Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   23-05-15 19:08

трябва да може да служи като част от абажур и да издържа топлината на 100 ватова крушки с яко греене...
вералитът, примерно, се деформира.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   23-05-15 19:09

..по-скоро - стенен аплик. айде, може и на 75 ватова да издържа...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   23-05-15 19:41

тефлон
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   23-05-15 19:55

Трябва ли да е прозрачен?
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: batsali   
Дата:   23-05-15 20:06

Ако не трябва да е прозрачна от страната към крушката лепиш алюминиево фолио и заспива.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   23-05-15 20:20

вземи си лист тефлон - гънко, плътно, бяло, ел. изолация...издържа на 300 градуса.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-15 20:22

Вместо 100W kрушка с нажежаема жичка се слага LED kрушка с мощност 13W която съвсем леко загрява и вече могат много материали да се ползват за абажур.

Най-важното е да има вертикална циркулация на въздуха която да отвежда затопления вуздух нагоре на принципа на въздушната конвекция .

 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kote   
Дата:   23-05-15 20:30

стъкло бял опал
ако го огъваш намери си някой по силикатни форми да загрее в пещ по калъп
така работата заспива без грижи
вярно много играчка е но е трайно
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-15 21:25

Има наистина тефлон листа по 1мм, не знам за по-тънки. И може дори леко да се оформя. Има и поликарбонат, който обаче трябва да се купи на големи листове, и ще стане скъпо. Тефлонът също не е толкова евтин, но има малки листове. Тефлонът обаче не е препоръчителен за продължително дълговременно нагряване, наистина издържа до 330 градуса дори, но отделя флуоридни пари с времето и не е добра работа.
Поликарбонатът мисля, че ще свърши работа. Виждал съм изчанчени идеи за абажури и полилеи от хартия за печене и чашки за кафе, но са огромни.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 09:43

благодаря на всички!

старта дума за следното изделие, което няма да е единствено, ще има и други подобни, може да са стоящи, висящи стенни...
под ламарината има вералит, който дава дифузност на светлината.
знам, че с лед крушки става екстра, но просто правим експерименти може ли да се използват и нормални.
освен това, ако нещото се продава и в чужбина по неквите там арт сайтове, трябва да има някаква инструкция...
просто трябва да знаем дали изобщо е възможно да се ползват И нагреваеми крушки.


https://lh5.googleusercontent.com/-iisc0VF6BNY/VWFxI0v_CII/AAAAAAAAGpQ/acCcOdTwSYw/w1278-h852-no/IMG



https://lh3.googleusercontent.com/-JrmMaBd9nNg/VWFxJVR39NI/AAAAAAAAGpE/MvlWjLCpnYU/w1278-h852-no/IMG



https://lh5.googleusercontent.com/-6EHbz6qWH18/VWFxI6kEMnI/AAAAAAAAGpI/Xp4isB4DQeY/w1278-h852-no/IMG



https://lh3.googleusercontent.com/-xu-zDWlObbQ/VWFxJyrsa9I/AAAAAAAAGpM/zikJVmw9OFI/w1278-h852-no/IMG


размерите на дупката са 25.5/22/7.5 см
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-05-15 12:27

"Нагреваеми" крушки над 40 вата вече не би трябвало да се продават в ЕС - забранени са! Знам, че някои магазинчета в България нарушават тази забрана, но те едва ли биха могли да послужат като основа на стабилен бизнес модел. :)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: asahi   
Дата:   24-05-15 13:15

На матовото стъкло какво му е? Поръчваш на стъкларските фирми и го правят. Може и да взаимстваш от готово изделие.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 13:16

начи не ми се обсъжда изобщо тоя въпрос.
важно е ние да сме сигурни, че някой ако навие и 100 ватова крушка, няма да му предизвикаме пожар.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: e-mil   
Дата:   24-05-15 13:33

Автор: chrisnoch
Дата: 24-05-15 12:27
""Нагреваеми" крушки над 40 вата вече не би трябвало да се продават в ЕС - забранени са!"


Това че са забранени за продажба не означава, че хората си нямат останали отпреди. Аз например имам поне 30. Пък и горят рядко пущините. Не като "икономичните" дето се налага да ги сменям през няколко години. [smile]
Освен това Мара казва, че иска да ги продава в чужбина, а тя чужбината е малко по-голяма от ЕС.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 13:44

Само стъкло те оправя. Всичката пласмаса ще се топи...

За успокоение може да пробваш плексиглас - вералитът реално е полиетилен, а плексигласът е акрилат. Доколкото си спомням има термоусточив плексиглас, но нямам идея откъде да го поръчаш...

Има тънки плексигласи, които можете да огънете след нагряване. Имай предвид че се разширява след загряване и трябва да му оставите место отстрани за да не се изкриви.

Успех!
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 14:08

с плексигласа не става. безсмислено трудоемко е тва с огъването. аз не искам серии и не мога да го поръчвам някъде си.
със стъкло - същото. освен това е чупливо. трябва ми нещо леко за работа. ако има такова, де...
трябва да отговаря на сички изисквания :)
също -- да не е безкрайно скъпо.
ако няма такова нещо - все пак ще се окомплектова с лед крушки и ще има изрична ЗАПОВЕД да не се ползва друго...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 14:09

п.п. - любимият има много сериозен опит с плексигласи, щото е рекламаджия.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 14:41


Огъването не е толкова сериозен проблем според мен ако ви върши работа материалът...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: nyamago   
Дата:   24-05-15 15:00

Тефлонът може да се пръкне под някое друго търговско име, но е най-сигурното решение. Не знам колко тънки листове се срещат, но и 3мм (такъв съм виждал) лесно се огъва и е достатъчно (полу)прозрачен.

(BTW За чужбините е добре да предвидите варианти за крушки с резба и с байонет, защото последните доминират в много страни).

[smilie24]
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: batsali   
Дата:   24-05-15 16:16

За подобни приложения обикновено не се ползват толкова мощни крушки и обикновено си пише, че макс 40W крушка може да се ползва. Ако някой реши при това положение да завинти 100W, си е изцяло негов проблем. Една предпазна мярка е да се сложи фасунга с малка резба. Май не съм виждал повече от 60W крушка на E14. Може също така да се промени дизайна, така че крушката да не е толкова близо до дифузора. Малки промени могат да имат голям ефект, защото интензитетът на светлината е пропорционален на квадрата на разстоянието. При всички положения, нищо не пречи да се пробват различни варианти на практика и да се избере. Задната стена също така може да се вапца в бяло, за да се повиши КПД-то. Така с по-маломощна крушка ще се постига по-добро осветяване и спецификациите за материала на дифузора се олекотяват.



Публикацията е редактирана (24-05-15 16:27)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: шдфдшд   
Дата:   24-05-15 18:40

...матово стъкло 1мм....огъва се внимааааатлно на коляно , да приеме нужната форма...
...друг вариант - паус или амбалажна хартия,крушка 100W и вентилаторче 12V от процесор на дънна платка или видеокарта...[smilie8]
...требе и трансформаторче!...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 18:56

хм...на батсали работата ше пробвам. естествено е и логично...
а за ей тая крушка някой да може да каже нещо отличен опит?

пише, че е лед и че има ъгъл на светене 360 градуса. което сякак е по-добро от останалите, дето са по 270 макс.
ясно е, че не ЛЕД ше требе да се спрем...
с ясни указания. така, че некой ако се подпали - да е предупреден.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 19:00

опа, забравих линака:

http://www.ledneonbg.eu/product/363/led-krushka-filament-6w-60w.html



http://www.ledneonbg.eu/userfiles/productlargeimages/product_703.jpg



а, за байонета - ми то имало преходници и си се продавали по света - навсякъде.

п.п. лошото е, че задната стена се вижда и требе да е като лицето..
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kalabrieza   
Дата:   24-05-15 19:40

Като гледам окабеляването на снимката не в ЕС ами от квартала няма да излезе този АРТ като продукт. Не се заяждам а просто давам акъл да се обърнете кък някой който се занимава със сертифициране за да ви обясни минималните изисквания и стандарти които трябва да прескочите. И отделно в коя лаболатория ще ви е най-изгодно да ви изкарат сертификат.
Поздрави и успех с проекта.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: CDman   
Дата:   24-05-15 19:57

Ако аз трябваше да изработвам подобно нещо бих взел стандартен аплик

http://www.introlight.bg/media/catalog/product/cache/1/small_image/202x202/9df78eab33525d08d6e5fb8d2


или какъвто си харесаш и бих прикрепил арт-добавката към него.

Успех ![beer]

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.