Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 19:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kery70   
Дата:   22-05-15 20:06

Зависи какво искаш да снимаш. Насекоми (примерно) 105/2.8 , а за други неща и 50мм ще свъшат работа. Нека колеги с Никон да си кажат мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: mitko1pr   
Дата:   22-05-15 20:27

Някакъв бюджет?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 20:48

Пари-колко, макро- какво- насекоми, череши, храни, детайли, други...
Между 35 и 200мм автофокусни обективи има за Д90 и от 20 до 200мм и нагоре ръчнофокусни и по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 21:00

Макрото 60мм по-стария вариант за Никон е чудесно, малко може би ще дойде късичко за буболечки, но не е проблем.
ЗА 500лв повече от 60мм макро обектив трудно ще се намери.
Има странен, но нелош вариант. Има едни Cosina/Vivitar 100/3.5 Макро, който е лек, автофокусен и на по-старичките Никони като Д90 е чуден като картинка. Не е 1:1 макро, но е доста добра оферта. ЗА 170-220 лв според състоянието.
Максимум може да се намери Сигма 70/2.8, който е отличен и една идея по-остър от 60мм Никонския стария. Има и Сигма 50/2.8, който идва късичък.
Всичките неща като цени ги говоря за втора употреба, запазени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-05-15 21:25

Това не е макро обектив [smilie5]

Принципно макро може да се снима с много неща, всичко е въпрос на приоритети и желания. Има доста ръчнофокусни обективи за под този бюджет, които с малко екстендери ще се справят отлично. И ще можеш да си купиш примерно два - един за плашливи буби и друг за по-екстремни увеличения. Бюджета е повече от достатъчен за два обектива и аксесоари.
Универсален обектив с АФ - трябва да е 100ца някаква. От време на време има сигма 105 2.8 близо до този бюджет - страхотен обектив.
Това, което лично на мен ми пречи при макро е автофокуса. При увеличения над 1:2 аф просто е неадекватен. Затова аз снимам макро с ръчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   22-05-15 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-15 21:43

По-добре човек да не си го причинява това с тези зуумове с псевдо макро.
Сигма 105/2.8 е отличен обектив, но има достатъчно проблемни бройки (включвам и себе си) където задира една ос на фокуса сред зъбните колела и трудно има оправяне. След това става ръчнофокусен.
60мм са си екстра, пропуснах Тамрон 60/2, който обаче е над 500лв. Но е доста добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-05-15 21:59

60 2.0 се намира и в 500лв, страхотен е с единствен проблем - неточен фокус, но това е типично за почти всички нениконски обективи сложени на никон. Макар че това зависи до голяма степен и от тялото и бройката. Освен това 60 2.0 си е и портретен така че - две риби с една прашка.

Най-разумното от бюджетна гледна точка решение на проблема е сигма 70-200 АРО(намира се по 200лв някъде) и една макро леща Raynox DCR250, това ще излезе с 200лв под бюджета и ще става и за макро и други... Качеството няма да е като от макро обектив, но доста близо все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: addi999   
Дата:   23-05-15 10:47

С Д90 съм ,снимам макро с 60/2,8Д и 105/2,8Д и 2-та са чудесни и са около 500лв 2ра употреба /поне мойте бяха толкова/[cool] Имам и един Тамрон 70-300 /ефтинжос 160лв /макро режима му ме изненада приятно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-15 11:35

Най-добре си е 60 микро Никонския по-стария. ЗА всичко става, елиминират се проблеми с фокуса (Д90 е доста проблемен) и си има макро 1:1, портретен обектив, острота и удобство.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   23-05-15 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-15 14:26

Най-вероятно ще да е този, А17 моделът на Тамрон. По принцип е достатъчно добър за парите, макрото е 1:2 близо, разстоянията са дългички до обектите за заснемане. 150-180лв според състоянието. Хубавото е, че може и да е без мотор. Става, но само ако няма примерно дългофокусен зуум, макрото е на прилично ниско ниво и няма достатъчно кеш.
Имах такъв на Д50 едно време, като за парите беше ок. Повече от 150лв не бих дал за такъв обектив, ако ще се взима нов цената му от над 300лв е безумна, дори и с гаранцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   23-05-15 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: addi999   
Дата:   23-05-15 16:33

Обектива е Тамрон 70-300мм 1:4-5,6 LD TELE MAKRO 1:2

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: quazimodo   
Дата:   23-05-15 17:46

И що никой не спомена 90мм Тамрон[smilie11] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: yoyof1   
Дата:   23-05-15 18:26

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=56182

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=53949

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=54189

Ето перфектни предложения, ако има коментар на цената!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-05-15 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   23-05-15 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: quazimodo   
Дата:   24-05-15 14:35

Ахми, кажи, че ще си търсиш широк обектив а не пейзажен, щото ше ти нашокат репата веднага[smilie7]!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: axlastro   
Дата:   24-05-15 16:06

[cool] Тъкмо се готвех да кажа, че си е взел чудесен пейзажен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: Ahmi   
Дата:   24-05-15 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 00:13

Сигмата 105 макрото не. Отличен е като острота, но както казах има доста бройки със задиращо моторче и след това става ръчнофокусен.
Тамрон 90 също го забравих, той е доста остър, не толкова колкото вече похваления Сигма70, но е близо.
Има Токина 100, който е назад от 60 Никонския, 90 Тамрон и 70 Сигма. С това мисля, че се обобщава като цяло целия диапазон от макро обективите. Пробвал съм всичките, за които писах, като само Тамрон 60/2 съм го ползвал на Канонски тела, не на Никонски, и не знаех, че наистина имал и той леки разминавания при фокус.
Според мен най-добре някой Тамрон 90 или Сигма 70 или Никонския 60, до избор е. Няма да се сбърка, който и да е от трите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: realnoncho   
Дата:   25-05-15 08:40

Аз съм пробвал стария Тамрон 90 макро и доста лилавееше в контрастните области. Новите стабилизирани Сигма 105 и Тамрон 90 макро са по-добри оптически и по-удобни за повече ситуации, могат да се сравняват с Канон/Никон еквивалентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив за Макро
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 10:30

Стабилизираните Тамрон и Сигма са отлични, преправена е механиката тотално на Сигмата, Тамронът е във високите оценки. Но са по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »