Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   01-07-15 19:04

Не бях слагал програмата на уин 8.1 ,преди на седем нямаше никакви ядове като паралелно с нея ползвах и лайтрум,сега като заредя снимка се получава това :

https://photo-forum.net/static/forum/2015-07/axnk2535.JPG


http://www.img-share.eu/f/images/90/111111hRB4uOU.jpg


какъвто и формат да сложа го вижда така,доста се ровех из настройките но без резултат,така че ако някой е на ясно какъв е проблема ще съм му благодарен[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   02-07-15 16:35

Едва ли има значение но версията на софта е Nikon Capture NX2 v2.4.7 ,а като запиша снимката си излиза нормално[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: BOZO   
Дата:   03-07-15 03:01

Преинсталирай програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   03-07-15 15:51

За съжаление и това е без резултат,версията е съвместима със 8.1 но почвам да си мисля че има несъвместимост с някой от софтуера ми,а може и с хардуера,но пък на седем работеше,ще пробвам и с друга версия на програмата че да видим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Shilo   
Дата:   04-07-15 20:27

Ползвайте фотошоп. Кепчъра го захвърлих преди 3-4 години и изобщо не съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   06-07-15 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: jivkojj   
Дата:   06-07-15 10:15

Capture NX-D

какво му е


Не ставай смешен(смешна или там каквото се чустваш в момента).

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   06-07-15 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: roumen6   
Дата:   06-07-15 11:47

Capture NX-D - базов продукт

Capture NX 2 - професионален продукт

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   06-07-15 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: tziko   
Дата:   06-07-15 13:37

Явно омазва нещо цветните профили. Пробва ли да включиш/изключиш тези до които се добереш(монитор, виндоус, кепчър)? При инсталацията май имаше някъв въпрос кви профили да ползва кепчъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   06-07-15 16:48

Изебела, въпроса ми не е свързан Capture NX-D,
Както виждаш по горе ползвам и лайтрум,в повечето случай ми е достатъчен за обработка,но понякога е нужно и още нещо,а споменатият от теб софтуер не предлага много възможности .

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-07-15 16:51

ACR :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   06-07-15 16:56

Пробвах три различни версии на програмата и резултата е същия,да в края на инсталацията пита какъв профил да ползва,но и при двата зададени е без резултат,тия дни ще я кача ня дгуг компютър със същият уин да видим какво ще е положението.
И на края май наистина ще слагам фотошопа,до сега го избягвах че не вдявам нищо от него но май ще се почва щом кепчера взе да изневерява [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   06-07-15 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   06-07-15 23:43

Като не можеш да помогнеш не спами

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   07-07-15 08:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   07-07-15 14:38

Понеже пак си повтаряш въпроса аз ще ти отговоря!
Capture NX-D е за такива с по малко интелектуален багаж!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   07-07-15 15:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: IRON_MAN   
Дата:   07-07-15 15:33

Не знам колко ще ти е от полза,но аз си върнах win7 и проблемите с програмата спряха.Имах най-различни проблеми,като накрая се изключваше,да не говорим,че на същата конфигурация с win8.1 беше много по-бавна.
Погледни в Device Manager дали не ти светят някакви жълти триъгълници помня,че като ги оправех нещата там се оправяше.
И имах някакви драми с драиверите.


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: jivkojj   
Дата:   07-07-15 15:45

И на мен ми се струва, че това е някаква несъвместимост нежду кепчъра и вин8. Все пак от доста време не е поддържан.

Ето например същия ефект, когато се инсталира с wine под linux, разменя червения и синия канали в работния прозорец.
Това поне може да е отправна точка от където да почнеш да търсиш.


https://photo-forum.net/static/forum/2015-07/amio2186.JPG


http://photonoxx.free.fr/forum/Capture%20du%202013-03-07%2014:15:47.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   07-07-15 18:10

Благодаря на всички за съветите ,явно проблемите не са само при мен,тия дни ще го сложа на друга машина с този уин и ще стане ясно дали е несъвместимост с 8.1 или е нещо друго,не изключвам и друго понеже настолният ми е накичен с много софтуер,на лайтрум съм инсталирал и шестица и 5.4,премиерата ,адоб аудишън две версии и още доста подобен софт,така че не изключвам и друга несъвместимост или каране с драйвер или софт!
Другият вариант е да го пробвам веднага след преинсталиране на компа,но на този етап заради тази програма нямам намерение да се връщам на 7[beer]


Изабела никъде не виждам да съм написал изабела е глупава,не знам защо се засягате,на въпроса ви по горе беше написано много ясно БАЗОВ ПРОДУКТ,аз просто ви го перифразирах на по лесно смелаем език,това че се засягате е ваш проблем,а и ясно ви написах че спамите с питане което не се отнася и не решава проблема който имам!!!



Публикацията е редактирана (07-07-15 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: izabela   
Дата:   07-07-15 18:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: satyno   
Дата:   07-07-15 19:32

Capture NX 2 ми правеше номера при инсталиране на по-нова версия на Nikon ViewNX.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX 2 ?
Автор: Serbezov   
Дата:   07-07-15 19:54

И това пробвах още преди да пусна темата,махнах ViewNX,почистих и регистъра и след това пак същият резултат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »