Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: sthbg   
Дата:   28-07-15 15:22

Здравейте,
Абсолютен любител съм, а и нямам много свободно време да снимам, но поради стечение на обстоятелствата в момента съм с NIKON D600 + Tamron 24-70/2.8VC + NIKON 85/1.8G. Много съм доволен от системата, само й липсва NIKON 70-200/f4 VR. Преди тамрона бях с NIKON 28/1.8G, но нещо не ми допадна.
То хубаво, но взе да тежи и да е неудобно за носене. Затова съм решил да пробвам да премина на нещо по-леко и мобилно, като Fuji X-T1/Х-Т10. Питането е за обективите, които да събера като комплект.
Много ми се иска портретен, т.е. 56/f1.2 – свикнал съм с 85/1.8G на FF и ми харесва резултата! Опитвам се да събера кит с 2 обектива без телеобектив, който да е лек и да нося навсякъде. Според мен смислените варианти са:
1. 56/f1.2 + 14/f2.8
2. 56/f1.2 + 18-55/f2.8-4
3. 56/f1.2 + 10-24/f4
4. 35/f1.4 и да свиквам, като за широко разчитам на панорамата на Fuji!
5. 10-24/f4 + 35/f1.4 + 56/f1.2
6. друго ?

Бихте ли изказали мнение за вариант, като се има предвид, че не снимам професионално, а и често се налага да снимам вечер или вътре в помещение при това тичащи деца - то на хубава светлина, дето се казва и с GSM-а става?


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: realnoncho   
Дата:   28-07-15 15:43

Ако ще караш без нещо като 24-70 - тогава по-добре си вземи 35ца за Никон-а. Разликата в теглото не е толкова огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: marvves   
Дата:   28-07-15 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Pac   
Дата:   28-07-15 15:48

От конктртните варианти 5 е най-як, но и най-тежък и скъп.

Аз ще гоня Самянг 12мм ф/2 + 35 + 56.
Като се замислям дали 60мм ф/2.4 марко няма да ми върши достатъчно добра работа за портрети (вместо 56). Като основно предимство на макрото отчитам комапктните размери и теглото от 215 грама, както и разбира се по-ниската цена.
Целия комплект Х-Т10 + 12 + 35 + 60 би тежал почти точно 1кг (в моя случай 1.1кг, защото съм с Х-Т1). :)
...Но 56 си е 56.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-15 15:53

56/1.2 и САмянг/Рокинор 12/2, след това нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: kukumichin   
Дата:   29-07-15 15:35

Ако паричките не са проблем 5 вариант + 55-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: realnoncho   
Дата:   29-07-15 15:45

"Опитвам се да събера кит с 2 обектива без телеобектив, който да е лек и да нося навсякъде..."

Вие накрая още 3-4 обектива ще го посъветвате да вземе. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: victory13   
Дата:   29-07-15 16:04

Ако ме попитат кой едиствен обектив бихте си оставили, то отговорът твърдо е: 23/1.4 [cool]

Нямам идея защо е недолюбван тук, и изобщо не се споменава. Мисля и че за посочените цели е идеален.
Има вероятност да се пренебрегва и заради х100 серията, но 23/1.4 е различен, и във всяко отношение по-, с изключение на теглото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: kvakioh   
Дата:   29-07-15 16:07

23/1.4 e топ за всичко. И аз подкрепям.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: marvves   
Дата:   29-07-15 16:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   29-07-15 16:30

victory13, много даже е долюбван 23 1.4, не е разпространен[smilie5] . За мен би бил наистина нещо, с което мога да карам постоянно. В момента го нямам обаче. 35, 1.4 често ми идва дълъг. Имал съм камери от х100 серията. Наистина човек се замисля при цената на 23мм, дали да не си вземе някой Х100/S/T.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Vanu   
Дата:   29-07-15 16:35

както Сашко каза в другата тема - да, ама на X100 цената пада, щото апаратът остарява морално, докато стъклото си е стъкло. Не че очаквам да падне до 100 лева на базара, но все пак. ;) Айде довечера ще ги бистрим тия работи, покрай политиката, жените и колите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: sthbg   
Дата:   29-07-15 16:51

Ми то идеалната комбинация e:

6. 14/f2.8 + 23/f1.4 + 56/f1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: marvves   
Дата:   29-07-15 17:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Pac   
Дата:   29-07-15 17:07

Питаш и сам си отговаряш. :) Нелош отговор между другото.
Аз след голямо четене за широчините също клоня към 14.
Иначе 23, макар и по-добре изпипан е по-скъп, голям и тежък от 35. Разбира се и зрителният ъгъл е различен.
Аз предпочетох 35 до голяма степен заради компактните размери, защото искам да имам един обектив, който да е постоянно с мен. Даже се замислях за 27мм, но някак бленда 2.8 (респективно 2 стопа разлика спрямо 35) ми се струва прекалено голям компромис на цената на някакви 80 грама. A пък и на никонски кроп 35-цата ми беше много любимо стъкло, явно ми допада този ъгъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Pac   
Дата:   29-07-15 17:10

След включването на marvves... Защо не замениш 14 и 23 с едно 16.
Сиреч, комбото ти да е 16 + 56. Струва ми се много смислено и това наистина са 2 от най-безкомпромисните стъкла на Фуджи. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: sthbg   
Дата:   01-08-15 12:12

Или 18 + 56, че 18-ката по-компактна, по-лека и ефтиничка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Pac   
Дата:   01-08-15 14:51

18 не е най-добра оптически, но съвсем прилична все пак. Ако 18 ти е достатъчно широко, защо не.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 15:01

Как с лека ръка отхвърляте фокусните разстояния между 24-28 екв. до към 85 мм.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: victory13   
Дата:   01-08-15 15:02

Да, 6 е истината, +35 все пак [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Emoxide   
Дата:   01-08-15 19:13





Публикацията е редактирана (01-08-15 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 19:19

Емо, Емо, [smilie18] . Викаш фуджи само за лежерно и спокойно става?[smilie18] Дай пример за нележерно и неспокойно. Нито една камера не ме е ограничавала за любителски цели. Не съм снимал никога екшън сцени или войни в Персийския залив, признавам си честно.



Публикацията е редактирана (01-08-15 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Emoxide   
Дата:   01-08-15 19:36





Публикацията е редактирана (01-08-15 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: sthbg   
Дата:   01-08-15 19:40

Определено животинките предпочитат да са с DSLR:
http://www.boredpanda.com/cameras-animals-helping-photographers/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 19:42

За репортажно снимане - всяка камера с префокусиране и с дълбочина на фокуса на богато. Натискаш спусъка и си ти. Под репортаж не разбирам мега размазан фон. Едва ли някой така го разбира. За диви животни и спорт сори, но и М43 няма много да ти помогне. Не че не става. Но не са за това тези камери. Всъщност снимал ли си някога диви животни и от опит ли смяташ, че тази система ще се справи?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Emoxide   
Дата:   01-08-15 20:23





Публикацията е редактирана (01-08-15 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 20:32

Че спамиш, спамиш. Попитах те имаш ли опит в репортажното снимане или в снимането на спорт и диви животни, та така категорично се изказваш? Знам, че можеш да ме заринеш със снимки и тестове от нета. Ти имаш ли опит в конкретното снимане, за да категоризираш различните системи безогледални камери е моят въпрос? И въобще в кое снимане имаш опит, за да знаем къде съветът ти би могъл да се приеме сериозно или просто на всяка техническа тема си похлупак на гърнето?
Хората питат за обективи за фуджи х, ти до къде я докара? Това не става, онова става... Хич не звучиш сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Emoxide   
Дата:   01-08-15 20:37





Публикацията е редактирана (01-08-15 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: realnoncho   
Дата:   01-08-15 20:44

Emoxide си писа по темата, ама iliyanb нали трябваше веднага да се скочи за това последно изречение [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 21:20

Нончо, стига бе. Чак да скачам. Сега какво да се обяснявам, като Емо вече си е изтрил постовете? В този форум често хора не пипали нещо или пипали много неща, но не правили нищо с тях, а просто държали ги като играчки вкъщи, се надпреварват да дават категорични оценки кое за какво става и за какво не става. Аз лично не намирам нищо полезно в такива мнения, които пък същевременно са доста объркващи за някой начинаещ. Конкретно всичко във фотографията, особено любителската, може да се снима с всяка камера. С една по-лесно, с друга по-трудно. С една по-сполучливо, с друга не толкова. Факт е, че в любителската фотография няма напрежение и няма "на всяка цена". Темата беше за обективи от определена система, но Емо както винаги го блазни да вметне и нещо друго техническо тук таме, ако може да постне и няколко продуктови снимки на някой "звяр", свалени от интернет, и т.н. Аз обичам мнения от сорта на "Имам или съм имал това и това, с тях съм направил това и това, ето вижте. Демек имам опит и мога да дам съвет, а и да покажа резултат." Всичко друго са празни приказки от техно-фенове, които не искат да бъдат нищо друго освен фенове, но пък във всяка техническа тема са първи по съвети, но на база фенщина, а не опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: realnoncho   
Дата:   01-08-15 21:36

Според мен щеше да си остане просто вметване без никой да го отрази, а в случая темата съвсем не спечели. Тъкмо се поуспокоиха нещата във форума след като разни други фенове, скачащи за любимата си марка, се поразредиха. Не ни доказвайте, че природата не търпи празно място [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: kvakioh   
Дата:   01-08-15 21:47

Емката е безобиден фен, той не скача против правилата на хората да ги овиква или напада, той скача срещу или за някаква техника. МаниАче един вид е. Знам, че иска всичко да пробва, да каже, това не е ненормално или спамерско. Чете той доста, гледа много, но избирателно. Похвално любознателен е.
ЗА Фуджи има какво да се говори винаги, нещата за разлика от всяка друга марка или система са доста по-изяснени, диференцирани и премислени. Като се изключи факта, че може да се ползват обективи с адаптори, има и за тънък и за дебел бюджет камери и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 21:50

Нончо, последното, което съм показвал тук е, че съм фен на разни марки. Съжалявам.[beer]



Публикацията е редактирана (01-08-15 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: didesignbg   
Дата:   01-08-15 22:20

Какво се карате за глупости Емо и той е фуджист, а това е доживот. Няма нужда от караници, ребята давайте жить дружно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: iliyanb   
Дата:   01-08-15 22:35

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: marvves   
Дата:   01-08-15 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Emoxide   
Дата:   02-08-15 20:55

[01-08-15 20:44] realnoncho: Emoxide си писа по темата, ама iliyanb нали трябваше веднага да се скочи за това последно изречение [smilie8]

Именно.


[01-08-15 22:20] didesignbg: Какво се карате за глупости Емо и той е фуджист, а това е доживот. Няма нужда от караници, ребята давайте жить дружно[smilie5]

Така си е. Просто не виждам сред редиците тела на FUJI това, което искам.
Сред обективите има почти всичко за всеки, без дълга тръба за далекобойни снимки.

трудно ми е да остана безпристрастен по темите за FUJI.
Явно е по-добре да си мълча. [smilie8]
Като си купя тяхна машинка пак, тогава ще показвам.



Публикацията е редактирана (02-08-15 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Emoxide   
Дата:   05-08-15 11:54

защо оставихте темата да потъва... а тя е толкова риторична. [smilie11]

Моите предишни коментари ли даваха тласък да върви сред актуалните?
Ако е така, много жалко.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Lycan   
Дата:   06-08-15 03:31

Crazy comparison XF27mm F2.8 (80 g) - VS - XF56mmF1.2 R (405 g)





Публикацията е редактирана (07-08-15 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: marvves   
Дата:   06-08-15 06:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: sirkhann   
Дата:   06-08-15 09:44

Е ти нали имаше 27 и преди :) Харабия е много.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за обективи за Fuji X
Автор: Lycan   
Дата:   06-08-15 15:13

XF27 за стрийт да, имах го преди време

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »