Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колебая се между две системи
Автор: Omnia   
Дата:   02-08-15 01:21

Преди няколко месеца ме обраха и започвам на ново. Колебая се между Канон марк3 + канон 85/1.2 + сигма 35/1.4 арт и Никон д810 + никкор 85/1.4 + сигма 35/1.4 арт. Преди да ме ограбят успях да направя около 3-4 к снимки с марк3 и сигма 35арт.. Останах доста доволен от резултатите! Още от самото начало на "кариерата" ми като "фотограф" :Д ми харесваха повече никон, просто по стечение на обстоятелствата се случи да взема канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: kvakioh   
Дата:   02-08-15 02:33

/d810, Nikkor 85/1.4D, 35 Sigma[thankyou]
При Канон ако 85/1.2 е първата версия, по-добре не.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: uri64   
Дата:   02-08-15 02:42

Никон д810 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: pmartinov   
Дата:   02-08-15 07:57

Вземи си сега никона и ще се кефиш още повече!

Качеството ще те очарова напълно.

И двата обектива които си избрал са добри така че от теб вече зависи крайния резултат,

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: kollev3   
Дата:   02-08-15 11:54

Какво мислиш да снимаш...хора,природа...[smilie11] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   02-08-15 12:05

Да, какво ще снимаш? и двете системи, които си избрал са уникални, но и аз съм за никона, така и така ти е на сърце няма да сбъркаш [cool]
Еквивалетна на 810 при канон е 5DS обаче, Sony A7 2 също не е за подценяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: IsoIv   
Дата:   02-08-15 14:26

И аз бих разгледал Сони,но там съм пристрастен заради 135/1.8 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Omnia   
Дата:   03-08-15 03:01

Портрети, сватби и деца. До сега с каквото се занимавах, ще гледам просто да го преостановя в Германия, след кофти случката която ме сполетя в Бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: GNikolov   
Дата:   03-08-15 09:35

А защо изключваш д750? Аз бих се спрял на това тяло!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: wfw   
Дата:   03-08-15 10:57

Каквото и да вземеш, ще правиш еднакви снимки. Предполагам, че Никонския 85мм е AF-S, защото AF-D не е за тяло с 36мп...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   03-08-15 12:23

Да, каквото и да избереш няма да сбъркаш та дори и един D750 е напълно достатъчен и допълнителен плюс е страхотното видео.

Sony- то наистина е чудесно, хиляди екстри има и за любителско за мен е супер изобр, но все пак никон са стъпка напред за обективите и за работа е все още по- удобен вариант. D810 НЕ е най- доброто за високо ISO, от тази гледна точка D750 е най- добрият може би след D3 и D4. За сватбите е от значение това.

mark 3 ще го сменят есента, така че ще му паднат цените тогава. Сензора малко изостава сравнение от другите и е апарата 2012 модел все пак, в дългосрочен план има по- добри варианти.

Обективите, които си посочил няма какво да се коментират- чудесни са.

За D810 имаш ли хардуера да обработваш снимките, нещо от рода на i7, 16gb RAM... иначе тегава работа, помисли и за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Omnia   
Дата:   04-08-15 00:01

Видео категорично няма да правя, на марк 3 исото е чудесно! Д750 нещо не ме грабна, пробвах го наскоро. А относно обработката взема ли камера в същият ден ще взема и аймак 5к ретина дисплей.. което е достатъчно. Знам, че за всеки ИСО-то е относителна величина, но примерно аз на Марк2 не съм си позволявал да снимам над 1250, понеже след това е пълен батак. Д810 долу горе до колко може да изтърпи? :)) Благодаря на всички за адекватните коментари и относно марките.. Сони не ме печелят :))[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 00:45

Препоръчвам това видео и линковете с оригиналните файлове в инфото, ще прецениш, пича е много наясно с нещата, въпреки импровизирания тест [smilie3].

Също и това където най- важното се вижда между 12 и 16та секунда. Марк 3 е чудесен, но като го поставиш да сензора на Сони в Никона се вижда огромна разликата основно в динамичния обхват и високото ISO, вида на шума и цветния шум. Тук мисля, че и D810 печели, но някой да потвърди от първа ръка. Това е най- голямата разлика между двете системи. Останалите параметри са дребни сметки и едва ли ще усетиш разликата на практика [beer]

Та ще си играеш ли много със сенките или не е въпросът [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-08-15 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Тед   
Дата:   04-08-15 02:31

Ха,ха - това ме изкефи много [smile]

http://s28.postimg.org/g5trd7y9p/Screen_Shot_2015_08_04_at_02_28_43.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: localhost   
Дата:   04-08-15 03:01

Omnia: няма значение кое ще вземеш - и двете тела с подходящите обективи ще ти свършат работа. А ти гледам си харесал и обективите. Просто се огледай за някоя изгодна оферта и скачай [smilie5]

Да ти помогна - и на 1Dx падна цената. Или си вземи нещо на старо - все пак телата се сменят през 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 08:00

Тъй като гледам, че се напълни с Nikon-ски "тролове", да вкарам малко баланс.

5D Mark III е напълно конкурентен на високо ISO на всеки друг fullframe (разликата е не повече от 1/3 стоп) с изключение на A7s (където е поне един стоп, но той е само 12MP). Да не говорим, че автофокусната система също е много добра с бърз и точен автофокус и ако има бягане на фокуса с някой зуум обектив, може да се настройва в двата края по отделно. Ергономията е чудесна, има прилични кадри в секунда (6) и много добро по - добро видео на високо исо: поне стоп и половина по - добре като шум (сравнено с Nikon-а) и без никакво моаре.

Реално разликата в динамичния обхват е само при ISO 100 и 200, като стига според мен до стоп, стоп и половина (по ревю сайтовете дават повече, но според мен там информацията не е използваема от фотографска гледна точка). Над ISO 400, разлика в динамиката няма, а по събития ще се налага често да се снима на такива ISO стойности. Новите Canon-ски зуум обективи са по - добри оптически от Nikon-ските и като цяло системата на Canon е по - в 21 век (като изключим динамичния обхват на сензора). Тепърва от Nikon вкарват контрол над блендата и електронно първо перде в live view, електронна диафрагма в обективите и обновяват стари обективи с ултрасоник мотор. Все неща които Canon имат (при обективите) през последните над 20 години, а за лайв вюто във всеки фотоапарат (независимо дали топ модел или най - нисък клас) от последните 8 години.

Най - сигурно е да ги вземеш в ръце и да тестваш сам. Който ти е по - удобен, той ще спечели. Няма най - добър фотоапарат и двете системи са добри и вършат страхотно работата, за която са предназначени.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: pmartinov   
Дата:   04-08-15 09:10

Nikon D810 vs Canon Mark III


Дали електронната бленда може да компенсира по-малката динамика на сензора ?

Титанично !

[smilie5]

По-голямата динамика е неизползваема [smilie10]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 09:49

Пак се изцепи. Не може да не осереш всяка тема. Компетентен си по всички въпроси. Титан!

Кой е казал, че по - голямата динамика е неизползваема? Посочи къде съм го казал. Даже напротив, аз съм за по - голямата динамика по принцип, но зависи какви други компромиси трябва да се направят. В повечето случаи не е фатално.

А дали по - добрата динамика (само на 100-200 ISO) може да компенсира мазните ъгли на никонските зуумове и проблемите с фокуса на D800, м? Или пък маслото по сензора на D600 и засенчването от затвора и флеърите на D750 ще се компенсира от един стоп по - добрата динамика и то само на 100-200 ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 10:07

Във връзка с динамиката ето какво може да изкараш от Canon-ски сензор.

Оригинален кадър от фотоапарата:
http://4.static.img-dpreview.com/files/p/E~forums/55793071/f0ebf56d91e84cbc81d0587715e83b68


Обработка за компресиране на динамичния обхват. Изсветлил съм сенките с поне 2 стопа и повече:
http://2.static.img-dpreview.com/files/p/E~forums/55793071/94122b774aed4aee83cdf81a44e462b1


Мен това честно казано ми е достатъчно. В повечето случаи (не винаги), ако на някой му трябва повече, трябва да си осмисли познанията по фотография и как определя правилната експонация, а не да разчита на фотоапарата, че ще му поправи аматьорските грешки.

П.С. По някаква причина не ми дава да вмъкна снимки от тези линкове.



Публикацията е редактирана (04-08-15 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: pmartinov   
Дата:   04-08-15 10:11

Точно в тази ситуация с D 810 ще имаш видимо по-добър резултат!

Въпреки механичната бленда [smilie10]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 10:21

Е колко пък да е видимо по - добър тоя резултат?

Имай предвид, като ми обясняваш тези неща, че съм снимал интериори доста пъти с D800 и знам много добре каква точно е динамиката му (на D810 не е по - различна).

Дай примери като говориш толкова. Сигурен съм, че имаш доста личен опит с объжданата техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 10:40

Ей, значи не ги признавате тея сензори и това е, много боли.[smilie5]

ХАвтохокусът наистина традиционно при канон е по- добър, и то единствено заради кроснатите точки и обективите, но пък 21 век канон няма спот мерене обвързано с точка, а това ISO и динамичен, колкото и да ги мотаме фактите са ясни Sony/Nikon > Canon. Дето се вика, ако можеше да има апарат с АФ на Канон и сензор Сони ама няма, та най- близкото е Никон [smilie18]

Относно обективите не ги хвали Канонци, че една свястна и евтина 85ка няма или даваш много пари или си с посредствени стъкла. В този аспект Никон са много по- балансирани, имат превъзходни стари стъкла и т.н. Работните коне като 70-200 и 24- 70 може да изостават малко, но 85 1.8G, 1.4D, 14- 24, 135 DC и още куп са истински бижута, e 135 f2 канонски е за завиждане, но друго не се сещам [beer]



Публикацията е редактирана (04-08-15 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 10:55

А ето тук се вижда още по- добре даже АФ на D810 се справя по- добре чак сега разбрах че е с АФ от D4S, но с тамронски обектив е различно..

Та извода е Mark 3 сам по себе си е чудесен, даже по- добър от D800, но при наличие на D810 е компромис, на есен ако дойде Mark 4 ще видим.

П.С Неслучайно един куп D810 и D4 се ползват на МКС (всъщност причината е в обективите, но все пак [smilie18] )



Публикацията е редактирана (04-08-15 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-08-15 12:54

alext написа:

> Ей, значи не ги признавате тея
> сензори и това е, много боли.[smilie5]
>
> ХАвтохокусът наистина
> традиционно при канон е по- добър,
> и то единствено заради кроснатите
> точки и обективите, но пък 21 век
> канон няма спот мерене обвързано с
> точка, а това ISO и динамичен,
> колкото и да ги мотаме фактите са
> ясни Sony/Nikon > Canon. Дето се вика, ако
> можеше да има апарат с АФ на Канон
> и сензор Сони ама няма, та най-
> близкото е Никон [smilie18]

Пак казвам, високото ISO е напълно конкуретно на каноните, единствено в динамичния обхват изостават и то само в диапазона 100-200.

Я ми кажи, това спот мерене на всяка точка кога последно ти се налага да го използваш или го споменаваш само защото си го виждал като плюс в интернет?

А пък на Nikon в 21 век да не може да смениш блендата в Live view и да няма Exposure Simulation (освен при топ телата) е смешно! Всеки който снима продуктова фотография или пейзаж от статив с лайв вю се мъчи като грешен дявол. Ама нали е Nikon, всичко им е простено.

>
> Относно обективите не ги хвали
> Канонци, че една свястна и евтина
> 85ка няма или даваш много пари или
> си с посредствени стъкла. В този
> аспект Никон са много по-
> балансирани, имат превъзходни
> стари стъкла и т.н. Работните коне
> като 70-200 и 24- 70 може да изостават
> малко, но 85 1.8G, 1.4D, 14- 24, 135 DC и още куп
> са истински бижута, e 135 f2 канонски
> е за завиждане, но друго не се
> сещам [beer]
>

Кои точно стари стъкла на Nikon са толкова превъзходни и са по - добри от Canon-ските еквиваленти? И в какво точно са по - добри? Острота, аберации, автофокус, боке?

Не забравяй, че Canon-ската 85/1.8 е на 23 години модел има USM мотор, електронно управляема диафрагма и много добра острота дори при отворени бленди. На Nikon им отне само 20 години за да пуснат и те 85-ца която е равна или малко по - добра от Canon-ската. Това постижение не е особено за хвалене.
>
> Публикацията е редактирана (04-08-15
> 11:19)


Истината е, че ако от Canon сложат в телата си сензори на Sony и тяхната обработка на сигнала, единственото предимство на Nikon ще си остане цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебая се между две системи
Автор: alext   
Дата:   04-08-15 13:47

Знам много добре издънките на Никон не се опитвам да ги защитавам по никакъв начин, а просто да помогна на човека с това, което знам в конкретната ситуация[smile]

С оглед на това, че не снима видео live view не коментирам, но ако снимаше разбира се, че канон са 100% победители тука, блендада в live view е наистина голяма издънка, но не е болка за умиране, ако не ползваш и приоритетите са други.


Спот меренето постоянно го ползвам за портрети, спестява доста време от ползване на компенсацията, а другият вариант с прекадрирането не го харесвам, че става мазало като се отвори блендата, така че всички с Никон го ползват, въпреки че някои въобще не го разбират това.

За сензори няма смисъл да спорим повече, умее ли човек ще се справи, с каквото има. [beer]

Ко? Никонски 85ци има от 64та и виждал ли си им цените на старо [smilie10] , 1.4 AI-S от 80те е 500$ в момeнта, а 85 1.8G, та дори и 50 1.8G сори, но нямат аналог като цена възможности при канон острота, аберации, автофокус, боке също, е за 4000лв май се намира [smilie8] , но има и 85 1.4 G, и 58 1.4G, които отново са по- евтини.

Други стари обективи искаш ами 60mm 2.8D, 135 f2, 105 f2,8, 180mm f-2.8, 20mm, 80-200 2.8D, 85 1.4D. Новите няма смисъл да коментираме. [thankyou]

Истината е да, канон могат да си произвеждат скъпите системи и обективи, но докато никон са на пазара, заедно със сигма, сони, които тепърва набират, ще си останат малко екзотични и струващи си инвестиция само в най- високия клас,



Публикацията е редактирана (04-08-15 13:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »