Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-05-15 13:24

Привет колеги, коя е най-добрата версия на фотошоп към момента и да инсталирам?

п.с. Не винаги последната версия на дадена програма е най-добрата, но за всеки случай да ви питам?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 13:34

последната.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Lycan   
Дата:   24-05-15 13:37

За нови машинки последната е най-оптимизирана

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-05-15 14:25

Благодаря, ще инсталирам Adobe Photoshop Lightroom v5.7.1 Final [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 14:39


Това не е точно фотошоп май...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: e-mil   
Дата:   24-05-15 15:53

Лайтрум изобщо не е Фотошоп, така че за теб няма значение коя е най-добрата. Която и да инсталираш все ще става за учене. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-05-15 15:54

За съжаление само на тази програма намерих с опция БГ интерфейс, английския ми е мъгла и ми е трудно да се оправям освен с отваряне, запаметяване и елементарните думички, до днес ползвах фотошоп 3SC на БГ език, но е доста морално остаряла версия, относно английския по същата причина снимам с Никон D3300, родих се с него като се появи първото официално БГ меню на въпросния фотоапарат, ще повярвате ли ако ви кажа, че имах възможност да си взема тяло D7100 но избрах D3300 само заради наличието на БГ език [shtrak]

Не можах да намеря от новите версии на фотошоп и да има БГ интерфейс за него, ще се радвам ако можете да ми помогнете да намеря такава [shtrak]



Публикацията е редактирана (24-05-15 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: addi999   
Дата:   24-05-15 18:21

Има руска версия на фотошоп ЦЦ

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 19:58

С БЕГЕ меню ще се оправиш значи???

Речник нямаш ли - преведи си менютата на вдин лист и си готов научен[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Павел_Василев   
Дата:   25-05-15 16:49

Качих си последната версия на Photoshop CC - 64 битовия, има руски език, много съм доволен от бързодейстието на програмата, всяка снимка ми се обработва за секунди, самата програма ми се зарежда за буквално 2 секунди [cool] , и най-важното за мен, мога вече да отварям най-после снимките ми в роу формат [smilie24] [shtrak]
Благодаря за съветите ви, много съм доволен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: b-w_devil   
Дата:   25-05-15 20:42

Начи - имаш Илядо и пеСтотин мъни да ръснеш за боди D7100, а немаш пари да изкараш някой хубав курс по английски... така ли?!?



Публикацията е редактирана (25-05-15 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 22:03

Може да нема капацитет да инсталира английския...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: fireflash   
Дата:   25-05-15 22:14

В тоя форум как останахте само палячовци, не мога да си го обясня !!!


Или му обяснете на човека или не пишете...



Публикацията е редактирана (25-05-15 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Павел_Василев   
Дата:   26-05-15 00:00


Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev
Дата: 25-05-15 22:03

Може да нема капацитет да инсталира английския...


Автор: imitev
Дата: 24-05-15 19:58

С БЕГЕ меню ще се оправиш значи???

Речник нямаш ли - преведи си менютата на вдин лист и си готов научен[smilie18] [smilie18] [smilie18]


втор: b-w_devil
Дата: 25-05-15 20:42

Начи - имаш Илядо и пеСтотин мъни да ръснеш за боди D7100, а немаш пари да изкараш някой хубав курс по английски... така ли?!?


Уважаеми колеги, случайно да сте се запитали, защо ли не знам английски или да го науча... Ако се сетите и ми кажете, ще Ви бъде простено че се изказахте крайно неподготвени, вместо да ми помогнете конкретно по темата!?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: e-mil   
Дата:   26-05-15 00:17

Автор: Павел_Василев
Дата: 26-05-15 00:00
"Уважаеми колеги, случайно да сте се запитали, защо ли не знам английски или да го науча..."


Защото:
А) ти е трудно да учиш езици;
Б) си реалист и учиш китайски;
В) си оптимист и ти харесва локализацията на програмите;
Г) мразиш Америка;
Д) имаш дислексия;
Е) не мога да преценя;

Впрочем, те не те карат да учиш английски, Аз всеки ден чета на английски и пак не съм сигурен, че съм го научил. [smile]
Те ти предлагат само да се запознаеш с думите в менютата и инструментите. Не е трудно, а и ти отваря повече възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: ZENON   
Дата:   26-05-15 00:41

off/
Българите в голямата си част демонстрират простотия, нямаща аналог по света и конкретно тази тема е отлична демонстрация на това.
Вероятно отговор, без елемент на разсъждение би докарал внезапна смърт на всеки който опита... или (което е по-вероятно), тази територия е населена с мишки, които искат да бъдат лъвове, но страдат от кофти карма и си го изкарват на всеки... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: photoninja   
Дата:   26-05-15 00:53

@Павел_Василев коя версия е последната версия на фотошопа, която си инсталирал, ако мога да попитам? Интересува ме пряко, защото аз също съм с CC от миналата година, но RAW файлове не се отварят и конвертират, ако не съм добавил Camera Raw която се заплаща допълнително. За това си взех платен конвертор отделно, защото ACR в началото не ми отваряше файловете от двете камери. Но все пак ми е интересно коя версия на шопа идва с вграден конвертор?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: b-w_devil   
Дата:   26-05-15 01:07

PS-CS-4
спокойно отваря Raw файлове... прекрасно ми служи!
Когато бързам и обработвам обикновени фотки - отварям ги с верната ми от толкова години 7-ма версия... да не казвам колко бързо пък бачка 5-тата...

Наскоро видях едно копеле, което шареше направо Чудеса с най-елементарния вграден Paint... (Леонардо с най-прост сребърен молив има шедевриални рисунки... )

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: photoninja   
Дата:   26-05-15 01:11

Това е така, инструмента е важен, особено когато попадне в правилните ръце. Въпроса ми е обаче за конкретната версия на PS CC коя е, че да си сверя часовника или да търся защо моята не е с вграден АЦР

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: b-w_devil   
Дата:   26-05-15 01:51

PS-CS-4 version 11.0 е при мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-15 06:39

Не знам за какви версии хортувате, но ще подметна, че дори и да има АЦР в дадена версия, тя може да не чатка файловете от най-новите модели апарати просто защото не са заложени в нея. Сега май върви вече 9-та версия на АЦР и пак не е много сигурно какво схваща и какво не[beer].

П.П. това PS-CS-4 version 11.0 равнозначно ли е на Photoshop CS4 v 11.0 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev   
Дата:   26-05-15 07:19


Позволих си да вкарам лек сарказъм по отношение на оптимизма на човека.

Това, че разбираш какво пише по менютата на дадена програма, не те прави автоматично експерт в работата с нея.

Всички търсите под вола теле. След като имате голямо желание да обясните - не виждам какво ви спира.

Аз като не зная нещо:

1. Записвам се на курс
2. Купувам си книги
3. Ровя в интернет да си потърся подходящи материали.

Правя комбинация от горните 3 точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Антивик   
Дата:   26-05-15 09:09

Толкова много изприказвано, а конкретна помощ нещо се губи/или се размива в многото изписано/...
По въпроса - всяко приложение си зависи от ресурсите на машината на която ще се инсталира, съответно харесваш си определена програма и изчиташ какви са и изискванията /минимални и максимални/ ако машината ти отговаря, слагай смело. Относно езика да не ти пука, като се ровнеш малко и потракаш по менюта и инструменти ще видиш какво става на практика и лека-полека се свиква, за повече бъркаш в интернет и в тубето - пълно е с уроци за фотошоп на вякакви езици, а в тубето са направо като филми и клипове де ти показват какво се прави и език не ти трябва, гледаш повтаряш, запомняш.
Успех в начинанието[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: Павел_Василев   
Дата:   26-05-15 09:56

Привет колеги, относно версията на Photoshop CC e 14.2.1 x64, но с инсталирана допълнително Camera Raw, преди като ползвах старата версия на фотошопа, отварях роу файловете чрез ViewNX 2 след което конвертирах в тиф 16 бита и след обработката накрая в jpeg.

Относно изучаването ми на даден език, имам двустранна загуба на слуха и изучаването на език ми е много затруднено и изисква много усилия от моя и най-вече от страна на даден учител, въоръжен с много търпение и то само при индивидуална форма на обучение..., затова и пуснах темата за фотошоп на български език, защото на старата ми версия която е на български, така съм свикнал с българския превод че сега даже и с руския ми е объркващо и действам по интуиция от предишната версия...

Време е за снимки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя версия на фотошоп да избера
Автор: imitev   
Дата:   26-05-15 13:13


Съжалявам за проблема ти.

Официално не знам да има версия на фотошоп на Български език? Сигурно е някоя пиратска локализация.

За четене с разбиране на чужд език не ти трябва да слушаш.

Отделно на български има много малко или никакви уроци. Даже да намериш менюто на шопа в демонстрацията ще е на английски.

Аз бих се постарал да се науча с английската версия - в началото ще ти е трудно, но като свикнеш ще ти е много по-лесно да си намираш информация в интернет. А ако някой се хване да помага ще ти напише меню image/mode/RGB - не знам как би било преведено близко до българския и как ще го намериш ти в менюто на бг...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »