Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   18-08-15 17:12

Добър е ми се струва , но цената надминава тази която аз мога да платя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-08-15 20:25

За това Hoya Pro 1 (средна работа - имам такъв) и си ти![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   18-08-15 21:57

Един колега ми предлага Hoya - 77mm HRT CIR-PL UV (made in Japan) [smilie8] ?????

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   19-08-15 10:43

PhotoBo Може ли български линк за твоя фълтър дет ползваш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-08-15 13:00

Човек не знам за БГ линк, аз моя го взех от ибей. Качвам ти снимка от телефона за по-голяма яснота (извинявай за лошото качество).


http://i57.tinypic.com/wum52c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   19-08-15 14:01

Ти на кви пари го взе..? Че един колега ми предлага Hoya - 77mm HRT CIR-PL UV (made in Japan) за 90 кинта и много се чудя дали да не поръчам от бг магазините , че ми е нужен за събота.. [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-08-15 15:15

Ами значи нямаш много голям избор. Или взимаш на колегата или нов от магазина, нямаш време за доставки от ибей и чужбина. HRT го водят че пропуска повече светлина, което е добре стига да не търсиш обратния ефект, ама тогава може да мислиш и за ND. От cpl-ите HD са много скъпи, Pro 1 е средна работа, ама за парите си става. Не мога да се ангажирам и да кажа къде се нареждат тези HRT, но можеш да проучиш въпроса. Допада ми това, че е made in Japan, така че виж как стоят нещата в нета и дали ти трябва повече светлина в кадъра. Иначе въобще не помня колко платих за моя про1, но ми се върти нещо около 30паунда...

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: Serbezov   
Дата:   19-08-15 16:29

Моят съвет е не купувай ако не е HD, в бг цените на филтрите са доста високи,ако беше си поръчал от ибей щеше вече да е пристигнал!

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   19-08-15 23:46

PhotoBo е доволен макар и да не е HD? Хептен се огелпах ей...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-08-15 02:58

Е стига де, т'ва, че аз съм доволен от про 1 филтъра на хоя, съвсем не значи че всички ще са. Може и аз да съм непретенциозен, колкото други и т.н. За мен беше вариант най-вече заради цената, не е нито много скъп, не е и евтин - златната среда, пък и върши работа, нямам забележки. Аз и Астра 2007-ма карам и съм също доволен, ама сигурно бе ем ве джигитите ми се смеят по пътя като ме изпреварват на 3-та, но на мен ми върши работа автомобила.
Идеята ми беше като нямаш много време, имаш ограничен бюджет и искаш нещо доволно за парите си - хоя-та е вариант. Вече ако ти се дават повече пари B+W Kaesemann, Marumi DHG Super, Hoya HD... Моя вариант е по-непретенциозен и не драстично непоносим като цена, особено за втора употреба! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: Tenev   
Дата:   20-08-15 09:22

Не знам Hoya HD как е, но тази Hoya Pro 1 Digital е пълна трагедия - не е точно неутрален, трудно се чисти, драска се лесно. Вярно, сравнявам с B+W, но и без сравнението пак е много зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: Ratsev   
Дата:   20-08-15 09:50

http://www.lenstip.com/115.1-article-Polarizing_filters_test_Introduction.html
Това намерих в интернет, като тест на различни филтри, в това число и на голяма част от изброените по-горе. Има и втора част http://www.lenstip.com/119.1-article-Polarizing_filters_test_-_supplement.html
. Аз ползвам проста Hoya PL-CIR на 58мм и това, което забелязвам е, че има лек спад в контраста, има лек студен оттенък и срещу много ярко слънце има ghosting, но това е според вкуса - може да е (д)ефект.


Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   20-08-15 16:15

Еми в края на сметка не ми се дават големи суми от порядъка на 200 и нагоре лева.Искам нещо което да ми върши работа дет се вика - "по-добре от колкото без хич" то и след 22 ще ми е нужен чак до ноември [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: Tenev   
Дата:   20-08-15 17:15

Ако филтърът не става, по-добре без филтър, който да омазва и/или вкарва оттенък. Това маруми от базара звучи добре между другото

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   20-08-15 20:15

Да го е... и фълтъра голям дерт голямо нещо..

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   21-08-15 15:52

Добре де не разбрах ако не е HD ще влияе ли на картината,понеже Hoya HD e над 200лв... гледам в нашите сайтове нещо на прилична цена и що годе добро качество , че от ибей не съм купувал нищо до сега и нямам опит..(все още)

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   25-08-15 16:20

И в края на сметка се спрях на този филтър на hoya [beer] .Благодаря на всички които изказаха мнението си![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: alexcubata   
Дата:   26-08-15 11:29

Е, точно Slim ли трябваше :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   28-08-15 11:46

Да [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: R.A.W   
Дата:   28-08-15 12:02

Какво му е на слим-а?
Не съм имал такъв, имам само от про1 серията, които не са лоши, но ми е интересно да разбера какви са му кусурите на тънкия филтър?

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: xsakex   
Дата:   28-08-15 13:00

Не можеш да навиваш други филтри отпред, защото няма предна резба

Отговори на това съобщение
 Re: Филтър с резба 77мм - CPL филтър
Автор: goldstar   
Дата:   28-08-15 13:55

Напромер ND пред cpl [smilie8] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »