерията беше изтощена и утре ще го поразчовъркам както се вика. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »