Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Колебая се между две системи
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-15 14:43

Защо винаги се задълбава върху хипотетични проблеми, които никой не може да възпроизведе или пък се набляга върху фиктивни предимства, които имат ВИДИМ ефект само сред малцина? 5Д срещу Д750 - се тая. Твоята тенджера готви по-добре...

Omnia: отиди с балата пари в някой от двата магазина и поскай тестове - няма да ти откажат. И вземи тази комбинация, която на теб ти допада на място :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: jivkojj   
Дата:   04-08-15 15:20

Я ми кажи, това спот мерене на всяка точка кога последно ти се налага да го използваш или го споменаваш само защото си го виждал като плюс в интернет?

Това междодругото изобщо не е дреболия, а доста полезна екстра, за която разбираш че е важна, едва когато по някава причина се лишиш от нея. При преминаването ми Никон->Сони, това беше нещото което страшно много ме издразни. Донякъде обаче Сони-тата компенсират тоя ПРОБЛЕМ с лицевото разпознаване. Тогава мерят по лицето.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 15:25

Точно, както казах всички с Никон го ползват, въпреки че някои въобще не го разбират това и като сменят се чудят защо мацката на портрета е недоекспорнирана. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: icovalchev   
Дата:   04-08-15 16:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 16:21

alext написа:

> Знам много добре издънките на
> Никон не се опитвам да ги
> защитавам по никакъв начин, а
> просто да помогна на човека с това,
> което знам в конкретната
> ситуация[smile]
>
> С оглед на това, че не снима видео
> live view не коментирам, но ако снимаше
> разбира се, че канон са 100%
> победители тука, блендада в live view е
> наистина голяма издънка, но не е
> болка за умиране, ако не ползваш и
> приоритетите са други.
>

Това важи и за снимки, не само видео. Аз пейзажите ги снимам 80% от времето в лайв вю. Така си фокусирам прецизно където искам и си нагласям правилната експонация по - точно.

>
> Спот меренето постоянно го
> ползвам за портрети, спестява
> доста време от ползване на
> компенсацията, а другият вариант с
> прекадрирането не го харесвам, че
> става мазало като се отвори
> блендата, така че всички с Никон го
> ползват, въпреки че някои въобще
> не го разбират това.
>

Предполагам не знаеш, но при Canon "матричното" (evaluative) мерене е свързано с фокусната зона. Така избраната точка има по - голяма тежест при определяне на експонацията. Доста близко до това което ти трябва, м?

> За сензори няма смисъл да спорим
> повече, умее ли човек ще се справи,
> с каквото има. [beer]
>
> Ко? Никонски 85ци има от 64та и
> виждал ли си им цените на старо
> [smilie10] , 1.4 AI-S от 80те е 500$ в момeнта, а
> 85 1.8G, та дори и 50 1.8G сори, но нямат
> аналог като цена възможности при
> канон острота, аберации,
> автофокус, боке също, е за 4000лв май
> се намира [smilie8] , но има и 85 1.4 G, и 58
> 1.4G, които отново са по- евтини.
>
> Други стари обективи искаш ами 60mm
> 2.8D, 135 f2, 105 f2,8, 180mm f-2.8, 20mm, 80-200 2.8D, 85
> 1.4D. Новите няма смисъл да
> коментираме. [thankyou]
>

Ако просто ще си изброяваме на random фокусни разстояния и обективи, аз мога да изброя повече. Това с какво доказва, че са по - добри по който и да е параграф? Покажи ми източник със семпли, където се вижда как са по - добри като острота, боке или каквото и да било друго.

Ето Canon примерно имат 17mm f/4 TS, който е уникален и няма аналог в друга система. Имат и 65 MP-E макро обектив с 5:1 приближение, който няма аналог. Имат 100mm макро с хибридна стабилизация, която работи и при макро и т.н. Canon-ската 85mm-ца на f/1.8, като си го захапал него не смятам, че е по - лош в реални условия от Nikon-ския еквивалент, а го има на пазара от 23 години, докато никонският е само от 2-3 години.

> Истината е да, канон могат да си
> произвеждат скъпите системи и
> обективи, но докато никон са на
> пазара, заедно със сигма, сони,
> които тепърва набират, ще си
> останат малко екзотични и
> струващи си инвестиция само в най-
> високия клас,
>

Не знам на кой свят живееш, но Canon е на първо място 11 години подред по продажбата на фотоапарати със сменяема оптика. Къде ги сложи сред нишовите продукти не знам. [smilie3]

>
> Публикацията е редактирана (04-08-15
> 13:53)



Публикацията е редактирана (04-08-15 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 17:18

Е и аз правя същото и не знам защо си мислиш, че няма симулация на изображението в live view, пък блендата за пейзаж 90% ползваш между 5-11, така че не те бърка при снимки.

Близко ама не съвсем [smilie5]

Добре да вземем остротата: и автора да погледне [smilie10]

прехвалената 1.2l срещу 1,4 мали че разлика в mid и corner[smilie2]

85 срещу 85 1.8G

тилт шифт тука е драстична разликата [smilie10]

широките


Е то и Windows са на първо място от 20години, но това не пречи да са бъгави и да ти съсипват живота от време на време, и М- тел са най- масовият оператор, но са @@@@ни мошеници, несправедлив свят [shtrak]
За марката ли плащаме или за качество..

П.С Остротата няма нищо общо с визията на изображението, но пък за кръчмарски спорове става, наздраве [cool]



Публикацията е редактирана (04-08-15 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: kvakioh   
Дата:   04-08-15 17:26

Каквото и да се говори, от 100 сайта да се извадят данни и показни, по-новото си е по-добре.
Д810, 35/1.4 Сигма, 85/1.4G> 5д мк3, 85/1.2, Сигма 35/1.4
Кусурчета може да се изкарат и за двете системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 17:42

alext, как може да сравняваш 17мм с 24мм? Ако избереш канонския 24 тилт шифт има по - добра острота по целия кадър и по - малко аберации. Никон въобще нямат 17 тилт шифт.

Канонската 85-ца на 1.2 е оптимизирана за острота в центъра. Там е важно бокето и контраста, а не цялостно представяне по целия кадър. Видя ли между другото колко е лилава от сферични аберации никонската 85-ца. Такова нещо не искам да виждам по снимките си [smilie5]. Като изключим това никонската 85-ца на 1.4G е страхотен обектив и няма нищо общо с този на 1.8, колкото и да им се иска на някои.

В този сайт явно има проблем при теста на някои обективи, тъй като моята 85-ца въобще не е толкова мазна на отворени бленди. Явно има лека разлика във фокуса (напред-назад), който променя резултатите.

Ето един 100% кроп от моята бройка, закачен на 6D:

http://picbg.net/u/18159/47093/809405.jpg




Чудесно си избрал определени обективи с които да доказваш нещо. Ето един друг пример:
Canon 135mm f/2L срещу Nikon 135mm f/2DC

Не знам за теб, ама аз обектива отдясно не го искам! Подобен ми е опитът и с 85mm f/1.8D навремето на D90.

И къде точно има Exposure Simulation (освен в D750, D810 и D4/s)?

Да сравняваш Mtel с Canon, това е меко казано несериозно. Да не говорим, че от Windows XP насам, операционната система е бъгава, само ако не знаеш какво правиш и не може да си настроиш нещата. Или поне в никакъв случай не е по - бъгава от която и да е друга.

Както и да е, с теб няма смисъл да се спори. Едно си баба знае...

Nikon-ите са върхът! Няма по - добра система на пазара и няма и да има никога за в бъдеще, ever! Мир?



Публикацията е редактирана (04-08-15 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   04-08-15 17:47

До колкото знам този сайт нарочно не цели добре фокуса на Nikon да ги изкрара значително по-гадни, но не помня къде точно го бях чел това.

Така като гледам фокуса никога не е точно на черното, иначе не би лилавеело толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 18:01

Хаха, приятелю стегни се моля, за 110 път повтарям, че не ме интересува никон или не, още първия ми пост казах и двете системи са чудесни и сони препоръчах. Ти тръгваш да нападаш, трол не знам си какво... и започна меренето на..

По същия начин 135 DC е оптимизиран за боке.

85 1.D и аз не го харесвам, но пак заради бокето. Я погледни първа версия на 1.2L да видиш що е фринджа и там.. но той се чисти лесно.

На M е exposure simulation.

Аз съм мирен от началото [beer] Хайде стига толкова

Мисля, че дължим извинение на автора. Дано да е извлякъл нещо полезно от спора, което да помогне да реши. Окото и уменията са най- важни, а той ги има по снимките в профила, така че няма да сбърка, което и да вземе.[smile] [beer]



Публикацията е редактирана (04-08-15 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: kvakioh   
Дата:   04-08-15 18:03

85/1.2 и двете версии, без оглед на какво предлагат и точат батериите като за световно. Това предполага доста повечко инвестиция.
По-новото си е по-добре, въпреки недостатъците изказани тук.
85/1.4G и Сигма 35/1.4 и 20/1.8 към Д810 са отлична комбинация за всичко. Канон заради възрастта на марк3 леко изостава, но само леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: victory13   
Дата:   04-08-15 18:38

Тая 17-ка а а а... Както викаше Марлоу, иде ми да избия амвона с шут заради нея [cool]

За сега ще дремем в другата ливада, с квото имат [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »