Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 7d или 70d
Автор: unikalen88   
Дата:   31-07-15 20:00

С риск да бъда досаден поради многото теми искам да попитам.Кое по-добре да си взема 7д или 70.Или има ли 70 предимство спрямо 7д освен с видеото.Видео не снимам.Не снимам и спорт.Като че ли 7д по ми допада,но като ще взимам ако 70 д е по-добре да взема него.Нека се изкажат хора които са имали поне един от двата апарата или и двата.И се извинявам за поредната тема но във всяка тема всеки хвали ту единия,ту другия-без да каже ето за това е по-добре или да даде обяснение.7д по добре влагозащитен което ми харесва,здраво тяло,голямо и масивно,добра автофокусна система.На 70 д екрана не ми е необходимо да се върти,не ме привлича и тъчскрина.Остава вие да кажете останалите разлики

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: lamerko   
Дата:   31-07-15 20:03

Ако не снимаш спорт - сякаш съм за 70-ката - аз лично имах такъв. Все пак е с по-модерна матрица. Ако снимаш обаче важни събития - може би 7-цата ще е по-добра най-вече заради двата слота...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-07-15 20:13

lamerko написа:
Ако снимаш обаче важни събития - може би 7-цата ще е по-добра най-вече заради двата слота...

С какво точно помагат двата слота при важни събития? Колко пъти ти се е скапвала карта в последните 10 години? И колко пъти не си успял да възстановиш информацията от нея? Това второто е въпрос на основна компютърна грамотност де...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: realnoncho   
Дата:   31-07-15 20:18

Ако не снимаш видео и спорт... си вземи 60D.

Аз имам 70D от година, точно при спорт и динамично снимане има предимство спрямо 60D(какъвто имах 3 години). Едно доста добро предимство спрямо 60D/7D е доста подобреният автофокус в Live View (DualPixel).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: lamerko   
Дата:   31-07-15 20:30

Да речем, че 15 години съм в IT-то - може да се каже, че имам някакви базови познания за това. Колко пъти ми са се скапвали снимки - до колкото помня цели 5 пъти. А аз не снимам на събития и не правя голям обем от кадри. Когато обаче на теб ти се случи да се скапе нещо, тогава е разбереш, че кадъра НЕ се записва целия, а само част от него. И просто няма какво да възстановиш - кадъра физически донякъде е там, но просто не е цял и информацията безвъзратно е повредена. Знам, че много хора не им пука за резервираността при сесии - отиват с един апарат, ползват стари/скапани карти и т.н. И после гледам как по разните социални мрежи се множат лошите отзиви към този или онзи фотограф. Общо взето това е основната причина да не се хващам за пари да снимам събития. Но всеки си решава за себе си де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-07-15 20:38

Можеш да си сигурен че лошите отзиви към този или онзи фотограф не се дължат на скапани карти. Коментара ти е безсмислен и меко казано тъп.
Лека вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: unikalen88   
Дата:   31-07-15 21:19

значи казах че неснимам спорт,снимам през визиора ,не снимам професионално.Въпроса е в това има ли разлика в картината да речем,има ли разлика със функцията за корекция на фокуса в двете тела.и какво е предиството на 70д при спорт неразбрах спрямо 7д,нали 7д се води един от наи бързите фокуси и снимане

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: realnoncho   
Дата:   31-07-15 21:30

7D и 70D са с почти идентични автофокусни системи, 70D има малко по-добър сензор и WI-FI освен другите неща, които вече споменахме.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: Мандевски   
Дата:   31-07-15 21:42

Имам 7Д Марк2, който е с почти същия сензор като на 70Д. 70Д има доста по-добра картина, по-съвременен е, идентичен фокус, видеото е по-лесно. Въртящия дисплей си е удобство. Единствено ергономията няма да е като на 7Д, но пък тъча и въртящия дисплей ще компенсират.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: nik4o79   
Дата:   31-07-15 22:40

Имам 70Д и съм ползвал 7Д мога да кажа , че 70Д е една крачка напред . И да не забравяме най-добрата автофокусна система
Dual Pixel CMOS AF ,която фокусира точно дори и при пълен мрак (лично съм го тествал) . 70Д е по леко и удобно тяло с защита от влага и прах . Следящият му фокус е убиец , в серия от снимки от 15 поредни кадъра само 2 бяха леко не на фокус (теста го направих с тичащо дете). Това тяло е пълна лудница и му се кефя всеки ден.
Успех на автора на темата дано да направи правилния избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: Pavlov   
Дата:   31-07-15 22:47

unikalen88, ако ще ползваш някое от двете тела със сегашните си обективи, написани в профила ти - по-добре си остани с 600D-то.
И без това за 580 лв нямаш шанс да го продадеш, ако ще и по два пъти на ден да пускаш обява.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: unikalen88   
Дата:   01-08-15 10:03

Ами нямам шанс ,но го продадох -затова търся друг.И търся сега защото не че нямам възможност да си взема друг направо а не обичам да задържам по два апарата,-да взема нов а стария да стои.Какви обективи имам,ами имам и други-а след като взема тяло мисля и още да си взема.Темата е кое е по добро-или има ли предимство 70д пред 7д а не колко си продадох стария апарат и имам ли обективи или възможност да си взема друг преди да съм продал стария.Мога и 10к да дам за техника но няма смисъл.Снимам любителски и да влагам едни пари които след 2 години ще са наполовина нестава.Ако си изкарвах хляба с това да,но за едно хоби пари колкото за една кола не ми се дават.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: 2metraninja   
Дата:   01-08-15 10:29

Не се засягай. Павлов иска да ти подскаже че каквото и яко тяло да вземеш, ако обективите ти са тези двата, голяма разлика в снимките няма да видиш. На системата ти тясното място ѝ е оптиката, не тялото.

Разбира се че, парите са си твои, ще си купуваш каквото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: unikalen88   
Дата:   01-08-15 11:07

аз това го знам че иска и добри обективи,но не това питам,а има тема и искам да се придържате към нея ако е възможно,чел съм доста за това каква е разликата с добри обективи,лично съм тествал и съм я видял.Затова ако може по темата-заслужава ли си 70 д пред 7д при положение,че екрана не ме блазни да се върти и че е сензорен също.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: realnoncho   
Дата:   01-08-15 11:47

Няколко човека споменахме разликите в общи линии, трудно друг може да реши директно вместо теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: justalittlesign   
Дата:   01-08-15 17:44

70 d го използвам предимно за видео. Мислех да хвърлям пари в follow focus , но това ,което предоставя самия апарат ми е напълно достатъчно

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d или 70d
Автор: unikalen88   
Дата:   01-08-15 19:33

благодаря -маи клоня към 7д,щото видео не снимам,дори да се наложи може и с 7д то да снимам.а разлика във настоиката на корекция на фокуса от самото тяло има ли или са еднакви при двете тела

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »