Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: Grifo01   
Дата:   25-05-15 10:31

Здравейте колеги, от много време гледам обективи за пеизажи и се спрях на Tokina 17-50mm f/2.8 за Никон. Искам да ми кажете какво е вашето мнение за този обектив. Става ли за нещо? Има ли нещо по-добро за същата цена, може и малко по-висока? Мерси предварително. :) [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 10:34

Пише в заглавието Сигма, в темата Токина, а моделът е на Тамрон. Последно кое е избраното? Или и трите.
Аз лично бих ги наредил ако са трите/четирите така:
Sigma 17-50 OS HSM=Tokina 16-50/2.8> Tamron 17-50/2.8 VC= Tamron 17-50/2.8 non VC

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: marves   
Дата:   25-05-15 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: Grifo01   
Дата:   25-05-15 10:58

Поправих се, но 17-50мм f/2.8 имат и сигма и тамрон :) .

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 11:13

Sigma значи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: bombata151   
Дата:   25-05-15 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: stanetzz   
Дата:   25-05-15 19:52

А някакво сравнение между въпросния Тамрон 17-50, и Никкор 16-85? Последно се бях насочил към никора, но като си попрегледах снимките установих, че почти не снимам над 55мм , включително и със сапунерката ми Lumix TZ20.
Става въпрос за ползване с тяло Никон Д3300?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: bombata151   
Дата:   25-05-15 20:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 20:32

Ще се прескачате да прехвалвате Тамрон. Това е обектив, който е основно за хора, които имат ограничение откъм финанситен и правят компромис с това, че обективът е светъл, но криви и с доста разочароващо представяне с фокуса на различните тела. Масово, хайде да не кажем всички, но почти всички ползват Тамрон 17-50 като втора, трета и дори пета бройка, защото е имало проблеми с фокуса и са пробвали, връщали или тествали доста в магазините, докато не уцелят точното.
Сигмата не е толкова по-зле от Тамрона, че да се отписва. Остротата й леко отстъпва при бленда 2.8 до 4, след това са си на едно ниво с Тамрона. Още повече, че повече хвалят Тамрона без стабилизация, който веднага идва назад, защото Сигмата си я има. Все пак, има случаи и за Сигми достатъчно за проблеми с фокуса. Това си е до лична преценка, тестове на място и други.
Токина 16-50/2.8 не е за всеки, но има предимството на най-широка. Да, по-рядък модел и опция е, но си е остра по цялата дължина и на почти всички бленди не отстъпва на Тамрон и Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: i_v   
Дата:   26-05-15 11:57

Едно сравнение м/у Sigma/Tamron/Pentax, имайки предвид че разликата м/у Pentax-a и Tokina-та е покритието/просветката и механичана конструкция /корпус(Токина никога не съм държал в ръце), за много от нещата може вместо Pentax да се чете Tokina ;). Tamron-ът от теста е нестабилизирания, по мои субективни наблюдения стабилизирания е по-зле, но никога не съм имал такава дилема. Всеки от трите с има предимства и недостатъци, ако човек знае какъв компромис търси м/у оптични качества(и може да прецени колко точно е разликата, ако не може няма значение ;)), конструкция/механика, бързина на фокуса, удобство при работа, екстри, размери/тегло…. Та ако си наясно с тези неща отговора сам ще дойде ;).
За всеки от трите, мисля е добре, да се тества преди да се купи … за никор-а не знам.



Sigma/Tamron/Pentax

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-05-15 12:30

Горд притежател съм на такава Сигма и не знам до бройка ли е или какво, но е страшно добър...за парите си естествено. Ако ще го сравняваме с Никона просто издиша, но пробвах 2-та тамрона и сигмата във Фотосинтезис преди да ги купя и Сигмата е класи отгоре.
Съвсем леко е мек на 2.8, признавам си, но на 4 е просто брутален. Не знам кой с какво е тествал и какво е имал, но аз лично съм ужасно доволен.
Най-добре тествай за себе си и виж кое ти харесва най-много.
Единственото което не харесвам на сигмата, е че е тежичка. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS за Nikon
Автор: i_v   
Дата:   26-05-15 13:58

Най-важното е като решиш и си го купиш, да чувстваш удовлетворение от взетото решение и да те радва :)!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »