Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: J0R0   
Дата:   18-06-15 14:03

Същата статия я цитирах в темата "Защо ни пише имената?"

Да, аз съм на мнение, че и двете страни, както сайтът, така и потребителите трябва да поемат отговорността за своите действия.

За да се случи това, пътят е към по-голяма прозрачност. Всеки да си застане с истинското име зад писаниците си.
Реакцията на голяма част от потребителите беше в посока защита на анонимността.
Сиреч, ние ще си хейтим скрити зад никове, ще си правим нови и нови профили, като ни банват старите, а админите да носят цялата отговорност.
Ако има как само права без отговорности.
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 14:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: boni   
Дата:   18-06-15 14:13

За да вземат мерки админите при явни обиди в тема, все някой трябва да сигнализира примерно на ЛС на админ. Админът не чете всичко, няма тази физическа възможност и ако сигнализирате ще е по-лесно. Ако е последните дни не се диша, защо не виждам някой да ни е писал в последните дни и да е посочил линк с проблем.



Публикацията е редактирана (18-06-15 14:15)
 Re: за хейта :)
Автор: J0R0   
Дата:   18-06-15 14:14

Еми опитваме се да балансираме между либералния и рестриктивния модел.
Ако моделът е прекалено либерален, по-агресивните окупират пространството и изгонват останалите. Ако е прекалено рестриктивен, това отблъсква голяма част от потребителите, създава усещане за цензура и полицейщина. Трудно е да се намери баланса.
Прагът на чувствителност на различните потребители е различен.
Някои се обиждат от абсолютно адекватна забележка или добродушна ирония.
Други общуват по-свободно. Трети псуват като за поздрав. Изобщо всякакви профили. Няма как отвън да се тури границата.
Затова смятаме че повече прозрачност би била полезна в това отношение

ПП. Освен това самите потребители имат достатъчно инструменти в сайта.
Защо трябва да се разчита само на админите.
Всеки автор на тема, може да определи кой да му пише в темата и кой не.
Всеки автор на снимка може да избере кръг от хора, които имат права да му коментират снимките (или никой, или само Б-автори, или само автори със снимки и т.н.), отделно може да блокира поименно потребители, ако прецени.
Всеки автор на тема може сам да си затвори темата, аако прецени.
 Re: за хейта :)
Автор: Pavlov   
Дата:   18-06-15 14:20

Автор: J0R0
Дата: 18-06-15 14:03
За да се случи това, пътят е към по-голяма прозрачност. Всеки да си застане с истинското име зад писаниците си.

Не, не е това пътят.
Първо, за да се случи, при регистриране трябва да искате документ за самоличност. Иначе какво ще ми попречи да напиша някакво измислено име?
И второ - проблемът не е в човека, а в нещата, които пише във форума. Добър и известен фотограф може да пише пълни простотии (принципно, не говоря за никого конкретно). И обратно - никому неизвестен обикновен човек може да дава много полезни и смислени мнения.
Начинът е един - точни и ясни правила, и модератори, които да следят за спазването им. Както е по другите форуми.

ПП "Всеки автор на тема, може ..." . Не е това начинът, и ако правилно разбирам, това е идеята на темата. Отговорността е ваша, не можете да я прехвърлите на потребителите.



Публикацията е редактирана (18-06-15 14:22)
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: boni   
Дата:   18-06-15 14:26

Fraction, всъщност най-големите разправии и скандали ставаха навремето между топ автори, които не се понасят:) Някои щяха да се избият почти. И да ти кажа много от "тръгналите си" добри автори са точно заради разправии с други добри автори. И съвсем честно казано няма как да вземеш страна, истината в спора беше винаги някъде по средата.



Публикацията е редактирана (18-06-15 14:28)
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: boni   
Дата:   18-06-15 14:32

Жоро на времето банна един ТОП автор - супер креативен и с интересни снимки. След много предупреждения разбира се. Банна го за много груби обиди , псувни и т.н.
И какво стана? В негова защита скочи половината форум. Още поне 10 ТОП автори си изтриха профилите от солидарност...
Национален манталитет и навик за неспазване на някакъв елементарен ред. Искам да видя как точно в тази ситуация ще се справи един модератор.
 Re: за хейта :)
Автор: J0R0   
Дата:   18-06-15 14:34

Павлов, отговорността е обща.
Както в обществото, отговорността на пътя не може да е само на КАТ. Иска се и някаква култура от страна на шофьорите. Или отговорността за чистотата не може да е само на Общината, па всеки да си хвърля боклуците през прозореца. Не се получава. Културата на поведение (вкл. и писането в интернет) се гради с години, не става с магическа пръчка.

fraction - причините да си тръгват хората не са само в начина на общуване. Аз лично познавам много хора от напусналите, мога да кажа, че всеки си има някаква своя причина, а на едно от последните места е общуването (което не е задължително).
Иначе, отдавна да сме затворили форумната част. Има куп фотосайтове, без форуми.
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: Daniel.de.Marko   
Дата:   18-06-15 14:44

Кой е този супер-мега-топ автор?
Аз съм за управление с твърда ръка. Манталитета навсякъде е един и същи, разликата между България и Германия е, че има силни закони, които се спазват. Така пък след време ще се появи и самоконтрола.



Публикацията е редактирана (18-06-15 14:45)
 Re: за хейта :)
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-15 15:05

Много е важно да не се бърка "хейт" със спор. Споровете са полезни и винаги ще ги има. "Хейтът" е вид негативно поведение (понякога дори БЕЗ да има реален спор!), с недопустим език и системни атаки към някоя личност или група. Това, което аз наричам "ритане на играча, вместо на топката".

Спомена се взимане на страна от админите - в спора (ритане на топката) това е според собственото им виждане за дискутирания порблем. Нищо лошо.

В "хейта" (ритане на играча вместо топката) взимане на страна е недопустимо и е равностойно на съучастие в "хейт". Единственото правилно поведение на админите в такива случаи е незабавно прекратяване - на "хейта", не на спора:
- Блокират се единични участници с недопустимо поведение, а не всички - и не се затваря тема само защото някой спорел некоректно.
- Трият се недопустими мнения, а не всички мнения по даден спор (дори ако са от "хейтър", но писани с приемлив тон)
- 'Рецидивистите' - системни нарушители на приличния език и толерантност - се предупреждават и като следваща стъпка - изключват. С ясна комуникация до всички (!) ЗАЩО е направено това.

И намирам за правилно виждането, че явлението е до голяма степен в ръцете на самите потребители. Който е против "хейта" - сам не го практикува. Поведението "зъб за зъб, око за око" е глупава и губеща стратегия - води единствеено в 'детската градина' за смях на всички и до евентуално изтриване от форума. Нито жалби до админите ("Майко, Петърчо ме удари!") са печеливша (или поне достойна) линия на поведение.

Има по-добри начини.
[shtrak]
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: boni   
Дата:   18-06-15 15:22

Момчета, виртуалният живот е отражение на реалния, негова сянка. Разбирам, че ви се иска да е обратното, ама не е. За сега поне.
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 15:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: h_bio   
Дата:   18-06-15 15:27

Като сме почнали с чуждиците или "новия български", най-доброто лекарство срещу хейта е игнора. [smile]
 Re: за хейта :)
Автор: boni   
Дата:   18-06-15 15:28

Неразделно отражение. Няма как в обществото и държавата да не спазваш правила, да си хвърляш боклука по улицата, да псуваш хората и изведнъж във форумите да си прилежен и учтив.
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-15 15:30

h_bio написа:

> Като сме почнали с чуждиците или "новия български", най-доброто
> лекарство срещу хейта е игнора.

Аз не случайно го сложих в кавички [smilie8] Иначе за принципа - [smilie24][smilie24][smilie24]
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 15:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: imitev   
Дата:   18-06-15 15:35


Само шамари оправят непослушните до безкрайност деца...

Аз съм на мнение, че потребители без никакви снимки в профилите трябва да отиват в небитието.

Какъв фото фен си като нямаш 1 снимка в профила?
 Re: за хейта :)
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-15 15:36

boni написа:

> Няма как в обществото и държавата да не спазваш правила, да си хвърляш
> боклука по улицата, да псуваш хората и изведнъж във форумите да
> си прилежен и учтив.

Да, няма начин. Но по-страшно е обратното - и се боя, че се случва: образовани и възпитани граждани, които в реалния живот се дъжат напълно според добрите норми за поведение - при виртуално общуване (зад анонимна маска) отпускат скрития дълбоко в тях простак и грубянин. [smilie10]
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: imitev   
Дата:   18-06-15 15:43


Много сте се разглезили по тази чужбина - правила разни, образовани и възпитани потребители [smilie18] [smilie18] [smilie18]

От вчера се разправям с разни водачи на МПС (така се случва) - ако образованият и възпитан гражданин хейти по форумите -> представям си как се държи простакът [smilie8]
 Re: за хейта :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-06-15 15:45

Въобще не обръщам внимание на това, за което говорите. Или съм широко скроена личност или съм пълен непокист, че да си го слагам на душата. Повече ме притиснява, когато срещна потребител, чиито постове са изтрити за нарушаване на правилата. Съгласен съм, че тона на разговорите тук не винаги е това, което трябва да бъде, но не е само това, което трябва да се промени. Промяната трябва да дойде първо вътрешно в нас и след това да съдим останалите....така поне аз смятам!
 Re: за хейта :)
Автор: мара   
Дата:   18-06-15 16:26

чудим се и зе маем яз кво е тва хейт...бахти и думата, бахти и чудото...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

най-големите недоволници омразвачи ли са или колтурни граждани? или некво друго нещо?
попържането употреба на валшебни думечки ли е или омразвачество?

бах таа крива нива на тоа прав ъгал!
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-06-15 16:28

Уу,мара- хейтърка !! [smilie18]
 Re: за хейта :)
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-15 16:45

Не хейтя, само показвам на един нагъл пульо един в последно време, че е вреден. С всичките съм постигнал разбиране.
Тук винаги ми е интересно, има какво да се научи, да се видят определени различни гледни точки и идеи. Точно и затова влизам всеки ден.
 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   18-06-15 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за хейта :)
Автор: Тед   
Дата:   18-06-15 17:04

Според вас хейтърството, грубоста, обидата, омразата във фотографските среди откъде се коренят?

1/ Чисто спортна завист? Единият е по-добър -има много точки,
награди, признание, а хейтъра е аутсайдер със скъп фотоапарат и без
творческа искра?
2/ Липса на възпитание в семейството - един вид са го изтървали ...какво учил, учил...обаче вече всеки знае всичко и може всичко ...от А до Я. Не само във фотографията?
3/Генетичен код - вкарано му е в гените? Българите са Бай Ганя и няма оправяне, рупа моркови и съди другите, а около него кал и смрад.
4/ Има свободия? Никой не му пречи и той си прави шоу, като си крие лицето, но изпитва удоволствие и се кефи, като се нахвърля срещу друг или му отговаря? Един вид форма на мазохист - обича да го обиждат и той да обижда.
5/ Има простотия - това е форма на изостаналост, невежество, дивотия. неграмотност, недодялност , груби обноски. Тука образованието и семейството не са го култивирали.
6/ Стремеж чрез обидата на един над друг да изпъкнеш, че си ербап /кебапче/ с бицепси и си прав и другия не може да не е крив.
7/ Липса на култура на общуване. Ти си в социо среда, ако се държиш във форума така, как ли е навън или в семейството...
Ако се държиш различно -значи има форма на шизофрения - медицинска диагноза.
8/ Виновни са админите - принципа - а ве ,тия дето отговарят за форума...те са виновни - няма правила, няма тупалки...все някой трябва да е виновен...
но не и самите ние... Не са станали пъдари с пръчка да удрят по прасетата.
9/ Виновна е платформата фото форум - не дава свобода на любов, разбирателство, а само псувни и хули, типично за ранните племена.
10/ Виновна е занаятчийската и еснафската завист - ония така, а пък аз онака и накрая за трохата .../щях да кажа нещо грубо.../.
11/ Такава е основната форма на комуникация - вместо разбирателство и гледане да се развива всичко напред, ние гледаме да го ....да го оплюем, да му лепим етикети, докато не се огледате около Фото Форума и в света и не видите колко сте дребни и жалки егоисти.
12/ Изпитват удоволствие да са простаци и да се къпят в простащина. Необходимост да си опръскан постоянно с кал.
13/ Тотално невежество - от начина на писане и правопис, до камо ли фини моменти от това изкуство.
14/ Стремеж да оцапаш и последната свястна снимка;
15/ Така говорят в парламента, защо да не пиша и аз като тях.
16/ Изнервя ги ТВ и те, за да имат отдушник...изливат негатива по другите. /това е много сериозна точка/.

Сигурно може да измислите и други точки, но ако причината е съвкупност от повече от 1-на ...няма оправия.
Ако ги четете внимателно може и да ги групирате по основни признаци.

БТВ до Бони и Жоро - спомням си този автор. Наистина добра фотография, но се чудех как може да е толкова добър и да пише по такъв начин. Мислех си, че това е несъвместимо: изкуство и простащина ръка за ръка.
А дали е следвало да се изключи - не мога да кажа, не съм съдия. Само мога да кажа, че по западни форуми никой нямаше да го търпи, дори да е с Нобелова награда.
Тъпо е, ама няма аналог, поне не знам фото форум с такова отношение.
Там има респект и се уважават, независимо от нивото. Тука са изтървали стадото в гората.
 Re: за хейта :)
Автор: Daniel.de.Marko   
Дата:   18-06-15 17:10

Кажете все пак кой е този супер потребител?
 Re: за хейта :)
Автор: asahi   
Дата:   18-06-15 17:13

Да не ровим в гардероба със скелети.
 Re: за хейта :)
Автор: Daniel.de.Marko   
Дата:   18-06-15 17:20

Любопитно ми е.
 Re: за хейта :)
Автор: Ivo55   
Дата:   18-06-15 17:53

То в изкуството им е простен острият и груб език...
Слушал съм Вежди... па и не само него....[smilie5]
 Re: за хейта :)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-06-15 18:20

ми то, като цяло интернет пространството е проектирано да осъществява функции, които на живо в повечето случаи няма време за тях или са възпрепятствани.

Ако едно време, чатът е възниклнал поради нужди на хора с увреждания, то днес можем да кажем обратното [smilie11]
 Re: за хейта :)
Автор: MarinY   
Дата:   18-06-15 18:33

Ivo55, кое издига артистите над изискванията за добро възпитание и култура?
 Re: за хейта :)
Автор: philip   
Дата:   18-06-15 18:50

? е как да превърнем "хейта в love" и омразата в любов[smilie11]

 Re: за хейта :)
Автор: fraction   
Дата:   02-07-15 11:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.