Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: kalinari   
Дата:   03-07-15 14:25

То айде да речем Ок да се довериш за фокуса, ама ми се струва кофти за очите, като съм ги пробвал в магазина...а ако снимам няколко часа...[smilie10] [smilie8] може да си е индивидуално това, нямам представа..


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: arkturian   
Дата:   03-07-15 14:36

на мен много ми пречеше евф, но то беше комбинация от светки, малки продукти,големи увеличения и фокус стакинг. след 30-40 мин. и около 200 снимки направо ослепявах за час с натовареното око.
не съм снимал в подобни условия с оптичен, но предполагам, че няма да е по-различно

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-15 15:51

kalinari,

"Към тези, които ползват предишните модели - свиква ли се с размазания образ във визьора именно при такива движения - и най лекото местене встрани, прави образа леко размазан и не можеш да разбереш дали обекта е на фокус?"

Не знам къде си чел такава информация. От години работя с електронен визьор и не съм забелязал такова нещо.


jivkojj,

"По-голям пролем на електронните визьори според мен е моментните "ослепявания" когато има резки смени тъмно-светло и обратно."

Електронните системи се адаптират много по-бързо от човешкото око. Ще рече, че ситуациите, които са проблем за електонните визьори, са много по-голям проблем за оптичните визьори.
Елетронните визьори поддържат сравнително еднаква осветеност при най-различни условия и човешкото око няма нужда да се адаптира при резки смени на осветеността на обектите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: kalinari   
Дата:   03-07-15 16:30

chrisnoch, не става въпрос за четене, а за проба в Сони център в ЦУМ на предишните модели. Затова питах по-нагоре , дали има разлика във визьорите(освен тази в оптичното увеличение)

Може би трябва да пробвам за известно време и реално снимане как ще са нещата.
Но сега видях цената, ще пропусна и този път.[smile]

Докато ги нагласят нещата, ще съм си с добрия стар...ДеЕсЕлАр.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   03-07-15 16:37

chrisnoch,
има известен лаг в адаптирането на електрониката към различната осветеност при тез визьори. Всъщност проблема не е в самия визьор, а доста преди него.

kalinari,
имам опит и с двата вида визори т.к. поддържам и двете системи. свиква се. даже не знам защо това е повод за дискусия, ама хора разни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-15 17:04

ZENON,

"chrisnoch,
има известен лаг в адаптирането на електрониката към различната осветеност при тез визьори. Всъщност проблема не е в самия визьор, а доста преди него."


Така е! Само дето електрониката се адаптира по-бързо от човешкото око.
Няма спор, че електронните визьори имат недостатъци, но имат и много преимущества.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: Възвишено_Долен   
Дата:   03-07-15 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-15 17:13

И какво? Човешкото око по-бързо ли се адаптира при този "експеримент"?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: Възвишено_Долен   
Дата:   03-07-15 17:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   03-07-15 17:29

Ще е добре да се разбере, че визьора сам по себеси, няма много общо с въпросния лаг. Той си е ОК. Проблема е преди него, както писах. Няма нужда от спорове.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-07-15 02:43

Не знам, знам само, че откакто съм с evf,мога да виждам и снимам в тъмното без проблем.Верно "шуми", но се вижда.Преди с оптичния не виждах

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   04-07-15 14:12

Абс. верно. евф има много повече възможности. Просто хората (повечето) не са свикнали. Ще свикнат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: kalinari   
Дата:   04-07-15 14:35

Ще свикнат, ама като си ги осъвършенстват визьорите, тогава да се обадят пак...
Не да пробутват залъгалки на неоправдани цени[smilie5]

Не забравяй, че огледалките също имат режим ел.визьор[smilie3]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   04-07-15 14:43

kalinari,
ей сега е момента да кажеш как става това с огледалките ;)
Иначе лично на мен единствено този лаг при бърза промяна в осветеността не ме кефи, другото изобщо не ме бърка.
Факт е, че всяка фирма гледа да дои клиента, но за съжаление така е устроен света [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: kalinari   
Дата:   04-07-15 15:16

ZENON ,

Така е, няма как иначе...

На мен ми харесват Сони(особено заради наследството от Минолта) , интересно е да видим новия сензор, дано е отличен и да влезе и в камерите на другите марки.


Това с възможността да се ползват обективи от други марки е изкушаващо, ако се направи без големи компромиси...да си събереш любими обективи от различни марки на една камерка[cool]

Аз съм си мислел, че ел.производител без много традиции в обективите, например като самсунг, може да направи камера с местещ се напред назад сензор, за автофокус с всякакви обективи, дори ръчни.Като филмовите Контакс...но явно не мислят, че ще е изгодно. Има си бизнес правила и си ги следват, а и сигурно има множество технически пречки.
Отделно, че е видно как японските фирми си играят заедно и си разпределят пазара, нормално е.

Но... това разбира се няма много общо с фотографията, на мен най-хубавите снимки са ми със Зенит-а [smilie5]

[beer]



Публикацията е редактирана (04-07-15 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   06-07-15 15:38

Знам, че не е по темата, пък и тука няма кой знае какъв интерес, но все пак, ако някой иска да си купи евтин А7 (929€), може да го направи от тук, до изчерпване на количествата или изтичане на времето:
Alpha 7 (ILCE-7)
Важно е да се отбележи, че доставят само в Германия и Австрия и ще трябва или през познати или през някоя от фирмите (гъбко?) да си доставите апарата.



Публикацията е редактирана (06-07-15 15:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »