Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 За примитивното ниво
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-15 09:11

От време на време във форума (а преди и в Клуба) се случва разгорещено да споря с някого по някаква тема. Не защото имам желание за спор, а защото обикновено отсрещната страна не иска да приеме първите очевидни доказателства и оттам ситуацията ескалира. Но почти винаги спорът се е придържал към конкретен казус и когато обсъждането се изчерпи бързо е затихвал, точно както бързо е възниквал. Колкото и странно да изглежда, всъщност твърдите глави във форума са изключително малко и повечето от най-ожесточените ми опоненти никога не са ме блокирали, нито пък аз тях. Може да не за вярване, но веднъж преди години даже се свързах с Иводам по негова обява, купих телефон от него и си поговорихме на живо. :)

По подобен начин през юни спорихме с bg2014. Казусът беше прост, аргументите ми неоспорими и спорът затихна бързо. Но явно ирационалното желание винаги да е прав, го е човъркало цял месец. И е чакал възможност да потърси съчувствието на публиката. Затова тези дни в друга тема отново поде затихналия спор, и не пропусна да се заяде, че съм бил "професор". Което както и да го погледнеш си е лична нападка, ама нейсе! Виждали сме къде по-остри обиди.
Но новата порция аргументи го раздразни още повече, затова след като втората тема беше затворена, той отвори нова. В която продължи да обяснява колко съм бил заблуден и като не можа да устои на доводите просто ме блокира. Това само по себе си ясно показва, че въпреки претенциите си изобщо не търпи чужди гледни точки.

Аз естествено си замълчах (голяма работа - нека си играе детето!). Но на него и това не му беше достатъчно. След блокирането вече с повод и без повод повтаря на участниците в темата да не слизат до примитивното ниво. Очевидно визира мен, като естествено "забравя", че сам е започнал с обидите. То, нали, човек като е твърде възвисен някак започва да забравя. Отнесените хора понякога са обект на шеги, но да знаете, че хич не им е леко да хвърчат в облаците!

Обикновено не обръщам много внимание на дребните душици, но този път взех да се притеснявам.
В тези излишни повторения за примитивното ниво се виждат наченки на страст към властта, която скоро ще започне да се храни самостоятелно. Посоката личеше още отпреди в авторитетния тон на изказванията му за теми с които изобщо не е запознат. Лесната възможност да блокираш някого във форума подхранва желание за контрол, на което слабите духом не могат да устоят. Като свършат опонентите тази страст ще има нужда от ново гориво.

* * *
Та молбата ми към целия форум е да не спорите с bg2014, независимо какви ги плещи! Това, че си измисля несъществуващи факти е дребен проблем. При такива като него желанието за власт има потенциал да стане твърде силно (макар и без покритие) и ако не се удовлетвори често преминава в домашно насилие. В един момент вече няма да му е достатъчно да контролира теми във виртуалния свят и ще иска по-силни усещания. Ще вземе да пребие някой свой роднина и после всички ще се чувстваме виновни.

Недейте! Оставете го да си мисли, че е велик и безпогрешен общественик!


Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: izabela   
Дата:   31-07-15 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-15 09:19

Боби, да не си от онези мъже, които смятат, че истинският мъж не се оплаква и покорно мълчи, докато му го вкарват? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: izabela   
Дата:   31-07-15 09:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: hrup   
Дата:   31-07-15 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: izabela   
Дата:   31-07-15 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-15 09:30

Автор: izabela
Дата: 31-07-15 09:22
"на теб да не би да ти го вкарват..."[cool]


Засега правят неуспешни опити. Разликата между мен и теб е, че аз не одобрявам желанието да прецакаш някого. И когато видя, че на някого опитват да му го вкарат не се кефя като теб.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: izabela   
Дата:   31-07-15 09:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: Misko   
Дата:   31-07-15 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: hrup   
Дата:   31-07-15 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: atrifonov   
Дата:   31-07-15 09:42

ама Izabela мъж ли е? Баси накъде отива този свят [smilie5] - шегичка, не се връзвайте

А до автора на темата- след като претендираш да си по- умен от въпросния колега и по- компетентен в определени теми, за чий ти е да продължаваш да наливаш масло в огъня и да пускаш подобни теми[smilie8]
По- умни хора са казали- "Убий простака с уважение"
Така, че се замисли какво ще постигнеш с подобни, напълно излишни теми

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: Misko   
Дата:   31-07-15 09:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-15 09:45

Автор: izabela
Дата: 31-07-15 09:36
"нещо си в грешка с расъжденията."


Да бе, грешка! Онзи ден заяви, че е напълно нормално клиентът да те прецака, ако поискаш високо (по негово мнение) заплащане.
Автор: izabela
Дата: 29-07-15 19:24
"ами ако сте искали " три цифрена " сума много ясно че ще ви прецака."

Сега като виждаш, че нападат някого, коментираш с емотикона "Cool!" ([cool])
Очевидно се изпълваш с радост от чуждите проблеми и не само отричаш правото на засегнатия да отговори, но и сам си готов да го препънеш.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: izabela   
Дата:   31-07-15 09:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: izabela   
Дата:   31-07-15 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-15 09:54

Автор: atrifonov
Дата: 31-07-15 09:42
"за чий ти е да продължаваш да наливаш масло в огъня и да пускаш подобни теми"


Е, вече казах защо - притеснен съм за приятелите и роднините на bg2014. Нали все разправяме, че в България никой не обръща внимание на насилието, че всеки гледа себе си и т.н. Ето, сега виждам потенциална опасност, гледам навреме да предупредя... и пак има недоволни.

Нищо не разбирам. Като има тема за обществен проблем всички вкупом викат: "Ау-у, не може така, какви хора са това, бре? Дайте да направим нещо!" Но ако ги предупредиш, че може да стане случка, реакциите са: "Трай там и не се обаждай! Много важно, че са те настъпали."

Личностните разстройства май са недооценен проблем у нас. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-15 09:57

Автор: izabela
Дата: 31-07-15 09:50
каквато ми падне таз слагам...
са мани предните теми кво съм казал.
там е трябвало да ми опонираш по темата.


Че аз го направих няколко пъти в онази тма, а ти веднага взе да се измяташ. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: quazimodo   
Дата:   31-07-15 10:11

'баси петъка! А уж навън захладня[smilie5] !?


Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: лъвчето   
Дата:   31-07-15 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: tycoon   
Дата:   31-07-15 11:22

Спорът е изкуството на манипулацията. Неоспорими факти и очевидни даказателства няма. За един неоспорими, а за друг не. Ако има и кибици тип "сеирджии" (теми у ФФ) и искаш да си победител в спора трябва много добре да си анализираш публиката, защото тя обявява победителя.

Егото - враг номер 1;)

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: anjsan   
Дата:   31-07-15 11:26

Радостно е че част от троловете са деактивирани . Примитивното ниво се подобри малко .[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: realnoncho   
Дата:   31-07-15 11:32

Благодаря на админа, че деактивира няколкото ника на лъвчето, приятен петък [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-07-15 11:52

А, да - човечето Боби (изабела, лъвчето или както още е познат) дойде да ми се жалва на скайпа (да, беше ми на скайпа, защото веднъж ме помоли да му обработя две снимки да видел как могат да изглеждат - няма да коментирам колко бяха зле снимките, но аз направих каквото можах) и оттогава ме питаше чат- пат разни неща като например "ако един обектив е светъл - 2.8, дали като го затворя на 5.6 ще стане тъмен?" и други от сорта. Та идва да ми се оплаква че го баннали. Предавам разговора със запазен правопис:

[10:53:50] BOBY: :)
[10:53:59] BOBY: са скивали кво стана
[10:54:06] Dimo: mne
[10:54:18] BOBY: не можем да имаме с женами 2 профила в форума
[10:54:32] BOBY: и ме блокираха за 1 седмица да не мога да пиша
[10:55:14] Dimo: въздържай се тогава за в бъдеще щом имаш официално предупреждение
[10:55:21] BOBY: оо не
[10:55:30] BOBY: един път ме блокираха
[10:55:47] BOBY: сега си направих друг профил от друг адрес
[10:55:53] BOBY: :)
[10:56:01] BOBY: накрая ше ги запсувам
[10:56:06] Dimo: вземи си поука тогава, че нещо не правиш както трябва щом 2 пъти те блокират
[10:56:29] BOBY: е нали ти казвам защото съм имал 2 регистрации
[10:56:34] BOBY: немогло
[10:57:20] BOBY: женати ако поиска да си направи и тя регистрация..нямали да и направиш
[10:59:40] Dimo: според мен съвсем не е проблема че има 2 профила от твоето ИП
[11:00:04] BOBY: ами това ми написъха на лично
[11:00:43] BOBY: моя го блокирват за 1 седмица а другия на жена ми го махнаха
[11:03:03] BOBY: Здравейте, правенето на двойни регистрации в сайта е забранено. Вторият ник е деактивиран . Този Ви е блокиран за писане за 1 седмица. При следващ опит ще бъде деактивиран.
[11:04:36] Dimo: личното ми мнение ли искаш или просто ми се оплакваш? :)
[11:04:55] BOBY: за какво да се оплаквам
[11:04:59] BOBY: ок
[11:05:05] BOBY: няма значение
[11:05:08] BOBY: лек ден
[11:05:33] Dimo: оки, айде лек и на теб
[11:17:37] BOBY: абе и ти си един педерас ама караи
[11:18:19] Dimo: моля?
[11:18:35] Dimo: нещо да не обърка?


Позволявам си да пиша тук в темата за примитивноста заради този ярък пример.

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: jivkojj   
Дата:   31-07-15 11:57

Ами човека си хортува тук по същия начин, по който си говори в хоремага вечер. Не може да вдене, че тука не е същото. Едва ли "педерас" го е ползвал в обиден смисъл. По-скоро нивото на обкръжението му е такова.

Каквото и да е, добре, че го махнаха, че и на мен ми писна с тоя флуд, дето генерираше.



Публикацията е редактирана (31-07-15 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: За примитивното ниво
Автор: Peico   
Дата:   31-07-15 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »