Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерии АА за К30
Автор: tibonev   
Дата:   03-07-15 14:42

Имам проблем при използване на батерии АА на Пентакс К30. Доколкото акумулаторът му е 7.4 волта, то с четири батерии АА (6 волта) прави много малко снимки. Някой има ли опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   03-07-15 15:10

Какво пише в менюала по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: mitkomk   
Дата:   03-07-15 15:14

Прочети си българското ръководство на страница 256-257.
Освен ако не ползваш боклукчави батерии или смотан адаптер с утечка..(мерси за поправката[cool] undefined)



Публикацията е редактирана (03-07-15 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   03-07-15 15:15

утечка

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: tibonev   
Дата:   03-07-15 15:53

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: penco   
Дата:   03-07-15 16:19

С алкални батерии или с акумулаторни АА ?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   03-07-15 16:38

Я слагай енелуп и не се занмавай с глупости. С батерии наистина ще ти прави по-малко кадри, но зависи и от батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-07-15 17:16

С енелупки съм нямал проблеми. Те са по 1.2 волта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: fotopepi   
Дата:   03-07-15 17:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: penco   
Дата:   03-07-15 21:05

И какво точно мислите, че пише в упътването? Иначе с алкални работи дълго, с акумулаторни тук-там и не отлепва.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   03-07-15 21:09

Не е важно какво ние си мислим. Важното е какво мисли производителят по въпроса, от който се интересува автора. Нормално е отговорът първо да се потърси на официалното място - менюала.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   03-07-15 22:07

В редица случаи четенето на упътване е равосилно на това да отидеш при знахар.
С течение на врмето се убедих, в сравнение с реалния опит, един менюал можеш да го закачиш в селски нужник за хартия. Толкоз по въпроса.[smilie7]



Публикацията е редактирана (05-07-15 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ilcoin   
Дата:   03-07-15 23:01

Проблема им на тия батерии е, че имат голям саморазряд и умират бързо. Даже и да не са ментета, сравнително кратък престой в гардероба им съкращава силата осезаемо.

Съответно, всички батерии с намален ток на саморазряд вършат работа. Аз лично използвам Varta Long Lifе. И то на Пентакс [smilie3]

btw, доста ментета са се навъдили на тия Енелупи, така че внимавай.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   03-07-15 23:42

Зенон, сподели за два от редицата случаи, в които четенето на менюала е равносилно на това да отидеш при знахар.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   04-07-15 00:36

Асахи, избери си две глави на посоки от кой да е менюал и виж колко ще са ти полезни.

Edit:
Ще добре, преди да пишеш, да се стараеш малко повече в четенето. Писано е в сравнение с опита. Та верно чети, ако не е проблем, преди да опонираш.



Публикацията е редактирана (04-07-15 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   04-07-15 12:46

Чел съм си всичките менюали. Това, че 80-90% от нещата са ми били ясни предварително не прави менюалът безполезен.
Да разбирам ли, че не можеш да докажеш тезата си?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   04-07-15 14:10

Асахи, помолих те първо да четеш, после да пишеш. Явно чукча писател, не читател. Бъди здрав[smilie7]
Толкоз по вепроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   05-07-15 00:31

Чел съм, бе. Не намерих доказателство за тезата ти.
Разбирам, че се оттегляш от спора.
Бъди здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   05-07-15 00:46

Абе Асахи, на тебе като ти кажат "мини през вратата", ти нали не минаваш наистина?
Опита ти за опониране е построен върху нежеланието да прочетеш или да разбереш едно единствено мое изречение, а именно:
"... в сравнение с реалния опит, един менюал можеш..."

В сравнение, майне френде.
И с това аз дет се вика, няма какво повече да добавя, пък ти си считай каквото ти душа сака :)

BTW, това изречение го формулирах така точно зарад хора от твоя калибър. Някак знам, че тука менюалите са на голяма почит, направо фетиш и си казах, че няма начин някой да не даде на късо [beer]



Публикацията е редактирана (05-07-15 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   05-07-15 16:59

Може би си искал да кажеш "в сравнение с чуждия реален опит". Ако събираш собствен реален опит изключително с проба и грешка да знаеш, че има по-производителни начин. Ако разчиташ на чуждия опит за неща, описани в менюала, това е чиста проба мързел.

Да, минавам през вратата. Използвам известните ми методи, включващи чукане, позвъняване, отваряне, употреба на ключ, карта за достъп или дистанционен контакт с този, който държи правата за отключване. Ако не става с тях чета какво пише на вратата. Случва се и да не мина, ако не съм оторизиран за достъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   05-07-15 18:23

Може би... Но не.
Ще те насоча съвсем леко, защото виждам, че си алгоритмичен ум.
Опитай се да осъзнаеш, че има много начини и много варианти на тези начини, извън познантата ти (лична вселена). Само предположи, че е възможно човек да анализира и да екстраполира с голяма степен на вероятност на база друга информация... Уверен съм, че ме разбираш, но се правиш на ударен за спорта [smilie7]
Осен това, Асахи да минеш през врата е невъзможно, без да я потрошиш (осен ако ти не си намерил начин за дезинтеграция, пренос и реинтеграция на материята, ако приемем, че света е материален). Обикновено се минава през отверстието, кооето вратата "запушва".
Пак неслучайно го казах.
Карай хората са различни. Ако не бяха, може би нямаше да имаме това което имаме, а може би не знаем какво сме загубили от тия разлики.

BTW, на моменти се улавям, че съм много мързелив. Четенето на менюал е досадна и скучна работа, при положение, че същото нещо можеш да го научиш за 1-2 часа играеики си с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: asahi   
Дата:   05-07-15 18:46

Досадно, скучно и необходимо.

Пресен случай от преди час:
Трябва да си залепя новия tempered glass screen protector на телефона. Залепил съм стотици квадратни метри самозалепващи материали (професионално), обучил съм поне 20 човека да го правят, знам десетки трикове и чалъми. Защо на базата на моя голям опит и сръчност да не си лепна протектора? Защото има само един протектор, нямамвъзможност да се уча на него и искам да стане перфектно. Затова си пуснах в youtube 3 поредни различни видеоинструкции и разбрах кой е най-добрия начин за почистване, за позициониране и най-вече какво да очаквам. Наистина го залепих перфектно, но след гледане на инструкциите. Моят, макар и голям опит, не беше достатъчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: ZENON   
Дата:   05-07-15 19:20

Демек, не си чел менюал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии АА за К30
Автор: imitev   
Дата:   05-07-15 19:47


Ако смятате, че ръководствата са ненужни и ги пишат защото нямат друга работа...

Това да не са романи - ръководства са...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »