Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Умрял Epson 1400
Автор: amplified   
Дата:   03-07-15 03:28

Здравейте банда,

преди няколко месеца купих от базара въпросния принтер, дойде си със всичките му салтанати, обръщан при транспорта с куриерите, целия кашон омазан в магента... майната му, видях го късно това, почистих, всичко точно. Тъкмо си помислих, че започва производството на уникални А3+ шедьоври от моя страна, но не било така... Принтерът почна да изкарва невероятен бандинг, всякакъв, цвят нула.. Почна се едно бясно четене по всички прашни ъгли на чичо гугъл и след 1 седмица опити, включващи софтуерно почистване на главите, калибрация на позицията на главата, та се сдигна до хардуерно почистване на главата.

Горе долу в рамките на една седмица го подкарах, всичко беше точно за цял един ден. Почна фин бандинг по посока на принтиращата глава, викам си бе майната му, не съм го зачистил добре. Потърпях 10 дни, принтирах си, почна да капе по снимките, гледам навсякъде пак хвърчала магентата. Еми ок... запушена е, почваме отначало, айде пак на кълбо, пак чистене, пак спринцовки... Всичко супер, но за ден - на следващия същото... и така 4-5 пъти. Накрая и на мен, и на принтера ни писна да се занимаваме един друг и положението влезе в някаква привичка. Тук-таме, някой път да има някъде из снимката бандинг, не се вижда от самолет но ме побърква.

Историята можеше да приключи така, щях да ида няколко пъти на психиатър да ми успокои нервите каква бангия съм си купил, но Принтера реши да вземе нещата в свои ръце и просто... да умре.

Докато си печаташе изписука, че бил му свършил живота, но аз бях подготвен за дефибрилиране веднага! Заредих си епсънския софтуер за зануляване на брояча за резервоарите и да продължаваме веселата си песен заедно.

Е, да... ама не! Занули се, изписа ми че ще се рестартира, за да запише настройките и това му бяха последните думи към мен. Започна да пищи и сега си имам един труп, който не знам къде да изхвърля :)


Четох, че правили проблем дъната и се сменял изправителния диод и тръгвали отново, обаче никой не се наема да ремонтира тоя принтер, а и не знам дали няма да имам нужда аз от дефибрилатор, ако се оправи и пак почне да пуска вертикален бандинг :)

А, да! Има си резервоар за ненужното мастило - тип пластмасово шише и е имал CISS, разбрах в последствие покрай ремонтите се видяха липсващи части и дупки от болтове.

Та, повече глави са по-добре от една, какво да го правя тоя тукмак? Някой има ли идеи или къде да го запокитя да ми го ремонтират на нормална цена. Вече съм вътре с около 400-450лева за мастила и хартия, не ми се ще да го пращам в казана.


[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: iasen2   
Дата:   03-07-15 07:38

може мастило за е заляло платката и да прави късо , така ми умря и на мен същия принтер преди време

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: asahi   
Дата:   03-07-15 15:19

За ремонт - фактор.бг
За нов - Фактор.бг
За изхвърляне - попитай Фактор.бг

Ако ще го хвърляш ми прати платката със захранването за моя сметка. Ще те калибрирам за благодарност.

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: amplified   
Дата:   03-07-15 15:22

Фактор не могат да помогнат в случая, бяха ми първия вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: ZED   
Дата:   03-07-15 15:24

Ако си от София, има една фирма "Бензиностанция за принтери", там ми подкараха един много стар и запекъл Епсон. Имат няколко офиса /в центъра, Люлин и ще някъде/. Виж в нета и пиши дали са свършили работа.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: pmartinov   
Дата:   03-07-15 15:29

amplified

Ще ти бъдем много благодарни ако ни информираш от кого купи въпросния принтер.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: lamerko   
Дата:   03-07-15 15:49

Е то няма много варианти - намирам само два продадени през търсачката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: tattoos   
Дата:   03-07-15 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: factor.bg   
Дата:   06-07-15 09:45

Здравейте amplified!
Историята, която разказвате, е преживяна от много хора и изход от нея няма.
Всъщност има изход - моля, пратете ми адрес за доставка, име и телефон за контакти с куриера и ще Ви изпратя нещо, което ще реши проблемите Ви, с гаранция. Моля, изпратете данните на info@factor.bg, моят телефонен номер е 089 98 78 319.

Няма да Ви струва нищо, напълно безплатно е! Когато го получите, обадете се в сервиза ни за инструкции и пишете после в темата как е минало всичко.
Желая Ви успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: marrio31   
Дата:   06-07-15 11:17

Това звучи загадъчно и интересно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: jivkojj   
Дата:   06-07-15 11:21

ще Ви изпратя нещо, което ще реши проблемите Ви, с гаранция.

А има ли причина това "нещо" да бъде държано в тайна, че сигурно и други в нужда може да искат се възползват от вълшебната химическа съставка [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: asahi   
Дата:   06-07-15 18:19

Има. Това са отношение между търговец и клиент. От друга страна без инструкциите рискуваш да навредиш на устройството, че и на себе си.

Ако си голям ентусиаст кликай .


Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: venciwideo   
Дата:   07-07-15 02:34

мисля че и тия биха помогнали, но все пак говори с тях

http://procart-bg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: amplified   
Дата:   08-07-15 23:18

Инструментът пристигна!

Аз наивно до последно вярвах, че пристига някаква магия, докато не дойде големият кашон, а вътре:


http://uploads.bhristov.com/cC.jpg



Aз бях така: [smilie10]

Отварям:


http://uploads.bhristov.com/bC.jpg




http://uploads.bhristov.com/ZB.jpg



Удивлението ми продължава...

Сядам на стола... гледам, клепам, гледам, пак клепам... съвземам се, от кашона всякакви чудеса се вадят... някак натоварвам принтера на колата и към бюрото му. Не случайно казвам бюрото му, защото е прасе!


http://uploads.bhristov.com/YB.jpg



Слагам и снимка на причинителя на психо травмата ми:


http://uploads.bhristov.com/XB.jpg




http://uploads.bhristov.com/WB.jpg





И малко след като спряха да треперят ръцете и звъннах на съпорта как да го включа.


http://uploads.bhristov.com/VB.jpg




http://uploads.bhristov.com/TB.jpg




Аз всъщност не знам какво точно и как се случи и Георги какво направи за мен, но свалям шапка. Още трудно успявам да намеря думи какво да кажа, адмирации как се защитава търговска марка и гради име. На всичкото отгоре взеха и старата бангия, психическото ми здраве изведнъж почна да влиза в правия път.

Евала на Георги Чакъров и Фактор.БГ!

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: da.fo   
Дата:   08-07-15 23:23

[smilie24] Браво на Фактор.бг


Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: didesignbg   
Дата:   08-07-15 23:37

Като дипломиран маркетолог бих казал на господин Чакъров че това е грешна стъпка, но като човек и фотограф свалям шапка [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-15 23:42

Честито! Добър завършек, въпреки целия хейт, дето се изля тук през последните дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: marrio31   
Дата:   09-07-15 00:25

Браво,така се прави реклама[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: arris   
Дата:   09-07-15 02:03

Фактор.бг [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: tattoos   
Дата:   09-07-15 03:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: pmartinov   
Дата:   09-07-15 07:21

Поредния продукт с предварително фиксиран живот.

Купуваш и хвърляш...

Шменти капели!

PR и циркове.

Боклуци!

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: pmartinov   
Дата:   09-07-15 08:01

Всички тези фирмички които ни отреждат ролята на дебили не са познали.

Извинявам се на рекламодателя за искреноста ,но посмъртно няма да си помисля да се докосно до подобни продукти.

Считам подобни еднодневки за директна обида и тест за дебилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: factor.bg   
Дата:   09-07-15 09:00

Amplified, честито! Ползвайте си го със здраве и се съсредоточете спокойно върху бизнеса си, вместо да губите време и нерви с този, иначе чудесен, но непоправимо увреден от "мастиленото генно инженерство" Epson Photo 1400.
Не жалете новия Epson L1800 - това е просто един инструмент, при това надежден инструмент. Експлоатирайте го смело, изобщо не е еднодневка, имаме клиенти, отпечатали по над 120000 - 150000 снимки, без никакви ремонти.

Благодаря на всички за добрите думи - предполагам, че didesignbg е прав по отношение на маркетинга, но когато прочетох темата на "amplified" се сетих за онази стара история, когато след силна буря, морето изхвърлило много морски звезди на пясъка и един разхождащ се мъдрец видял едно дете да ги връща в морето.
- Какво правиш - попитал мъдрецът - та те са хиляди, нима имаш глупостта да вярваш, че можеш да промениш нещата?
Детето върнало във водата още една звезда и отговорило:
- За тази звезда промених нещата!

Знам, че цинизмът и омразата, заедно с постоянните лъжи и манипулации са увредили мисленето ни - едва ли аз ще променя нещата. Но поне мога да опитвам толкова, колкото са ми възможностите.
Още веднъж благодаря и напускам темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: penco   
Дата:   09-07-15 11:36

Не всеки ден може да се прочете за подобен жест! Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Умрял Epson 1400
Автор: tattoos   
Дата:   09-07-15 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »